Oresi nebo Ikea kuchyně?

monapink
26. led 2012

Byla bych moc ráda kdybych si vyslechla pár rad,které by mi pomohly s výběrem kuchyně 😉 Nebo nechat výrobu na truhláři?

radka8888
30. črc 2016

@pethulemishule dobre. a taky zednika, aby postavil steny kuchyne. Proste tohle neni sluzba, ktera me oslovila, protoze podle meho jsou to spatni prodavaci nabytku. Privezou skrinky. Pokud bych ted mela volit mezi oresi - predstirame, ze rozumime kuchynim a potrebujeme nekolik pridruzenych profesi a neustalou kontrolu, abychom poskladali skrinky vedle sebe a mezi ikea udelam si vse sam se vsemi riziky, ale muzu byt nastvany tak maxmalne sam na sebe a jeste to vyjde levneji. Sla bych smer IKEA.....

lorana
17. srp 2016

osobně ikeu zbožňuju, máme od nich super matračky a i jsem si tam koupila do ložnice obrovitánskou vestavěnou skříň, ale teda nevím jak s kuchyní... Ono je to asi hodně o těch materiálech, jaký si taky člověk vybere, ale je pravda, že když já si vybírala kuchyň, tak jsem preferovala obchody kde vyráběli kuchyně a oresi mi nepřišla tak špatná, ale je to asi kus od kusu, mě udělali dobrou kuchyň a za 5 let se mi nic nezačalo sypat, takže za sebe super...

kacireksro
17. srp 2016

my mame ikea kuchyn a nemenila bych.vice si urcite prectes na modre strese,tak je o ikea kuchynich diskuze a jen sama chvala

janadanickova
2. říj 2016

Máme kuchyň od Oresi. V žádném případě nedoporučuji. Sice hezky vypadají, ale materiál je hrozný! Všude, kde se dvířka setkávají z boku s teplem, se odlepují a dokonce kroutí. Asi výrobce kuchyní zapomněl na fakt, že v kuchyni se vaří a peče......

pethulemishule
3. říj 2016

@janadanickova Toto nám udělala i kuchyně od truhláře.

lenisek35
4. říj 2016

To je nemilé, ale tohle se nám u starý kuchyně taky stalo a to to nebyla oreska, tak si říkám, že to možná je těma materiálama, který v tý době byly... a novou co máme od oresky nám zatím vyhovuje. Byla trošku dražší, takže ten matroš je taky už asi lepší...

novisek
13. říj 2016

@janadanickova Stalo se mi něco podobnýho nad sporákem, chtěla jsem u nich poptat nový dvířka, ale při poptávání dvířek jsem zjistila že mám prodlouženou záruku, tak jsem tam naklusala a moc se omlouvali a ujišťovali mě, že se to u nových opakovat nebude protože jsou vyrobený jinak, dvířka mám už rok a zatím v pohodě. Říkali mi, že se to stávalo kvůli páře, ale že u těch nových dvířek by to už dělat nemělo. Zkus to taky vyměnit, pokud máš možnost tak ti to taky vyreklamujou.

carolisa
24. říj 2016

Koupili jsme půdní byt, kde jsme si nechali od oresi načtnout jak by byli schopni nám kuchyň zakomponovat do prostoru. Návrh byl fajn, tak jsme přešli do fáze vyrábění a následné montáže. Nevím jak ostatní, ale u nás proběhla zakázka velice pozitivně... Po letech jsme sice měnili jednu skříňku vedle trouby, ale né díky tomu že by něco porouchalo, ale díky tomu, že vedle trouby jsme měli pro psa jídlo a on ho cítil, tak nám tu skříňku tak poškrábal, že to nešlo jinak, než celý dvířka vyměnit a to jsem bohužel platili...

irin67
20. pro 2016

Za sebe bych kuchyň od oresi doporučila, ale je pravda, že já jsem nic jiného než studia neřešila, protože žijeme ve větším městě a upřímně netuším na koho bych se měla v tom případě obrátit. Obešla jsem proto několik studií co byli v okolí a pro oresi jsem se rozhodla po cenovém nástřelu, byli nejblíž k tomu co jsem chtěla. Kuchyň mi slouží už několik let a já neměla nikdy s tímhle problém, ale mám asi jiný materiál, takže za sebe spokojenost a doporučila bych je klidně dalším. Je to o tom co chcete a kolik na to máte... Jako u všeho...

blahoska
20. pro 2016
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Taky mám ráda Ikeu, spíše ale na doplňky než nábytek. Co se týká kuchyně asi bych se raději obrátila, na někoho, kdo přímo dělá kuchyně nebo interiery. Protože Ikea vlastně nabízí skoro všechno 🙂
Sestra si nechala dělat kuchyň na míru od firmy http://www.rimexol.cz/navrhy-kuchyni/ a kuchyň vypadá opravdu dobře. Oresi neznám, nemám zkušenost ani já, ani nikdo v okolí.

moodie
10. únor 2017

Ahojík holky, od oresi jsem si nechali udělat kuchyň z řady Livanza. Nooo, je pravda, že jsem si za několik věci připlatila, konkrétně – dojezdy, indukci, taky jsem si nechala vestavit všechno co šlo a dala jsem si místo klasický desky kámen, takže finální cena kuchyně byla celkem vysoká, ale za to že budu mít na pěkně dlouho vystaráno, to podle mě stojí...

fantom02
28. bře 2017
Uživatel fantom02 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od fantom02.

Přemýšlela jsi o sektorové kuchyni https://www.interion.cz/kuchyne-1/?
Máme doma, pěkně sestavou skříňka po skřínce a jsme spokojeni.

baleale
30. kvě 2017

Dobrý den, my si nechali naší kuchyň udělat taky u oresky a nevidím v tom problém. Nevím jak si to kdo představuje, ale třeba u nás komunikace od zadání poptávky až do celé rekonstrukce byla celkem přehledná, dostali jsme jasný návrh jak ceny tak kuchyně a následná montáž proběhla dle smluvených termínu, takže pro mě spokojenost.

kachtom
9. čer 2017
Uživatel kachtom je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kachtom.

Podle mě jsou oboje v pohodě. Prostě záleží kolik tam utratíte. Mají i levné, které odpovídají pak kvalitě, ale i drahé, které jsou prostě logicky kvalitnější. Já jsem třeba dělal kuchyni přímo na míru u http://www.intekadesign.cz/nabidka/kuchyne-na-miru-brno . A jsem spokojen. Ale jeto ta dražší verze. Prostě jde o to kolik do kuchyně investujete.

janciss
28. čer 2017

Já mám doma všechno z ikei, takže jsem uvažovala i o kuchyni od nich, šla jsem si udělat návrh ale nějak to nebylo ono, tak jsem zašla ještě do oresky a tam se mi ten návrh líbil o hodně víc, plus se mi více líbilo že oresi má přímo svoje dělníky, zatímco ikea má externí, což u rozhodování taky pomohlo, i když jsem si trošku připlatila.

baleale
9. srp 2017

Měla jsem to podobně jako paní Janciss, chtěla jsem ze začátku kuchyni z ikei aby mi všechno ladilo, ale u oresi se mi ty kuchyně líbili víc. A vůbec jsem tedy nevěděla že oni mají externí dělníky...teď jsem teda radši že jsem šla do té oresi, přece jenom je to taková malá záruka že instalace kuchyně proběhne v pořádku, když to dělají dělníci přímo od nich.

vitezove
13. čer 2018

Já mohu Oresi jen doporučit. Nebyl jediný problém.

zelenaesmolda
13. čer 2018

@janadanickova taky mame oresi a taky se nam odlupuji

vitezove
13. čer 2018

@zelenaesmolda a jak máte starou kuchyni??? Ty nové už nemají žádné folie. Nemá se tam co loupat.

pavla555
13. čer 2018

@monapink tak já mám novou kuchyň od Velikonoc 🙂 od http://www.montazenajednicku.cz/ a musím říct, že velká spokojenost. Byla jsem i hodně překvapená při montáži, byli slušní, makali o 106 a vše si uklidili a než začali tak si položili ,,koberce,, na podlahu aby nic nezničili a měli i přezůvky 🙂.

zelenaesmolda
14. čer 2018

@vitezove no bude to tak 12 let

vendelinka08
14. čer 2018

Mame oresi a uz bych ji NIKDY nechtela...uz jsmw reklamovali montaz a panty..a budeme zase reklamovat..neb se nam odlupuji dvirka...nekvalitni. Drahe to bylo az az...a jeste dodam..ze kdyz jsem si chtela po trech letech dodelat skrinku. Tak mam smulu..neb uz ten typ dvirek nevyrabi...radeji bych ikeu....jeste jsem kdysi mela Gorenje..a s tou jsem byla nadmiru spokojena..podotykam ze Oresi mame teprve 4 roky....nedoporucuji...jo..a nez nam reklaci uznali..to bylo dopisovani....

kacikac1
14. čer 2018

Máme ikea a naprostá spokojenost,i se všemi spotřebiči.

vitezove
14. čer 2018

@zelenaesmolda njn tak to mě mrzí,.ale to máte ten starý typ. Změnili kvůli tomu dodavatele a systém výroby. Dnes už se folie vůbec nepoužívají, takže se nemá co loupat.

petralak
14. čer 2018

Ikea, pokud si umíte sestavit. Oresi má kamarádka a špatná kvalita, nedoporučuji. Mimochodem, návrh v Oresi jsem si nechala dělat taky a tragédie... co jsem si sama nevymyslela, to nikoho nenapadlo. Kuchyň většinou není za 50tis. Udělejte si na to čas, objeďte jiné výrobce v okolí, nabídku vám udělají zdarma, každý poradí něco jiného za vychytavku, co by vás ani nenapadla a nakonec budete spokojeni. Já mám z Ikei a jsem spokojená a v minulém.byte od Libovicky kuchyně a ta byla super top.

vitezove
14. čer 2018

@petralak Zrovna v Ikee návrh zdarma nedělají. Stojí kolem 500 kč. Já si ho udělala sama v tom jejich online programu a vyšlo mi kolem 100 000 a to tam nebyli pojezdy a vnitřní vybavení (a spotřebiče samozřejmě). Pak mi na střeše potvrdili lidi, že když pak šli na to placené vytvoření tak je to vyšlo ještě o 50 000 víc (bez spotřebičů). To nás teda stále kuchyně v Oresi skoro polovinu.

zelenaesmolda
14. čer 2018

@vitezove tak to je kuchyn u rodicu tak me to tak netrapi,co me na ni vadi vic je to,ze nemame na zdi jedinou zasuvku,vsechny zasuvky ve kterych jsou spotrebice jsou za skrinkama

vitezove
14. čer 2018

@zelenaesmolda no ale to je vaše chyba ne? Pozvěte si elektrikáře ať vám zásuvky udělá. Já když jsem si nechávala navrhnout kuchyni, tak jsem si rovnou rozmyslela i kde budou zásuvky a elektrikář je tam připravil.

zelenaesmolda
14. čer 2018

@vitezove tak moje chyba to neni,je to kuchyn rodicu,otec vi vsechno nejlip a kdyz jsem cokoliv navrhla stejne neposlouchal a pak nakonec vyslo najevo ze jsem mela pravdu ale on to nikdy neprizna

cherris
14. čer 2018

Doporučuju oběhnout víc studií, my máme nakonec od Hanáka a vyšla stejně jako Oresi...