Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bazalka
8. črc 2008

Zlatus, my mame z netu lednicku, pracku, mikrovlnku ... a vse v poho a s vyraznou usporou 😉
Ja dnes jela s Martou vlakem a prisedla si k nam starsi pani, ktera byla moc fajn, vykladala, Martas se predvadel ... vykladal jak co dela a ona rika, Martinku, umis ric tata ... Martak rekl tata, pak umis rict mama ... a Martak buuuuu ... no tak uz vim, co si o mamince mysli 😀 ...

bazalka
8. črc 2008

Zlatu, stejne jsi borka, ja mit namalovat kravu, tak nevim, co by z toho vylezlo ... asi to chrochro nebo neco neidentifikovatelneho ☹

cecil
9. črc 2008

Jo, Zlatko jak to popisuješ, tak to vypadá na ty karpální tunely. 😝

Teta je má operovaný, ale myslím teprve jednu ruku, no my na to v rodině trpíme. (Moje mama), teta, já když chytneme do ruky jehlu, tak za chvíli ani necítím že ji v ruce mám, jak mi ruka zmrtví. A stačí chvilku dělat něco na zahradce, nebo se v noci blbě naležet a už se probouzím a ruce mrtvý bu´d po zápěstí, po lokty, někdy až po ramena 😕. Bylo to nepříjemný, když ještě Emča nelezla a nedolezla si z balkóna ke mě sama, ale ležela a řvala a já ji měla rychle těma mrtvýma rukama zvednout 😖 .

Emilka už nám taky počmrkala chodbu 😅 , tapetu. A v obýváku máme ještě malůvku od Štěpánky, tříleté 😀 .

cecil
9. črc 2008

Zlatko si dobrá že jsi to dokázala vnoci Berče odepřít. To eju mě neaktuýlnější aby co nejdřív zase spala a to je u prsa do pár vteřin tuhá, takže u nás vyhrává tohle 😀 . Ale ona se vzbouzí tak 2x, 3x za noc, te´d co lítá po venkua je unavená. Takže to jde. Týjo, dnes o půlnoci se mi zdál divnej sen.....a nebyl to sen, Š. zvracela. Vyhodila sladkou rýži, a žampiony, dali si s P. pizzu. A tu rýži zapíjela vodou jak kačena, takže jí to žbluňkalo v žaludku s těma žampionama 😒 .....se nedivim že to letělo ven.

Ivi, my máme Š. v pase, Petr tam šel, formulář nevím kde vzal, asi přímo tam. Hned mu to přepsali, na počkání. V občance děcka taky nemáme. Až budu dělat za dva roky novou, tak si je tam napíšu.

cecil
9. črc 2008

Jo, děvčátka, právě mě došel balíček s bambusovýma plínkama a vlňáčkama na noc. Peti, ty jsou tak krásně jemný! 😵 😵 😵 Mi udělaly radost až na kost! 🙂

dali
9. črc 2008

Zdarec

tak mě ten karpál zlobí halvně u PC od myši a třeba jak jedu dlouho na kole,ale jinak je to ok.Četla jsem že kolikrát operace vůbec nepomůže nebo ještě horší varianta,umrtví ruku natrvalo,což mě teda neláká,Evčo co ta teta má to už ok???

Taky si vzomínám,jak jsem spala v noci a Filípek plakal a já nebyla spopná stát z postele,ruky za hlavou,úplně mrtvý 😀 😀 😀

Jo a krávu namalovat???tak max.- podle šablony 😀

janica..
autor
9. črc 2008

Čus mladej je po chálce, tak mám chviličku klídek 😎

Evi tak to máš mega hodnou Emilku, když si nevzpomeneš, že by jsi dala po ruce 😨 Ale musím říct, že Damiánka, jsem už taky pleskat dlouho nemusela, to pochopil že nesmí a je klídek, celkově má takový hodnější období 😵 😵 😵

http://www.rostliny.net/rostlina/Nolina Zlatuš tady máš nohu 😅 JO a dnes na plavčo nejdem, jsem to odvolala 😔

Oli užijte si dovču a přeju ať Vašik pěkně spinká aspoň tam 😅

Ivi neva, se domluvíme na příští týden 😉

bazalka
9. črc 2008

Ahoj holky, tak pas mam zarizenej 🙂 ... vyplnila jsem formular, predlozila OP a rodny list a za tyden si mam prijit 🙂. Stalo to 50,-, tak poho.
Tak Martas uz taky pochopil, co znamena NE ... otoci se, udela ruckou nene a vetsinou toho necha a jde jinam.
Jani, kdy by se ti to hodilo?
Jani, kde kupujes ty kytky?

linn
9. črc 2008

Zdarec,
Oli, peknou dovolenou 🙂
u nas se ted chrupka, tak uvidime, posledni dva dny spi jen hodku a vecer uz je nesnesitelnej 😒
a s malovanim kravy by to taky asi nedopadlo, i kdyz jsem chodila leta do vytvarky, tak ted uz asi nic ☹

cecil
9. črc 2008

Zdeni, jo a ať se máte hezky...... Jsem ti zapomněla odepsat. 🙂
Teta to má po operaci mnohem lepší, dělali jí to myslív v PV, ambulatně, lokální umrtvení. To je těžký, s křečákama bych asi taky měla jít na operaci, jedni to vychvalují, druzí odrazují....těžko říct. 😒 Když si vezmu co člověka čeká, tak by chodil jen po operacích a spravoval ruky,kolena, žíly..... 😖 .

Jo, Oli ať se máte fajn. Třeba Vášovi udělá změna prostředí dobře 😉 .

Jani, nevim jestli je tak hodná 😅 😀 😀 😀 ,ale je jasný, že jsou období, lepší a horší. Spíš se bojím pak zimy, nuda, vztek, nemoci, to zase budou nálady 😝 . Já spíš že doma nemá nic co podělat, teda dnes ukořistila Petrovy nové hodinky, tak když jsem jí je sebrala, tak trochu protestovala. A venku ji nechám dělat co chce. Jako že se snažím těm situacím předcházet a věci co nemůže schovám ..... 😀 😀 😀 ...to mi připomnělo, Petr tu včera nechal vodováhu, takovou pěkně velkou a Emča chodila a prala s ní o topení, pak o stůl, pak jsem chytla ještě jednu já..... 😀 , tak jsem jí to taky musela sebrat. Jestli ještě bude vodovážit nevím, měl si ji chlap schodvat.

entik
9. črc 2008

ahojky,
tatinek je spolehlivy uspavac, da Mateje do satku a ten spi🙂 je srandovni, ze kdyz je Matysek unaveny a vidi, jak si tata vaze satek, jak uz se tesi. A dnes rano Matula rekl HAM a ukazal znak pro cepici (ne najednou, samozrejme 😉 )
Evi, jsem zvedava,jak se ti osvedci bambusky, a ktery vlnacky jsi koupila??
Oli, uz jste zkouseli plinky? Preji taky hezkou dovolenou a hlavne neprobdele noci.
Vsechna ma zvirata vypadaji jako otekla kocka, jen podle rohu, ocasu a kopyt se pozna co je to zac 😖
Jdu uklizet pokojik, uz se na to nemuzu divat.

Jo, Bananku, Evi, ja uz pred taborem neprijedu, mame toho hodne a nemam na to myslenky... ☹ i kdyz jsem moc zvedava na holcici pokojik,kdyz jste ho tak vychvalily!

bananek
9. črc 2008

Entiku to nevadí pisni mi pak jak ti to bude pasovat ju 😀 😀

janica..
autor
9. črc 2008

Ivi na příští týden zatím nic nemám, tak je mi to jedno, nechám to na tobě 😉 a kdy kyti kupuju, tak ti to vysvětlím osobně, blbě se to popisuje 😉

bazalka
9. črc 2008

OK, Jani. Staci, kdyz se presneji domluvime v nedeli nebo v pondeli???

cecil
9. črc 2008

Jéééé, toš já sjem se už dívala na spoje k nám a vy dorazíte až v srpnu. Tak to nic, to pak zase najdu aktuálně.

Peti, Štěpánka zjisila, že má za 10 dní tábor a už vymýšlí masku na maškarní, prý půjde za květinovou vílu 🙂 .

cecil
9. črc 2008

JInak dnes Š. jede. Zaprasila mi olejem půl kuchyně, i okno a půl hodiny nato mi tam vylila sáček vody...prý myslela, že nepoteče 😅 😠 . Ale v krku už ji prý vůbec nebolí, zítra už půjde chvilku ven.

bazalka
9. črc 2008

Evko, ty mas ale pevne nervy 😀 ... to je fajn, ze je Stepule lip, uz nevi doma co roupama delat, co? 😀

zlatka
9. črc 2008

ahoj mamuše, tak dneska mě beruš celou ohodila-jsem ji držela a poblitá jsem byla od hlavy až k patě, fakt nekecám, jediný, na co jsem se zmohla bylo: "wauuuu" a pak jsme hnedka obě šly do vany.jsem chytla od śtěpánky asi to krčisko, auaua, snad bude zítra líp. A pd frňákem mám zase opar, chjo. Jani, ta sloní šlápota vypadá dobře, za kolik tak je?

entik
9. črc 2008

Promin evi, ze to tak komplikuji s tim dojezdem ☹ vsak jed Bananku kklidne i sama...
Stepanka fakt perli!! uz se tesis, az bude na tabore, co? a pak se budes tesit az zas prijede... ze? to si umim predstavit! hlavne aby nebyla nemocna a jela, kdyz uz ma i masku! kvetinova vila je fajn, pak tam jeste natrha kyticky a bude krasnoucka..
My budeme mit o vikendu slezinu taborovou, vse doladime, vyrobime a snad i stihneme. Loni, kdyz jsem byla tehule, tak uz bylo vse hotovy,jak jsem mela casu... letos to vubec nehrotim 😖
Zlatko, tak co? jeste mas ve vlasech jidlo?? 😀 😀 a diky za odkaz na tu sedacku, asi se inspirujeme 😉

A jeste mi reknete, zkusene matky, kdyz jste delaly ty dorty na narozky, to jste je nechaly jist i deti? nebo jste jim udelaly zvlast nejaky jedly i pro ne??

zlatka
9. črc 2008

Peti, ještě jsem viděla, že mají v hervisu v Olympii ty sedačky v akci, je tam jedna nepolohovací za 799 a pak v akci HAMAXKY. No, ale z kup kola to fakt přišlo za dva dny, bez problémů. No, dort jeden pro foto a pak jeden pro děti, nějakej piškot s ovocem, oni tomu stejně nedají, jenom dvakrát do pusy a šlus(teda asi kromě samíka 😀 😀 ). Kdy máte tábor, kdy a kam vyrážíte, kolik budete mít dětí? Jsi dobrá, když do toho jdeš i s matýskem a kde budete spát, stany nebo chatky.Já jsem viděla krásnej dort- piškot, nahoře pod želatinou kiwi- jako krunýř želvy a z banánu udělaný nohy a z dalšího ovoce hlava atd, vypadla fakt moc hezky.

Už jsem čisťoučká, ale fakt jsem stála jak opařená a beruš, chuděrka, taky-šlo jí to i nosíkem, bobešek maličkej. tak nějak zjišťuju, že co se týká mýho dítka, tak to mi absolutně nevadí...Ale peti, my jsme na takový akce zvyklý ze školy, že jo? Nejlepčí výlety a pak řetězovka!!! 😀 To mi občas šoufl bývalo.

dali
10. črc 2008

Zdarec,

no co je já jsem první???

Zlatuš tak Filda si taky včera trošku ublinkl,ale snad to bylo jen z přejezení 😀
Já si toho ani nevšimla,taková jsem matka a pak plakal a jak jsem ho vzala tak měl na kalhotech trošku a potom v hale jsme našla rtozmazanou kaluž asi si s tím ještě hrál 😀

Pěknej den 😉 🙂

cecil
10. črc 2008

No vidiš Zdeni jaké máte nenáročné hračky!!!! 😀

Chudák Berča, no ty střevní bacily teď řádí 😠 .

Holky, říkala jsem Štěpánce ještě jedna akce a dostane na zadek, jak je velká! Fakt, ta voda zatekla až za dřez až ke stěně, doufám že tam nebudou plesnivět laťky u zeme. Musím to hlídat. Ale jednoznačně jsem ráda, že jí je líp a neleží v horečkách!!! 😉
No jo Peti, tak se s tím počítá, nějaká sukýnka, záconu jako závoj a natrhají kvítka a hotovo. Jé, já tu budu mít vegáč! Ale letos se tam pojedu na dva dny mrknout. A na jednu noc. Víc jsem říakala, že se nevyspat nemíním... 😀 , cizí postel, cizí prostředí, no však to znáte. Jedna noc úplně bohatě stačí.

Jo dort 😅 , já chtěla udělat bokem pudink s ovocem a do toho svíčku. Nakonec jsem na to zapomněla a Emča si lízla dvakrát našeho krému a bylo 🙂 . Děláme jen máslový, bez vajíček.

dali
10. črc 2008

Evčo tak vy i na noc,jo???no my se tam snad dostavíme zase na nějaké představení 🙂

cecil
10. črc 2008

Jo, jedna noc a honem se dospat dom 😀 . No vidíš, pak budeme muset vyzvědět nějakej program, že?

entik
10. črc 2008

ahojky,
zlatko, jedeme do Hostejne, takove krasne taboriste v udolicku, ricka, kousek rybnik, uplna romantika. Spime ve stanech s podsadou, ale kdyz by bylo nejhur, tak je tam dreveny srub. Jsou tam takove prirodni podminky, zadna elektrina, tepla voda nic, vse se ohriva, dela, drevo sekame, pro vodu musime a to ja mam prave moc rada. Deti mame letos hodně, strasne moc se jich hlasilo, 40! S matejem to urcite zvladnem, mame dobry spacaky a uz se tesim, jak si to tam bude uzivat! Jinak, navstevak delame taky, ale jen na jeden den!! detem by pak bylo moc smutno, kdyby tam rodice spali. Taky hrajem takovy divadlo a hry pro rodice s detmi, nejakou bojovku, pak gulas...Je to fajn, ze rodice vidi, kam dali deti.
Kam jede Stepanka a kam Viki?
Nemas nahodou fotku te zelvy? toho dortu?

janica..
autor
10. črc 2008

Dobré ránko, tady to žije 😎

Jé Peti jak jsi popsala ten tábor, tak bych jela hned, na takový jsem jezdívala jako děcko a super 😵 😵 😵

Zlatuš hodím foto do alba a ta kyti byla za 300,-

Ivi ok v pondělí myslím zatím nic nemám 😉

dali
10. črc 2008

Peti,

Viki je ještě malá na tábory,ta jede jen s náma na dovču,já nevím jestli budu vůbec někdy schopná jí někam na tábor pustit,já radši pojedu na tábor rodiče s dětma,byly jsme s ní(tam jsme se vlastně potkaly s Evkou) jednou na takovém a bylo to super,ale s Fildou si na to netroufám,nejsem zase nějak přírodní tip,mám k malým dětem radši vodu a elektřinu...ale doufám že příští rok,max. přes rok pojedem zase všichni 😉

cecil
10. črc 2008

Peti, jede do Cakova. Ale prý naposledy. Příští rok to bude už někde jinde. Je to tábor pro rodiče s dětma. Takový pěkný kompromis 🙂 . Ale je tam budova, sprchy,záchody, kuchyń a chatky. Takže pohoda.

dali
10. črc 2008

No tam je to opravdu pohoda 😀 😀 😀 doufám že nevymyslí nějaké horší podmínky na další rok 😀

cecil
10. črc 2008

Zdeni, mě se nejvíc líbilo, že jsem nemusela týden vařit a umývat nádobí 😀 , jupíííí. A hlavně vymýšlet CO furt vařit 😝 .