Parní hrnec. Máte zkušenost?

aschin
10. čer 2008

Ahoj, uvažuju o koupi parního hrnce, ale v mém okolí ho nikdo nemá. Máte s ním některá zkušenosti? Je to dobrá věc a co v něm všechno lze udělat?

dajinka
3. zář 2008

Ahojky, taky uvažuju o koupi parního hrnce. Opravdu s tím některá nemáte zkušenosti? Moc by mě to pomohlo. Díky

milin
3. zář 2008

Ahoj holky tak ja mam parni hrnec tefal.
Je to vyborne.delam tam cokoliv a hlavne je to dietni.Uvarim napr,brambor, rybu,ryzi na proste cokoliv vas napadne.ja ho mam a jsem spokojena.
Dostala jsem ho od tchanu k narozeninam,fakt doporucuji kdo mam rad lehka a zdrava jidla. 😉

dajinka
4. zář 2008

milin, díky. A ty vůně se nesmísí? A mohla bys nám sem napsat přesně jaký typ máš? Určitě jich je od Tefalu víc a já se v tom vůbec nevyznám. Ještě jednou dík

dagmarara
21. zář 2008

Parní hrnec jsem si koupila přes internet, do dvou dnů přišel poštou, je super. Lepší je skleněný, použití na sporáku, hrnec titanový, maso pečené bez tuku, má kůrčočku a chlapům to víc chutná. Ještě by to chtělo kuchařku. Asi se do něčeho takového dám.

schnek
24. zář 2008

mám Tefal vitamin plus, jsem s ním spokojená 😉

mysulka
26. zář 2008

ahojky, tak to je téma přesně pro mě 🙂 uvažuji o tomhle

http://www.zdraveachutne.cz/clanky/vitejte-ve-s...

je tam i pár receptíků 😉

máte ho některá? Jste s ním spokojená?

A celkově, je vařené jídlo oravdu chuťově výraznější než ve vodě?

hlavinka
21. říj 2008

Holky, taky uvazuju o parnaku (konkretne docela o Tefal Vitamin plus). Ale jde tam varit treba jen v jedne misce, tzn. nandat jen jednu misku, pak poklicii a varit? Je to predpokladam vse z plastu, ze? Protoze jsem cetla, ze s kovem by zelenina nemela prijit do styku, aby si zachovala co nejvic vitaminu. A trvaji tam brambory treba dele nez normalne?
Diky moc! 🙂

terkaz
21. říj 2008

ahojky, my mame Tefal vitamin plus, jsem s nim moc spokojena 🙂 Jde varit jen v jedne misce, a je plastovy, jedina vec co mi trochu vadi, ze kdyz se hned neumyje, tak se pak spatne umyva, z tech malych direk. Ale to je malickost 🙂 Jinak je moc fajn 😉

hlavinka
21. říj 2008

Terka: diky, tak do toho asi pujdu.
🙂

hlavinka
22. říj 2008

Jeste mne napadla jedna vec, jak tam budu dochucovat napr. brambory nebo ryzi? Ted to varim klasicky ve slane vode plus treba kmin nebo libecek, ale jak tam osolim ryzi ci brambory? Mate s tim zkusenost? Dekuju 😉

ewuli
24. říj 2008

také jsem kvůli malému koupila Tefal vitamin plus a je super.voda která se odpaří jde do zvláštní misky takže kašičky pro malého ředím touto vodou co prošla zeleninou a jsou v ní všechny vitamíny.

sonije
9. lis 2008

Já uvažuju o parním hrnci, co má odkaz Mysulka, ale nemůžu se pořád rozhodnout, jestli není lepší klasický. V tom od Mysulky jdou dělat i omáčky, na druhou stranu mi přijde dost malý, zvlášť když se chceme rozrůst na 4 člennou rodinu. Holky. chci se zeptat, to je právě že se tam vaří ryba, kuře, rýže, brambory, zelenina, ale to je jídelníček tak na týden a jíst to pořád dokola? Napište sem nějaké recepty...

mirjanka
12. lis 2008

pro hlavinku - my máme parní troubu...používám jí víc než klasickou...brambory mají lepší chuť, nevyvaří se z nich vitamíny a slaná chuť u nich vůbec nevadí, můžes je trošku posypat kmínem
nejvíc jsme spokojení s vánočním kaprem...ten nemá chybu...úplně bezvadné křehoučké masíčko

mysulka
27. lis 2008

SOS 🙂 nakonec jsem dnes koupila tefal vitamín plus, právě kvůli velikosti, ale když jsem si v něm chtěla udělat véču, tak už jsem třikrát vytírala kuchyň, nevíte co s tím? A to jsem měla program na 15 min 😠

ducky
3. pro 2008

Ahoj Mysulko,
mám taky Tefal vitamin plus a kuchyň rozhodně nevytírám. Asi je něco špatně.
Mělas ho např. dobře složený?
Další, já ho pokládám na sporák a pouštím digestoř, aby se mi ta pára nesrážela na skříňkách. Ale to nemá souvislost s tím, že si vytírala.
😉

mysulka
3. pro 2008

děkuju za typ, musel přijít chytrý manžel a oznámil mi, že je ta nádoba na vodu prdlá, ale byla tak fikaně, že jsem si toho na první pohled nevšimla 😠 tak to odnesla podlaha. Pěkně se nám skřívala, to nám to dietní a chutné vaření pěkně začíná. Tak čekám na nový 😀

markettka
29. pro 2008

Ahojky,
taky jsem si pořídila Tefal vitamin plus, zatím jsme měli jen zeleninu a brambory a bylo to dobré.
Vaříte v něm někdo těstoviny? A co sladká jídla? Máte nějaké recepty?

ygreen
2. led 2009

dostala jsem od tchýně k vánocům 4 tisíce a chtěla bych si koupit kvalitní parní hnec, nemáte prosím někdo zkušenosti s níže uvedenými hrnci? Jinak k těm plastovým nemám moc důvěry - bojím se že bych ho někde křupla.
Můj favorit:
http://www.datart.cz/katalog/Kuchynsky-robot-Mo...
druhý favorit:
http://www.datart.cz/katalog/Parni-hrnec-Tefal-...

alisek
20. led 2009

ahoj, taky dost uvažuju o nákupu parního hrnce, jen nevím jestli je lepší ten litinový se skleněnýma nádobama na sporák a nebo přímo komplet na el. jako je tefal atd..

kaciiik
31. led 2009

Dobrý den,koupila jsem si parni hrnec ,ale nevim jaký pokrmi v tom mužu dělat nebyli byste tak hodny a neposlali byste mi odkaz jak se v tom vaří děkuju k.kurfirtova@centrum.cz

alisek
2. únor 2009

kacik, taky už mám pár týdnů parní hrnec a vařím vněm přílohy tj, brambory, rýži, bramborový knedlíky
zeleninu, maso, zatím jsem moc nepátrala po receptech, takže odkazy nemám

margot80
10. únor 2009

ahojek koupila sem si ted knizku "Vareni v pare" z edice" Varime s chuti" a tak to studuju ale polovina receptu je k nicemu diky surovinam. A jsou tam i recepty na nake sladke treba anglicky pudink.Uf ten se tam ma delat dve a pul hodiny! Tak do toho bych nesla takze bych uvitala taky nake receptiky kdyby nekdo mel.Jo a je tam jehneci platek v ryzovem prasku to by me celkem zajimalo jestli se ta ryze udela kdyz je to obalene jako ve strohance to by mohla byt mnamka.

scher
29. bře 2009

holky, potřebuju poradit. Dostala jsem parní hrnec, ale není u něj miska na rýži. Poraďte prosím, je to nějaká speciální miska, nebo by se dala něčím nahradit?? A postaví se přímo na dno nádoby nebo je zavěšená??Dík 😅

bledulka
9. čer 2009

ahoj holky,mohu na vás mít prosbičku? uvažujeme o parním hrnci a ted řešíme který ...jak píšete,že máte tefal vitamin plus, můžete mi prosím napsat jaké má rozměry? máme pidikuchyň a asi se budeme muset rozhodovat i dle velikosti...
a otázka ještě-jaký je rozdíl v rychlosti uvaření (páření) jídla,když použijete tu funkci vitamín plus (jestli jsem to dobře pochopila,tak bud se to dá dělat rychleji a nebo pomaleji...

děkuji moc 🙂

blanka.k
29. zář 2009

Ahoj, obnovuji diskusi, o víkendu muž koupil parní hrnec (on vaří)... http://www.morphyrichards.co.uk/ProductDetail.a...
Nemáte někdo nějaké jednoduché dobré recepty? Jak už jsem psala, vařil vždycky muž, já jsem fakt antitalent a hrtozzně mě to nebaví, ale teď jsem doma a měla bych se pomalu začít učit něco vařit.Takže fakt potřebuji recepty pro blbý 😀 😀 😀 Předem díky.

spetra
29. říj 2009

ahoj, mám parní hrnec tefal vetami, jsem s ním spokojená ale vařím v něm pořád to samé brambory, zeleninu (to už v hrnci vůbec nevařím, rybu a kuřecí prsa jen se sýrem... hodili by se mi taky nějaké receptíky... kuchařku pro parní hrnec jsem neobjevila... ☹

lonke
30. říj 2009

Ahoj, já mám také parní hrnec tefal, ale Vitamine plus a u něho byla v original balení kucharka přiložená a taky jsem čerpala z časopisu Pro život Zdravější ( objednala jsem ho tusim přímo ze stránek tefalu). Vařila jsem v něm jen 14 dní a to vše co se dalo vycist a byla jsem s nim naprosto spokojena...sloužil mi na přechodnou dobu rekonstrukce kuchyně, pak jsem dostala krasny darek a to nadobi Zepter a to je jina liga (ale take oproti p.hrnci financni rana, kterou bych si sama z materske nemohla dovolit a parni hrnec by mi slouzil dal stoprocentne dobre)....takze ted mi chudak lezi ve skřini, byť sloužil výborně, netušila jsem, že dostanu takový dárek TAKŽE POKUD NĚKDO VYUZIJETE TOHOTO KVALITNIHO POMOCNIKA, OZVETE SE MI na halleroval@centrum.cz, DOHODNEME SE NA CENE, je v zaruce a neposkozeny, radsi ho prodam za malo nez aby mi tu zestarl 😵 ...Abych odpověděla i Bledulce.. presne rozmery teď nevystřihnu, ale do te "mísy se vejde cela ryba stredni velikosti, varila jsem v tom pro tri lidi a myslim, ze bylo mista dost i na vic porci, funkce Vitamine plus urychli pareni a po zapnuti teto fce si hrnec ridi cas sam. Ma sestra si ho koupila se mnou a vari v nem stale, pokud mi prozdradi nejaky zajimavy recept, napisu 🙂 . Jednoznacne je pro zdravou kuchyni parni hrnec jednicka.... 😅

lamarika
30. bře 2010

Ahoj, obnovuji diskusi. Přemýšlím o koupi parního hrnce, ale trápí mě pár otázek.
1) Jídlo se v něm vaří kratší dobu?
2) Jak se v něm třeba přisolují brambory nebo rýže?
3) Chuť jídel je prý trošku jiná než u běžného vaření. Je výraznější? Nevadilo to vašem chlapům ta změna chuti?
4) Předpokládám správně, že se v něm dá vařit snad úplně vše?

Moc děkuju za zodpovězení 😉

spetra
13. dub 2010

Ahoj
1) jak co.. brambory 20 minut, ryba 5 minut...
2) normálně osolíš, nebo vůbec
3) ano je výraznější chuť, proto většinou není třeba ani solit...
4) snad jo, ale já v něm moc pestře nevařím - brambory, ryba, kuř. plátky, zelenina... ☹

sophie1
11. kvě 2010

Ahoj, hážu odkazy na pár receptů co jsem našla - zatím ale nemám vyzkoušeno 🙂

http://hanabilkova.svet-stranek.cz/recepty/

http://www.topzena.cz/clanek-713-Vase_recepty_R...