Otravné dítě. Co dělat?

21. kvě 2023

Potřebuju poradit nebo se vyzpovídat, nevím. Ve vedlejší bytovce bydlí jedna 5 letá holka, a ta pořád courá po celém okolí. Leze na zahrady k našim sousedům (je to jiná bytovka) a pořád otravuje. Posledně u sousedky vedle nás vydržela asi půl hodiny a pořád jí něco říkala a pořád se vyptávala. Bylo slyšet že sousedka toho měla plný zuby podle tónu hlasu, protože jí rušila u práce. No a holka už začala i u nás. Myslela jsem že by naše tříleťačka mohla mít kamarádku, ale s touhle holkou to prostě nepůjde. Nejen že pokládá úplně blbý otázky (jakto že naše dcera nemluví (mluví ale teprve se rozpovídává), proč věším venku prádlo, a jestli tam bude pověšený přes noc, proč máme tohle a tamto atd. Taky říkala že k nám přijde na pískoviště, že si otevře branku, a nechápala že bez dovolení prostě nesmí. Pořád leze k našemu plotu, někdy i s jinými dětmi, věší se na plot a načuhují k nám. Je mi to dost nepříjemný, navíc čekám kdy plot spadne. Když jsem je vyháněla tak to stejně nepomohlo. Teď večer, holka přišla k plotu a začala se zase vykecávat, zase milion otázek. A ptala se na naší dceru kde je. Tak jsem řekla že doma, že se musí vykoupat a jít spinkat, že ven už nepůjde. A ona že proč, že ona je taky venku. Tak jsem jí řekla že ona by měla už taky jít domů, že je pozdě. A ona začala že může být venku, že máma stejně není doma, že pracuje až pozdě do večera. To nemá nikoho kdo ji hlídá? A naplánovala že zítra přijde dopoledne ještě s kamarády a půjdou na naše pískoviště si hrát. Jsem udivená tou drzostí, ještě mi tyká 🤦‍♀️ jak se jí prostě slušně ale účinně zbavit aby sem už nelezla?

marge_s
21. kvě 2023

Normalni chovani petileteho ditete, nas teda taky vetsinou tyka a “blby otazky” ma taky 🤷🏾‍♂️ uvidis za dva roky :P spis je blby, ze je bezprizorni. Tonje k reseni rodicum, ne s ni.

gdpr
21. kvě 2023

Ja by som uz davno zavolala políciu a nech to riesi ospod. 5 rocne dieta nema co chodit po okoli bez dozoru najma nie na cudzi pozemok. 🤦🏼‍♀️ Ale tak moja tolerancia na take veci je dost nizka a nemala by som trpezlivost sa s nou vykecavat a dohovorat najma nie opakovane. 😂

marge_s
21. kvě 2023

@gdpr no prave, to neni “zbavit se otravne holky”, to je na “ospod a rodice, aby se zacali milostive starat”

hasara33
21. kvě 2023

Já chápu, že to je otravné, ale zkusila ses na to podívat z jiného úhlu? Ta holčička nejspíš hledá společnost, někoho, kdo by si jí všímal, s kým by si mohla povídat, trávit čas, možná má nějaké trápení 🤷‍♀️ řešila bych to rovnou s rodiči a zkusila i zjistit rodinnou situaci, neodháněla bych jí a nechala to být 🤔 .....a prosimtě nějaké tykání a vykání 🙈 nedělej ze sebe primadonu 🙈😅😅

emillyhk
21. kvě 2023

Ty jo, chudák děcko 😟 Vůbec si neumím představit, jaké to musí být, jestli je opravdu sama a bez dozoru, máma v práci a ona je celý den sama? To se nedivím, že courá kolem a hledá, kde a s kým se zabavit. Že má milion otázek (přijdou mi teda adekvátní k věku), to se mi zdá normální. Jsou děti, co se stydí a nemluví skoro s nikým, a pak jsou děti, které vymluví díru do hlavy komukoli 😉
Celkem chápu, že ti to chování přijde obtěžující. Já bych asi zkusila zajít za tou její mamkou a dala s ní řeč, že takhle malé dítě přeci jen ještě potřebuje dohled, že nemůže courat sama (co když se jí něco stane?). Uvidíš, co ti k tomu řekne... Pokud bys měla dojem, že je holčička nějak zanedbávaná, tak potom přes OSPOD, no. Ale nejdřív bych promluvila s její mámou.

gruyerre
21. kvě 2023

No tak to tykání mě pobavilo 😀. Učitelky na ZŠ běžně učí děti vykat, protože to v té první a druhé třídě ještě neumí. Je to logický, prostě to vykání nepoužívaly, protože teď už se ani učitelkám ve školce většinou nevyká, všem příbuzným a kamarádům rodičů tykají. U pětiletého dítěte by mě nenapadlo se nad tykáním pozastavovat.
Chápu, že tě to otravuje, taky bych celý dny neměla náladu na cizí užvaněný dítě, mam dost vlastních. Znáš aspoň trochu tu rodinu? Souhlasím s návrhy přede mnou zkusit si trochu promluvit s rodiči.

levandulovy_caj
21. kvě 2023

Pokud je ta holčička doma sama... Bože to musí být hrozné... 😔
Když si představím naší Teu, která má pět...😔

marimanta
21. kvě 2023

Holka je asi chudák. Ovšem chápu, nemám ráda cizí děti.
Ale to tykání mě rozesmálo. Náš šestiletý má některé věci jinak.... i kdybych se na hlavu postavila, něco nezměním. Onehdá jel do školky autobusem, řidič mu zapomněl vrátit, nebo mu možná syn utekl, nevím, nebyla jsem tam. Každopádně mu to po chvíli došlo a na celej bus zavolal: Heej, tys mi nevrátil! 🤣🤦🏻‍♀️

zrzinda
21. kvě 2023

Achjo! Fakt by měli lidem povolit se rozmnožovat až podle výsledků IQ testu. Kdejakej idiot si jen tak z legrace udělá dite a pak se nestará, to mě muže šlak trefit. Asi bych zkusila zjistit, ke komu dite vlastně patří. A pokud bude maminka vypadat normálně, zkusila bych ji to říct, ať dcerce ona sama domluvi. Druha varianta je volat rovnou na OSPOD.

pikl
21. kvě 2023

Mně celkem překvapuje, že někdo, kdo má vlastní o něco mladší dítě, potřebuje radu, jak se zbavit “otravné 5ti leté holky”. Pokud chceš jen svůj klid, tak můžeš holčičce normálně říct, že teď s ni mluvit nemůžeš, pracujes, na něco se soustředíš, případně si dát sluchátka a ignorovat ji. Lepší by bylo ale zajít za její mamkou nebo jinak zjistit její rodinnou situaci, přeci jen je to dost nebezpečné a smutné, aby se takhle malé dítě pohybovalo samo. Nikdy nevíš, co se může stát, třeba taky někdy budete potřebovat sousedskou pomoc.

patypresdevaty
21. kvě 2023

Řešila bych to, že je tam to dítě samo, to je divný.
Ale co se týká "divných otazek", údajné drzosti a tykání... přijde mi, že se chová tak jak spousta petiletych dětí a k tomu prostě akorát hledá někoho, s kým může trávit čas. Vůbec bych to od pětiletého dítěte nebrala jako nevychovanost, v tomhle máš nějak přehnané nároky

zmrzlinka
21. kvě 2023

Chudák dítě 😕Dej si pozor ,aby Tvoje dítě taky někdy někoho neotravovala svými otázkami ....

aneta15
21. kvě 2023

Já ti rozumím, máme vedle chlapecka od sousedů, rodiče moc chytrosti nepobrali, kluk má určitě nějaké diagnózy, je mu 5. Kdykoliv vylezeme na zahradu visí nám plotě a "komunikuje". Mám tříleté dítě, které k němu samozřejmě běží a mě to taky neskutečně prudí. Chce si házet míčem přes plot, neustále se ptá. Teď strkal přes plot vlčáka tlamu, aby ho můj syn hladil. Strkal mu nějaké bonbony. Snažím se být milá, je mi ho svým způsobem líto a už jsem ve fázi, kdy odcházíme domu, když ho vidíme. Chci mít na zahradě klid a soukromí a ne bavit cizí otravné děcko

eithelwing
21. kvě 2023

Mě je teda líto toho dítka... Přijde mi to jako normální chování, naší dceři je 6 let, má x všetečných otázek, je také docela... Ehm, odrzlá a zeptá se na vše a upřímně. U dospělých tyká a vyká, jak jí to přijde na jazyk, moc to ještě měnit neumí.
Mně nepřijde vůbec divné, že to dítě komunikuje. Je to naprosto normální. Chápu, že je to otravné pro tebe, ale očividné se té holčičce nikdo nevěnuje.

michaela666
21. kvě 2023

A co jí třeba vysvětlit proč nemůže sama bez dovolení na vaše pískoviště? Spíš než jak jí odpálkovat bych řešila jestli je celý den sama nebo kdo ji hlídá a věnuje se jí.

veronicka89
21. kvě 2023

@marge_s neni to normalni a taky to nesnáším...
Moje deti to nedelaji ale taky takove 2 deti znam ...

Mam cokoladu a oni a co to mam ( ikyz vi ze je to cokolada...

A reknu ze jsem umyla auto a oni ze taky myli auto .

A co to je a tamto ( ikdyz vi co to je ....

A furt otazky a vsude byli vsecko znaji...

( tam je to jeste horsi ze chudak se ji asi rodice nevenuji takze by mi ji bylo sice lito ale taky to nesnasim...

autor
21. kvě 2023

@hasara33 5 leté dítě má už znát co je neslušné a naopak. Sousedův syn bude mít 4 roky, nikde nelítá po sousedech, všem cizím vyká. Ale to je o výchově. Tohle chování té holčiny se mi normální nezdá.

autor
21. kvě 2023

@emillyhk Jenže já její mámu nikdy neviděla 🤷‍♀️

veronicka89
21. kvě 2023

Jako nevim jestli ma vedet co je neslusne ...

Tam jde spis o to ze otravuje ...u mamky byl takovy chlapecek ...nedelal nic co nesmel : sral jen za plotem a ptal se mamky na milion otazek nebo mluvil viz vyse ;) a taky uz ji to lezlo krkem...

Ptz si treba lehla na slunko k plotu na lehatko a chtela mit klid...

kadla88
21. kvě 2023

Jsi normální? Je to dítě, ne malý dospělý! Měla by ses zamyslet spíš nad sebou,tzn tvou empatií nula nula prd, holčička je chudák. Kdyby se celá společnost takhle nejcitlivě chovala jako ty, tak se svět brzo v prdel obrátí. Jsi husa. To, že vyžaduješ vykání od pětileté dívenky, která je přes dny sama, svědčí o tvý malosti.

hasara33
21. kvě 2023

Co je slušné a neslušné neznají ani někteří dospělý 🙈😅 natož děti

autor
21. kvě 2023

@levandulovy_caj Ano je to hrozný. Ta holka se mi zdá taková už otrkaná. Před časem se ještě s jedním klukem zase věšeli na náš plot, začali odlupovat z plotu připínáčky kterými máme připevněná vánoční světýlka, a ještě křičeli. Tak jsem vylítla a nadávala ať koukají zmizet (málem mi vzbudili dceru, taky to už bylo večer),že nemají co sahat na cizí věci. Kluk se lekl a utekl, ale holka zůstala stát, zírala na mě, a pak si v klidu odešla jakoby nic 🤦‍♀️

galatea_a
21. kvě 2023

"Tak jsem vylítla a nadávala ať koukají zmizet" A víš, že nadávat není slušné? 😀

autor
21. kvě 2023

@zmrzlinka Tak rozhodně svoje dítě nenechám aby obcházelo a otravovalo sousedy.

emillyhk
21. kvě 2023

Tak když je holčina takhle komunikativní, tak bych se nechala odvést k ní domů - budeš vědět, kde bydlí, v tomhle věku už ti určitě i řekne, jak se jmenuje, zazvoníš... Když nikdo neotevře, zkusíš to jindy, třeba v době, kdy malá nebude pobíhat bezprizorně venku (to je podle mě šance, že je doma s mámou). Samozřejmě to je řešení, které už vyžaduje nějakou tvoji iniciativu a ochotu se tím zabývat. 🤷‍♀️ Nebo se můžeš poptat po sousedech, jestli někdo neví, co a jak, jak to doma mají...

mimco
21. kvě 2023

Holčička mi připomíná mě, všude jsem lítala, štěbetala, vyptávala se na blbiny, chtěla se se všema kamarádit a určitě jsem i někoho srala. Ale byla jsem naprosto bezelstná. Proto mám pro tyhle piškoty pochopení a taky si s nimi dokážu poradit, aniž by ně napadlo na ně volat pčr. Z některých dam nade mnou je mi blivno🤦‍♀️…
Co takhle s tou malou pokecat, dát ji nanuka, zeptat se co mamka a taťka, vzít ji za ruku a jít s ní k ní domů? Tohle fakt potřebuje dospělá ženská poradit, no do pr.ele😳

autor
21. kvě 2023

@eithelwing Ale určitě tvá dcera neleze cizím lidem na pozemky ne?

mimco
21. kvě 2023

Co to s váma některýma ku.va je? Vždyť jsou to děti ne cvičené opice? Co se na ně usmát, pohladit po hlavě, dát lízo, zeptat se jak se jmenují?
Tvl., mě tady děcka lítají po zahradě, pak zase lítají vedle po zahradě, tam dostanou melouna, tam jablko, tam pití, asi žijeme v nějaké fajn komunitě, že tady ty děti mezi sebou bereme a hlídáme si navzájem a děcka jsou happy…
Je mi z vás smutno!

ajja87
21. kvě 2023

No tak se divím,ze nam tady v ulici ještě nesebrali vsem děti, když byste hned volali ospod...u nas se teda pětiletý běžně schází na ulici a hrají si, občas koukne nekdo z rodičů,asi tu jsme stará škola,ale od těch pěti let si myslím, že už by se měly trochu osamostatnit, vždyť některé děti u nás šly v pěti do školy a musejí dojíždět autobusem,bez rodičů..
Za další jak můžete hned vědět,ze kdyz je maminka dlouho v práci,ze se o ni nikdo nestará,co tatinek?co starší sourozenci?
Chapu,ze chování asi není dle představ,taky tady mame jednu takovou,ale prostě beru,ze je to dítě,pokud dělá nějaké špatné věci,viz otrhani pripinacku,tak prostě napomenu, taky prostě tu holku napominam,pokud se mi nelibi jak se chova,pokud uz by to bylo opravdu něco špatného,tak bych zasla za rodiči...

bara88
21. kvě 2023

Ty si vylitla a nadávala a oni ti vzbudili dítě?