Otisk ručičky do alba. Čím to můžu udělat?

machire
15. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá zkušenosti s otiskem ručičky a nožičky do miminkovského alba. Nevím vůbec čím bych ho mohla udělat. Použít obyčejné barvičky se bojím, aby to nějak malému neublížilo a taky aby to šlo pak dobře umýt.

lenycka
15. lis 2007

Machire, zkus si zajit do nejakych malirskych potreb a tam ti poradi. Mne znama rikala, ze jejich dceri obtiskavali taky ruku a nohu a ze jim na to doporucili myslim barvu na textil...

zany
15. lis 2007

Machire, my jsme to prckovi dělali, když mu byl tak měsíc a půl a udělali jsme to klasickými vodovkami... 🙂 Ryhle jsme to otiskli a šupky to pořádně smít. A zatím žádný následek nemá 😀
Takže bych se toho zas tak nebála...

zevina
15. lis 2007

machire, my použili normální temperku, udělejte to před koupáním a nemáš se čeho bát 😉 mimochodem, nožička byla naprosto bezproblémová, ale s ručičkou jsme si užili 😅 nejdřív nechtěl pustit ten štěteček, pak si tu mokrou kluzkou packu pořád žmolil, nechtěl ji roztáhnout a až se nám malého podařilo "přeprát" tak s sebou cukl a místo pěkného otisku máme pětiprstou šmouhu a od barev jsme byli naprosto všichni 😀
tak přeju hodně zdaru 😉 jo, taky můžeš použít prsťákové barvičky, ty jsou zaručeně bezpečné a netoxické 🙂

kocurek
15. lis 2007

Tak my jsme klasicky obtahli rucicku a nozicku tuzkou a vypada to moc hezky 😅

machire
autor
15. lis 2007

Všem vám moc, moc děkuju za rady. Jste zlatíčka. Zkusím teda ty obyčejné barvičky, když už s tím máte zkušenosti. Taky jsem přemýšlela jak otisknu tu ručičku, protože malý ji má zatím většinou zaťatou. Zkusím to asi ve spánku 🙂

pipisek
15. lis 2007

ahoj,
obyčejnou temperu a rychle smýt a je to super 😀

cermonca
15. lis 2007

Ja jsem ji namazela olejickem a obtiskla 🙂 pak jsem to obtahla tuzkou.Barvicky se mi na tak male mimi nechtelo davat 🙂

isacek
15. lis 2007

machine,
my to dělali prstovýma barvičkama, ale ručička byla fakt problém.Ta je naprosto nepovedená:o).

sandra81
15. lis 2007

I ja to delala prstovyma barvickama. Ale abych si neznicila celou knizku tak jsem to zkousela na par bilych papiru a pak ten nejlepsi obtisk vybrala, vystrihla a nalepila do knizky 🙂

petraluk
15. lis 2007

Machire já jsem to dělala prstovýma barvama. Jsou tedy poměrně drahý, ale jako jediný jsou toxicky nezávadný a kdyby je dítě olízlo, tak se mu nic nestane.
Zevine: my to měli zrovna tak. U ručičky malej řval na celý barák, ale nožičku si vyloženě užíval. Ani se nehnul a strašně se mu líbilo, když jsem mu na ní mazalu tu barvu 🙂

zany
15. lis 2007

Jojo, s ručičkou byl problém. Nechtěl jí roztáhnout, ale nakonec se to povedlo a vypadá to hezky. Nožička byla v pohodě. Jen to rozhodně chce asistenci obou rodičů, protože malej se bránil 😒 Tak aby ses správně trefila...
Pak jsme to v knížce přestříkali lakem na vlasy a pěkně to drží a neodírá se to...

anatanka
15. lis 2007

Tak vy taky? Ja malou mucila obyc. temperou - ale jen nozicku, ruku jsem se bala, protoze si je klasicky porad cuca, na nohu jeste nedosahne 🙂
Umyt to ale zrovna moc neslo, zadelala jsme si celou koupelnu a obleceni svoje i jeji, protoze strasne kopala.
Obtahnout ale jenom tuzkou me nenapadlo, tak to zkusim.

viona
15. lis 2007

Tak já to udělala taky vodovkama,ručička se zdařila,koukal,co to jako blbnu,bylo to strašně zajímavý pro něj 😀 no a u nohy už se rozkoukal a pěkně mi to máznul,tak se nám moc nepovedla,další otisk dle knížky proběhne v pěti letech,tak to už snad bude spolupracovat 😝 😅

m.ajka
15. lis 2007

já obkreslovala, ale vypadá to strašně, známá mi říkala že nastrouhali tuhu z tužky a malýmu to natřeli na ručky, vypadá to moc dobře. Mě to bohužel řekla pozdě 😝

dendisa
16. lis 2007

na váš popud jsem to zkoušela - tekutými stíny na oči s perletí, které jsem nikdy nepoužila 😉. Si říkám, že když je to určeno na oční víčka, těch pár vteřin na nožičce to nemůže nic udělat. Tak máme růžovou packu, vyšla pěkně, na moje hyperaktivní dítě až moc. Plánuju to přelepit průhlednou samolepicí tapetou, aby to časem nevyšarlo.

marge
16. lis 2007

Tak to my jsme použili rtěnku. Potom jsem to setřela odličovacím ubrouskem a pak jsme šli koupat. Ručička byla taky dost problém, malej měl teprve 14dní ale nakonec se nám to povedlo.

kristynaw
16. lis 2007

tak to ja tady mam na to takovy ten specialni inkoust,je to super,mame v albicku otisky nozicek, atd🙂

lenycka
16. lis 2007

Jak to tady tak čtu, tak udělám malý obtisky aspoň teď, dokud ještě nemá extra ploutev :o)

macu.k
16. lis 2007

Tak my použili borůvkovou přesnídávku 😀

bara_d
17. lis 2007

Ahojky, použila jsem červenou temperku a taky jsem malé v 6 týdnech udělala obtisk ručičky a nožičky do hlíny, kterou jsem nechala u kamarádky vypálit v peci a vypadá to úžasné. Musí se sice trošku na nožičku a ručičku přitlačit, ale výsledek stojí za to a miminku to vůbec nevadilo , teda alespoň mému 🙂

eho
17. lis 2007

Ahoj, my jsme použili taky temperu, tiskli jsme to na čtvrtku a nejlepší (téměř dokonalý) otisk jsme vlepili do knížky. S tím lakem, to je dobrý nápad, přelakuju to ještě teď.

dygab
18. lis 2007

Ahoj, na tohle jsou asi nejlepší tzv. prstové barvy, které jsou zdravotně nezávadné a prodávají je většinou v hračkářství. Zítra se na ně chystám.

pomfrita
20. lis 2007
pietra81
23. led 2008

Ahoj, máme v rodině policajta a ten nám donesl z práce takový ten černý papír, kterým snímají otisky prstů. Stačilo potřít Báře ručičku a nožičku dětským olejem, naplácnout na ten papír (vypadá to jako kopírák) a obtisknout do knížky. S ručičkou byl teda problém, zavírala ji, ale nožička je super. 😉

martinka28
23. led 2008

Ahojky, my jsme použili taky temperku, poradila mi to kámoška, že honem napatlat na svou ruku a otisknout do ní tlapičku mimíska a hned na papír a hned umýt, pouští to krásně i tím navlhčeným ubrouskem, ručička ale je horší, nožička je hned, ale jak píše Pietra81 tak ručičku pořád Adulka zavírala, ale temperky jsou super..

zandys
28. led 2008

Ahoj, my jsme na to použili potravinářské barvivo a úplně v pohodě to šlo obtisknout a i umýt vodou. A prodávají to všude v potravinách. Ale nejdřív jsme to obtiskli na papír, protože Marečkovi se to moc nelíbilo a hrozně sebou mlel. Ale nakonec výsledek byl dobrý.

zirafka105
5. únor 2009

Otisky nožiček na památku - máte zkušenost?

barushka • 1d • Dnes v 11:20
Smaž
Ahojky, nemáte některá zkušenost, čím nabarvit miminu chodidla - chtěla bych malému otisknout ťapky na památku a uvažuju, čím to natřít 🙂

alishia • 1d • Dnes v 11:42
my sme dostali na to primo nejakou barvu a platno, ale jeste sem to nedelala, ale mohla bych nez bude mit 46 po tatinkovi.) by se mi pak na to platynko neveslo🙂

lucenek • 1d • Dnes v 11:45
baru klasickou temperkou 😉

barushka • 1d • Dnes v 11:58
Díky za tipy, jak jsem tak četla na té dislusi, tak se používá všechno od temperek, přes líčidla po marmeládu 😀 Tak se ještě rozhodnu, čím to napatleme 😉

kubaka • 2d • Dnes ve 12:00
Já mám otisky nožek a rukou v keramice - chodím na keramiku, tak jsem dětem vytlačila packy do keramického plátu a vyšlo to bezva - trojrozměrně 😀

mkr • 1d • Dnes ve 12:18
tak my kreslili temperkou ale pozor nedělat to na přebalováku nejde to zněj pak dolů ☹ teď v roce jí to udělám do sádry 🙂

garfieldmail1 • 1d • Dnes ve 13:16
Já jsem použila "prstové barvy", prodávají se v hračkářství, také se využijí i později 😉 Otiskovali jsme až v době, když už malý začínal chodit. Byl jen v plínce, na zemi obrovský papír a nechala jsem to na něj. Byl zpatlaný od hlavy až k patě 😀 Šlo to dobře umýt dětským šamponem 😎 Pak jsem si vystřihla vydařené otisky

luci81
26. čer 2009

a

shaula
26. čer 2009

No obyčejné temperky bych radši nedávala... My jsme taky použili prstové barvy, jsou netoxické a jdou pěkně umýt.

luci81
26. čer 2009

můj minulý příspěvek je omyl 😀