Ortodoncie v Pardubickém kraji. Poradíte?

bertica.h
15. únor 2007

ahojte.neviete poradiť?dobrú ortodontistku pre dospepých,v Pardubickom kraji?alebo nejakú stránku,kde je ich zoznam?ukázala sa mi 1z Českej třebovej,1zo svitav..viac ich nieje?ďakujem 😀

.danda.
20. dub 2007

Díky eps!!! Už je to lepší, jen to čištění zubů mě začíná unavovat, ale snad si zvyknu....

eps
21. dub 2007

Dandi, to čištění je to poslední, zvykneš si velmi rychle a i kdybys to chtěla ošidit (prostě se ti třeba p svačině nechce), ta chvilku ti to "hlava" nedovolí, prostě budeš MUSET jít! Je to fakt na zvyku, já si zuby čistím 3x denně doteď (ráno, po obědě, na noc), oproti původnímu před rovnátkovýmu ráno vždy, večer podle síly a nálady...Ale jasně po svačince na to kašlu...A stojí to všechno za to! 🙂

.danda.
23. dub 2007

Jo máš svatou pravdu. Po jídle jsem si jen vypláchla pusu, s tím, že to stačí a po chvilce jsem stála u umyvadla s kartáčkem 😀 . Zvyknu si.
Moc ti děkuji za podporu, jsi hodná 🙂

prstynkova
28. črc 2007

Dobrý den všem. Jen bych chtěla opravit informaci .dandy. 😉 (prostě mi to nedá jen tak přejít). Paní doktorka Krpčiarová a paní doktorka Chadimová z Litomyšle je jedna a ta samá osoba (paní doktorka se rozvedla a znovu vdala, takže má nové přijmení 🙂 ) a teď je v podstatě na mateřské dovolené (ikdyž při ní pracuje)

Já k ní začala jezdit na podzim roku 2001 (bydlela v Lanškrouně a zde u paní doktorky Ulmanové (pokuď si dobře vzpomínám na jméno) byla několik měsíců čekací doba a v Litomyšli mě vzali hned) tedy v mých 22ti letech. A jezdila jsem tam ikdyž jsem se v roce 2002 přestěhovala do Prahy (a teď tu jsem vdaná a mám zde trvalý pobyt a jezdím na kontroly stále tam 🙂

Rovnátka jsem nosila přes 3 roky a teď mám za předními zuby natrvalo drátky a nosím sundávací sem tam na noc. Byla jsem tam vždy maximálně spokojená a ani nemůžu říct, že bych pociťovala nějakou finanční zátěž (bohužel si už nepamatuju cenu, ale pochybuju, že se to za ty roky vyšplhalo nad 15-20tis... platila jsem různě průběžně za provedené úkony.

Tímto bych také chtěla paní doktorce (a všem sestřičkám, protože jim nikdy nechyběl milý úsměv v očích) poděkovat za její fantastikou péči a citlivý a ohleduplný přístup. Kéž by byli všichni lékaři stejní jako paní doktorka Chadimová 🙂 🙂

dagina
20. čer 2009

Ahojky, potřebuji radu. Fixní aparátky mám sundané cca 2 roky, od té doby nosím na noc průhledné dlahy a mám veliký problém s jejich čištěním. Sice používám tablety k tomu určené, ale přesto na nich mám černé fleky, které vypadají jako plíseň 😠 😠 . Poctivě jsem je čistila, nevím jak se to mohlo stát a hlavně to ničím nejde dolů, zkoušela jsem všelicos a opravdu nic. Budu ráda za jakékoliv info 😉 .

.danda.
8. říj 2009

Ahojky ve spolek,
Dagi, tak s tím ti bohužel neporadím, tak daleko ještě nejsem 😉
Pomalu se psychicky připravuju na sundání, podle řečí paní doktorky, to bude asi pěkně bolestivé a na celý den 😒 . Jak to probíhalo u vás?

.danda.
29. lis 2009

Ahoj, no jako neříkejte mi, že tu mám jediná ještě rovnátka? 😕 😅

.danda.
8. pro 2009

No holky?! 😅

nicol2010
19. únor 2011

ahoj,

obnovuju téma.
Mám rovnátka nasazená druhý měsíc. Pokroky vidím poměrně veliké a hrozně mě to motivuje. Jen uvažuji o tom, co s mým případným těhotensvím. Předpokládaný termín sundání je léto 2012 a my bychom se chtěli začít snažit počátkem roku 2012. Máte někdo zkušenosti s rovnátky v těhotenství?

maceek
2. říj 2011

Ahoj holky, taky by mne zajímalo, zda se na Modrém koníku nachází těhulka nebo čerstvá mamina s fixními rovnátky. Byly mi nabídnuty,jako řešení problémů stěsnaných zubů - ale od prosince se chceme začít snažit o mimi, tak by mne zajímalo, zda "bolest" při nasazení a při utahování zámků je velká a zda může ohrozit těhotenství. Bylo mi řečeno,že by byly potřeba na cca 1,5 roku. Jak maminy zvládáte čištění při dětech ... Prosím o nějaké info.

bertica.h
autor
3. říj 2011

@maceek ahoj.ja som bola od začiatku tehotenstva s rovnátkami,aj som s nimi rodila..uplne v pohode sa to dalo zvládnut,nemala som po sundaní ani jeden kaz a to priznávam,že som občas zaspala aj bez umytých zubov🙂)

doporučujem elmex,pastu aj ustnu vodu aj gel.

bertica.h
autor
3. říj 2011

@dagina fuha tak to neviem..ja si čistím nočný stroječk kefkou+pastou....a mám hjo ako nový..