Osvědčení o výkonu zdravotního povolání. O čo ide?

bertica.h
5. říj 2010

mohli by ste mi,prosím niekto ujasnit o čo ide?
ja som síce všeob.sestra,ale pracovala som v soc.oblasti.
ked si prezerám inzeráty,vždy ked niekto hladá ZS požaduje osvedčenie o výkone ZP.o čo konkr.ide a možem si ho spravit aj počas MD?
dakujem.

katyna6
5. říj 2010

-snad ti odpovím nějak trošku srozumitelně a jednoduše.Osvědčení o výkonu ZP-tzv.registrace,je děsná hloupost,kterou vymyslel kdosi "moudrý" na ministerstvu nikdo z normálních sestřiček netuší,k čemu vlastně slouží.(údajně k celoživotnímu vzdělávání)Je to o tom,že si na ministerstvo zdravotnictví musíš poslat žádost o tuto registraci,kde musíš doložit několik věcí.úplně přesně si to už nepamatuji,ale najdeš to určitě na netu.Vím,že tam byla kopie maturitního vysvědčení,pak myslím i potvrzení ze zaměstnání a další doklady o dosaženém pomaturitním vzdělání.Na základě toho pošlou ono slavné osvědčení-je na dobu 5-6let.A po tuto dobu musíš na různých seminářích a konferencích sbírat tzn.kredity,kterých má být min. 40.A pak se znovu pošlou kopie tohoto všeho na ministertvo,kde registraci prodlouží.a při mateřské se to dá,ono spoustě holek ani nic jiného nezbývá,jinak by pak ty bez registrace měly nižší platovou třídu.Snad jsem ti pomohla aspoň trošku. 😉 🙂

slunicko76
5. říj 2010

tak asi nejak tak! jak pise katy!

A v socialnich sluzbach to na tobe nepozadovali? Ja jsem tedy detska sestra,ale v celem nasem spitale to po nas chteli! A manzel je reditelem Ustavu soc.sluzeb a tam to take vsechny sestricky museji mit! Jinak vlastne nejsi zdravotni sestrou! Je to neco jako v USA licence. A kdyz tu registraci mas, muzes pracovat jako zdravotni sestra!

bertica.h
autor
5. říj 2010

dík baby.no..ja som pracovala ako zdrav.sociálni pracovník,ale to bolo pred 6rokmi.vtedy to práce začínalo a ja som odrezaná od sveta o tom nič nevedela.za 2r.sa chystám do práce a potrebujem sa njeako dat do kopy a prípadne sa aspon trocha dovzdelávat.
čo som si našla,budem musiet absolvovat Akreditovaný kurz zdravotne sociálneho pracovníka..a čaká nás beh na dlhu trat,kedže ja som pracovala iba krátko a mám iba maturitu....

inak manžel je lekár a tiež,čo on hovorí ako sestričky musia sa stále vzdelávat a zubieraju kredity,staršie sestry,čo mohli mat pokoj a cestuju kade tade aby sa dovzdelávali...

dakujem vám.

j.kriv
5. říj 2010

ahoj, je to jak píše katyna6, akorát pokud se nepletu, tak o registraci si můžeš žádat až po 3letech praxe... bez ní nemůžeš pracovat bez odborného dohledu, tzn. musí být nějaká zkušenější sestra, která na tebe bude "dohlížet" a pomáhat. takže v podstatě bez toho nemůžeš pracovat třeba na ambulanci, u praktického atd... já jsem na tom stejně, taky maturita a potom v soc. službách, takže jako sestra se po ukončení rodičáku nikde nechytám...