Paní na úklid. Agentura nebo fyzická osoba?

lucie.krajcarova
21. lis 2010

ahojky, pomalu se budu vracet do práce, tak uvažuji nad tím, jak si to zařídit doma. manžel není zvyklý nic dělat v domácnosti, protože má na starosti dům, zahradu, auto, opravy. rozhodně se doma nenudí. ale to ani já ne. když budu chodit do práce, tak si to nějak neumím představit, jak to budu stíhat. není nikdo, kdo by nám fyzicky pomohl jak s hlídáním, či uklízením. proto uvažuji o variantě paní na úklid. možná mám těžší situaci v tom, že bydlíme 30 km od Prahy. tak nevím, jestli i do těchto vzdáleností jezdí lidé z agentur? díky za názory.

vykonamcz
11. led 2015

@lucie.krajcarova ale jo, chodi klidne i dal. Jednoznacne doporucuji jen proverenou pani s proverenym rejstrikem a s pojistenim. Bez toho je to jako loterie. Ja par takovych pani znam 😀

katerinap1978
5. srp 2016

Obnovuji diskuzi a prosím o radu vás, co již máte zkušenosti.
Prosím jak a kde jste paní na úklid hledali?
Pomalu projíždím inzerce, ale moc tam toho není, firmy tady v okolí jsou dvě, obě jsem oslovila a čekám na odpověď. Raději bych ale nějakou šikovnou paní soukromě. Jak na to? Nikdy jsem paní na úklid neměla, ale práce se mi kupí a domácnost tím prostě trpí. Bojím se přivést si domů cizího člověka bez referencí. Hlídačky.cz jsem také prošla, ale nevím nevím právě ohledně těch referencí, ach jo emoticon.

A nebo - nedoporučíte mi nějakou šikovnou paní z okolí Slaného?

Děkuji předem Katka

hejsa
5. srp 2016

Lucko,pokud bydlíte v satelitu - proč takovou agenturu nezaložíš - klientů by měla dost.Já mám zkušenost,kdy jsem sháněla,paní na úklid, - první asi 25 holka chodila 14 dní dobře,pak jí zemřela babička,za dalších 14 dní dědeček..nechtěla jsem,aby vymřel celý rod,tak skončila.Agentura poslala paní asi 48-50,dělala dobře,ale kradla.Nakonec jsem získala paní ze sousedství,která svým způsobem i dům hlídá.Držím palce! 😵

brunetka11
5. srp 2016

@katerinap1978 Dala jsem si inzerát na jobs.cz. A poslední paní mám na doporučení své kamarádky. Rozhodila jsem sítě na všechny strany...

olga_
5. srp 2016

@brunetka11 Uvažovala jsem o agentuře, ale nakonec jsem se letmo zmínila sousedce, že někoho budeme hledat a ona mi dala kontakt na sousedku o barák vedle, která chodí uklízet a hlídá i děti. Je spolehlivá a hlídá nám i dům, když jsme pryč.
Doporučila bych nejdříve rozhodit sítě po známých v okolí. To je nejlepší.

katerinap1978
6. srp 2016

@olga_ Sítě po známých a po vsi jsem rozhodila. Jednu místní paní jsem oslovila, ale ta mi řekla, že raději jezdí uklízet do Prahy, že tady na vsi každý každého řeší a lidi jsou zlí ☹. Takže tak, no ☹.
Včera se mi ozvala jedna větší úklidová firma. Nijak zvlášť drahé to není a alespoň bude paní, co k nám přijde, prověřená. Divím se, že není víc živnostnic v tomto oboru. Vždyť vstupní náklady jsou téměř minimální a výdělek může být víc než slušný :-/.

hejsa
12. srp 2016

@katerinap1978 Naprosto rozumím,taky jsem z vesnice a paní ze sousedství,co k nám chodí se potýkala až se závistí..nakonec prý vždycky řekla ,to víte,jsem takovej chudák,aspoň mám přilepšení na léky, - potom měla od závistivců pokoj...držím palečky! 😵

brunetka11
12. srp 2016

@katerinap1978 Tak ono to také nese svá rizika - paní by měla být pojištěna na škodu, ale většina z nich to dělá načerno.
Navíc si mi pár stěžovalo, že nejednou byly obtěžovány - přece jen se dáváš jako žena všanc někomu cizímu v jeho bydlišti.

katerinap1978
12. srp 2016

@brunetka11 Vím a rozumím. Paní, kterou jsem oslovila, se úklidem živí - má na to ŽL, ale ve vsi prostě uklízet nechce, raději dojíždí jinam ☹