Operace URS ledvinového kamene, průběh a pooperační stav?

Ahoj,
mám naplánovanou operaci ledvinového kamene, tkz. URS - ureterorenoskopie.
Kdo z vás tuto operaci podstoupil, prosím napište průběh i pooperační stav. Mám strach, navíc sestřička na ambulanci mi řekla, že se kámen nemusí podařit vytáhnout, což je prý dost běžné, také i komplikací je dost po tomto zásahu a pak se musí přistupovat k další operaci.Jsem vystresovaná, chtěla bych se dozvědět více info od někoho kdo si tím samým prošel. Mám zavedený stent z ledviny do močového měchýře a čekám na tu operaci. Už ale i toto byl zážitek…Děkuji.
numesuliduautor
1. únor 2017
@pavlabajerova Ahoj,měla jsem to stejně,strašná bolest,nic nezabíralo,bolestí bych vyskočila z okna jak jsem byla zoufalá a nic nezabíralo,měla jsem to hned co jsem otevřela oči po operaci.Neporadím nic,nakonec bolest ustoupila,ale domů jsem taky nemohla odejít,bylo to k nevydržení......
Držím palce ať injekce co nejdřív zaberou,vím jaké to bylo......
renca1978
1. únor 2017
ahoj to je zvlastni ja to mam za sebou vickrat a pokazdy se mi ulevilo a zadny bolesti.Neprijemnej byl stent ten asi zavedenej mas vid?bud to muze byt od nej nebo od ulomku toho kamene...tezko rict...urcite ti budou delat sono tam by kazdej komponent navic meli videt....tezko rict....ale jak rikam ja byla po kazdym vykonu v pohode nic mne nebolelo....anebo tam nejakej kamen zustal a oni si ho nevsimli...to se mi uz taky stalo...kazdopadne bolestli co popisujes normalni nejsou...
veronika30111
20. bře 2017
Ahoj holky. Pred 14ti dny jsem mela svuj prvni ledvinovy zachvat. Odvezli me do spitalu, ledvina akorat mestnala. Uz mam za sebou vse, ted v patek jdu na nuklearku a pak je v planu operace PEKem. Ma to tu nekdo? Mam z toho hruzu. Hlavne z toho probuzeni a bolesti. Kameny maj 10mmx8mm a je jich tam vic. A vsechny se drzi v kalichu. Diky za odpoved ☺
renca1978
21. bře 2017
@veronika30111 ahoj tim PEK myslis endoskopii?ja mam problemy s kameny uz od 20ti let...Pokud clovek nezmeni zivotni styl a stravovaci navyky porad se to vraci.je to nekonecny.Probuzeni ani bolesti se neboj mne se po kazdym vykonu moc ulevilo.Otrava je s tim Pigtailem co mi zavadeli/stent/ten mi delal neplechu jinak by mne pak ani nic nebolelo...Ja prestala pit sladky limonady piju vodu s citronem tak 3 litry denne taky caje na ledv.kameny a lomikamen tinkturu a tedteda zaklepu mam 3 roky klid...Urcite se neboj vyndaj to a budes mit klid...a ona ti mestna ledvina a oni ti to neudelali akutne?to teda koukam...to dlouhodoby mestnani muze tu ledvinu nevratne poskodit....mne pri kolice brali na sal akutne...max do par hodin...drzim palce😉
veronika30111
21. bře 2017
Jj Reny. Asi myslime obe to stejne. Zkratka jdou do ledviny pres bok. No vsak taky pri dovezeni udelali hned predoperacni. Ale v idberech se ukazalo ze ledvina je v infekci, takze do ni nechteli hned vrtat. Rikali, ze prvne se musi zbavit otoku po zachvatu a vylecit. Zjistili ze je to z 99% vrozena vada. Mam tu ledvinu vyvinutejsi nez ma byt. Kalich, kde se shromazduje moc je vetsi, a tudiz poe i vice moci. Kameny co tam jsou, nikam neputuji. Drzi se tam. Ten zachvat byl zpusoben ze z kalichu jeden vyskocil, ledvinu znepruchodnil a zas se vratil do kalichu, proto se mi kratce na to hned ulevilo. Ja sla za 4 hodiny na CT a vsichni na me koukali jak na blazna. Absolutne bez potizi. A proto se bojim toho probuzeni. Ze tedjsem ok a pak budu jak lazar. Uz jsem si dost vytrpela s rakovinou spodku. A to me urolozks uklidnuje, ze po tom vsem co mi cte v anamneze, je tohle pry brnkacka.
veronika30111
21. bře 2017
Postup jsem si samozrejme vycetla na netu. O to vic jsem z toho na nervy. Hlavne z toho drenu v boku a dlouheho lezeni. Ja ani po sekci nevydrzela dlouho lezet.
kupi20
23. bře 2017
@marfuska1987 Zdravim, muzu se prosim zeptat, ceka me operace ledvinovych kamenu v kalichu jedne ledviny. Vubec nevim co me ceka a jak moc je to obtizna operace. Dekuji za prip. info.
renca1978
26. bře 2017
@veronika30111 Ahoj a ono se to endoskppicky udelat neda?Mne to operovali endoskopicky spodem a bylo to v pohode.Tak uvidis...ale nestresuj se zbytecne dopredu.Ono i kdyby si mela dren vetsinou ho druhej den vyndaj a budes cajk😉Moc drzim palce at vse dobre dopadne a co nejlepsi rekonvalescenci🙂Drz se.Bude to dobry uvidis😉
veverkamaminka
20. čer 2017
@lucka_zaoralova
Ahoj mám manžela od včerejška v nemocnici a dnes v 6:17 mu dali snít prášky anestezii a v 8:00 ho operovali.Má dvoucentrimetový ledvinový kameny a chromový chorobu. Chtěla bych se vás zkušených zeptat kolik hodin zákrok trvá od 8:00 do dejme tomu 12:00? A kdy ho vzbudí? Kdy mohu zavolat mu říkal, že napíše nejdřív, ale ještě se neozval a Já mám strach. Čekáme na tátu s 2 Mírou doma a těšíme se na něho. Jen nevím kolik hodin to trvá a co komplikace proto se stresuju, což neprospívá pokusu o druhý mimčo. Poradíte kolik hodin to tou laproskopii nebo jak se to jmenuje trvá? Děkuji.
kenza222
9. únor 2018
Ahoj holky, tak já taky přidám novou zkušenost. Jsem ve Vinohradské nemocnici po lervu. Asi jsem nějaká přecitlivělá, ale mě to tedy bolelo úplně šíleně. Tvrdili mi jak to nebolí, že mi dají nějaký oblbovak. Ten jsem dostala , ale udělalo se mi šíleně zle a celá jsem se osypala, víc mi dát nechtěli takže jsem lerv vydržela asi 15 minut a řekla Dr že to chci ukončit. Kámen tam samozřejmě zůstal a nerozbil se.
Takže mě čeká metoda vyndání kamene přes močovod. Já tak procitam co tu píšete tak se mám na co těšit, stent a různé bolesti. Ach jo. Jak jste všechny na tom? Ještě se vám kameny tvoří?
ladapoly
13. zář 2018
@numesulidu AHOJ holky a kluci, zaregistroval jsem se jen proto, abych mohl vyvrátit nesmysl, který napsala nimesulidu: ... "však ženská to vydrží,chlapům to dělají v narkoze". To jsi prosímtě vzala kde? Stent mám zavedený druhý týden, jen po Dolsinu (který na mě nějak neúčinkoval) - a řval jsem tam jako tygr. A jinak - chlapi mají, podle toho co jsem nastudoval, delší močové cesty, takže si toho "napichování" užívají ještě víc, než ženy ... .
P.S. Den předtím jsem taky dostal na příjmu Dolsin, algifen a ještě něco a ještě v noci jsem zvonil na rozespalou sestru, že mám velké bolesti (nedostal jsem nic, samozřejmě). Ráno na vizitě přišel zástupce primáře a při vstupu do pokoje (kde nás bylo 6!) říká: "tak kde mám toho pacienta, co toho dostal tolik, že by to porazilo i koně"? No a pak mě sanitář vezl na operační sál a po cestě jsem blil jako Alík a kolemjdoucí sestra říká:"ááááá, tady někdo dostal Dolsin" a sanitář odpovídá:"no spíš, že ho nedostal". A když jsme přijeli do předsálí, tak sestra říká:"no, budete muset nějakou dobu počkat, pan doktor si šel pro něco k jídlu". Vůbec nevím, jak dlouho jsem tam čekal. Po zavedení stentu neskutečný pálení a krev až do večera, kdy se to trochu zklidnilo a druhý den domů. Předevčítem mi řekla manželka, že jak jsem přijel domů, že si myslela, že mě odvezou znova. Neskutečná bolest po dobu třech dní. kdy jsem si jednou rukou držel močák zepředu a druhou rukou jsem si vzadu "držel" ledvinu, protože jsem cítíl, jak se mi tam ten "stent" kroutí ... . Doteď mám bolesti (i když menší), ale to neustálé nutkání na močení a bolest v boku, tak to je teda pocuc. Na operaci mám jít až za 3 týdny, tak to si tedy ještě užiju, než ten kamínek ("pouze" cca 6* 4 mm, který prý sice sestoupil do močového měchýře, ale šprajcnul se a stejně nejde ven) snad vyndají ... .
A chování sester na příjmu, propíchlá žíla na pokoji (a to mám žíly jako bejk!) při přípravě na kapačku, na zem upadlá a znovu napíchlá injekce atd. atd. tak to je na samostatnou diskuzi.
P.P.S. Dceru mám ve třeťáku na lékařské fakultě a když jsem jí to vyprávěl, tak jenom kulila oči ...
P.P.S. A dostat se do jiného města? Co jsem četl, tak v bližším okolí je to přibližně stejné - leda se dostat do Prahy - No jo, A KDO MĚ TAM BUDE VOZIT? Na kontrolu, na CT, na operaci ... . A že bych si tam "zajel" autobusem? Ať si to někdo zkusí, cestovat s tím stentem ... Takže asi tak ... Doufám, že tu "jednoduchou" (jak všude píší) operaci přežuju.
ladapoly
14. zář 2018
@ladapoly a jen bych chtěl ještě dodat, že mám neskutečný obdiv k holkám a ženám😉, které se nemohou starat při těchto potížích jen o sebe, ale i o děti či domácnost. Kdyby mě něco žena neudělala k jídlu a nenahnala mě k němu, tak bych se snad ani nejedl ... . A kdybych Vám mohl alespoň pomoci radou. protože na mě Algifen nezabírá a zvracím po něm, tak zkuste TRAMAL. Doktorka mi napsala ZALDIAR, což je vlastně prášek trmalu a paracetamolu, a ten dělá docela divy. Takže lupnu si ho před spaním, k tomu přidám hypnogen (nikde to na mě nesmíte říct😉) A jdu si lehnout. No a z té kombilace jsem natolik "sjetej" že usnu. Nad ránem mě sice vzbutí bolesti v močátku, tak si zajdu, ale protože jsem stále ještě "pod vlivem", tak to není tak hrozné, a pak hupnu do postele a dospávám. Pak když mě to před poledním znovu začne víc bolet, lupnu tam další Zaldiar - no a večer před spaním znovu - viz přechozí. Dá se takhle omezeně existivat.
ladapoly
14. zář 2018
@numesulidu To je jednoduché, po operaci jsi byly na dospávacím pokoji (obvykle 2 hod. a potom ře teprve přivezli na pokoj. Co jsem se dočetl, tak URS operace, která je bez problémů, trvá 20 až 30 minut ... .

Začni psát odpověď...

Odešli