Otázky pro maminky - řidičky

veruska007
6. led 2014

Ahojte, holky. Napadlo mne napsat článek o ženách - řidičkách. Pro inspiraci prosím o zodpovězení pár otázek nebo vlastní postřehy.
Zajímá mne hlavně:
1. váš věk + počet dětí
2. Zda aktivně řídíte (neřídíte) a proč
3. zda řídíte (řídila jste) pouze soukromé auto nebo i firemní a zda řídíte ráda nebo proto, že prostě musíte
4. který manévr považujete za nejtěžší (parkování, odbočování, změnu jízdního pruhu, ...)
5. v kterých dopravních situacích zažíváte (pokud zažíváte) úzkost nebo strach (např. jízda ve velkoměstě, jízda s dítětem, jízda v zahraničí, ...)
6. jaké auto byste si ráda pořídila a proč
... no a jakékoli postřehy spojené s řízením žen. Díky.

jetynka
6. led 2014

Ahojky ráda odpovím 🙂
1. 28let + 3děti
2. Neřídím - bojím se + zvracející dítě v autě
3. Řídila jsem naše auto a řídit jedině když budu muset, jinak ne aspoň pro tohle období.
4. Nejhorší je pro mě rozjezd do kopce a řvoucí dítě v autě
5. Nejhorší je pro mě jízda ucpaným městem, popojíždění v kolonách
6. Chtěla bych auto fiat Panda, líbí se mi a je tak akorát pro mě 🙂
Jinak co se týče řízení žen, myslím si, že ženy mnohdy řídí lépe a zodpovědněji než někteří muži 🙂, ale i opak bývá pravdou.

klaire22
6. led 2014

ahojky 🙂
Tak jdu na odpovědi 🙂
1. je mi 28 a mám jedno dítě
2. řídím aktivně od 18 let a řízení mě baví. Troufám si říct, že v dnešní době je to snad i nutnost 🙂 člověk potřebuje jet na nákup, s dítětem k doktorovi, za rodiči..........řídím tedy dost často 🙂
3. řídila jsem oboje - jak soukromé, tak firemní - dělala jsem jednu dobu v autosalonu, takže každou chvilku jiné auto a bylo to super, bavilo mě to 🙂
4. tak nějak mi nevadí nic, jen když řídím manželovo auto (oktávku), tak s ní nerada parkuji, ale když jedu mým (nissan micra), tak mi nevadí nic 🙂
5. nemám moc ráda jízdu po dálnici, ale je to spíš o zvyku. Moc často přes dálnici nejezdím a tak jsem vždy víc ostražitá, když po ní jedu. Ale jinak mi nějak extrémně nevadí 🙂
6. Ráda bych si koupila SUV, konkrétně model od Hyundaxi IX35 - je to prostě boží auto 🙂

camelinka
6. led 2014

1.27let, 1 dítě
2. Řídím ráda a často, hlavně tam, kde to znám 😀
3. Naše soukromá auta (moje menší radši), "firemní" kdysi Tranzita.
4. Podélné parkování s Mondeem 😝
5. Křižovatky v cizím městě s šalinama okolo. Když byla dcera mimčo a řvala...
6. S neomezenými prostředky nějaké SUV, Volvo nebo BMW X6
Tak jako chlapi, sou i některý ženský agresivní řidičky. Když jedu sama, tak občas taky jako prase... 😅

nerreidda
6. led 2014

Ahoj 🙂
1.je mi 34; jedno dítě + druhé na cestě
2.řídím aktivně; od 19 let; nákupy, vyjímečně školka, doktor, návštěvy
3.soukromé auto - naše; řídím ráda - mám pocit soběstačnosti a svobody 😀
4.parkování podél chodníku do malého prostoru, couvání do garáže
5.náledí, prudký déšť, ve velkých městech s hustým provozem
6.Mazda CX7, Nissan Murano, nissan Micra - protože se mi líbí 🙂

picasso
6. led 2014

Ahoj 🙂
1. 30 let a jedno dítě
2. Aktivně řídím, protože jezdíme plavat, nakupovat, s dítětem k prarodičům, k lékaři, pro tátu do práce a občas na výlet za kamarádkou. Řídila jsem dokonce i do začátku porodu, protože jsem jezdila na těhotenské cvičení, k lékaři a vyřizovat papíry na úřadech.
3. Řídila jsem jak soukromé, tak i i firemní a řídit mě baví 🙂
4. Parkování mezi dvě auta 🙂
5. Když je zima, náledí nebo i klidně sucho, ale mám vjet do prudkého kopce, kde přede mnou a za mnou stojí kolona aut.
6. Ráda bych KIA nebo Audi, protože se mi líbí, ostatní má na výběr manžel 😀
Postřehy? Že my ženy bychom se neměli cítit jako královny za volantem, i když nás chlapi chválí. Spousta z nás jezdí jako "prase", protože se cítí být jisté v kramflecích. Na silnici patří ostražitost a dodržování předpisů. Všem šťastnou cestu 🙂

ladie
6. led 2014

1. 28 let, 1 dítě
2. řídím celkem často
3. pouze soukromé auto
4. parkování, hlavně podélné 😝
5. ze srdce nesnáším vnitřní parkoviště v nákupních centrech. Málo místa, všude sloupy, mega aut 😝
6. máme velké auto s obr kufrem, takže bych brala něco malinkého na popojíždění po městě. Prostě takový "nákupní vozík".

radka8888
6. led 2014

1.29let, jedno dítě 2.každý den 3.soukromé auto a moc rada 4. Jízda se rvoucim dítětem 5. Nerada, kdyz se nejak dostanu na ddalnici mezi kamiony 6.maserati quattroporte 🙂))))

blondynka400
6. led 2014

1. 31, 2 děti
2. Řídím od 18 každý den, i hodně dlouhé vzdálenosti do zahraničí
3. Na RD soukromé, jinak firemní. Řídím ráda, neumím si to bez auta představit, co bych dělala.
4. Osobně nic. Všeobecně je ale pro ženy nejhorší parkování, nemáme odhad jako chlapi, je to dáno mozkem. Ale podle mne se to dá hravě dohnat zkušenostmi
5. V žádných
6. Meredes CLS Shooting Brake. Protože je to vevnitř veliké auto, dobrý kufr, ale přesto to nevypadá jako ošklivý kombík.

simonceli
6. led 2014

1. 27 let, 1 dítě a teď čekáme druhé
2. řídím aktivně ( jsem instruktorka v autoškole )
3. řídím jak firemní tak soukromé auto, baví mě to, když jedu sama je to pro mě relax, mám ráda dálkové cesty
4. v podstatě mi nic nedělá problém, ještě aby ano 😀 , ale co porozuju při práci tak většinou je problém u žaček než si uvědomí kdo má přednost při neoznačené křižovatce a parkování.
5. když přede mnou jede debil, co jede furt stylem brzda plyn, brzda plyn a na dálnici když někdo tančí na cestě a nesmyslně manévruje.
6. ráda jezdím dodávkou máme Mercedes Viano, jsem vysoko, je to velké auto, betelné, má velké deformační zóny, pak mám audi A4 combi, což je taková potvora rychlá, svádí mě to hodně šlapat na plyn. Firemní máme fabie, což je taková klasika, která neurazí a nic nepokazí. Raději jezdím naftovým autem, lepší rozjezdy, ale je to jen o zvyku. Já jsem moc spokojená se značkou Audi.
S dcerou si nedovolím to co sama za volantem, ale vždy jsem dost ostražitá, je hodně neukázněných chodců, cyklistů, nesnáším motorkáře, člověk nikdy neví, co se v té jejich adrenalinem zaplavené hlavě zrodí.
Znám hodně žen, co řídí dobře stejně tak jako potkávám na cestě auta, kdy si řeknu no jo to musí řídit ženská, chlap by takovou prasárnu neudělal. Ale i chlapi jezdí jako hovada. Ale vždy je to o tom, znát dopravní předpisy a řídit se podle nich a taky podle toho na co mám na na co nemám.

majatob
6. led 2014

1. 26let, 3 děti
2. řídím pouze v případě "nouze", kdy to opravdu jinak nejde (za posledních 8 let asi 5x), jinak se snažím všude dopravit MHD, vlakem nebo pěšky (ikdyby to mělo být 5km v dešti) 😝
3. soukromé
4. parkování, rozjezd do kopce
5. nejvíc mě stresují ostatní řidiči, nesnáším když někdo jede nalepený hned za mnou nebo prudčej brzdí v křižovatkách. A taky mě strašně stresuje jízda z kopce (delšího) a úzké silnice a protijedoucí kombajn nebo traktor 😀 a že ne všichni dodržují předpisy 😝 Řvoucí děti mi nevadí, protože se mnou v autě nikdy neřvou - ví, že mě nesmí ještě víc stresovat a celou cestu mi zpívají 😀
6. Líbí se mi maličká auta, ale nevím jestli by pro mě nebyl nejvhodnější tank 😀 a nebo limuzína s řidičem 😀 😀 😀

markytanka
6. led 2014

1. 36, 1 dítě
2. Ano, už pár let (firemní vůz)
3. Miluju řízení, proto mi i v práci řídit denně nevadilo... měla jsem soukromé i firemní auto
4. Nejtěžší? Asi couvání do úzké garáže ;)
5. Určitě když vezu malou, sama se tolik nebojím, ale když vezu dítě, tak jsem určitě obezřetnější...
6. Nejradši např. KIA Sportage - velké a bezpečné...

kettynka1234
6. led 2014

1, 33 let, 4 děti
2, řídila jsem často, teď už jen občas ( sama s dětmi se nikam nezatím nevydám 🙂
3, pouze soukromé vozidlo
4, déle mě trvá podélné parkování ☹
5, zezačátku byl největší strach z toho, že by mi při výjezdu do kopečka zdechlo auto 🙂) a za mnou někdo stál a začal troubit. - teď už asi nemám starch z ničeho.
6, máme renault grand scénik ( 7mi místný) brali by jsme větší kůli většímu pohodlí a místu ( citroen jumpy, renault trafic, peguot expert tepe nebo volkswagen multivan)

michaela2310
6. led 2014

1. 26 let, 1 dítě
2. dřív jsem jezdila denně do práce, ale co jsem doma s malým tak řídím málo, většinou když manžel jede taky, když mám jet někam s malým tak se před tím docela bojím, ale pak sednu za volant a jedu...
3. pouze soukromé auto, (neměla jsem možnost jezdit firemním) , bydlíme na vesnici s našima, každý má "svoje" auto, nedělá mi problém sednout z auta do auta...
4. podélné parkování mezi auta...
5. nerada jezdím kde to neznám
6. nepřemýšlím nad tím, naše rodina je věrné značce Škoda...

lenixka
6. led 2014

1.25let, 1 dítě v břiše
2. Řídím od 18let, dostala jsem starý ojetý kombík od našich, abych se naučila. Řídím i teď v 32.tt
3. Teď soukromé - kombík + transit. V práci denně služební oktávku, jednou na delší cestu dokonce skříňového transita ( za to jsem dostala osobní ohodnocení 😀 ) a nejlepší bylo řídit v práci na měsíc vypůjčené BMW 5. řady s automatem.
Řídím ráda, nejradši delší trasy po dálnici, kdy se odreaguju zpěvem - když jedu sama 🙂 Nerada vozím spolujezdce.
4. Podélné parkování v husté dopravě
5. Nerada předjíždím - ženy prý mají horší odhad vzdálenosti a rychlosti protijedoucího auta. Většinou dost dlouho čekám, než je proti volno a teprve, pak předjíždím.
6. S automatickou převodovkou - neveřila jsem tomu, ale zvykla jsme si po 20 km a po měsíci přesun do klasiky byl fakt peklo 😀 Jinak nejpohodlnější pro řidiče ale i spolujezdce je dle mě ŠKODA Superb

kathy.skal
6. led 2014

Ahoj 🙂
1. 28, 2 děti - 3 roky
2. + 3. řídím soukromé - ford mondeo kombi
3. řízení mě baví, ale pokud je možno, předávám volant manželovi, jelikož jsem pohodlná a nesnáším jeho připomínky 😀
4. nejhorší ? Nejspíš pokus o vmáčknutí auta do těsného prostoru
5. a) předjíždím pouze na kilometrovou viditelnost nebo když je přede mnou opravdu hlemýˇžď. Stres mám z předjíždění traktorů, kamionů, autobusů a podobných zhovadilostí...
6) chrysles voyager 😅

handm
6. led 2014

Hezký téma😉🙂
1. 35, dvě děti 1, 3 roky
2. jsem aktivní řidič od 18, řídím ráda a často a dle komentářů několika nezávislých pozorovatelů i líp než kdejaký chlap 😀😀 (to mi sdělil už instruktor v autoškole😀)
3. Jezdila jsem s tím, co bylo, je. Auta naší rodiny i firemní, šéfovi v cizině i uplně nový nadupaný luxusní VW, které sjelo to ráno z montážní linky, to jsem měla trošku nahnáno 😉😀
4. ani mě nic nenapadá, jen tedy hůř snáším D1, ale to spíš kvůli řidičům, co jedou 90 v prostředním pruhu a že je jich většina 😠
5. strach mívám především kvůli počasí (ledovka, uježděný sníh na horších silnicích atd), a taky mě "děsí" chování některých "rádoby nesmrtelných" řidičů - předjíždění na plné čáře apod
6. jakékoliv Volvo - jednak se mi líbí a tíhnu k těmto hranatým tvarům. A vlastnosti taky super, bytelný bezpečný auta.

j.kriv
6. led 2014

1) 25 let, 2 děti
2) řídím od 18-ti, na nákupy, výlety, k prarodičům, na dovolenou, do školy, na doučko...
3) teď soukromý kombík, před těhu i služební - fiat doblo, renault cango, opel agilu. Řídím strašně ráda, je to pro mě odreagování, hlavně musím mít puštěnou hudbu při řízení 🙂
4) taky podélné parkování
5) ve velkých městech když se potřebuju na poslední chvíli přeřadit do jiného pruhu, když někdo zbytečně zdržuje nebo předjíždí jak hovado a když je fakt hustá mlha
6) nějaké SUV nebo čistě pro sebe nějaké sportovní, ale to bych měla nutkání jezdit rychle 😀

adelaz
6. led 2014

1. 27, 2 děti
2. aktivně - práce, školky, nákupy, dovolené.. denně
3. řídím soukromý a auta v rodinně podle potřeby... někdy i ve firmě... řízení mě baví
4. řízení na ledu, sněhu, neupravený povrch
5. řízení na ledu
6. chtěla jsem a mám Renault Grandtour a spokojenost

whitelilith
6. led 2014

🙂 dobrý téma...
1) 30let, dítě na cestě
2) řídím aktivně od 23let - tj. 7let, téměř denně, kvůli sobě i pracovně
3) podnikám, tj. mé auto je i firemním autem, máme i firemní dodávku-Transita-s tím jezdím nerada do úzkých ulic-nemám moc ponětí, jak je to dlouhé. Jinak jezdím passatem v kombiku, ale i Formanem-když jsou auta v servisu, začínala jsem na Favoritu 🙂
4) asi žádný, v jízdě přecpanou prahou se v podstatě vyžívám :D a baví mě to nejvíc, s parkováním problém nemám nikde auto už mám v oku dobře.
5) jízda na náledí, sněhu, v mlze-prostě za zhoršených podmínek-když je to hodně klouzavé odmítám vyjet-měla jsem na sněhu nehodu a stále mi to vadí. Relativně nerada jezdím po dálnicích.
6) Volvo XC60

m_d
6. led 2014

Ahojky, preji at se clanek vydari 🙂 a ted odpovedi:
1) 27 let, jedno dite
2) aktivni ridicka - nejdriv prace, ted nakupy, vymena ridicu pri jizde na dovolenou, cesta k rodicum, porad nekam 😉
3) ridila jsem sluzebni i soukrome, ridim rada a cokoliv 😉
4) parkovani, proste to nemam rada 🙂))
5) at jedu kamkoliv nesnasim kdyz vedle me sedi muj tata, to jsem celou dobu nervozni. Z manzela takovy strach nemam 🙂)
6) ridila jsem uz hodne aut a proste potrebuji kolem sebe prostor, takze nejake SUV, asi Volvo X70 😉
Postrehy, je jedno kdo za tim volantem sedi, jak blbec muze ridit chlap i zenska 😉) od te doby, co mam malou jezdim opatrneji a vnimam vic to nebezpeci, kazdopadne mam uz tolik najeto, ze se to snazim tolik nevnimat, jinak bych asi nevyjela 😀

tifanyt
6. led 2014

1. 26 let, 2 děti
2. od 18ti let aktivní řidič, vedu společnost zabývající se kurýrní službou, takže jsem za volantem denně a najezdím hodně
3. řídím jak osobní, tak i firemní vozidlo a oboje řídím ráda a je to pro mě relax a trochu i únik od dětí a díky autorádiu se i dozvím co je ve světe nového, protože doma to nějak nestíhám sledovat
4. nemám ráda podélné parkování mezi dvě auta, kde mezera vychází akorát tak na moje auto. Někdy musím na 3x, abych stála rovně, takže mnohokrát radši půjdu o pár set metrů navíc, ale zaparkuji normálně, než abych se tam trápila 😀
5. pravda je, že z jízdy v zimě a s dětmi vzadu se trochu bojím a jezdím pomaleji. Jinak jsem za volantem ráda
6. mám Škodu Octávii a líbí se mi teď nový Rapid Spacebag, takže už přemýšlím, že ho pořídíme 🙂 A manžel by zase rád nějaké SUV, takže uvidíme.

hansed
6. led 2014

1. 30 let + 2 děti
2. řídím aktivně, jezdím de facto denně, dojíždím z vesnice za prací a s holkama do školky
3. řídila jsem asi týden i firemní auto, ale nyní pouze soukromé, řízení mám ráda
4. nejtěžší manévr? někdy je to parkování, jindy zase popojíždění v zácpě... ale něco, z čeho bych měla strach den předem není
5. opravdu úzkost nebo strach mám jen když je náledí, popř. zmrazky na silnici...
6. od svatby jsem snila o SUV, to jsme nyní pořídili, mým "snem" je mýt MPV, nejlépe Ford SMax
ale když někam jedeme všichni 4, ráda přenechám řízení manželovi 🙂 ráda jezdím, jezdím už skoro 13 let, bez přestávek, ale ještě si nevěřím natolik, abych frajeřila, což je dobře, mám takový zdravý respekt 🙂

pisisvori
6. led 2014

1. váš věk + počet dětí 38 let 1 dítě +14tt, řidičák od 18, řídím od 26 let
2. Zda aktivně řídíte (neřídíte) a proč, Ano řídím, protože to umím, je to pro mě samostatnost nedokážu si představit, že bych měla být závislá na mnaželovi...kam mě doveze...
3. zda řídíte (řídila jste) pouze soukromé auto nebo i firemní a zda řídíte ráda nebo proto, že prostě musíte: posledlení 4,5 roku pouze soukromé, před tím služební hodně jsme cestovala služebně, řídím ráda
4. který manévr považujete za nejtěžší (parkování, odbočování, změnu jízdního pruhu, ...) nevadí mi žádný, ale nejtěžší je asi parkování podél na levou stranu.
5. v kterých dopravních situacích zažíváte (pokud zažíváte) úzkost nebo strach (např. jízda ve velkoměstě, jízda s dítětem, jízda v zahraničí, ...) stres pouze když jedu s dcerou a přede mnou došlo k nehodě a bála jsme se kde a kdy to do nás kdo napálí a přemýšla co teď honem udělat, aby se to nestalo...nebo když rychle někdo přede mnou zabrzdí což také může znamenat nehodu. Po Praze a velkých městech jezdím hodně to mi nevadí. Samozřejmě když je náledí, chumelenice, hustě dlouho prší tak je to náročnější na soustředění, dávání pozor...
6. jaké auto byste si ráda pořídila a proč ...těch co by se mi líbilo je spousta🙂 převážně středně velké elegantní🙂

evik19
6. led 2014

1. 29+1
2. Řídím aktivně a to proto, že mám co. Dokud jsem neměla vlastní auto, byla jsem spíš vystrašený popojížděč než řidič.
3. Řídím jen soukromé auto a řídím ráda, ale ne v noci a ne příliš dlouhé cesty, tak do dvou hodin si to užívám, pak už je to pro mě opruz🙂
4. Dřív mě stresovalo podélné parkování a přejíždění z pruhu do pruhu v silném provozu, teď už nic.
5. Ne přímo úzkost, ale určitě stres prožívám, když mi začne řvát mimino v autosedačce a já ho nemůžu utišit ani zastavit.
6. K autům mám citový vztah, nevyhlížím si auta podle značek. Mám ráda našeho Forda Focuse i postarší dámu Felicii. Stejně tak jsem měla ráda i svou starou otřískanou Škodovku 120....Do budoucna si spíš přeju, aby nám vydržela tahle naše autíčka.

simculajs
6. led 2014

1. 22 let, první mimi čekáme na červenec
2. řidičák mám od 18 ale řídím až od dvaceti, jednak jsem předtím neměla čím a jednak sem nemusela - ve dvaceti jsem musela něčím jezdit do práce, jiné spojení nebylo.
3. Jen soukromé, služební jsem nikdy neměla.
4. Parkování couváním a podélně
5. Jízda na ledu a delší trasy
6. Mé vysněné je citroen c3 ale ted mám opel corsa a taky jezdí, to je hlavní

marecek4
6. led 2014

1.je mi 41 a děti má 4
2.řídím aktivně-soukromě i služebně
3.prvně babetka,pak přesedlání na roomstra a felicii,posléze ford tranzit a nyní fiat doblo,jak nám mění vozový park,soukromé vozidla škodovky a WV,jezdím ráda a klidně bych přesídlila i na větší
4.jako nejtěžší se u mě jeví couvat s velkým autem s malým vozíkem,jinak mi problémy nedělá fakt nic
5.strach nemám při jízdě z ničeho,ale pokud musím zastavit v prudkém kopci tak mám obavy aby mi auto neujelo-pro jistotu brzdím jak ručkou tak rychlostí a teda pokud řídí někdo druhý
6.vysněné auto-takové které by jsem chtěla asi ani neexistuje-malé do města na parkování,ale s velkým kufrem na převážení věcí,pro naše výlety nejlépe 4x4,aby bylo pro nás všecky pohodlné-které auto je pohodlné pro dlouhány na všech pozicích 🙂,no vzhledem k tomu,že v autě strávím většinu času,tak na každém najdu chyby i výhody

marketnieuw
6. led 2014

1. 35 let, 2 deti
2. aktivne ridim, od 18 let, je to pro mne momentalne nutnost - dojizdim denne 40km do prace a 40km z prace + vyzvedavani deti z jesli, skolky atd.
3. par firemnich, ale hlavne soukrome... ridim moc rada a myslim, ze dobre 😉
4. tezky manevr - podle mne zalezi na aute a jeho vybaveni ... s autem, ktere mame ted, se mi nezda zadny manevr tezky
5. uzkost nebo strach - snad jedine, kdyz prede mnou jede viditelne pretizeny nebo spatne nalozeny kamion, ktery se cely klepe - rychle pryc od nej
6. mam crossover (Nissan Qashqai, ktery mi vyhovuje tim, ze je vyssi a hezky z nej vidim - libi se mi, ze mam prehled - hlavne na dalnici) a rodinne auto mame BMW5 - tam neni o cem diskutovat, ridi se samo (navic s automatickou prevodovkou - to je v zacpe neskutecna vyhoda)
kdybych bydlela ve meste, poridila bych si mozna nejake elektricke auto 🙂

mircisek
6. led 2014

1. 34 a 3 děti
2. Řídím aktivně. Zatím máme v rodině jedno auto, teď přibude další se třemi isofixy a to bude v podstatě moje.
3. Řídím všechno, co má volant a kola. Soukromé i firemní. Řídila jsem ráda, ale poslední dobou mě to spíš štve, protože člověk musí předvídat i chyby ostatních.
4. Stresuje mě parkování kdekoliv, protože vzhledem k věku dětí, potřebuju na obou stranách otevřit dveře hodně, nejlépe dokořán a k tomu přístu do kufru, abych vyndala kočár a parkovací místa jsou čím dál užší.
5. Nebojím se ničeho, ale stresují mě bezohlední a příliš ustrašení řidiči, takže jízdu v Brně, kde bydlíme si fakt neužiju.
6. Já během 14 dnů dostanu nový autíčko, ale jednou bych si chtěla pořídit mini autíčko, se kterým bych zaparkovala i na pidifleku.🙂

white_tie
6. led 2014

1. 24 let, dvě děti.
2. Řídím aktivně od 18ti let. Jak pracovně, tak soukromě, na výlety, k doktorům, babičkám, do práce, atd. Auto používám každý den.
3. Mám soukromé a dřív i pracovní, to už teď ne. Řídím moc ráda, nejen proto, že musím.
4. Problém mi nedělá nic, za volantem bych mohla sedět pořád. : )
5. V žádných - děti naštěstí v autě moc nekřičí a nepláčou, když už jo, tak si zpíváme.
6. Nissan 350Z, Honda Civic, Chevrolet Orlando.

Podle mě je potřeba hlavně jezdit, jistota v řízení se získá pouze praxí.

zunem
6. led 2014

1. 30, 2 děti na cestě
2. Aktivně každý den a ještě k tomu něco navíc
3. Skužební i soukroumé. Musím a i to baví.
4. Žádný.
5. Jízda v noci úseky, kde vím, že se často vyskytuje zvěř.
6. Momentálně vysněné nemám, měla jsem oblíbené C3, nyní hledám takové do kterého se mi vleze kočár pro dvojčata.
Ženy se dělí na řidičky a pak teleta. Znám ženský co jezdí výborně, lépe než chlap. Ale bohužel denně najezdím spoustu km, a potkávám taková trdla, že jde poznat ženská i při jízdě na rovince.. viz nalepená na volant sledující pouze prostor před kapotou :o))) To stejné platí i pro muže 🙂