Olomouc - maminky II

janica..
24. dub 2008

Tož je to tu jsme ve dvojce, vítám vás baby 😉 😉 😉 😉 😉 😉

dali
10. črc 2008

No Evčo přesně,pro mě to byla super dovča,pořád nějakej program,jídlo 5-6x deně,děcka se nenudily,to je to co mětam nejvíc láká a s Fildou by to ještě bylo na houby,to jeho spaní přes den,10-12 a 14-16,jak bych to dělala,no dnes ho nechávám stával až v8h,tak snad vydrží eště chviličku,teď tady s Vikinou paří na Argemu 😀 😀 😀 a snad mu to jedno spaní bude stačit 😉

zlatka
10. črc 2008
zlatka
10. črc 2008

A zase jsem asi podělala stránku ☹ ☹

cecil
10. črc 2008

Nepodělala, neboj 😉 . Jé a to je dort Papayi, ji musím napsat, že je tak inspirativní 🙂 .

Zlatuš, já si vzpomněla s těma spotřebičema, že bych asi do toho nákupu přes net nešla...totiž s naším štěstím 😀 . My reklamovali už kdeco. Nakonec i ten hrneček s fotkou holek jsme museli reklamovat nadvakrát!!!

bazalka
10. črc 2008

Ahoj holky ...
Tak ja douklizela, dopekla a za chvilku dorazi na 4 kamoska, tak vas budu fkalat ... ale urco to nevydrzim a kuknu, co je tu noveho 🙂
Jani, my na po taky nic nemame, ale v ne to jeste upresnim, jo?
Peto, tak to jste borci s tim taborem ... musi to byt parada, ale ja jsem zhyckanec a mam radej malinko civilizovanejsi podminky 🙂 ... taky jsme kazdy rok jezdili na tabory a doufam, ze Martas bude taky.
Jani, ta Nolina za 300,- je super cena!!!
Zlatusaku, chudak Berunka ... je to sileny, jak ti prcci zvraci ... vypada to desive a kdyz to predvedl martas poprve, byla jsem hruzou na infarkt ☹ ... takove proud a fakt vsema dirama, ale jak se mmu vzdy ulevi 😉

bazalka
10. črc 2008

Jeee, ten dort je fakt super 🙂

konoupek
10. črc 2008

Ahoj maminy,
mě se tak nic nechce,teda né že bych se do něčeho pouštěla 😅 .
Tak tábor z ní krásně od Pěti,úplně jsem si to představila,ale tím by to pro mě taky skončilo.Ač jsem z dědiny,vodu,byt studenou mám ráda,elektriku každopádně a spát minimálně v chatce 😀 😝 .
Já teda byla na táboře,jako malá jednou a nelíbilo se mi tam vůbec 🙄 .Teda spíš ten kolektiv,než cokoli jinýho.Denuš nevím,jestli budu posílat,jedině,jak píšou holky i s rodičema 😉 .

entik
10. črc 2008

Tady je pohled na nas tabor: http://www.tomedvedi.duha.cz/tabory.htm

Jani, vodu tam mame, neboj!! Jezdi nas hodne dospelych, max 40 deti a snazime se na max venovat detem, poznat je, priblizit jim zivot v prirode a tak... Nas to bavi. Clovek ve meste si ani neuvedomuje co ma, a hlavne jak se vzdaluje od prirody... Nejhorsi je pak ten navrat zpatky do civilizace, vsechno mi pak vadi a nejradeji bych zpatky. Proste ten klid, hvezdy, noci pod sirakem, zpivani u ohne, typko, povidani, pratelstvi...jeeeeeeeeee, ja se tak tesim.

Zlatko, diky za dortik, a od Papayi, no vidis🙂

entik
10. črc 2008

a na nejakou dovolenou rodice s detmi, jsme taky uvazovali, ze pojedem. Vsak v zari nas ceka vikendovka znakujicich rodicu...
s jakou organizaci jezdite ,Zdeni, evi?

zlatka
10. črc 2008

Peti, tak jsem si s chutí prohlídla fotky z vašich táborů a sím Tě, budu si rezervovat ejdno místo pro beruš, až troška odroste, ju? 😀 Musí to být pro děcka zážitek.Já tě jen obdivuju, že tam jedeš s takovým prďdolkou, máš-li fungovat kolem ostatních dětí, bo přece jen, chodí ještě spávat víckrát za den, večer zase dřív, tak se asi nebudeš moct do mnoha věcí zapojit naplno.Ale určitě je to lepší než sedět doma a čekat na SLONA 😀 😀 , že jo?Tak držím pěstičky, ať se všechno vydaří, hlavně počasí.

bananek
11. črc 2008

Ahojte a dobré ráno Entiku pojedeme potom spolu já bych sama nejela ve dvou se to lépe táhne co ty na to pak se domluvíme já tedy jedu v srpnu na dovču ale až dorazím tak bude času ještě dost a dost 😀 😀 😀 😀 Taky jsem kdysi jezdila jako zdravotník ale z malou bych nejela bylo to někdy dost náročný i bez malejch dětí natož sními ale snad se ktomu vrátím až malá vyroste a když né alespoň mi zůstanou vzpomínky a ty mi nikdo neveme a jsou někdy mooooc hezké 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 No teď se už těším na oslavu malej a mojí a pak už vyrážím na dovču jó a ještě jdu kámošce na svatbu roznášet papu tak to snad nějak vše přežiju a pak už si budu jen užívat dovči 😀 😀 😀 😀

dali
11. črc 2008

Ahoj

Peti tak tábor vypadá opravdu moc hezky,mám dalšího známého(tebe) co dělá tábory,znám ještě další tři,ti cvo k nim jezdíme na tábor rod. s dětmi(je to přes dětský dům mládeže v Litovli),dál kámoš od manžu z práce,ti mají podobné podmínky jako vy a ten třetí je taky od manžu z práce a ti jezdí na nějakej MASCH,což mají děcka zase bojové podmínky.Tak mám z čeho vybírat,jestli bude chtít Viki jezdit,já jsem kvočna co má všechny ráda u sebe,ale manža tvrdí(od jezdil každej rok,já byla jen dvakrát,že teda jezdit bude i kdyby nechtěla,protože on nikdy nechtěl a pak nechtěl domů 😀 😀 😀 no na to je ještě čas 😀
Ale jinak jak píše Zaltka,jste skvělý že jste takový,fakt vás taky obdivuju 😉

linn
11. črc 2008

Ähoj holky,
Peti, taky mate muj obdiv, stranky super, tabor vypada skvele, tak ja si teda zamlouvam rovnou dve mista, kluci muzou jezdit spolu 😉 vy to nejak stridate se Smilovem? No manza, jak tam mel ted o vikendu tu panskou jizdu, tak skautum v noci slohli vlajku a rano jim ji vraceli, jak mali kluci :-Z
A znakovka je taky super, fakt jak jsme zacali az v tech 14 mesicich, tak se uci strasne rychle, pridavame kazdy den neco a uz zacina i sam od sebe 🙂 tak mi to dela radost.
Banakovic, uzijte si oslavy a dovcu 😵

entik
11. črc 2008

ahojky, to jsem rada, ze se vam libi🙂 mista jsou zamluvena 😉 , jestli to jeste za tak dlouho budeme delat, prece jen to delame ve svem volnu, misto dovci, a nase particka, se pomalu rozpada... Slon to porad drzi, je takovy nadsenec. Uz kvuli Matejovi bych chtela, abysme jezdili dal. je to fakt spousta skvelych a netradicnich zazitku. Dali, mas fakt na vyber!! Jak pises, je fakt, ze hodne deti mame takovych, co napred nechteji a pak nechteji domu a na nadrazi se nas drzi jako kliste, ze nepujdou 😀
A jinak, ja nemam letos na starost ani druzinku, ani zdravotnika, nic, jedu jen jako holka pro vsechno, ale jinak se budu venovat matyskovi. Kdyz bude chtit spat, pujde spat. Planuji prochazky s kocarkem a satkem, poradne to tam prolezu. Jinak pomuzu v kuchyni, pri priprave her, s detma. Prace tam je!

Bananku, taky toho nemas malo... Pak se teda domluvime v tom srpnu a budes nas tam Evi mit.

Lidni, to je fajn s tou znakovkou. S Matejem to taky zacina byt zabavne. Ukazuje jidlo. Vcera si prohlizel knizku, kde byla kocicka a mela tam mlicko. Babicka mu vyklada, podivej kocicka ma mlicko a matej na nej ukazal a ukazal znak pro ¨jidlo (dela ho ukazovackem). Tak jsme vsichni koukali!!! a uz do toho zacinaji byt nadseni i babi s dedou...

cecil
11. črc 2008

Holky , víte že loni přesně dnes jsme měly první sraz??? 😉

Ahoj

dali
11. črc 2008

No tak to teda nevíme 😀 😀 😀 jako v té kavárně v opeře???

cecil
11. črc 2008

Jo, mělo to být v parku a bylo to v Opeře 😉 .

Dnes Petr říkal na dvoře Emilce, že půjdou sbírat jabka kozeně a Emča ukázala "jablko". 😵

A sklouzla se na skluzavce a zůstala stát, tak tři vteříny strnule zůstala stát(hlava šrotovala 😀 ) a ukázala "ještě" a valila znova!...to bylo hezký 🙂 , člověk má pocit že nakoukne do hlavičky co si myslí.

Taky už komentuje naše průpovídky typu...piješ jak kačena (ukáže kačenu), nebo ty seš opica(ukáže opici), 😀 . Dnes Š. mluvila o sestřenici Kačce a Emča dělala znak pro kačenu 😅 ....ups. Aby to nebylo jak neteř jedné Leničce furt říkala Ledničko 😅.

zdarec

entik
11. črc 2008

😀 😀 😀

linn
11. črc 2008

Evco, super 🙂 Samous zase dneska na zahrade znakoval tatinka, ten totiz sekl travu a malej by se hrizne rad ucastnil taky
😀

zlatka
12. črc 2008

tak beruš teda přestala používat ještě, začala říkat "tačí" jako stačí a s tím si vystačí.🙂Odpovídá na otázky Jo nebo nene, takže si už i vybírá svačinku- jogurt, přesnídávku, rohlík? 😀 A jabko znakuje u každýho červenýho ovoce- malin, jahod-vše je jabko.No, ale dneska v noci se probudila, ukázala mlíčko, řekla jsem jí že není, tak maličko zamňoukla, ale hned zase usnula a po druhým probuzení a ukázání mlíčka hnedka říkala néni a napila se vody.Tak to mě mile překvapilo, že se nad tím ani nepohoršila. Evi, to šrotování v hlavičce taky znám, ručičky si dá k sobě a přemýšlí....jak to asi bylo????taky se mi to líbí...Zase hicna, my jedeme na venkovní párty, oslavu narozenin, tak snad se tam neupečeme.
Jinak řešíme podlahu a asi nakonec půjdeme do buku, je to ještě v šetření, ale dřevo je dřevo, co si budeme říkat, že jo.Vám všem pěkněj den.

linn
12. črc 2008

Holky, v srpnu prave rodi jedna holcina, co mela termin den !!!!!!! prede mnou, ve ctvrtek v noci jela do porodnice, prvni se ji porod snazili zastavit, ted ho vyvolavaji, no kazdopadne brutalni ☹ uz se trapi druhy den, no snad budu mit fakt druhy porod rychlejsi 😕

cecil
12. črc 2008

Jejda, tak pak napiš jak to doopadlo, Lindo. Neboj, máš děti rychle po sobě, tak to bude brnkačka 😉 .

Dnes jsem teda K.O., včera v noci jsem nemohla spát(napřed dusno, pak bouřka 😝 ) a zabrala jsem pořádně až ve čtyři! Takže jdu zalehnout. Byli jsme taky na výletě na kolech, Emilka jela poprve 😵 , koukala kolem co se děje a ani helmu nestrhávala.

ahoj

janica..
autor
12. črc 2008

Zdarec,

včera jsem byla na narozkách a troška jsem to přepískla, tak celý den jsem proležela, den v háji 😠 no hnus už nepiju, i jsem ráno zvracela 😝, no jo no, už neumím pít 😔

Lindi no ja už to máš taky za pár 😎

Peti místečko si taky zamlouvám pro mladýho, fakt pěkný fotky 😎

cecil
12. črc 2008

Ajajaj, těžké je ráno opilcovo!!!!!!! 😀

Už mažu spát, fáááááááákt 😉

konoupek
12. črc 2008

jéééé Jani úplně si to umým živě představit....hnůůůůůůs 😝 😀 😝
Lindi porod bude pohoda uvidíš 😉
Evi já chci taky bouřku 😵 😅

cecil
13. črc 2008

NO ještěže jsem si šla brzo lehnout. Už hodinu jsme vzhůru, Emča začala prdět a tak jsme šly kakat do hrnce a ona se probrala. V lůžku pak mlela furt bíba bíba...musela jsem jí pustit medvěda.No šla brzo spát, o půl osmé, to málokdy vydrží spát až do rána 😒 .

A zase u nás byla bouřka, Jani 🙂 , teda i ta do gatí i venku.

cecil
13. črc 2008

Emča teď řekla svoji první větu o třech slovech....mama brrrrm pá 🙂 (že prej pojedu pryč autem 😅 , doufám, že to děcko neví víc jak já 😀 , se nikam nechystám)

konoupek
13. črc 2008

Evi já když se kolikrát podívám na tu ranní hodinu ve kterou to píšeš,tak by mě kleplo 😀 😝 .A dnes u nás taky byla bouřka héč 😉 .Jestli tě jako Emuš neposílala slušně do háje 😀 😀 😀 .
U nás si včera Denuš rozkousla jazyk ☹ .To bylo krve to bylo strašný.Stála v postýlce a řekla jsem jí,že pustíme rádio a tak začala tancovat a bradičkou přímo do posýlky a zoubky tomu samo pomohly.Má trošku borůvku i na rtu.Tričko od krve no z pusenky jí to teklo,jak das,jsme stáli na umývadlem ona z toho naprosto hotová chudátko malý.Ale za půl hodinky už dobrý a zase se smála.To ale bylo u nás poprvé tolika krve 😒 Nejvíc mě mrzí,že ona pořád tata tata a já bych jí tak ráda pomohla aspon pochováním a ona mě odhání 😔 .No jo už se s tím smiřuju,že jsem tu hlavně přes jídlo a přebalování 😝

cecil
13. črc 2008

Konoupkuuuuuuuu ☹ , tak ty seš na vedlejší koleji? Ale to tak bývá, tatínci jsou holt vzácní. S tím nic nenaděláme.
A teda hotová zabijačka, tolik krve. No Emuš si zase včera rozrazila horní ret o hrnec, krve trošinku. Furt něco.

Však mě teda dnes holky bolí hlava, ani kafe nezabralo 😝 . Nakonec jsme byly vzhůru od půl třetí do pěti 😒 .

linn
13. črc 2008

Ahojky, peknou nedeli,
tak ta holcina porodila vcera po poledni, mimco 2,5kg, docela macek na tak brzky termin 🙂
Konoupku, no unas to bylo poprve s tim zarazenym zubem, jj, je to hruza, kdyz tem nasim chudacku tece krev.
Emca je sikulka 😵
Ja jsem vcera naprosto nemohla usnout, to jsem si sla ůehnout docela brzo a prevalovala jsem se snad do jedne, pak zas lilo, tak to jsem taky nezabrala, no hruza ☹