Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
5. led 2009

Ahoj bambulkaj....

mne tá armáda teda už poriadne ide na nerf s tými presunmi...Môjho už tiež raz preložili, ale aspoň to bolo bližšie ako pôvodne. Najideálnejší by bol pre nás Prešov, ale tam je asi malá šanca.... 😖

dupinka
5. led 2009

jaduska, sanca je, ak su znamosti.... 😖

Bambulkaj, vitaj v klube!

jaduska
5. led 2009

dupi, mám spolužiačky zo strednej, ktoré by mi niečo boli vybavili už dávno, ale problém je, že manžel nemá vodičák a ani si ho nechce urobiť. Lebo slobodnícke miesta voľné mali, ale vodičov... 😒

dupinka
5. led 2009

Jadus, a preco nechce vodicak? Ved armada mu ho cely preplati a zide sa mu aj do civilu. Ja som sa tiez bala vodicaku ako cert kriza, kym sme nekupili auto. No a teraz ma cakaju skusky v autoskole.... Zistujem, ze dnes je to nevyhnutnost.

bambulkaj
5. led 2009

Ahojte baby, naš tatiš robí na Sliači, čo je 67 km od RK, býva na ubytke a domov chodí vlastne len na víkendy. Mesačne minie na stravu,ubyt. a cestu cca. 10 tis.,čo teda v denšnej dobe tiež nie je zanedbateľné, vhod by bol RK alebo LM. Problém je v tom, že teraz je u letectva a tu v okolí je len pozemné vojsko... takže vyhliadky nič moc-aj keď občas snaha niečo nove sa naučiť by aj bola..no niekedy je ako tvoj muž - Jaduska- niektorým veciam sa bráni...ale to tí chlapi nezmýšlajú ako my...veď keď chcem, aby sa rodina mala lepšie,tak niekedy treba aj zaťať zuby a ísť do toho... a nie iba počúvať:"vieš, aké to je, začínať zase v novom prostredí od nuly"? teda ja by somišla aj do nového, ak to má byť lepšie...

petullia
5. led 2009

Bambulka... my sme mali presne opacny problem, teda mangel 😅 ... je u pozemakov a xcel k letcom, kedze sme momentalne vo ZV. aj ked svoju pracu zboznuje, radsej by zametal letisko, aby sme boli doma s rodinou a priatelmi, ale museli sme to riesit tak, ze sme kupili dom pri LV a "zaciname" tam ked sa dostavia... vyslo nam to ako jedine dostupne resenie. ale sak mozno nam tam bude lepsie ako kdekolvek, nebranim sa nicomu novemu. myslime pozitivne 🙂
inak ahojte babusky soferske... dupi a kedy mas skusky, nak ti drzim palciska 😉

dupinka
5. led 2009

baby, s tymi nasimi chlapmi je to hrozne, vsak? 😀 😀

Moj je zase typ, ktory by najradsej robil vsetko a podla moznosti naraz.. Pokial moze, robi si kurzy, skolenia, co sa mu zide aj v civile. A az velmi priahne po tom, aby mal nieco lepsie, kvoli sebe a predovsetkym kvoli rodine. Niekedy az nezdravo, a to je opacny extrem.

Petulia, skusky mam 29.1., este ma cakaju dva tyzdne intenzivneho jazdenia, tak snad to na tom snehu zvladnem.

vavka33
5. led 2009

Bambulkaj vitaj v klube 😉

bambulkaj
5. led 2009

Vavka ahoj a ďakujem za privítanie. prajem pekny večer

bambulkaj
5. led 2009

Vavka, inak tvoje baby majú rovnakú kuchynku ako my,a keďže nám ju doniesol Ježiško a je ešte" čerstvá", tak pri nej tiež trávime celéééééééé dni. Malá Kajka vyvára a vypeká, takže sme poriadne prepchatí.. 😉

jaduska
5. led 2009

jeee, babulka, keď nenapíšeš, tak si ani nevšimnem, že vavuš má fotky..... 🙂

sme ich popozerali a Sandra hneď, že jeeej aká je pekná tá veľká, to koľko má rokov? (myslela Vanesku) 😀

zoya1
5. led 2009

Ahojte, vítam bambulku v klube.
Aj naša Zoja má takúto kuchynku, a neskutočne dlho sa sňou hrávala. Teraz už pomenej asi je už obkukaná. Ale denne som musela vypiť aj 20 káv apod. 😀 Ináč nič nové, len vypomáham ocovi s účtovníctvom keďže mama je teraz indisponovaná, a to Euro mi asi zožerie pol života. Keď budem mať čas tak hodím nejaké nové fotečky do albumu, ale momentálne je foták aj s manželom na stavbe. Robia nám tak krb - vraj budú robiť celú noc, takže manžel má nočnú fušku 😀 😀 😀 . Potom hodím foto aj z domu, ako pokračujeme. Niekedy mám pocit, že takýmto tempom sa tam nasťahujú naše deti v 30-ke 😀 😀 😀

kikusa100
5. led 2009

ahojte kocky..ako sa mate... teraz nechodim az tak casto..nestiham, myslite na mna v sobotu...moj veelky den..
dens sme boli s drahym na krvne testy, tak mu to schvalili tak ho afgac asi neminie..ale co nech ide radsej teraz akoby sme mali mat neskor male a bolo by to ovela tahsie..takto o rok by mal byt doma..povedala som si ze pol roka musim vydrzat..aj s odretymi usami 🙂
vitam novu clenku... 🙂
dam aj ja nejake fotky asi do albumu, lebo mam len na moja svadba..papa

kikusa100
5. led 2009

no podarilo sa mi hodit nejake foto..len tak..aj ked este nemam mimi

bambulkaj
5. led 2009

Ahojte baby, tak ja som len na skok, lebo malá len teraz po viac ako hodine uspávania zaspala,skoro som zalomila skor než ona.Večer sme boli na prechádzke,podupkať po snehu, s cieľom unaviť drobca,nech skor zaspí, ale efekt sa nedostavil..Dík moc všetkým za privítanie, idem si dať sprchu a zaľahnem,lebo tieto dni boli náročné a som off...aj keď nieviem,ako po tých 25 večerných kávach z baby kuchynky zaspím,však Zoya? 🙂 Tak dobrú...

bodka13
5. led 2009

ahojte žienky 🙂 ...vitaj bambulka 🙂
kikus tak tomuto sa hovorí telepatia 😵 ...včera som sem nakukla a pozerám že už si tu dlhšie nebola,urobím kuk dnes a ty tu aj s fotečkami 🙂tak v sobotu je ten veľký deň, pekná budeš nevestička 😉 už sa tešim keď nám budeš rozprávať 😵

bambulka...veď treba kavičku bez kofeínu 😀 😀 😀

bambulkaj
5. led 2009

Bodka, dám si na to kafé pozor,asi malú naučim variť niečo iné.. 🙂
Kikus,veľa lásky a šťastíčka želám a uži si ešte posledné dni slobody 😉

vavka33
6. led 2009

Kikuska,budem na vas mysliet,a neboj,vsetko dobre dopadne 😉 A si riadna kocica 😝 😀
Bambulkaj,aj nase stale varia a varia o dusu spasenu.A Lele sa najviac rata,ked to co navari akoze zjem,dam to do ust a ona mi nosi,ze este papaj maminka 😀
Jaduska,veru,Vava je velka babizna.ved ja este nejake fotky pridam 😉

dupinka
6. led 2009

Ahojte!

ale ste sa rozpisali, aj s fotockami sa to rozbehlo.. 😉
Kikus, myslime na teba!Nech ten Vas den D dopadne podla vasich predstav!
Nech navzdy zostane vo vasich srdciach laska k tomu, kto bude stat v ten velky den vedla Vas....

A uz sa tesime, ako nam budes vsetko dopodrobna referovat!

jaduska
6. led 2009

Kikuša, tak nech to dopadne presne podľa tvojich predstáv. Nejako to rýchlo zbehlo, pred chvíľou ste ešte len plánovali a už je to tu 😀 😀 😀 😀

jaduska
6. led 2009

Kikuša, s tým bábom vám to sekne.... 😉 😉 😉 😉

dupinka
6. led 2009

Baby, ako si užívate sviatočný dnik?
🙂
My sme boli v cerkvi, teraz sme pozvali susedovcov k nám na trojkráľovú kapustnicu (oni robili na nový rok), k tomu som piekla mäsovú roládu + zem. šalát. Len mi chybaju bobaľky - opekance. Škoda, že sme všetky na vianoce pojedli...
Pre pochopenie: my totiž po mojich starých rodičoch - rusínoch slávime Vianoce aj podľa juliánskeho kalendára. Vždy sa robila taká mini štedrá večera u nich. 😉
Tak to chcem aspoň symbolicky dodržiavať aj ja, v našej rodinke.

Je tu krásne nasnežené, škoda, že nemôžem ísť na sánky alebo korčule 😖 Ale ďalší rok si to vynahradíme. 😉

jaduska
6. led 2009

Ja som bola s babami vonku trošku vymrznúť. A včera som sa s malou trošku posánkovala, tak môžeš aj ty dupi, ale iba z malého kopčeka 🙂 A korčule majú teraz na nete v akcii za polovičné ceny, tak si idem dáke objednať, hádam na budúci rok aj využijem...

kikusa100
6. led 2009

no dupi vies co tie rusinske sviatky vzdy riadne primrzne ako tento rok..u nas je kopec snehu... a to som sa este pred par dnami vytesovala ze super nie je sneh.. 🙂
no tak dakujem vam vsetkym za povzbudenie... mam stres... bojim sa ako to bude znasat moj zaludok..lebo ja ked mam stres musim ist na zachod.a mota mi v crevach .ha ha 🙂 😉 😀 no neviem ako to dopadne..ale ked si dam panaka..tak 😀 to hadam nejako prejde... ten stres...
vavka dakujem za kompliment..hi hi..
akurat som vcera chytila depku zo svojich siat, ze nie su pekne a tak..ale pritom su ok, len mi trochu uz asi svitori zo vsetkeho..ved to poznate...
a jasne ze budem rozpravat co a ako..uz nechje potom.
ja by som aj chcela stihnut babo..no drahy ide na misiu v lete tak neviem, asi by som sa dost stresovala v tehotenstve keby bol prec. uvidime ale ako sa hovori, ak pan boh da tak bude vsetko..nie?

dupinka
7. led 2009

Kikus, hlavne sa snaz byt v pohode, nestresovat sa.... Ved ono to uz nejako dopadne. A ver tomu, ze to dopadne super!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
Co sa tyka babatka, musite sa vy rozhodnut, ci a kedy sa na to date. Jasne, co sa ma stat, stane sa, je nam to dane z hora, ale aj tak. Podla mna by ste si to mali prepocitat, ak sa to podari/nepodari vtedy, kedy by malo...

My sme ani netusili, ci a kedy vobec pojde manzelik na misiu, momentalne to vychadza tak, ze budeme mal pol rocneho drobca, ked pojde do Afganistanu. 😒
Je vela faktorov, ktore veci okolo misie a prace manzela ovplyvnuju, a najhorsie je, ze to cele ovplyvnuje zivot nasej rodinky. Co uz, aj taky je zivot s vojakom.

dupinka
7. led 2009

baby, asi som sa vam este nepochvalila, 27.1. ideme na 4D ultrazvuk...sa tesiiiime. 😵 😵

Aj sme si povedali, ze nechceme vediet pohlavie, iba ak na to sami prideme. Ale chceme toho nasho drobceka vidiet, ako vyzera v brusku, ci je vsetko oukej. Ved vidiet vlastne dietatko v brusku, to nie je kazdy den.
Moj lekar ma sice skvely ultrazvuk, pekne na nom vidiet, aj on z neho vie super citat, aj nam vysvetli, ze co kde je a tak, ale predsa len, ten trojrozmerny obraz je o niecom inom.

Som si myslela, ze sa budem doma na PNke nudit, a nakoniec ani nie, stale si najdem nejaku robotu. A to este nemam upratane skrine do kominkov. 😀 😀 😀

jaduska
7. led 2009

Dupi, aj ja by som chcela ísť na 3D/4D, chystala som sa už aj pri Barborke, ale vtedy bol iba v KE a tak som sa tam nedostala. Teraz už je aj v PO, tak sa hádam zadarí....

dupinka
7. led 2009

jadus, snaz sa objednat cim skor. Najlepsie je vraj vidiet medzi 23 - 33 tt, ked babatko este nema obmedzeny pohyb v brusku. Takto ho uvidite z kazdej strany a ani plodovej vody uz nie je tolko, aby skreslovala.. 😉

jaduska
7. led 2009

tak to aby som si švihla 🙂

bambulkaj
7. led 2009

Ahojte maminy,tak sa mi sem podarilo dostať, malá spinká aj s tatišom - lebo prišiel zo služby - mal nočnú. tak len na skok, lebo mám prádlo vybraté z práčky už 2 hod a nemá ho kto povešať... 😉 Možno trochu odbočím, ale chcem sa opýtať,ako oblekate drobcov vonku,keď je tak -5 zaž -7 stuňov? Malá ma 2 roky a 2 mesiace,ale ja som zimomravá a keby somju mala obliekať podľa pravidla, že má mať o 1 vrstvu viac ako ja,tak by v tejkombinéze asi neurobila ani krok.. už mám z toho nervy ,leby niekedy má studené nohy, inokedy sa vrátime a je celá spotená...Tak ako,kolko vrstiev? dik, pa