Parní hrnec, kdo jaký máte?

diamanta
5. srp 2014

Dobrý den, chci koupit parní hrnec, objemově tak pro tři dospělé. Je toho na trhu moc, tak by mne zajímalo, kdo jaký máte a jak jste spokojené? Neexistuje jiný než plastový? Je mi jasné, že kdo koupil nějaký šunt, tak asi dobrou recenzi nedá. Jsem připravená na investici, jen aby se opravdu vyplatila. Musíme řešit dietu a tohle by pomohlo...díky za tipy.

xpila
5. srp 2014

@diamanta Mám Tefal uz asi pět let, stal pod tisícovku a porad funguje skvěle. Záleží na tom, co vse od nej očekávas a jaké chceš funkce.

diamanta
autor
6. srp 2014

@xpila Ahoj. No já si představuju aby šel naskládat do sebe když ho nepoužívám, čili stohovatelnost..pak dolévání páry během varu, časovač co sám vypne var, aby neflekatěl plast, šlo to mýt v myčce...a pak už nevím co chtít...protože jsem to nikdy právě nezkusila. Je to jídlo z toho opravdu jedlé-není to až moc mdlé?? Můžeš dát odkaz na ten TEfal?? Díky

xpila
6. srp 2014

@diamanta Ten můj už asi nikde nemají 🙂 Ale je podobný tomuhle http://parni-hrnce.heureka.cz/tefal-vc-1006-ult.... Z funkcí má teda jen udržení v teple po vypnutí a nádobu na rýži. Tyhle typy jsou stohovatelné všechny. S doléváním vody během provozu si nejsem jistá, jestli to vůbec nějaký má, ale nikdy jsem to nepotřebovala. Plast mi teda neflekatěl (mám bílo-žlutý), nádoby myju v myčce.
Jídlo mi z toho chutná mnohem víc, třeba brambory pak ani nesolím, protože si v sobě nechají všechnu chuť.

diamanta
autor
6. srp 2014

@xpila Tak jsem nakonec objednala toto: http://www.zbozi.cz/vyrobek/morphy-richards-int...
a moc doufám, že jsem neudělala chybu. Já se toho komínového bojím, jak to jde do výšky...ale potěšilo mne, že tam to jídlo víc chutná než jinak....

backstreet
7. srp 2014

já mám už pár let úplně obyčejný z Tesca za pár korun, ale jsem max.spokojená.Účel plní úplně stejně jako předražené značkové!!! 😉

xpila
7. srp 2014

@diamanta S tímhle zkušenost nemám, tak uvidíš.

diamanta
autor
7. srp 2014

Jsou to rychlíci na mall.cz protože včera objednáno, ráno už tu byl. Jen ještě nevybalený, protože spí malá. Syn dostal přísnou dietu a musíme změnit stravovací návyky, přesto, že vůbec nefritujeme, nesmažíme, tak musíme jít do úplného extrému a jídlo jen vařit či pařit....to jsem zvědavá, jak si zvykneme, ale já si slibuju od toho i to, že bude tak nějak "vařit za mne" 🙂 tedy ten hrnec...

diamanta
autor
7. srp 2014

@backstreet To je dobře, ono až se toto rozbije, tak aspoň vím, že i ty obyč za to stojí. Já zatím dala na recenze z heureky, a tenhle jich měl snad nejvíc, a co byly negativní recenze, tak to jsou opakující se věci u všech parních hrnců - viz usazený vodní kámen, křehké plasty atd atd, no to tam vždy lidi psali, a taky že je štve usazující se voda pod víkem...tak uvidím jak si zvykneme. Ale máme všude nad linkou poličky tak jsem zvolila ten jednopatrový...i když ono by to šlo dát asi i na plotýnky pod digestoř...no, hlavně jestli vám taky chutná?

backstreet
14. srp 2014

no já neříkám, že v něm vařím každý den, manžel by mi takto uvařené maso nebo zeleninu nepozřel 😉 já využívám především na knedlíky, ať už houskové, bramborové nebo sladké. Na normální vaření nee. Mám ten třípatrový a vodní kámen nemám fakt nikde, po použití ho rozeberu a mrsknu do myčky 🙂

sunny1sis
14. srp 2014

Ahoj, ja som nikdy parny hrniec nechcela, stale som si myslela, ze je to strasna zbytocnost, az kym som nezacala robit domace knedliky. Kupili sme len ten najjednoduchsi, najlacnejsi s tym, ze stejne len na tie knedliky. Po skoro roku pouzivania musim povedat, ze je to najlepsia vec, aku sme doteraz do kuchyne kupili! Robim v nom uuplne vsetko, co sa da varit (vo vode, pare). Okrem tych spominanych knedlikov robim v nom zeleninu, zemiaky (kto nejedol parene zemiaky, tak netusi ako vobec chutia fantasticky!!!) a aj polievky...ci uz masove alebo zeleninove. Voda sa da dolievat priebezne bez vypnutia, rozmontovania paraku, nikdy nevykypi, nemusim pri nom stat, cize tam vsetko nahadzem a ked je hotovo, tak sa sam vypne po uplynuti casoveho limitu. Ziadny kamen ani flaky na plastoch nie su. Pouzivame minimalne 4x do tyzdna, cize naozaj casto. Udrzba jednoducha a zabera minimum miesta - stohovatelny. Naozaj musim doporucit!!!! A tu je, moj kamarat. 😉

jitkaorsagova
14. srp 2014

Ahoj, dá se koupit třeba od Teskomy i normální nerez na klasický sporák. Mamka ho koupila kvůli mě už dávno, snad to ještě prodávají. Já díky svým potížím jím hodně jídel z toho. Ale je to pro hodně lidí "příliš zdravé" vaření...

diamanta
autor
14. srp 2014

Tak já sem také vložím ten můj. 🙂 Už jsem v něm zkusila hodně vařit, malej dostal tak přísnou dietu, že opravdu vařím na 90% jen v něm. Maso, přílohu, zeleninu. Knedlíky nesmí, tak nevím jak se tam dělají, můžete mi ale dát radu, zkusila bych pro nás dospělé. No, je to úžasný pomocník. Naleju vodu, položím jídlo, nacvakám displej. Když je hotovo - a tento to umí seřídit automatíko tak, že je hotovo vše zaráz, prostě to co chce méně času si počká než dostane parní dávku, tak se samo vypne. Můžu si mezitím dělat co chci, nekontroluju vícero plotýnek, nemíchám, a když dám malému polívku, tak parní hrnec udržuje vše ještě 40 minut teplé pro podávání. Do myčky to nedávám, omývám v umyvadle. Nic mu nesmím solit, a většinou jím s ním to samé. Byl drahej moooc, ale bylo to prostě nutné a když jde o zdraví, nejde to jinak. Doporučuju. No a ano, taky jsem si říkala, že mi to manžel nebude jíst, ale na druhou stranu, on má 125 kg a opravdu nebudu vyvářet extra. Dle mého by neměl tak 14 dní jíst vůbec. Teď má šanci se srovnat, když bude jíst to co my ostatní. A další plus je, že malé roční jsem dělala extra skleničky, to bylo vždy kramaření, celý půlden jsem do foroty zavářela. Tak to odpadá, prostě rozmačkám to co udělám v pařáku, starší s tou dietou totiž může jen miminí věci, vývary, libové a tak. To co jsme jedli předtím bych miminu nedala, např čínu, rybí prsty, pizzu, ovocný knedlíky, pečený kuře a tak... Minimálně by byl problém s kořením či s velkými sousty. Ale tohle je brnkačka, mám hotovo pro všechny 🙂