Paní na úklid. Agentura nebo fyzická osoba?

lucie.krajcarova
21. lis 2010

ahojky, pomalu se budu vracet do práce, tak uvažuji nad tím, jak si to zařídit doma. manžel není zvyklý nic dělat v domácnosti, protože má na starosti dům, zahradu, auto, opravy. rozhodně se doma nenudí. ale to ani já ne. když budu chodit do práce, tak si to nějak neumím představit, jak to budu stíhat. není nikdo, kdo by nám fyzicky pomohl jak s hlídáním, či uklízením. proto uvažuji o variantě paní na úklid. možná mám těžší situaci v tom, že bydlíme 30 km od Prahy. tak nevím, jestli i do těchto vzdáleností jezdí lidé z agentur? díky za názory.

evaviki
21. lis 2010

Ahoj, myslim, ze 30km nie je velka vzdialenost, neviem teda odkial si, ale mozno je aj nejaka agentura blizko vas.. Alebo sa poobzeraj po nejakej pani na uklid v okoli, popytaj sa znamych.. Ja som teda mala pani na uklid na doporucenie tchyne a potom zase na doporucenie kamaratky.. Ta ku mne chodila pocas celeho tehotenstva, nemohla som nic robit a manzel tiez nema rad uklizeni 😀 Pani k nam obcas chodi doteraz, dokonca ju bez problemov nechavam v byte samu..

kubaka
21. lis 2010

taky mám paní na úklid, nejprve přes agenturu, nyní ze sídliště na doporučení. Přes agenturu je o polovic dražší. ovšem zase je záruka solidnosti. Když se obrátíš na agenturu, určitě ti najdou někoho, kdo k tobě bude mít nejblíže. Důležité je jen to, zda jste v dosahu nějaké veřejné dopravy. Určitě to ale stojí za to. Já mám úklid už přes 7 let a je to obří úleva.

lucie.krajcarova
autor
21. lis 2010

@kubaka právě že na mhd nejsme,jezdí sem sice autobus z Letňan, ale to je asi jediné. pak vlak. no uvidíme, nejdřív bych asi zkusila agenturu, abych si ověřila, jak to funguje.
holky, co vše obnáší úklid u vás, jak často a kolik vás to stojí?
@evaviki taky bych radši na doporučení. vím jen o holce z prahy, co má taky paní. ale to je od nás dost daleko.

evaviki
21. lis 2010

no u nas uklid obnasa utriet prach, vysavanie, umyvanie podlah, kupelna, zachod a ked potrebujem, tak aj zehlenie..
je to asi o tom, na com sa dohodnes, ja napr. nechcem, aby pani upratovala linku a stul v kuchyni, to si rada robim sama.. takisto nedava veci do mycky (dala ich tam raz a cele som to musela prerovnat a nemala som chut jej vysvetlovat, kde co patri..), da ich len do drezu.. maleho hracky uklizi do krabice, inak by asi nemohla vysavat v obyvaku 😀DD
a ked potrebujem nieco navyse (povysavat gauc a pod.), tak jej to len poviem
platim 100 kc za hodinu, obvykle to stiha (bez zehlenia) do troch hodin, takze 300 Kc/jeden uklid. Kym som bola tehotna a Sebik bol malicky, tak chodila raz do tyzdna. Teraz chodi, ked nestiham(alebo cakam navstevu), maximalne dva krat za mesiac

@lucie.krajcarova skus sa popytat v okoli, vela ludi sa stydi priznat, ze k nim niekto chodi pomahat s uklidem, mna tiez prekvapilo, kolko ludi v mojom okoli niekoho na uklid ma, pripadne hlada 😀

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2010

@evaviki tak to je je výborné, tak nějak si to představuji, klidně i s tím žehlením, to mě nebaví. stovka na hodinu, to je zadarmo 🙂 napadlo mě, že sousedka je taková pracovitá, už ji nechávám hlídat malého 2 hodiny týdně za 50 kč na hodinu, tak bych jí to mohla nabídnout. ale je to studentka, tak by možná neměla čas. a určitě se zeptám 🙂

kubaka
22. lis 2010

stovka je standart, platím to samé, přes agenturu to ale bylo 140. Jim pak nechají almužnu.
Rozsah stejný jako u evaviki - ale včetně kuchyně, stolu - když požádám, umyje po jednom okna. Vždy je základ a pak občas něco navíc, když to je potřeba. Já si třeba vymínila, že každý měsíc vyleze na skříně a utře prach, utře vnitřní žaluzie. A uklízí hračky - to je teda síla. Starší syn teda to nejhorší poklidí, ale ona to dočistí a dorovná.Takže taky 300 za týden.

evaviki
22. lis 2010

@kubaka a ako si bola spokojna s agenturou? (ktoru si si vybrala, ak to nie je tajomstvo😀) Rozmyslam nad tym, ze ked pojdem do prace, tak skusim agenturu. Pani, co ku mne chodi ma obcas "zly" den a par krat sa stalo. ze som musela niekotre veci robit po nej znova. a nedokazem jej povedat, ze toto je zle, urobte to znova 😀

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2010

@kubaka no tak to je slušná cena, zvlášť v Praze 🙂 taky bych chtěla párkrát za rok umýt okna. to by byla velká úleva.tak se musím poptat🙂)))

kubaka
22. lis 2010

Přeci jen je to ale asi 6 let - byla to Domestica v Lidické na Praze 5, a když jsem si paní vyzkoušela, tak jsem smlouvu s agenturou zrušila a s paní se domluvila soukromě. Ona dostala víc, než jí platila agentura a já platila o 40 na hodinu méně. Obě jsme na tom vydělaly.
Nemám problém si říct, že se mi něco nelíbí. ALe to už je po letech tréninku . 😝 Zezačátku jsem dokonce byl uklízela od věcí, aby "paní neřekla" - te´d na to kašlu - je placená za úklid ne,? 😀

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2010

@kubaka a teď už toho nevyužíváš? jsi doma na rodičovské?

jijitka
22. lis 2010

já bych taky asi volila paní na úklid (soukromou, ne přes agenturu) - důvody už jsou popsané v příspěvcích výše. Oproti agentuře bych ale viděla jednu nevýhodu - tato osoba nemusí být vždy pojištěná (odpovědnost za způsobené škody), takže kdyby v domácnosti něco zničila nebo poškodila, může nastat problém při náhradě škody.

crca
22. lis 2010

Ahoj holky,já teda ještě tyhle služby nevyužila,ale má stochutí začít 😀 Nejsem teda z okolí Prahy,ale jednou jsem si už sehnala jednu firmu u nás a bylo to taky kolem 100kč na hodinu což je fakt solidní a jelikož barák nemáme zase tak veliký,tak za ty 3 hodiny by stihla hromadu práce a jelikož mám 1,5 letý dvojčátka,tak by se mě to teď před Vánoci hodilo,tak o tom uvažuju 😅 Asi si to nechám zaplatit jako Vánoční dárek 😀

crca
22. lis 2010

@jijitka Myslím,že ty moje dvě malé tarantule toho zničí víc a poškodí,než paní na úklid 😀 😀

evaviki
22. lis 2010

@crca tak pri dvojcatkach by sa ta pomoc urcite hodila 😀
@kubaka jj, to znam.. aj ja som zo zaciatku uklizela .-DD
@jijitka tak je pravda, ze pani mimo agenturu nie je poistena, co obcas moze byt riziko. Mne napr. nechtiac zhodila notebook zo stola, nastastie sa mu nic nestalo.. 😀

kubaka
22. lis 2010

@lucie.krajcarova akorát paní odešla 😀 , smýčila kolem mě s koštětem. Jasně, mám po MD, ale mám živnost a jsem užitečnější ve věcech, které nemůže dělat nikdo jiný, tedy můj postoj je, že běžné věci a práce se má delegovat na jiné.
ˇˇ
Mám firmičku na doplňky na kočárky, ovšem šijí švadleny, já jen vymýšlím nové věci, vyrobím vzorek a předám švadlenkám. Ovšem starám se o celý marketing. Tak je to i s úklidem. Jezdit s luxem může kdokoliv, vybírat dětem botičky a dělat pořádek ve skříních musím já. 🙂

lucie.krajcarova
autor
22. lis 2010

@kubaka beru to úplně stejně 🙂))) myslím si, že v jiných oblastech budu užitečnější - víc se věnovat synovi, vymýšlet rodinnou zábavu a tak. a stejně je dost věcí, které mi zůstanou k uklízení.

lucie.krajcarova
autor
17. led 2011

Máte někdo paní na úklid? jak jste k ní přišli? pomalu nastupuju do práce, tak to začíná být aktuální.

evaviki
18. led 2011

skus sa popytat v okoli, ja som mala dve, ktore boli odskusane tchyni a jednu od byvalej kolegyne. Ta chodi obcas aj teraz..

editah222
18. led 2011

@lucie.krajcarova já mám paní na úklid. Původně byla přes agenturu a protože mi vyhovovala tak jsem se s ní domluvila "na černo" 🙂 Agentuře jsem platila 140kč/hod. za běžný úklid a 180kč/hod za mytí oken. Paní si ted bere 100kč/hod za všechno. Chodí k nám 1x týdně a uklízí cca 4-5hod, dělá generální úklid a já to pak celý týden jen udržuju.
Já už si to bez téhle pomoci neumím představit, mám dítko + jsem těhotná (takže pohybově nemožná) a když to jde tak chodím do práce. Ty čtyřistovky které ji týdně v průměru dávám mi za to stojí.

lucie.krajcarova
autor
22. bře 2011

holky, tak už mám paní na úklid, dokonce od nás z vesnice! jen nevím, necháváte jim klíče? my jsme zatím doma, když přijde. manžel s těma klíčema asi nebude souhlasit..

evaviki
20. říj 2011

obnovujem temu.. mozete doporucit nejaku agenturu z Prahy? dakujem

evaviki
4. led 2012

tak znova ja 😀 snad sa niekto chyti.. mala som tu pani z agentury dnes.. no asi som moc perfekcionista, stale mi nieco vadi.. ta slecna, co tu bola pred nou to zacala flakat po mesiaci.. tak som zmenila... vadia mi veci ako: ostanu cmuhy na kuchynskej doske, po zehleni necha kvapky vody na zemi (mame drevenu podlahu, takze to poskodi, ak sa neutrie), zle utrety prach (ostanu obcas spinky), pri skladani zehliacej dosky spravila na stene flek.. ☹.. a to u nas bola pani s velkymi skusenostami.. pani z certifikatom je draha, ale fakt neviem, ci skusat dalej, alebo musim nejake veci proste prezit..

lajla
4. led 2012

@evaviki ja myslim, ze s mensim nedostatkem se budes muset smirit...ale to co pises je uz docela hodne na jeden uklik, me taky nekdy neco vadilo..ale prezila jsem to , s pani jsem byla spokojena, nekdy neco flakla..ale to asi obcas kazdy ne?🙂 a byla hodne fajn, v byte jsem ji nechavala i samotnou..ted jsme se prestehovali, tak hledam....
obcas tu ta byvala dojizdi, ale to ji platim jeste za benzin tak se to moc nevyplati...ale ty jsi zakaznik, a mas pravo menit tak casto jak se ti bude chtit...ale jde i o tu domluvu, slusne rict vite to mi vadi a to bych chtela takto a ne tak...pokud to pochopi je fajn, pokud ne..je cas na zmenu

evaviki
4. led 2012

@lajla njn, lenze aspon na tom prvom skusobnom uklide by si mala dat zalezat, nie?? Ak by sa to stalo po mesiaci, sem tam, tak nepoviem.. ale hned prvy krat?

freetree
8. čer 2013

Dobrý den, omlouvám se, pokud to sem nepatří, ale kde jinde toto napsat, než právě sem, maminkám. Ráda bych si nalezla brigádu (v Praze) jako hlídání dětí. Pracuji ve školce, kde se starám o děti od 2 do 8 let, (dokáži však obstarat i dítě mladší). Ráda vaše dítě pohlídám a vyplním jeho čas večer, když si chcete někam vyrazit, případně některé odpoledne (dle domluvy od 16 hod.)
Potřebné vzdělání je samozřejmostí (VŠ speciální pedagogika) a kladné reference mohu na požádání zaslat emailem.
Děkuji za Vaše nabídky a omlouvám se, pokud tuto inzerci budete považovat za bezpředmětnou,
Veronika Waldmannová (waldmannovav@seznam.cz)

bride
25. čer 2013

Můžete mi někdo doporučit osvědčenou agenturu na úklid z Prahy?Díky.

evaviki
26. čer 2013

@bride hospodyne s.r.o. Snad ako jediny zamestnavaju hospodyne na TPP a ne jen ako briganicky, takze maji stale zamestnance..

ldemeterova
24. zář 2013

Dobry den, byli jsme uplne ve stejne pozici, chteli jsme nekoho overeneho na uklid i hlidani ditete a neduverovali jsme radkove inzerci. Vyzkousela jsem agenturu na uklid a poslali mi studentku, co v zivote nedrzela v ruce vysavac a zaplatila jsem 140kc na hodinu. Rozhodli jsme se proto zalozit inzertni stranky na hlidani deti, uklid apod, ktere by mely fungovat na referencich, obdobne jako aukro ci mimibazar. Prave jsme zacali. Tak vyzkousejte. Jsou tu moc sympaticke slecny. Ja uz jsem jednum vyzkousela a je mnohem lepsi nez ta pres agenturu...

karmela1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emogeon
19. dub 2014

@ldemeterova ja som si tu tvoju stranku pozerala ale oni preferuju hlidani a doucko