Otěhotnění šestý den po sexu, je to možné?

markyska
1. únor 2010

Ahoj holky, stalo se některé z vás, že jste otěhotněly, i když vaše ovulace proběhla až šestý den po styku? A jste si tím jisté, protože např. měříte bazální teplotu? Dočetla jsem se, že v některých případech jsou spermie schopné přežít v těle ženy až cca 5 - 6 dní...Máte s tím některá zkušenost?

adelka89
1. únor 2010

marky myslim, ze v dnesni dobe je to uz temer nemozne.... myslim ze tak 3-4 dny je to jeste realne (vlastni zkusenost 😀 ) ale 6 snu nevim nevim....

crawler
1. únor 2010

markyska: já myslím, že u někoho to možné je - třeba u mě 🙂nemám teda vlastní zkušenost - u nás to bylo cca 2-3 dny po ovulce (metoda PPR), ale věřím, že to lze - možná spíš ojedinělé případy, ale jo 🙂

markyska
autor
1. únor 2010

Adélko, díky! Víš, jsem v docela nezáviděníhodné situaci 😒 Jsme spolu s partnerem už spoustu let a zhruba před necelými dvěma lety jsme se rozhodli pro mimčo. Bohužel se nedařilo, partner byl na spermiogramu - výsledek OK a já měřila teploty. Po dlouhém harmonickém vztahu přišla z ničeho nic jakási krize, nějak to mezi námi ochladlo a já se v té době bláznivě zamilovala do společného známého. Uvědomuju si, že mně tehdy scházelo pohlazení, porozumění a lichotky..Nikdy dřív se mi to nestalo...Byla jsem několikrát nevěrná a po nějaké době jsem zjistila, že čekám dítě. Vím, že to bylo nezodpovědné, ale používali jsme s milencem pouze přerušovaný sex..Protože jsem si i v té době měřila teplotu, vím, kdy nastala ovulace. S milencem jsme se milovali právě šestý den před ovulací a s partnerem asi 3 dny před ovu. Nejdřív jsem byla ve velké euforii, ale teď (jsem v 7. měsíci) mě stále přepadají pochybnosti, čí miminko je. Náš vztah s partnerem se vrátil zase do dřívějších kolejí, našli jsme k sobě zase cestu a mně připadá, že se to snad mělo stát...Strašně bych si přála, aby bylo malé partnerovo, protože mě dost tíží svědomí, a mám víc obavy z doby po porodu než z porodu samotného (Jak bude prcek vypadat...)Vím, že si to vlastně zasloužím, a proto nechci, aby někdo hodnotil to, co jsem udělala, ale spíš mi napsal svůj názor, jaká je pravděpodobnost obou otcovství. Díky moc a přeju vám pohodové těhotenství!

monaberuska1
1. únor 2010

marky, četla jsme si tvůj příběh, v mnoha případech se stává to že to nebude právě tvého partnera ale milence ikdyž bych řekla že s partnerem by to bylo pravděpodobnější, 🙂 😉 každopádně držím pěstičky, a mylsím že toto poznáš za pár let až se mimčo narodí, tak se uvidí podoba když bude na tebe paráda 🙂 ale ...je tu ale..určitě ti musí být úzko a lituješ toho???ale podle mého si mylsím že spíše partnerovo je mimínko, myslím, že můžeš být vkidu 🙂i když nechci strašit ale může to být i s milencem, protože jsi byla odvázaná uvolněná atak ..jak říkám to asi poznáš až se mimí narodí bud s testu a nebo podobou:_)tak každopádně držím pěstičky jo?? 🙂 😉 a jinak jak píšeš at nikdo nehodnoti tvoji situaci, já teda nikdy svého manžela nepodvedla, ale každý děláme chyby, a kdo nedělá tak kecá 😀 😀 tak držím pěstičky, a hlavně za chvilku rodíš tak bud hlavne vklidu a říkej si prostě že je tveho partnera 😉 🙂

markyska
autor
1. únor 2010

Díky Mono, víš, já bych to od sebe taky nečekala, nejsem určitě typ na nevěry 😖 V podstatě sex nebyl vůbec tím nejdůležitějším, co jsem od toho vztahu potřebovala. Po této zkušenosti už ale věřím tomu Nikdy neříkej nikdy a taky Nesuď ostatní. Teď bych si jenom moc přála, aby to všechno vyšlo...Nejsem splachovací a vím, že bych na to pořád musela myslet. Ale zároveň vím i to, že říct to partnerovi, zničila bych nebo aspoň vážně ohrozila náš vztah a vlastně i život nového člověka. Snažím se na to sice nemyslet, aby byl prcek hlavně v pohodě, ale pořád se mi ta myšlenka vrací..

evuse
1. únor 2010

Markyslo, myslím, že miminko je partnera. 6 dní před ovu je docela dlouho, navíc jestli to byl přerušovaný styk, tak si fakt myslím, že je malá pravděpodobnost. Možná jsi konečně otěhotněla jen proto, že ses díky milenci dostala do "jiné psychické pohody" . Ale jestli chceš názor odbodníka, napiš někam do poradny třeba na porodnice.cz odkaz na poradny je vpravo 😉

markyska
autor
1. únor 2010

Moc díky, Evi, taky v to doufám...Do jedné poradny jsem už psala, tak uvidíme...Taky se mi to zdá dlouho, snad nebudu ojedinělý případ..

monaberuska1
1. únor 2010

markyska, tak nám dej určitě vědět jo???ale jak píše evuse, mylsím taky že se sdostala díky milencovi do psychické pohody 🙂 😉

sarlotta
2. únor 2010

markyska já myslím že 6 dní před ovu je dlouho. otázka je kdy přesně ovu byla, i když jsi měřila teplotu, tak to nemusí být přesné. Spermie přežívají v těle ženy max 72hodin. Pokud se chceš zbavit výčitek a mít jistotu, nezbyde Ti nic jiného než test otcovství až se mimíms narodí. Myslím, že by to neměl být problém zařídit aby se o tom partner nedozvěděl. Každopádně mu své pochynosti NIKDY neříkej. 😉

markyska
autor
2. únor 2010

sarlotta, díky za názor. Právě jsem dostala odpověď z poradny od MUDr Radima Uzla. Jeho názor je stejný - je to velice nepravděpodobné (každopádně ale ne vyloučené) a nejlepší je to nikomu neříkat a zapomenout na to. Není to lehké, ale je dobré slyšet i názor odborníka. Teplotu jsem měřila vždy ráno téměř ve stejnou dobu, tak to snad odpovídalo skutečnosti.

monaberuska1
2. únor 2010

marskyska 🙂 😉 budeme ti tady držet všichni pěstičky, a taky bych volila své pochybnosti nechat si jen pro sebe 🙂 😉 😀 😀