Oresi nebo Ikea kuchyně?

monapink
26. led 2012

Byla bych moc ráda kdybych si vyslechla pár rad,které by mi pomohly s výběrem kuchyně 😉 Nebo nechat výrobu na truhláři?

jijitka
27. led 2012

@monapink Já jsem pro truhláře 😉 Ostatně jsem ani neměla moc na výběr, potřebovala jsem kuchyň opravdu na míru (doslova na cm 😀 ), protože je zasazená do podkroví. Přímo na místě jsme ji doladili do nejmenších detailů, mám ji asi pátý rok a zatím žádná závada. Já osobně těm Oresi, Ikeám a pod. kuchyním moc nevěřím, snad kdybych potřebovala nějakou 1,5 m dlouhou linku někam do garsonky za pár kaček, pak by možná truhlář byl dražší. A navíc třeba na Oresi nejsou moc dobré ohlasy, např. jejich kuchyně jsou celkem levné, ale platí se dost peněz za montáž.

jana123654
19. zář 2013

Oresi je pěkný šmejd, kamarád si nechal dělat, a nebyl spokojený. A akou máte zkušenost se zasíláním IKEA zboží, já jsem našla toto ikea-eshop a prý pošlou vše co je v ikei, nemáte s tím zkušenosti?

lonala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evelena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
axelis
28. dub 2015

Kuchyni od Oresi mám více jak tři roky a mám s ní dobrou zkušenost, rozhodně bych neměnila. Doporučila mi ji kamarádka, která ji má o dva roky déle. Prošla jsem několik studií a byla jsem i v Ikei, ale to doporučení pro mně bylo důležité a taky jsem z nich měla dobrý pocit. Dle mého názoru byla montáž provedena kvalitně a taky se mi líbilo, že mají vlastní řemeslníky, což nebývá pravidlem. A cizích montážníků jsem se obávala, protože to bývá kámen úrazu. Za celou dobu co kuchyni mám se nic neporouchalo, proto doporučuji.

reniiisek
23. zář 2015

Ahoj, já mám doma taky kuchyni od Oresi a jsem s ní spokojená. Nedávno jsem vyzkoušela i jejich záruku, protože se mi udělala na jedněch dvířkách bublina. Do týdne přijeli, dvířka mi vyměnila za nová a ani jsem nic nedoplácela. Jediné co doporučuji všem ženám, udělejte si radši matnou kuchyň. Já mám doma lesklou a musím ji pořád přelešťovat.

pethulemishule
23. zář 2015

Že bylo Oresi nekvalitní? Vždy měli více řad a pokud si někdo vybere nejlevnější variantu, která bude logicky z méně kvalitních materiálů, tak se není čemu divit. I nyní mají tři řady, my si vybrali tu prostřední, kuchyň máme velikou a ve srovnání s truhlářem vyjde nastejno. Montáž máme zadarmo a levná teda rozhodně není?

motina
12. lis 2015

Souhlasím. Taky jsme si z těchto tří řad na jaře vybírala kuchyni. Zvítězila u mě zlatá střední cesta a šla jsem do Livanzy a jsem s ní spokojená. Truhláře jsme po pravdě ani nezkoušeli, protože jsem chtěla jít spíše na jistotu. Navíc nemám moc představivost, takže mi vyhovovalo, že jsem se mohla podívat ve studiu na kuchyně, osahat si je, vyzkoušet různé varianty a načerpat nějakou inspiraci.

pethulemishule
12. lis 2015

A už máte namontováno? My teď netrpělivě čekáme...25.11. na montáž.

volambenga
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
motina
18. lis 2015

Ahoj, jojo už ji nějaký ten měsíc máme namontovanou. U nás byla montáž vcelku rychlovka. Ráno přijeli a do večera to celé měli hotové. Dej vědět, jak Ti to dopadlo. Mně první měsíc trvalo, než jsem si zvykla, kde co mám :D

frenny
18. led 2016

Ahojky, pokud znáš nějakého dobrého truhláře tak se ho zkus poptat, já ve svém okolí nikoho takového nemám, tak jsem se raději rozhodla pro oresi, kde mi udělali návrh který se mi líbili, vyrobili mi jí pak mi jí doma během jednoho dne přimontovali a bylo vymalováno, do ikei bych šla spíš pro výbavu do kuchyně než pro kuchyň jak takovou. 🙂

mijata
2. bře 2016

Nechávali jsme si kuchyň dělat přibližně před 4 lety, když jsme si koupili půdní byt a od oresi jsme si nechali načrtnout celou kuchyň, návrh mě zaujal, protože mi to vymysleli tak že tam kde jsou lomené stropy, tak se udělali skříňky přesně k tomu. Barvu kuchyně mám krémovou, což je super, protože je to nejtmavší kout v bytě a kdyby to byla nějaká tmavší barva, tak si myslím že by se v tom utopila, takhle hezky vynikne. Zatím celá kuchyň vypadá pořád stejně až na jeden roh který se při nastěhování odřel, takže za mě spokojenost.

lenkamalcova
21. bře 2016

@jana123654 Ahoj Ikea- Eshop vůbec nefunguje, protože si vybereš od nich zboží a stejně si pro něj musíš do Ikea zajet. Ale na seznamu jsem našla stránku www.dovezemedomu.cz, tam jsem jim do emailu poslala položky, které potřebuji a do týdne mi ji dovezli, což mi přišlo super. Jsem z Brna, nevím odkud ty 🙂 Měj se pěkně

ivankarich
14. dub 2016

Ahojky, já bych ti doporučila, aby sis rozmyslela, takové ty základní fakta a to třeba - za kolik chceš kuchyň mít - jak by měla vypadat (inspirovat se může na webu, tam je těch kuchyní mraky) a potom si jen vybrat studio. Pokud ti ikea přijde fajn, tak proč ne. Já jsem si teda nechala vše dělat u oresi, protože jsem s nimi měla už v minulosti zkušenosti a i tentokrát se mi osvědčili. S ikeou nemám zkušenosti po této stránce, tam jsem si zatím kupovala jen gauč a je fajn. 🙂

loskutak
20. dub 2016
Uživatel loskutak je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od loskutak.

Ahoj 🙂 trochu jsem si tu početl a nakonec jsem se rozhodl, že si z finančních důvodů nechám udělat kuchyň od Ikei. Bude to malá kuchyňka do 20 tisíc, akorát nejsem příliš spokojen s jejich nabídkou kuchyňských dřezů. Rád bych měl v kuchyni nerezovej dřez s odkapem a tak trochu jsem koukal na různé e-shopy a na ceny. Docela mě zaujala nabídka na trendo.cz . Poradil by mi někdo, prosím, kterého výrobce z uvedené nabídky vybrat? Chtěl bych sehnat fakt dobrej dřez, kterej dobře vypadá cca do 1000,-. Máte tu někdo fakt dobrej nerezák za takovýhle peníze?

loskutak
21. dub 2016
Uživatel loskutak je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od loskutak.

@loskutak Tak jsem nakonec koupil Franke Eurostar ETN přes jejich eshop http://eshop-franke.cz/ . Kdyby s nim někdy bylo něco v nepořádku, tak dám hnedka vědět...

loskutak
21. dub 2016
Uživatel loskutak je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od loskutak.

Jinak přes http://www.trendo.cz/ to jde samozřejmě taky 😀

awsomebloom
3. kvě 2016
Uživatel awsomebloom je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od awsomebloom.

Taky potřebuju koupit dřez a Heureka mi našla jako jeden z nejlevnějších obchodů toto - http://www.dobracena.cz/ . Máš s tim nějakou zkušenost Loskutáku? Ceny podobný jako na tom trendu...

magdaleshka
3. kvě 2016

Oboje má určitě něco do sebe... Ikea je strašně profláklá a jejich kuchyně vypadá na obrázku hezky... O oresi jsem zase nevěděla, dokud jsem nepotřebovala novou kuchyň. Chtěla jsem něco lepšího a hlavně netradičního u té ikei mám pocit, že to má doma téměř každý. Oresi mi udělala celkem hezký návrh, který jsem si doupravila, protože jsem levák, tak jsem si některé skříňky dala tak aby mi to víc vyhovovalo a zatím nelituji.

j4rka
4. kvě 2016
Uživatel j4rka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od j4rka.

@awsomebloom Ahoj 🙂 koukám na to a maj tam dost podobné ceny i zboží jako třeba na http://eshop-blanco.cz/ , kde nám manžel zrhuba před půl rokem koupil krásný granitový dřezík a jsem s ním moc spokojená. Krásně zapadnul a funguje jak má, snad i vydrží 🙂. Tak to můžeš klidně zkusit třeba tam...

boodie
9. čer 2016

Ahoj holky, my jsme zainvestovali do developerského projektu, kde jsme měli při zainvestování bonus v tom, že jsme pak měli slevu u oresi na kuchyň. Tak jsme toho využili a musím říct, že velká spokojenost. Kuchyň nám udělali dobře, po pár letech nemám důvod si na nic stěžovat a za tu cenu jakou jsme to měli je to paráda.

terulinkas
29. črc 2016

Nazdárek holky, jsem s kuchyní co nám dělala oresi spokojená. Jen jsem se při výběru trápila barevnou kombinací, jelikož jsem chtěla aby to bylo hezký i za několik let, tak jsem nakonec šla do kombinace černé a dřevěné a myslím, že to vypadá moc dobře...

aiva01
29. črc 2016

@monapink Uz v zivote NE ORESI. Je to moje nejvetsi nocni mura. Musela jsem kvuli nim znovu demontovat podlahu temer 40 m2. Musela jsem kvuli nim presekat topeni a koupit mensi panel radiatoru. Neinformovali me ze linka bude mit ode zdi odstup nekolik desitek centimetru a nemohla jsem otevrit troubu- vadil ten radiator.nZa montaz chteli cca 10 tisic. To jsem odmitla. Kuchyn mi namontoval znamy truhlar kteremu jsem zaplatila pulku. Musel prijet 2x( 1 cesta 100 km). protoze chybela hned v prvni skrince police a diky tomu jsme se nemohli hnout z mista. Objednali jsme to a za 14 dni jsem do studia volala a pani u ktere jsem to objednavala poprela ze by se mnou kdy mluvila. Takze jsem pozadala znameho truhlare o pomoc. Ani po pul roce nemeli zajem doresit reklamaci. Vzdala jsem to a na vlastni naklady vse nechala dodelat opet u znameho truhlare. Dnes kdyz potkam v Globusu v Ceskych Budejovicich " odborniky" chce se mi z nich porad zvracet a oni maji jeste tu drzost me zdravit.

aiva01
29. črc 2016

@monapink A jeste 2 perlicky k dobru. Mamky sousedka si od ORESI objednala kuchyn o 3 mesice drive nez ja. Nejprve ji privezli misto zeleneho skla mezi kuch.linku bile, za 1,5 mesice privezli zadne a jeste mela spatne vyrobenou rohovou skrinku- vybocovala z roviny. Po 2 mesicich kdy mela na zdi polystyren za sporakem jim kuchyn vratila a sla k POSTLOVI. KUCHYN OD ORESI STALA 150 tis., od POSTLA 130 tis.a bez jedine vady ci problemu. Nekolik tydnu jsem sla ke kadernici a bavily jsme se o moji rekontrukci baracku. Samozrejmne dosla rec na ORESI. Kadernice mi rekla nezavisle na mych problemech zkusenost minule zakaznice, ktere servisaci privezli domu kuchyn v patek, vylozili ji a odjeli s tim ze ji prijedou smontovat v pondeli. Takze cely vikend rodina cekala mezi rozlozenymi dily az se milostpani uraci prijet, protoze je prece patek... Takze ORESI ZA ME NEEEEEEEEE! A doufam a uprimne teto firme preji aby zkrachovala.

pethulemishule
29. črc 2016

Já Oresi mohu doporučit.Máme jí od 11/2015 a montáž jsme měli zdarma. Vždy vstřícné jednání a při reklamaci postupováno bez výhrad.

radka8888
30. črc 2016

ORESI NIKDY.

Priserne jednani, cast kuchyne dodali za dva mesice po montazi druhe casti. Neco ani nenechali vyrobit. Cena se menila asi desetkrat. Nechali se zapirat a ze smouvy se podstate neda odstoupit.

Jak pise aiva01 doufam, ze zkrachuji.

Vysledek linky je, ze je na pohled pekna, provedeni strasne. A to jsme brali stredni tridu. Nemaji ani sve obkladace.

Uz jsem se zase vytocila. 🙂)) proste oresi ne.

pethulemishule
30. črc 2016

Proč by měli mít své obkladače, když jsou kuchyňské studio. A smlouva je dvoustranný právní akt. My jsme smlouvu přečetli, poupravili a bylo. Nikdy bych nepodepsala smlouvu, kterou mi někdo podstrčí jako hotovou. Nejspíš jste narazili na špatného člověka. Pán, se kterým jsme od začátku jednali byl velmi vstřícný a ochotný. Ale v podstatě je tato diskuze o tom jestli Ikea nebo Oresi...za mě Oresi, Ikea nikoli...šunty tak do mládeneckého bytu či bytu k pronájmu. Jako velkou rodinnou kuchyň jako u nás pro 8 mi člennou rodinu ani náhodou.

radka8888
30. črc 2016

@pethulemishule no asi protože do kuchyně obklady dost neodmyslitelně patri, a když platim něco navíc v kuchyňském studiu meli by být schopni zajistit, aby kuchyň fungovala a sloužila. Což bez obkladů nelze. Ja chci sedět vybírat, plánovat a zaplatit. Nechci shánět další profese. Je to balíček služeb. Smlouva by mi ani tak nevadila, kdyby se cena nezměnila během dvou měsíců asi 7 krát, když nedokázali spočítat jednu kuchyňskou desku. Nakonec ji ani neobjednali, takze.... při montáži chtěl jejich instalatér doplatit nějaký komponenty, co neměl v řádech desítek korun, což u linky za několik set tisíc mi přijde jako vrchol drzosti. To, že křivé zasadili dřez a museli to předělat,nebo že špatně dali myčku,ktera se pak nrledala otevírat jsou jen detaily.

pethulemishule
30. črc 2016

@radka8888 Stejně tak jako aby kuchyň fungovala a sloužila by museli umět i instalace elektriky a vody. Takže spíš než na kuchyňské studio se příště obrátit na někoho, kdo dělá kompletní dodávky.