Operace URS ledvinového kamene, průběh a pooperační stav?

numesulidu
5. led 2016

Ahoj,
mám naplánovanou operaci ledvinového kamene, tkz. URS - ureterorenoskopie.
Kdo z vás tuto operaci podstoupil, prosím napište průběh i pooperační stav. Mám strach, navíc sestřička na ambulanci mi řekla, že se kámen nemusí podařit vytáhnout, což je prý dost běžné, také i komplikací je dost po tomto zásahu a pak se musí přistupovat k další operaci.Jsem vystresovaná, chtěla bych se dozvědět více info od někoho kdo si tím samým prošel. Mám zavedený stent z ledviny do močového měchýře a čekám na tu operaci. Už ale i toto byl zážitek…Děkuji.

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 Kvůli úlomkům z drcení toho kamene,ale musím se zeptat znovu,byli tu brzo po narkoze a špatně si to vybavuju....
Navíc je mi v jednom kuse na zvracení,no to chápu,ale když čůrám tak že to pálí s tím jsem počítala,ale mě bolí přitom ta ledvina a cele ty močové cesty a je to jako by chtěla tou cestou odplavat ven!!
O tom že bych šla dnes domů ani řeč nebyla.

renca1978
23. led 2016

@numesulidu ale prece kdyz ho rozdrtili tak tu drt vycuras...curas pres sitko?musis hodne pit aspon 5 l/den nejlepe urol.caj.moc je s primesi krve nebo uz cira?

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 Přes sítko ne,je to s krví a kolik nebo že mám vůbec pít nic neříkali.....

renca1978
23. led 2016

@numesulidu jejda ty prave musis hodne pit aby se ta ledvinka proplachla a vycistila se moc...ja pila hodne hned od operace a druhy den uz zadna krev v moci nebyla.sestry mi tam varili uro caj...a musela jsem curat pres sitko po kazdy ty operaci to tak bylo....ty tekutiny jsou zaklad!!!rekni jim at ti uvari ten caj...a pres sitko se musi curat kvuli tomu aby se zachytily ty ulimky tech sutru....hele to je mazec s tou peci tam....holt budes si muset rict aspon o to piti...vypij do vecera aspin ty 3 litry a uvidis sama jak se ta moc hezky vycisti😉a kdyz ti nedaj caj tak klido vodu hlavne at prolijes ty ledviny...ver mi...mam to za sebou uz mockrat....

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 Čaj tu mám,ale doteď mě bylo strašně na zvracení tak jsem ani pít nemohla,teď už jsem snědla i chleba,tak začnu pít,mám i vodu.Všechno vypiju.

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 A taky je divné že mě na sál vezli v 9.30 a přivezli na pokoj až 11.30.Co tam se mnou tak dlouho dělali,to radši nevědět ani.

renca1978
23. led 2016

@numesulitak to je dlouho...hele ve finale je to jedno hlavne ze uz to mas za sebou....hlavne at uz ti je dobre...😉

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 Díky,vypadá to že je to konečně lepší,tak snad už to bude jen dobré.

renca1978
23. led 2016

@numesulidu urcite bude😉

numesulidu
autor
23. led 2016

@renca1978 Ptala sem se teď doktora a opravdu cca za měsíc znovu aby se podívali jestli nějaké úlomky nestřelily zpět do ledviny a když jo tak je budou zas vytahovat.Zatím mám zas nový stent.....

renca1978
23. led 2016

@numesulidu tak hlavne at uz to mas z krku a stent venku😉

numesulidu
autor
26. led 2016

@renca1978 No dyť stent tam mám zpátky a budou mi dělat tu samou operaci znova!Jsem z toho hyn,vždyť to není možné......

renca1978
26. led 2016

@numesulidu ja myslela ze ti ho vyndaji jak te budou propoustet domu...mne ho vyndali pri odchodu z nemocnice...asi vsude jsou ty postupy jiny☹a to pujdes zase natvrdo uspat za ten mesic na ten vykon???prece je nesmysl te znovu operovat kdyz budes bez potizi...

numesulidu
autor
26. led 2016

@renca1978 Postup byl takový že ten první stent byl zaveden provizorně po kolice před Silvestrem,protože na oddělení urologie bylo v té době málo lékařů a proto mě neoperovali.Prostě se jim nechtělo.Pak mě tedy nechali měsíc čekat než mi u dělali v narkoze tu URS operaci,ale kámen se jim nedařilo vytáhnout tak ho rozdrtili a řekli mi že něco vypláchli ven a něco mohlo ustřelit zpět do ledviny,zavedli stent znovu z důvodu opuchu močové trubice.A za týden po propuštění na kontrolu na urologii a tam si se mnou domluví reoperaci,že se tam musí podívat znovu do té ledviny a když tam úlomky kamene budou tak je budou vytahovat ven.Takže celé znovu v narkoze,áááá!

renca1978
26. led 2016

@numesulidu jezisi tak to je hruza....takze ses jakoby zase na zacatku....to fakt potesi☹ .a jak se citis?

numesulidu
autor
26. led 2016

@renca1978 Teď dobře,nic mě nebolí.Tak snad mě to nezačne jako před touhle operací bolet a musela jsem jet na kontrolu a na injekci.
Než se tohle zahojí tak zas půjdu nanovo.

numesulidu
autor
4. únor 2016

Ahoj,
tak termín operace mám na 18.2.
Včera mi doktor zase snížil ATB a dnes už bolestí nemůžu vydržet,přesně jako posledně když mi je snížili.Takže zase dávku zvýším a snad to pomůže,14 dní v bolestech bych nevydržela.

renca1978
4. únor 2016

@numesulidu ahoj to je cely nekaky divny...dyt ti ho prece rozdrtili...spis by to chtelo nejaky treba algifen.dali ti nejakej domu?a ty mas zase kolikovity bolesti...hele nechces zajit nekam jinam???

numesulidu
autor
4. únor 2016

@renca1978 Primář mi posledně řekl že mi to může dělat ten stent,že je to cizí těleso v těle,dali mi injekci,zvýšili dávku ATB a zas to bylo dobrý.
Tak když to začne bolet mám zase dávku zvýšit,tak uvidím jestli to zabere,jinak pojedu na ambulanci znovu.Algifen už jsem si nakapala,tak čekám co bude.

renca1978
4. únor 2016

@numesulidu a ten stent tam mas mit do kdy?resp.kdy jo vyndaj?tohle ja neznam...domu jsem odchazela pokazdy bez stentu a to uz mi ten zakrok delali nekplikrat...no nic...drz se!!!

numesulidu
autor
4. únor 2016

@renca1978 Díky,vyndají mi ho při operaci.No už jsem se ptala jestli mi ho tam zase budou dávat a prý snad ne,ale jisté to není.

sidonie111
3. čer 2016

ahoj mam 12mm kamen a nehorazne trpim mam zavedeny stend mam nehorazne bolesti pri curani na urologoii jsem vic jako doma mam dve deti nedokazu fungovat na plno vcera jsem byla na lervu absolovala jsem ho jednou vcera to melo byt po druhy ale neprijali me na drceni protoze jsem mela velke bolesti.poslal me domu s antibiotikama uz treti v mnesici 30.06 me ceka operace nevim vuec jak to probiha rikali mi ze to bohuzel musim vydrzet do operace doma a ze mam brat utisujici leky na bolest ale neda se to jsem stoho psichicki na dne je mi do place citim pri moceni jako kdyby mi ten stent mel vyskocit snad s krku nepreji tu bolest ani nejposlednejsimu cloveku na svete

renca1978
3. čer 2016

Ahoj.Uplne Te chapu.Zit se stentem je problem.Zazila jsem to uz nekolikrat.Vim jak tezky a psychicky narocny to je☹Samotna operace bude zrejme laparoskopicky uz je prochazka ruzovym sadem.Spis jde ted o tom jak a cim si zvysit kvalitu zivota se stentem.Nejhorsi je ze clovek musi fungovat ...i kvuli detem coz ale uplne moc v tomhle stavu nejde.Bud silna a pozitivni i kdyz vim jak tezky to je.Operace se neboj.Uvidis jak krasne ti pak bude.az bude po vsem😉

numesulidu
autor
3. čer 2016

@sidonie111 Ahoj,taky jsem měla denodenní bolesti,nic nezabíralo a taky mi řekli že musím čekat do operace.Byla jsem zoufalá,nakonec jsem byla na dvouch operacích,na poprvé se jim to nepovedlo,hrůza.Ten stent byl ukrutný,žít se s ním nedalo.Nemůžu nic poradit,mě nic nepomohlo,snad jen vím že kdyby se to mělo opakovat budu skučet a stěžovat si tak,aby mi to udělali hned jako akutní případ a ne žít přes 2 měsíce se stentem......

sidonie111
3. čer 2016

dekuji za odpovedi myslela jsem si to budu bohuzel muset to vydrzet ale nejhorsi na tom je ze nemohu ujit ani par kroku do obchudu lezim jako lazar ..opravdu premyslim nad tim ze asi zajedu dnes na pohotovost at to se me vytahnou alespon ten stend nejde to vydrzet i kdyz se stim peru ja uz sama nevim co mam delat do operace to nedam a lidi oklo me asi snad taky ne uz si pripadam trapne jak si porad stezuju mam za sebou dva cisarske rezy jednou operaci triselna kila ...ale co se deje tet semnou to je nevyspitatelne no hruzaaa

numesulidu
autor
3. čer 2016

@sidonie111 Je to tak,nemohla jsem chodit,bylo to peklo,mám 3 děti a starat se o ně byl problém.Pořád jsem jen skuhrala,no ale jinak to nešlo,byla jsem zoufalá.Pomoct nemůžu,ale vím co to bylo.

numesulidu
autor
17. čer 2016

@sidonie111 Jak se daří??

dudienka
23. črc 2016

Může mi někdo říct jak dlouho čůral krev po operaci

numesulidu
autor
25. črc 2016

@dudienka Ahoj,já jsem nic nepozorovala,ale doktor mě upozorňoval že to může být,jak dlouho neříkal.

pavlabajerova
31. led 2017

ahoj,jsem zrovna druhý den po operaci ledv.kamenů..ležím na urologii..kamínek mi vytáhli močovou trubicí..po operaci jsem byla skoro úplně ready..močení mě včera pálelo a moč byla narůžovělá..to už je úplně v pohodě..ale večer a dnes od rána mám šílený bolesti-kolikové křeče hlavně v zádech..troufám si říct,že jsou snad ještě větší než předtím s kamenem..jen sedím,vleže se to nedá..dnes mam v sobě už 2 injekce a takovou malou kapačku na zvracení,protože se mi v jednom kuse otáčel při bolestech žaludek..pořád to hodně bolí..už je mi to trapný si furt stěžovat sestrám a prosit se je o něco silnějšího...v těch největších bolestech jsem byla fakt zoufalá už..nechápu..sestry jsem se zeptala proč to furt tak strašně bolí a proč mi sakra dnes nic nezabírá..odpověděla "já nevím,dostala jste,co jste mohla dostat" měla jsem chuť jí..nechci říkat ani co..kdy už ty bolesti skončí?Doktor mi řekl,že po operaci si poležím ještě den a půjdu domů,ale neumím si představit s tímhle stavem jít domů..doma by mi nikdo od bolestí nepomohl,i když můžu říct, že tady taky necítím pomoc...kroutím se jak had a neustále chodím do horké sprchy..fakt se to nedá..díky přečtení a případně radu...