Opožděná holčička. Co pro ni mám jako bratr dělat?

alauer
29. bře 2010

Dobrý den, jmenuji se Adam a je mi dvacet jedna let. Nejsem sice ani otec a ani matka, ale problém s dítětem mám. Moje nejmladší sestra Emma (9), kterou velice miluji je prý opožděná o dva až tři roky. Když mi to řekli rodiče, kteří s ní byli na prohlídce, byl jsem šokován. Nezpozoroval jsem na ní nic neobvyklého, podle mého názoru byla naprosto normální. Chodí do normální školy, má kamarádky i kamarády, normálně si hraje a i když jí učení nebaví, nemohu z toho usoudit, že je zaostalá! Ale odborníci jsou odborníci a tak věřím tomu, že měli pádné důvody proč o ní říkat takové věci. Dále prý dost možná nebude schopná ani vystudovat střední školu. Toto mě vážně rozhodilo. Svoji sestru mám moc rád a chci pro ni jen to nejlepší a proto se ptám: Co pro ni mám dělat? Jaké speciální úsilí jí mám věnovat? Jak jí mohu pomoci? Prosím odpovězte...

Adam

jabber
30. bře 2010

Ahoj alauer, to naprosto chápu, že tě to rozhodilo, koho by taková věc nešokovala, když se dítě projevuje naprosto normálně 😅 a doktoři sestře určili nějakou diagnózu? Nebo co se jim na ní nezdá? Něco vám snad k tomu museli říct... 😅

simalex
31. bře 2010

alaurer,
souhlasím s jabber. Jaké má sestra výsledky ve škole? Opravdu se Vám zdá jako naprosto standardní dítě, nebo něco přece jen není až tak v pořádku?
Co doktor určil jako nedostatečné nebo neadekvátní věku? Určitě by vás upozornili ve škole, že něco není v pořádku. Co třeba zkusit jiného pediatra?

jakoubka
31. bře 2010

souhlasím s holkama 😉

kdyby to tak bylo,tak by ji snad ani do školy nepustili,ne.

aleachim
1. dub 2010

alauer, bylo dobré napsat víc informací. Takhle je těžké radit. Jinak souhlasím s holkama, museli by to už poznat při zápise do školy.