Parní hrnec. Máte zkušenost?

aschin
10. čer 2008

Ahoj, uvažuju o koupi parního hrnce, ale v mém okolí ho nikdo nemá. Máte s ním některá zkušenosti? Je to dobrá věc a co v něm všechno lze udělat?

llluckaaa
24. lis 2011

@nae A jak dlouho by mi trvala třeba rýže?

nae
24. lis 2011

@llluckaaa zase zavisi, kolko jej chces a aka je ryza kvalitna. Ta sa vari o dost dlhsie, ako na sporaku, ja varim tak 30-45 min.

llluckaaa
24. lis 2011

@nae Aha, to mě přesně zajímalo. A zelenina taky trvá dýl než třeba dušená na pařáčku?

nae
24. lis 2011

@llluckaaa tak to mas podla mna z vyzivovej stranky uplne jedno, ci na paraku alebo v parnom hrnci - vyhoda hrnca je akurat v uspore casu-energie. Neporovnavala som to, ale podla mna v tom rozdiel nie je - casovo. Kludne sa pytaj, co sa este zaujima, ale odpoviem az vecer alebo zajtra, musim uz koncit, syn sa budi. Pekny den prajem.

llluckaaa
24. lis 2011

@nae Ahoj a děkuji.

nellynka3
5. led 2012

já mám doma Tefal a jsem s ním moc spokojená, akorát mi už nějak došly nápady na recepty ☹

janicac
5. led 2012

Dobrý večer, dostala jsem k Vánocům Tefal compact vitacusine. Poradi mi nekdo, jak s nim zachazet a recepty? diky

mayerka
7. led 2012

Ahoj, taky mám prosbu - máme parní hrnec, ale nemáme k tomu misku na rýži. To je nějaká speciální nádoba? Asi je děravá, aby krz tu rýži mohla pára? Děkuju za pomoc 🙂

weri1
16. led 2012

@mayerka není děravá a dává se do té misky i voda

mayerka
17. led 2012

@weri1 díky za odpověď, už jsem ani nedoufala 🙂 napsala mi to jedna holka taky, ale když jsem se ptala, jakej je teda rozdíl mezi vařenim ve vodě na páře a ve vodě na sporáku, to jsme už nezjistili. Když se teda taky dělá ve vodě, chutná ta rýže nějak jinak? Díky moc

bassatorka
18. led 2012

@mayerka na sporáku ji můžeš spálit 😀 ,jinak chutná stejně

mayerka
19. led 2012

@bassatorka Díky, tak rýži v pařáku rozjíždět nebudu, mně se ještě nepodařilo rýži spálit... 😕 zůstanu u brambor, zeleniny, ryb. Dík!

weri1
3. únor 2012

@mayerka já se moc omlouvám, zapoměla jsem na tebe, rýži v tom nedělám tak nevím 🙂

catharin
5. únor 2012

Ahoj, taky jej mám a jsem moc spokojená, též v něm uvařím snad cokoli. Nejvíc mi chutná losos a brambory 🙂

monare
16. únor 2012

Tak já dnes objednala tento : http://parni-hrnce.heureka.cz/gallet-cuv-968/
Nevím teda jestli bude dost kvalitní, ale dle recenze se dá...není drahý a má 3 misky, objem 10 litrů, držák na vajíčka, misku na rýži,.... no uvidím když přijde...Máte ho někdo? Nějaké zkušenosti s ním? Trošku se bojím, že to jídlo udělané v něm bude také mdlé...nechci pořád vařit, smažit, dusit na oleji, chci trošku zdravější jídlo, a taky se mi líbí, že se tam uchová dost vitamínů..nechám se překvapit.. 🙂

ciernavila
16. únor 2012

My mame Tefal Vitamine Plus . Pisu ze "Tento hrnec je o 50 % rychlejší, než-li ostatní parní hrnce, což znamená dokonalejší uchování vitamínů a minerálů." ale na ryzu ho nepouzivam lebo fakt to trva dlho, vacinou na zeleninu, brambor, rybu, kuracie maso. Je to zdrave a chutne. Navyse ta funkcia plus sposobi to ze sa to urobi velmi rychlo, rychlejsie ako na paraku a uchova sa viac vitaminov. Dobre sa to umyva, je to skladne, ja som spokojna.

graziela
14. črc 2012

Ja som myslim pred casom pisala na toto forum same ody na parny hrniec z lidlu (zn. silver crest)...zial musim zmenit svoj nazor...parny hrniec sme si kupili pred 2 rokmi...1 cely rok som bola z neho uplne nadsena, az...kym sa nezacal kazit displej...najskor nebolo vidiet niektore cislice, tlacitka vobec nereagovali...tak sme ho reklamovali a do mesiaca nam prisiel novy...dufala som, ze tento uz bude urcite OK..avsak zmylila som sa...takmer presne po roku sa problem zopakoval, avsak nielenze nebolo vidiet niektore cislice, ale displej nefunguje vobec :(
Som z toho naozaj sklamana...pockame na vybavenie reklamacie a kupujeme novy, zrejme zb. Tefal vitamine plus... :(((

deanita
3. dub 2013

Ahoj, dovolte mi se podělit o zkušenost. Na Vánoce jsem dostala parní hrnec http://eta.cz/parni-hrnec-steampot a hned jsem v něm začala dělat. Zde posílám recept, pokud ještě neznáte, je skvělý"!!!!

Kuřecí maso na česneku

Suroviny: kuřecí prsíčka nebo stehenní steaky (jsou šťavnatější), sůl, pepř, majoránka brambory, zelenina dle chuti (mrkev, brokolice, květák…)

Kuřecí maso potřeme prolisovaným česnekem, opepříme, okořeníme majoránkou a posolíme. Vzhledem k tomu, že se během vaření v páře maso „potí“ a sůl vylučuje, solíme trošku více, než jsme zvyklí. Ideálně necháme maso odležet přes noc, aby všechny ingredience správně „natáhlo“.

Do parní nádoby dáme maximální množství vody (až po rysku) a na první patro parního hrnce položíme okořeněné maso. Druhé patro zaplníme osolenými, na tenké plátky nakrájenými brambory. Zapneme časovač na 20 minut a po dokončení programu přidáme osolenou mraženou zeleninu. Nastavíme dalších 20 minut a po dokončení programu necháme ještě 15 minut. Pokud je maso slabších plátku,tento čas postačí.Jinak nutno zapnout ještě na dalších 15 min.

Takto připravené maso je šťavnaté, zelenina má nádhernou barvu a česnek, použitý na maso má nezaměnitelnou chuť i vůni.

Nezapomeňte kontrolovat množství vody, je možné, že před přidáváním zeleniny ji bude nutné doplnit !!!!

vercabr
10. črc 2013
Uživatel vercabr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od vercabr.

nedávno jsem dostala pokličku syncro clik od Zepter a ráda bych se podělila o své zkušenosti. Je to naprosto super věc, z normálního hrnce máte najednou parní .... určitě doporučuji každé hospodyni. Jídlo je rychleji uvařené, je zdravější, vaření bez vody, oleje či tuku ... proste super věc

martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vercabr
16. črc 2013
Uživatel vercabr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od vercabr.

já ji používám na ledajaké hrnce, mám nějaké i od Zepter, ale sedí i na jiný. Jsou dvě velikosti a to v průměru 20cm a 24cm. My máme tu 24cm. Pokud by sis chtěla více o ní přečíst tak na jejich stránkách máš všechny podstatné informace. Za sebe ji určitě doporučuji.

bacovaa
23. črc 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

syncro clik mám doma a je to nejlepší věc na světě 🙂 rychlé a zdravé vaření ..

martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vercabr
25. črc 2013
Uživatel vercabr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od vercabr.

@martinaa2 v pořádku, vždyť to je jen pár kliků, vím kde to hledat takže to je maličkost. http://www.zepter.cz/MainMenu/Products/HomeArt/MasterpieceCookware/Syncro-clik.aspx

martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bacovaa
7. srp 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

ano funguje to na úplně stejném principu, akorát při poklicí je lepší že nezabírá tolik místa jako další nový hrnec .. nedaří se mi najít české video ale apsoň na ukázku jak to vypadá

https://www.youtube.com/watch?v=4EU9jShxxJE
vercabr
21. srp 2013
Uživatel vercabr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od vercabr.

já jsem se jednou také pokoušela najít k tomu video a našla jsem jen to co si zde dala. Ale jinak přesně jak říkáš, poklice je super v tom že ji hodíš do šuplíku a máš po problémech kam se ti vejde: P

martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bacovaa
26. srp 2013
Uživatel bacovaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od bacovaa.

jeee přesně tu pánev mám i já. Je super, velmi ráda na ní dělám masíčko. Jen ti dám jednu radu do budoucna, když na ni hodíš masíčko tak počkej dokud se zatáhne a odlepí až potom ho otáčej .. ono je jako kdyby na začátku přilepené 🙂

martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz