Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
12. led 2009

dupi, ja som bola na poradni dnes, mala som trošku nízky tlak, ale to preto, že v čakárni nebolo kam sadnúť, tak som chvíľu musela stáť a to je taká čakáreň, že žiadne vetranie, sú tam aj všeobecní lekári, takže na jednej chodbe aj chorí aj tehotné....paráda no

kikusa100
12. led 2009

caaaauuuuuuuuuteeeeeeeee kocky...konecne som tu...uz som vydata..ani si to neuvedomujem..ale poviem vam..vobec osm nemala tremu..vsetko bolo fajn..az na svokru..pôoriadne ma nastvala..tak som si povedala ze asi tam ani chodit nebudem..ale co uz ☹
co sa tyka svadby..tak to bolo uzasne.... rychle..nezabudnutelne..dokonca v ten den ani nebola taka zima..bolo "len" minus 2..... tak som si nedala cizmy lebo mi nesedeli..a dala som si lodicky... a nebolo to take zle..cekom fajn.
mali sme super hudobnikov, kameraman bol uzasny, ustretovy..fakt super... jedlo boli take porcie ani som nevladala pojest..bola som stastna...dam rychlo nejake foto do albumu..dala som nieco aj na moju svadbu..a po case to asi tiez zrusim ... tak kukajte rychlo...

petullia
12. led 2009

Blahozelaaaam!!! 😵 Krasna nevesticka si bola 😉 a co svokra vyvadzala? 😠

zoya1
12. led 2009

Kikusa gratulujemeeeeeeeeeee!!!!! Naozaj si bola krásna. aj manželík 😉 .
Správy z Rittenbergu (Ďoďko išiel dnes na lyžiarský výcvik) : prvý deň máme úspešne za sebou a dokonca bez zlomeniny 😀 . Ocko mu dokonca dal mobil, takže si telefonujeme, resp. Dodko stále zavolá asi tak na cca 1 minútu čo ide práve robiť. Aj teraz ma rozrehotal, keď zavolal že už je po večeri ale nemá čas so mnou telefonovať, lebo už má 2 frajerky a ide práve na diskotéku 😀 . Takže vlastná mať mu vôbec nechýba 😝 .
Zoja v pohode, dnes som robila až do 18,00 takže bola s tatíkom. Zvládli to v pohodičke aj bez Dodka, a dokonca upratali celý byt. Jój tak mi je dnes dobre, už som len práčku pustila a vysedávam pri PC.
Pozdravujem Vás všetkých.

dupinka
12. led 2009

Ahoj Zojka, jej, tak Dodko sa ma veselo 😉

Kikuska, kraaasna nevesticka si bola, paraaaada. 🙂 🙂 🙂 🙂 Len som trochu dlho hladala tvoj album 😅
BLAHOZELAME!!!

kikusa100
12. led 2009

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...
to je link a je tam viac fotiek..emjee ma zrusila ze tu mozem mat len dve foto..tak skuste si ho prekopirovat a kuknite..ked nie tak si dajte kikusa100 mam ten isty nick ako tu
no najprv bol chaos s menovkami, lebo jeden clovek si nemal kde sadnut, ze chybala menovka, a potom niekto premiestnil menovky tak zesi nemala sadnut kde jej dcera aj s muzom...
dalej kolace..vobec mi nedala kolace po svadbe a nemala osm co davat ja svojim ludom este , vsetko si zobrala pre seba a nakoniec som ja ta najhorisia a este aj potvorea a protivna..atd..no hlavne ze sme zaplatili za kolace..celu svadbu bojkotovala, ignorovala ma... no neviem , asi tie vtipy o svokrach su pravdive.. 🙂 proste manzel ma velku rodinu a vsetkym sedim len jej asi nie..takze tak ale co uz.
inak bolo faaakkt super...
no drahy uz chodi na intenzivny vycvik anglictiny do toho afgacu..a este jednu novinku mam mali ist v afgaci do jednej nebezpecnej oblasti ale pojdu do Kandaharu, ze vraj to je velka americka zakladna a ze to "nie je" az take nebezpecne. uvidime..dufam zetakto na rok uz sa bueme vytesovat z penazi a oslavovat nase prve vyrocie svadby..hi hi.. 🙂
a co este take..
no poculi ste v spravach o tych dovolenkach?Ja som dosla na koniec sprav a nejako som to presne nepostrehla o com to hovoirli...

kikusa100
12. led 2009

no mala som album len emjee mi ho zrusila...ze mozem mat len dve foto

bodka13
13. led 2009

dobré ránko 🙂 ...ako ste sa vyspali?
tento týždeň chodím na poobedné a tatko je s chalanmi ale zvládajú to v pohode...trošku ich ale kontrolujem cez telefonik 😀
...kikuša...krásni ste boli obidvaja... 😉 ...nech ste šťastní a spokojní...o rok sa už budete vytešovať hádam aj s bábenka 🙂
dupi...ty si nám takáto kaskadérka 🙂 ...že trénovala si šmyky...ako v poradni,všetko ok?
jaduška ani mi nehovor o tých cezpoľných behoch 😒 ... večer keď ma bol mangel zobrať v robote mi oznámil že v marci majú mať 2týždňové cvičenie v Kolíňanoch, že tam nebudú spávať ale každý deň dochádzať a majú tam byť min. od 7:00 do 19:00.A aby toho nebolo málo tak v júni 3 týždne na Lešti ☹ ...vôbec neviem ako si to zariadim v robote
pekný dník ...zajtra nakuknem čo ste popísmenkovali

PS: ...čo hovorili o dovolenkách?aj ja chcem vedieť 🙂

dupinka
13. led 2009

Ahojte!

Kikuš, aj môj manžel mi vravel, že základňa v Kandaháre pozostáva z obrovského objektu, kde je sústredných asi 10 000 vojakov, nonstop strážená. Je to tak, že čím väčšia základňa, tým lepšie pre vojakov, majú tam komplet servis, aj prístup k netu je (len nie cez slovákov, ale cudzie vojská sú na tom veľmi dobre, tak ak sa skamarátia....). Ak bude na funkcii, kedy ani nevytiahne päty zo základne, tak to má lepšie, ako keby bol v Kosove, kde chodia po uliciach a patroly.

AD Dovolenky: bola tam informácia, že OS SR vyčlenili peniaze (tak, ako každoročne) zo sociálneho fondu na dovolenky pre vojakov. Aj do zahraničia, aj domáce. To, čo stále, každý rok. A našťastie povedali, že to ide zo sociálnych odvodov našich mužov, nie z daní, aby si zase niekto niečo nekecal.
takže to nebola nejako extra nová informácia. Len sa to mediálne nafúklo, hoci to funguje stále, tá sociálna politika našťastie aspoň dáko funguje.

sveva
13. led 2009

Ahojte.

Kikusa tak ešte raz blahoželám a prajem len to naj. Zo svokry si nič nerob. My sme spolu 4 roky a ešte stále som ja tá najhoršia a okolo svadby čo vystrájala ani nebudem radšej hovoriť. Ono je fakt pravda čo sa týka tých svokier ale opačne. Muži majú dobré a my tie čo sú o nich vtipy. 😉

sveva
13. led 2009

ozaj a fakt Vám to obom pristane. 😉 Naši mužíkovia sa asi stretnú v afgači.

bodka13
13. led 2009

dupi...ty ako znalá práva 🙂 ...je to možné že sa niekomu neujde rehabka hoci má na ňu nárok (že vraj je málo poukazov)?

roasha
13. led 2009

kikusa,vsetko naj mladomanzelom...... 😵
bodka,bezna prax...aj ked MM este stale dostal.. 😅 🙂

vavka33
13. led 2009

Kikuska gratulujem Vam obom a prajem len to najlepsie.
Boli ste nadherni. 😉

vavka33
13. led 2009

Ozi a co tie dovolenky?-myslim,ci by sme niekam nesli nejako hromadne,ak by sa to dalo vybavit?je teraz asi najvyssi cas rozmyslat,kym nejake budu. 😀

roasha
13. led 2009

vavka,presne,som vcera MM,ze ma pytat poukaz....daju-nedaju,za pokus stoji... 🙂

kikusa100
13. led 2009

roasa o akom poukaze to hovoris?som ako blbec..hi hi
dupi?nevyznam sa v tom velmi, ale tei dovolenky keby sme chceli niekde s maznelom ist tak by sme to mali lacnejsie?aelbo ako to je?lebo ja ich tu socialnu politiku neovladam ako to tam maju..

kikusa100
13. led 2009

svevi?a tvoj manzel kedy ide do afgacu?a sluzi kde?v michalovciach?lebo moj povedcal ze zasa dali ten afgac len roznave a michalovciam, lebo ho nikto nechcel..hruza..no moj bude len na tej zakladni...tak som sa trochu uspokojila. ved ziaden slovak tam neumrel nie?klop-klop-klop
a dakujem vam vsetkym za blahozelania..ste zlate..dufam ze ste nasli v pohode ten moj album..ja este tam pôrihodim profi fotky ked budeme mat..teraz mi je to normalne luto, ez to tak rychlo zbehlo... a nemala som ziadnu zaludocnu nervozitu nic..hi hi 🙂
dufam ze aj babo bude... aj ked mi uz nejako meskaju moje dni..ale to je asi zo stresu..svadba a tak .. 🙂
co sa tyka afgacu tak som sa smiala ze sa moj manzelik..ako pekne sa to povie..aspon nauci po anglicky..lebo ja viem len trapne zaklady a keby sem niekde isli na dovcu tak aspon niekto bude vediet..ja by som sa chcela tiez ucit..ale casovo to nestiham..skola mi da vela zabrat, a okrem toho som mala este skoro 4mesacny kurz takze aj to ma stalo veela sil.
a dnes som si urobila radost..kupila som si kanvicu na cajik, taky vacsi hrnciec na mlieko a este aj na pizzu som si kupila formu..lebo mame radi..tak sa trochu vytesujem...aj ked nam toho kopec treba do domacnosti..kazdy nam dal peniaze..len draheho sestra nam kupila supravu priborov a nozov ...tak pa zatial

kikusa100
13. led 2009

a vy ste uz boli na dovolenke takto cez vojsko??

roasha
13. led 2009

kikusa,hej vyjde vas to par korun,ak vam pridelia poukaz. 😉
my sme boli na Mallorce,a vo Vodiciach-cez vojsko,a tu Tatranske Zruby.

vavka33
13. led 2009

My sme neboli inkde,ale sla by som niekam k moru.
Roi,kde sa to pyta? 😀

kikusa100
13. led 2009

a ako to vychadza ked ti daju poukaz? kolko ste platili ked sa smiem spytat?a kde to treba pytat koho?musim drahemu povedat.mozno by sme stihli aj svadobnu cestu..pred afgacom..

kikusa100
13. led 2009

no teraz mi drahy povedal ze poukaz mu nedaju..lebo nema hodnost.a ze to davaju az po rokoch.tak neviem co je pravda..roasha a aku hodnost ma ten tvoj?to vam normalne dali poukaz alebo ako to funguje?

dupinka
13. led 2009

Baby, sorry, pisem az teraz, boli sme na poradni....

Co sa tyka rehabky, narok na rehabilitaciu je, ale nie je dost poukazov, resp. su tam tlacenky, tak je to tazko...
Pokial ide o dovolenky, Kikus, je to tak, ze sa urobi "verejne obstaravanie", posudia sa ponuky cestovnych kancelarii a podla toho, ktora ma najlepsie ponuky, ta potom zasle Uradu socialneho zabezpecenia ponuky, no a Urad vybera...
Rozhodujuce kriterium je, kam si zaziadas - zahranicne sa nedavaju casto, myslim, ze len raz za karieru, VSETKO JE TO O KONTAKTOCH.
V pripade domacich dovoleniek, ziadosti sa vypisuju v januari na personalnom oddeleni - tlacivo, kde sa napise termin, a kam. Pripadne volat priamo osobne Vojensky urad socialneho zabezpecenia, usek poukazov p. Papšikova. www.vusz.sk - tam su terminy, volne poukazy, proste vsetky informacie.
Narok ma KAZDY, BEZ OHLADU NA HODNOST A FUNKCIU. Ale ci mu bude pridelene, to uz je o inom...

Baby, dajte si tie poukazy, ved to ide z penazi Vasich manzelov, ktore mesacne odvadzaju z prijmu. Za pokus to stoji. A premyslajte do konca mesiaca, s tym, ze si to vybavujte priamo v BA.

vavka33
13. led 2009

Dupi vdaka.my sa pokusime.
A ako si dopadla na poradni?

dupinka
13. led 2009

babatko rastie ako ma,.... Len mna sa pytal, ci ma neboli brusko. Tak neviem, asi sa mu zda tvrde. 😖
A nechal ma na PNke, ktoru som doteraz mala len preto, aby som nesviatkovala v praci. Ze co sa trepem do prace.

vavka33
13. led 2009

Aspon si oddychnes. 😉
Ja som pozerala tu stranku,nasla som tam aj tlacivo-prihlasku na rekreaciu a su tam uz a terminy na tento rok.
Tak to vypisem a nech to manzel vezme potvrdit do prace.
A poslem to do BA.
A paci sa mi tam aj detska rekreacia,mozno prihlasim Vanes

sveva
13. led 2009

Kikus on robí v michalovciach a ide od 1.6. no ide tak povediac dobrovoľne na silu. 😉
aj ja idem pozrieť na tú stránku.

dupinka
13. led 2009

Vavka, skus zajtra este zavolat priamo tam, ci poukaz je volny, a ak ano, nech ti ho zajedna.... Aby ste si nahodou nedali ziadost, kde je uz plne, zamietnu vam a dalsia moznost nebude.

vavka33
13. led 2009

Cize mam zajtra zavolat a podla toho,co mi povie,kde e volne mam dat ziadost?
Ale zahranicne su tam neni.