Parazitující kamarádi vašich dětí. Co s nimi?

Zdravím, maminky! 🙂
Chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaké fígle na parazitující kamarády vašich dětí a jak se jich zbavit.
Představte si, máte malou holčičku a ta má kamarádku u sousedů. Tato kamarádka je u vás nakvartýrovaná od rána do večera a vaše malá je do ní strašně zblázněná. Děcko u vás jí, neustále jsou u vás a ještě toho vašeho troubu posílají "jdi a řekni mamce, ať nám dá oběd, jdi a řekni, ať vám nám dá čokoládu..." a ten váš osel chodí a křičí "Kristýýýnka má hlad!!!" Kdyby to bylo jednou za čas, ale tohle je neustále. K sousedům nejdou nikdy a pokud ano jenom na chvilku a opět dojdou najíst se k vám. Navíc to děcko je tak prohnané, že jenom dává pozor, co si uvás doma řeknou dospělí, aby to pak mohla vedle zopakovat.
Potom jdete po ulici, děcko si hraje s jinými, vaše malá křičí "Ahoj, Kristýnko!" a ta malá muňa ani neodpoví na pozdrav a dělá, že ji nevidí.
Mně přímo se to netýká, je to děcko příbuzných, ale můžete mi říct nějaké fígle a způsoby, jak se toho zbavit? Měl by rodič tomu děcku vysvětlovat, že její kamarádka je pěkně vychcaná a jemu se nechce za ni platit jídlo a obstarávat hlídání a že je strašně hloupé, když se takhle nechává vodit za nos? A jak jí to vysvětlit, když je do ní strašně zblázněná? Když jsem jako malá jsem byla u nějaké kamarádky doma, nikdy mi tam nic nenabídli, jenom vždycky dali najíst té kamarádce, co tam byla domácí.
Můžou si za to ti příbuzní sami? Ale oni by jí nic nedali, kdyby ta jejich malá trouba neřvala na celou místnost plnou cizích dospělých, že její kamarádka má hlad. Naráz všichni zmlkli, podívali se na Kristýnu, ta tam seděla s odutou hubou a teta že "Tak se bež dom najíst, Kristýnko" Ta vstala nafučená, neřekla nic ani na pozdrav a jenom vyběhla ven a pak se s malou ani nebavila a sousedi byli taky jacísi odutí. Od té doby jí teta dává všechno, jenom aby neměla u sousedů zlou krev a to děcko se ještě u stolu ofukuje "To nejím!" ale nakonec stejně ke stolu letí jako první a všechno zfutruje a sousedi se stejně ofukují závistí, ale to tetě nevysvětlím, škoda řeči. Štve mě to, ale když ji posílají domů se najíst, ta jejich trubka řve jak blbá, že má Kristýnka zůstat.
Setkali jste se s tím taky? Jak to řešítě?

blandik
6. srp 2011

@evzeniegrandetova - já bych doma s holčičkou promluvila, že kamarádka má jídlo doma - tedy ta hlavní jídla - jako oběd, večeri, snídani. Svačiny bych ji nabídla. A jak by byl čas oběda, tak bych trvala na tom, že Kristýnka půjde domů a že si dá oběd s rodiči, že ji rodiče určitě čekají. Stejně jako my si dáme oběd. Po obědě se holky můžou zase sejít...Určitě bych si nedělala hlavu z toho, co sousedi si myslí - nevím, jestli by mě zajímal názor lidí, co nechají své dítě jíst pravidelně u sousedů, aniž by cokoliv vraceli ve formě stravy pro mé dítě. Není to rovný vztah, ale na to je ta holčička ještě malá, s ní bych to neřešila v tom smyslu - že ji ta holčička využívá, na to si možná příjde sama, nebo taky ne a jen změní kamarádku...Ale nastavila bych pravidla, že hlavní jídla si jí každý doma sám. Hrát si můžou zase po jídle - se sejít a travala bych na tom, že Kristýnka odejde v tu dobu z bytu. Vůbec mi je podivné, že se rodiče po dítěti neshánějí...

evzeniegrandetova
autor
7. srp 2011

@blandik Děcko žije prakticky na ulici, je to malá koncová vesnice. Rodiče se po ní neshánějí, dokud není pozdě večer.
Myslím, že tak to chtěli i ti příbuzní, že Krystínka se půjde najíst domů a pak zase dojde, ale samozřejmě jejich malá začala vřískat a oni ustoupili. No, dobře jim teda tak....

mamkamarketa
7. srp 2011

@evzeniegrandetova ja bych to klidne resila s rodici.
rekla bych jim,ze neni vhodne aby jejich dite u nas bylo ''nonstop'' rekla bych jim,ze klidne mame od 12-13h obed,ze nevadi,ze obcas si u nas da svacinku (presne jak pise @blandik) ale ze hlavni jidla jsou ritual pro rodinu a klidne bych i rekla,ze jejich holcicka navadi nasi o jidlo. a taky rekla bych,ze holcicka ma i povinnosti (pokud chodi do skoly,nebo pripravit stul k obedu,uklidit si pokoj) proto neni vhodne aby tam holcicka travila cele dny.

evzeniegrandetova
autor
7. srp 2011

@mamkamarketa V tomto případě to nepůjde přes domluvu, jsou to celkem urážliví lidé, na malé vesnici jsou sousedské vztahy důležité

mamkamarketa
7. srp 2011

@evzeniegrandetova no ja jsem v tomhle asi razantnejsi. tak bych rekla te druhe holcice (kolik ji je let?) ze se takhle kamaradi nechovaji a ze ji nesmi navadet,aby si rikala o jidlo. pripomnela,vsechny ty ''pripady'' kdy se nezachovala hezky.
kristynce bych rekla,ze vis,ze si rika pres malou o jidlo a ze to neni vhodne. ze pokud ma hlad musi se jit najist domu,ze jeji maminka taky jiste vari.