Ovlivňuje moje váha váhu miminka?

pucka123
25. kvě 2017

Ahojky chtěla bych se na něco zeptat. Trošku se bojim váhy miminka. Na začátku ledna jsem vážila 90 kg ( ja vim je to hodně 😀) po par týdnech jsem měla potvrzeno že jsem těhotná. Všechno bylo v pořádku ale po nějaké době jsem začala mít nevolnosti a zvracela. Trvalo to skoro 2 měsíce kdy jsem fakt nebyla schopna nic snist, nevolnosti trvalý i cely den a ja neustale zvracela. Nakonec z toho vyšlo ze jsem 7kg zhubla a měla v 18tt vahu 83 kg. Ted jsem ve 24 a moje vaha je 84,4 kg a mám strach o prcka jestli je všechno v pořádku a byl pak zdravý. Doktor ani sestra neřekli nic že by bylo něco v nepořádku. Ani při ultrazvuku kdy doktor vše měřil atd ba naopak řekl že je vše jak ma byt. I tak me to hloda. Chtěla bych vědět jestli jste to některá měly nějak podobně a jestli to prckovi nějak neublížilo? Nejspíš zbytečně stresuju ale ráda bych slyšela nějaký názor.

riakuk
26. kvě 2017

Myslím, že se stresovat nemusíte. Miminko si bere živiny, které potřebuje. Moje mamka celá těhotenství prozvracela a přibrala 3kg, podruhé 5kg. Obě jsme se ségrou měly kolem 3kg a byly jsme zdravé. Bude to v pořádku 🍀

mku
26. kvě 2017

Ja mam normalne 53kg, zvracela jsem 11tydnu a zhubla na 50kg. Ted jsem 30tt a mam nahore necela 3kg od sve puvodni vahy (56kg). Malicky je pry uplne v poradku... miminka se pry v tomhle chovaji strasne sobecky, seberou si co potrebuji pro sebe, bez ohledu na to co na to rika maminka... tak se nestresuj, to je horsi nez hubnuti 😉

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
no_title
26. kvě 2017

ahoj, tak ty jsi shodila předpokládám z toho, co jsi měla "nad limitem" (pokud jsi měla předtím nadváhu). Takže se nemusíš obávat, spíš naopak sis tím snížila riziko cukrovky atd. Já jsem zhubla kvůli zvracení 6 kg, ale neměla jsem nadváhu. Původní váha 59 kg, když bylo nejhůř, vážila jsem 53. Teď se to konečně dává dokupy a vážím nějakých 57. Ale prckovi nic nechybí, roste, jak má. Ono je to hnusné to tak říct, ale miminko funguje jako malý vetřelec. Vezme si co potřebuje matka nematka. Takže když jíš např. málo vápníku, prostě si ho vezme z kostí. Miminko strádat nebude, jediný, kdo může strádat, je matka. Jiný případ jsou maminky z anorexií, ale tam už je to opravdu extrém...

pucka123
autor
26. kvě 2017

@no_title děkuji za komentář..... věděla jsem že zbytečně plašim ale dokud člověk neslyší že to měl nekdo podobně furt má pochybnosti.🙂

luciapaja
26. kvě 2017

@pucka123 Taky jsem zacinala s nadvahou,pak k tomu cukrovka(obe babci takze velky predpoklad) a ted v 33Tt mam -8kg nez na zacatku a to mala ma kolem 2kg. Dr mi rekl ze to je zmenou jidelnicku a je to jedine dobre.Mala si vezme co potrebuje a ja Funguju na zasobach😅

pucka123
autor
26. kvě 2017

Holky fakt moc děkuji za komentáře 🙂 dost mě to uklidnilo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru