Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
10. únor 2009

noo, Kati to je dobrééé, čo tvrdí tvoj ocino 😀

kikusa100
10. únor 2009

ahojte..no moj manzel nejde na misiu...vyskrtli ho lebo je v konkurencnom vybere..on je nestastny..lebo mame na krku dlhy a uver za 1,5 miliona 😒 tak si veite predstavit.
som z toho nervozna ako to budeme zvladat.vsetko financen lebo ta misia sme si mysleli ze vyjde..ale nakonieco sm aj rada lebo som sa velmi bala..o neho..a viete co?aky sopliakov tam dali na tu misiu ani by ste neverili... drahy nadaval ze je to hruza..takych co su pol roka na vojne a tak.. je to postavene na hlavu.. 😠 ale co uz..
drahy uz aj rozmyslal ze by odisiel do civilu ale nevie sa rozhodnut co a ako ... uvidime .... no neviem si rpedsavit keby ho prevelili..nemam chut sa stahovat.... no uviidme..
joj nejako ma boli mocovy mechur...ide ma porazit a u nas je kopa snehu..asi som sa musela trochu prechladit..ked sme chodili hore dole a upratovali v byte atd..
inak dali sme si robit aj novu kuchynu lebo ta stara bola v hroznom stave, dnes sme kupili sme si aj koberec..teiz tam musime mat lebo parkety su hrozne a radsej si dame koberec docasne ako zatial podlahy..lebo nejch je teplo..ale poviem vam ze teraz su tie plavajuce podlahy aj lacnejsie ako koberce... takze tak
jadus blahozelam k dievcatku... xi xi inak mas to fajn ze mas tri deticky..viem je to makacka..ale aj ja by osm uz chcela mat... 😉 a tiez tri xi xi ale to asi nestihneme no uvidime ...co bude..

elinka27
10. únor 2009

babule,dakujem snad sa podari, ja teraz nemozem poriadne spavat, lebo ked neni muz doma, je mi doma samej len s malym tak divne.A to som ho kolkokrat uz vyhanala.
Kikusa, moj mu z by tiez rad isiel na misiu ale tiez je otazka ci ho vyberu, na jednej strane by som aj chcela aby isiel,hlavne kvoli financiam tiez mame uvery a financne to veru nieje ruzove,ked som teraz na MD,ale na druhej strane si neviem predstavit ako by som to zvladla 6 mesiacov sama len s malym, v meste kde ani nikoho poriadne nemam a zasa ten strach aby sa mu nieco nestalo
😒

dupinka
11. únor 2009

Krasne ranko!

Baby, moj manzel tiez velmi chcel ist na misiu. Stale tvrdil, ze mu to pomoze v konkurencnom vybere a tiez tie peniazky nie su na zahodenie (zvlast, ked ako kazdy mlady par aj my mame na krku hypoteku, cochvila MD,....). Ale odkedy cakame babatko, tak sa zacal skor uberat smerom uspiet v konkurencnom vybere a robi pre to vsetko mozne aj nemozne, zistuje, co a ako s nimi bude. Aj u nich isli teraz do misie same ucha, alebo taki, ktori maju kontakty a vedia si tu misiu vybavit.
U nas este nie je iste, ako to nakoniec s misióu do Afganistanu dopadne. Stale je to otvorene, aj ked momentalne sa okrem papierov vo veci nic nekona, vsak do decembra je v este skoro, v armade sa veci menia zo dna na den. Ak by bol povyseny, asi misiu odmietne, teda aspon tak tvrdi, nuz, uvidime, co bude. Pri mojom manzelovi a jeho praci som si zvykla neplanovat dopredu na viac ako tyzden 😀 😀 (a aj to je niekedy vela, chichi)

niki29
11. únor 2009

ahojte kocky tak co ako sa mate? my sa mame celkom fajn mala je uz konecne zdrava. Od marca nastupujem do prace tak sama som zvedava ako to bude u nas fungovat v pripade ze nam mala ochorie a muz tu prave nebude / asi su od nas 270 km/ a kedze idem robin na ORL ambulanciu tak neviem mame dohodu ze mozem mat aj OCR ale urcite nie 3 x do mesiaca - teda dufam aspon niekde v kutiku ze mala nebude tak casto chora ☹ . Inak Vavka niektori ludia su riadne sv...do oci sa ti budu pozerat pekne s tebou rozpravat a za rohom ohovarat. Poznam aj ja take osobky ale uz ich beriem s rezervou. Ahojte a pekny dnicek .Inak zavidim Vam kocky co idete na MD alebo este ste pretoze s malou som si to neskutocne uzila 3 roky boli super. 🙂

sveva
11. únor 2009

Ahojte.

No tak manžela včera vyškrtli z výcviku, takže do afganistanu nejde. Ale na Lešť ide, ako zabezpečovačka a tak to vyzerá, že pôjde do civilu, lebo v máji mu končí záväzok a je nariadenie z hora nepredlžovať záväzky. Ja si ani nechcem predstaviť ako to bude. Len jeho celá výplata ide na všetky splátky pôžičiek, nájom, poistky atď. a žijeme prakticky z mojej MD resp. RD. Normálne ma začínajú chytať zúfalé stavy. 😖 😢

ka77ka
11. únor 2009

ahojte.

moj muz bol uz 2 x na misii...prvy krat odchadzal, ked zacinala vojna v iraku, ja som bola v 5.mes.tehotenstva s terezi...poviem vam, strasne to bolo vtedy. ☹ a v afganistane bol pred rokom a pol...tiez to nebolo med lizat, sama doma s dietatom...ale zas peniazky pomohli.ale uz by som ho viac nepustila.

sveva...aj u nas ide skoro cela muzova vyplata na pozicky, najom, poistky, a vsetko...je to o hubu, ale treba si povedat, ze su taki, co su aj horsie na tom ako my.

jaduska
11. únor 2009

no a toto by si mali prečítať všetci tí premúdretí, ktorí tak strašne závidia vojakom ich platy.... 😠

svevi, nás niečo podobné čaká od júla....manžel sa už pre istotu obzerá aj po civilnej práci...v prípade núdze však pôjde on na materskú a ja do práce, ale zatiaľ to neriešim, ako vraví dupi - aj týždeň dopredu plánovať niečo je veľa

elinka27
11. únor 2009

sveva,u nas je to tak isto,kazdy mesiac rozmyslam co mam zaplatit skor, a veru uz som kvoli tomu nespala par noci, ta materska nieje bohvieco, a platime byt,hypoteku, teraz sme si pozicali od svokrovcov na plastove okna,lebo sme u mali v byte zimu, maly rastie ako z vody, takze mu treba stale nieco, k tomu mlieko,plienky aaaach, skoda reci ☹ ked chcem nieco na seba tak to vzdy pocka, maly je prednejsi,teraz mu musim kupit jarne topanky,a stale dokola, a to mame len jedno, a chceli by sme druhe,ale uprimne neviem ako by sme to s dvomi detmi zvladli

Ale zasa druha strana je,ze mozeme byt radi,ze mame aspon taky prijem aky mame, povedzme si na rovinu,tie platy vojakov su neni bohvieco,ale kolko by asi zarobili v civile,keby sa zivil remeslom na ktore maju skolu? 😉

dupinka
11. únor 2009

baby, ostava nam len dufat, ze tie reorganizacie dopadnu v nas prospech.... 😒 lebo vyplaty nasich manzelov nas zivia.

jaduska
11. únor 2009

bože, ja keď si spomeniem, že pred 6-timi rokmi sme mali príjem asi 9000 Sk a v pohode sme z toho vyžili, ani sa mi veriť nechce.
A čo sa týka tých platov, kým manžel nedostával príspevok na bývanie, tak boli občas mesiace, keď som mala vyššiu výplatu ako on. A to som chodila do roboty na skrátený úväzok - 6 hodín. Jediná výhoda je v tom, že ten plat chodí pravidelne a máme istotu, že dôjde. V súkromných firmách toto nikto zaručiť nevie...

sveva
11. únor 2009

Elinka presne tak plienky mlieko a vždy je prednejšie to čo potrebujú naše deti. Včera som s hrôzou zistila, že nemám žiadne čierne nohavice a to mi trebalo na dnes, lebo sme boli na pohrebe. Tak som si zobrala tehotenské čierne nohavice, ešte dobre že mám väčšie brucho a že som sa rozšírila v bokoch. Inak neviem čo by som si obliekla. ☹

Baby máte pravdu, sú na tom aj horšie, ale ja keď nastúpim do práce, tak to nebude žiadna sláva (cca9000 Sk teda 297,8 eur) a to v marci chcú prepúšťať. 😝 😲

dupinka
11. únor 2009

jaduska: trefa. A este aj to, ze niektori by sa so svojim vyucenym zamestnanim asi v civile ani neuzivili.... 😖

jaduska
11. únor 2009

dupi - dobrú tému si založila v Bábätkách - o tom dojčení na verejnosti 😉
A k tomu, čo si písala - ak ti bude Adamko plakať a nebude iná možnosť, tak nadojčíš aj na verejnosti, neboj... Mne sa to stávalo hlavne, keď sme išli mimo domu (napr. v Prešove za starým Tescom.... 😀 , pri Toryse na lavičke atď.....)

sveva
11. únor 2009

jaduska ja som nikdy na verejnosti nedojčila, sadla som do auta a tam som nakojila, keďže sme mali v zadu fólie 😉 alebo som skočila k mame domov, alebo som dala čajík. 😅 Ja som trochu viac hamblivá. 😅

jaduska
11. únor 2009

no my auto nemáme a keď sme boli v Prešove, tak kým by sme došli k niekomu domov, tak by to trvalo aj 20 minút....Ja mám aj baby vak, ak je bábo v ňom, tak nikto ani nemusí vedieť, že žena dojčí...
Ale tiež som nedojčila niekde uprostred davu ľudí, niekam som sa snažila zašiť, pred seba šupla napr.kočiar a tak.... 😵

dupinka
11. únor 2009

jaduš, tak takýmto spôsobom jasne, v pohode... Ale nie vytŕčať sa, na to nie som.
Mne skôr ide o to, aby to spoločnosť nebrala ako tabu a niečo pohoršujúce, ak žena dojčí svoje dieťa (v ústraní alebo hoci aj medzi davom ľudí, ak sa na to cíti). A už vôbec nie je hanba ukázať krásne fotky niekde na internete, v časopise a pod. Veď je to oveľa krajší pohľad ako pohľad na narkomana, nejaké priblbé celebrity/celé v r..i a playmate a pod.

dupinka
11. únor 2009

baby, akurat sa bavime o tym zavazkoch... Manzel mi vravel, ze pokial maju podpisany papier o docasnej dobe sluzby, tzn. na vopred urceny pocet rokov, tak toto sa zrejme nebude predlzovat, iba ak ana vynimku.

Ale muzstvo ma skor podpisany minimalny pocet rokov, kolko musi urcite odsluzit, no a potom su na hodnosti doby vysluhy dost dlhe na to, aby sa obavali o svoju poziciu. A toto je castejsi pripad.

Takze treba ujasnit, co a ako maju podpisany papier a podla toho budu vediet, na com su. Nezamienat pojmy a dojmy.

jaduska
11. únor 2009

Dupi, ja sa v tých vojenských "termitoch" (termínoch 🙂 ) veľmi nevyznám, hoci s pracovnými zmluvami a zákonníkom práce skúsenosti mám, ale tie sa týkajú civilov. Keď si však dobre spomínam, keď manžel dostal novú zmluvu, tak tam mal určený nejaký termín. Ale super, že si nám to tu napísala, pôjdem si to preštudovať ešte raz. Len neviem, ako to je, keď ich batériu celkom rušia... Lebo civilov pri zrušení prevádzky prepustiť môžu, bez ohľadu, či je zmluva na dobu určitú alebo neurčitú (samozrejme s odpstupným, výp.lehotou a pod....)

A s tými fotkami máš teda úplnú pravdu....

sveva
12. únor 2009

Dobré ránko baby. 😀

No včera mi manžel hovoril, že ho dali ako náhradníka do Bosny. Tak sa uvidí, čo a ako. Už len čakať na papiere. 😅

bodka13
12. únor 2009

ahojte 🙂 ...som si vás prečítala
včera som MM spomínala čo písala sveva /o nepredlžení záväzku/ a hovoril že nepočul o takom nariadení ale že či to nemôže byť kvôli tomu prepúšťaniu vojakov a civilov...ja tomu moc nerozumiem ☹
a u nás to tiež funguje ako u všetkých : mužov plat splátky na úver,poistky,..keby nebol tak neviem-neviem ☹

jaduš...mne to stále vychádza že čím viac sa zarobí,tým viac sa minie...alebo ja neviem hospodáriť ☹ ,tiež sme mali pred 7-8rokmi príjem 8+moja materská a prežili sme
...vojakovi asi ponúknu nejaké iné miesto...muž to riešil asi pred 3r - Hlohovec,Martin,alebo klesne o hodnosť a zostane v Nr

kojenie...tiež tak v ústraní,v aute ale aj na kúpalisku (obliekla som si tričko a keď malý papal zdalo sa ako keby sa ukladal spinkať...musíte sa maskovať ako vojaci 😀 😀 😀

sveva
12. únor 2009

No kedysi sme tiež s platom vyšli, ale keď mu zdvyhli plat, tak sme zobrali pôžičku, presťahovali sme sa z 2 do 3- izbového bytu. Tým sa nám dvihol nájom atď. TAkže asi tak.

Inak čo som si zapamätala, čo mi mužík hovoril. Tak idú rušiť batérie a majú veľa vojakov ktorý ešte majú zmluvy na výsluhu rokov či čo a tých musia rozhodiť do iných kasárni a preto sa nepredlžujú záväzky.

bodka13
12. únor 2009

☹svevi ...a neuprace sa nikde ten tvoj?

veď to,že zvýšil sa príjem tak sme si asi každá zlepšili bývanie,mohli si dovoliť poistky a po splatení napr.práčky si zobrať na splátky niečo iné

sveva
12. únor 2009

bodka tak tak

Čákáme za papiermy. Tak sa uvidí.

jaduska
12. únor 2009

bodka - tu na východe sa nemajú naši muži kam "upratať". V Prešove vraj idú prepúšťať okolo 500 ľudí a v ostatných kasárňach sa budú ľudia držať, takže voľných miest asi nebude....
A čo ja neviem pochopiť - tak napr.policajní papaláši furt plačú, že majú málo policajtov. No nemohli by tieto dve zložky nejako spolupracovať a meniť si medzi sebou ľudí? 😠

vavka33
12. únor 2009

No tak aj v leviciach sa maju niektori "upratat" a riesia sa aj Topolcany-teda velitelstvo,aj Nitra-Krskany.Cize toto obdobie bude asi plne otazok,kto?kam? a podobne.
Snad tym nasim vojakom miesta ostatnu,myslim,ze kazda z nas je rada,ze maju lepsi plat ako niekde inde a ze maju miesta.
Jaduska,veru by mohli,ale to my nevyriesime

jaduska
12. únor 2009

vavka - musíme kandidovať za poslankyne, to by tu boli poriadky..... 😝

elinka27
12. únor 2009

jadus no neviem ci by zasa neklesli na platoch,myslim,ze armada dava lepsie platy ako policajti aspon co som pocula

lenkamt
12. únor 2009

ahojte.
no tak čítam že je všade "veselo" môj chlap stále nevie že čo, či ten trenčín alebo niečo iné, alebo dôchodok 😝 ja nato radšej ani nemyslím, a to som žila v naivnej predstave že vojaci majú istotu 😝

možno sa niektoré stretneme v jednom meste 😀

jaduska
12. únor 2009

elinka - mali nižšie platy určite, ale vraj aj im zvažovali vyplácať príspevok na bývanie. A si myslím, že furt lepšie policajt ako nezamestnaný, nie? 🙂

Lenka - práveže mám pocit, že zamestnanie u armády je jedno z najneistejších....pred nimi sú už asi iba "tiežpodnikatelia", ktorí chcú rýchlo zarobiť a klamú ľudí....