Oteklé, krvácející dásně s váčky. Pomůže odříznutí váčků?

Zodpovězené
8. lis 2018

Dobrý den. Nikdy jsem na zánět dásní netrpěla. V momentě první dentální hygieny ale nastal zlom. Od té doby mám dásně oteklé, krvácejí a někdy pěkně bolí. Moje sestra dělá sestřičku u zubaře. Dělá mi hygienu a dává mi "lepší" pasty a dentální vody. Přesto stále dáseň trpí. Můj zubař navrhl, že mi odřízne váčky na dásních, které se mi dělají u spodních předních zubů. Zároveň chválil, jak krásně čisté je mám. Já mám z toho ale paniku. Mám ji z obyčejné hygieny, natož z nějakého odřezávání.

Myslíte, že mi to opravdu pomůže? Jsem už zoufalá, řeším to už 10 let. Děkuji!

Dobrý den,
při perfektní hygieně by dásně oteklé být určitě neměly. Pokud docházíte na dentální hygienu a Váš lékař je s hygienou také spokojen, hledala bych problém jinde. Zduřelá dáseň může být jedním z nežádoucích účinků léků proti epilepsii, léků na vysoký krevní tlak, imunosupresiv atd. Mohou být také jedním z projevu jiného celkového onemocnění. V určitých případech se řeší i chirurgickým odstraněním, které Vám nabízí Váš lékař. Provádí se v lokální anestezii, takže samotný zákrok je nebolestivý. Bylo by dobré navštívit ještě parodontologa a zjistit příčinu Vašich problémů.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová