Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
23. bře 2009

kikuša ja nemám knihy, iba osobné skúsenosti....knihu o tom napíšem na dôchodku 😝 😝 😝 😝 😝

ja sa momentálne trápim s prípravami edukačnej činnosti do škôlky....

kikusa100
23. bře 2009

jadus: 🙂

kikusa100
23. bře 2009

hallo vojacky..kde ste.??co uz ide jar ..nemate cas??xi xi 😉

niki29
23. bře 2009

ahojte tak kocne som sa prisla aj ja k vam pozriet,. nebola som tu ani nepametám. Ako som zacala robit tak je to u nás velmi zaujímave. Práca je uplne super aj ked denne je aj 60 detích chorých, ale co sa deje s nasou malou tak toje silná káva.Prvý týždeň keď som nastúpila tak bola chorá muž bol na OČR , potom som ju nehcala este 3 dni doma aby sa doliečila išla na 2 dni do školky a v sobotu plakala že ju bolí uško tak som volala doktorke dali sme kvapky ucho prestalo boleť no v nedelu mala také sople a zvyšené teploty že sme ju nechali doma a išli k lekárovi. Musela mi prísť mamam k nej a ešte ani teraz nechodí do školky pôjde až vo štvrtok aj keď je už zdravá. No a pritom jej dávam vitamíny už dosť dlho aj na imunitu takže nervy riadne . ahojte 🙂

roasha
23. bře 2009

niki,nechcem ta strasit,ale aj moja ked nastupila do kolektivu,tak prvy rok to bol des,3-4dni v skolke,a 3tyzdne doma.druhy rok uz bol trosku lepsi,ale to uz brala bromchovaxom,po dobrati nemala ani pol roka pauzu,a vybrala ribomunyl,tak to bolo lepsie.nam nepomohol ani imunoglukan,ani ziadne vitaminiky.jednoducho musi si vybudovat imunitu,len to je hroza. 😔

niki29
23. bře 2009

tak to maš pravdu ešte k tomu bude asi alergik v decembri sme sa vysypali po určitom ovocí hodnotili to ako alergiu , chodíme k jednému lekárovi do LM je to naš známi a ten nás straší že tam bude alergia, muž je tiež alergik, budú jej robiť testy v apríli tak uvidíme. Je to inak na nervy hlavne kedď sme sdosť ďaleko a hlavne uplne sami. Ale mám tu jednu úplne super susedu je bývala učite)lka malá ju zbožnuje od malička takže tá mi pomáha keď potrebujem .

skvarkovaj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bodka13
24. bře 2009

🙂 ahojte dievčence...nestíham vám ani písať...tento týždeň robím pobede,v piatok sa chystáme na chatu 🙂 dúfam že sa zlepší počasie 😉

s tou imunitou je to asi tak ako píše roasha 😉 ...je to ťažké obdobie,aj naši chalani tým prešli(týždeň v škôlke 2-3 doma ☹ )...ale radšej teraz ako potom v škole 😉

niki.....náš Dado má alergiu na banán,ale dr. nás nikde neposlala tak mu ho nedávam(ani v škôlke) a on ho aj odmieta

... 🙂 a ostatné babulky ako sa máte?...všetky ste zdravé,myslím aj deťúrence?...u nás je chorý Davidko(laringitída),tak sa lieči u babiny-ona je naša chorôbková opatrovateľka 😉

dupinka
24. bře 2009

Ahojte!

my sa mame fajn....

Chorym prajem skore uzdravenie!! 😉

marianka8004
24. bře 2009

🙂 ahojte aj my sme celkom v pohode.včera som bola s dievčatami na odbery,menšia ma konečne dobry KO,a dosť železa(od 3mesiacov bola chudokrvna a mala malo železa)tak konečne sa to upravilo 🙂
a vika dlhšie pokašliava,ale vysledky ma dobre,ešte zajtra by mal byť vysledok z vyteru z hrdla,tak som zvedava,aky bude.nove nemame nič,chcela by som malovat kuchynu a obyvačku,ale neako nemožem do toho muža dokopať.a vykuklo tu krasne slniečko 😀 už by sa mohlo aj to počasie umudriť,ked aj to počasie vpliva na človeka.ked vyjde slniečko hned je aj viac ludi vonku,človek naraz dostane chuť niečo robiť.a už by som aj mala isť žehliť,lebo ma to pradlo zavali.

jaduska
24. bře 2009

niki - presne ako baby píšu, aj naša Sandra keď nastúpila do MŠ, tak bola každú chvíľu chorá. Potom som jej začala dávať ten Cebion, lebo ona nepapala ovocie ani zeleninu, tak v druhom polroku to už bolo fajn....jednoducho si organizmus musí zvyknúť aj na iné bacily 😀 😀 😀 😀

marianka - s tým slniečkom máš pravdu, ja s babami sme dnes okná v obývačke poumývali, aj záclonu som dala prať, dokonca som ju potom aj zavesila naspäť, hoci tú robotu neznášam a nechávam to väčšinou na manžela... 😝

dupinka
24. bře 2009

Jadus: si normalna?! Ved to v tehu nesmies take veci robit. Ibaze uz chces ist do porodnice. 😉
Ako sa inak mas? Co noveho, vsetko oki?

kikusa100
24. bře 2009

moja segra tiez umyvala okna, a neporodila predcasne... asi ked jaduske nic nie a nema s tym problem..tak v pohode... 🙂
co to sme tu mali opat nejakeho navstevnika?

kikusa100
24. bře 2009

ja som tiez chora..manzel bol chory cez vikend a rpeslo to aj na mna... kaslem, nadcha a boli ma mandla do kelu.. 😒 ja chcem v byte uvmyvat okna pred velkou nocou..alebo po ...chcem nech uz je pekne a tak..lebo ked je zima nema to zmysel..umyvala som ked sme malovali a vsetko mi mrzlo..ale to som musela..lebo boli od malovky spinave..ale fakt ked sa neumudri sviatky nesviatky..asi umyjem po..ved u nas je desat minut pekne..pol hodinu snezi..potom prsi zamracene..no hruza..uz ma to vobec nebavi.
dnes som zasa nakupila nieco do bytu..kupila som si kopec variech..mame tu na sidlisku take domace potreby a celkom dobre ceny..a kupila som is aj take dozy na ryzu, sturkoviny, muku a tak..a este vsetliake hluposti.. dnes v agromilku mali slnecnicovy olej za 0,99centov..tak mi kamoska odlozila..lutujem ze som nekupila viac.. 😠 ale uz vykupili ludia..hruza... ako kobylky... ale som rada ze som si pokupila take somariny..to musim bez manzela lebo on z takych veci chyta soky.. nema rad nakupovanie.. 😎
tak sa drzte...

kikusa100
24. bře 2009

a este sa musim pochvalit budeme si davat stsavanu skrinu..robit..teeesim sa..nakoniec manzel rozhodol ze dame..lebo sme chceli neskor... ale dame teraz aby sme mali pokoj... 😉 tak v sobotu pride a bude vymeriavat..vy mate stavane skrine..?ja chcem od hora az dole na jednu stenu alebo do rohu zeby bola na jednej trochu a na druhej... chcem si dat aj take techcnicke veci dnu zeby som si mohla davat..vysavac, susic a tak..vy mate akym stylom robene skrine??? ake mate dnu policky a tak?? ste s nimi spokojne?? a aku farbu ste zvolili ??podla mna radsej svetlu..nie?ja nechcem mat nic tmave..
no a minuly tyzden sme si kupili stoli na telku..taky zo skla..len trochu mi vadi ze vidno vsetky snury a vsetko ked vojdes do izby ..dala som tam ale kvety a je to v pohode..manzelovi sa pacil a ze sklo je univerzalne ze ked by sme kupili nejaky nabytok tka potom nam tam bude vsetko pasovat..no ja si chcem zobrat z domu jednu skrinku..tmavo hnedu tka ju tam supnem a potom nebude to tak vidno..lebo mame dvd, plazmu, potom vsetky repraky..tak je tak kopec snur... 😒 zatial to riesi velky kvet..
no a mamka mi chcde na statnice kupit taky pekny botnik a vesiak si chcem kupit do chodby len taky dreveny..a taky prenosny co ma takuk tyc..z neho idu dookola take vesiaciky..a dole je to na dazniky a tak..neviem ci veite..nechcem typicky vesiak..lebo nechceme chodbu zapratavat..tak zatial tolko moj monolog..pa moje kocky..a drzte sa... skore uzdravenie vsetkym.. 🙂

marianka8004
25. bře 2009

ahojte.ja tiež "somarinky"musim kupovať bez manžela.tiež nema rad nakupovanie.vstavanu skrinu nameme,ale na chodbu by sa aj hodila,možno neskôr.
tu napadlo kopu snehu cez noc.mala mi hovori,či sa pojdeme guliovať 😀
dozy na koreničky by som chcela zdobiť servitkovou technikou,len nemam čas sa do toho pustiť.už ste to niektora robili?

dupinka
25. bře 2009

Ahojte!

Kikus, my mame vstavanu skrinu - roldor na chodbe, a nevieme si to vynachvalit. Sikovne vyuzity priestor a miesto, kedze mame mensi byt.

Ja som servitkovou zdobila velkonocne vajicka minuly rok. Nic zlozite a velmi pekne to vyzera. 😉

sveva
25. bře 2009

Jadus čo už ťa chytil syndrón uhniezdenia? Ja som tiež tak tuším umývala okná. 😉

Kikus my sme mali vstavanú skriňu v 2-izbovom byte. Chceli sme si ju dať aj tu, ale akosi nám nevyšli peniaze. Takže to bude musieť počkať. Naši majú tiež na chodbe, svetlú so zrkadlom. Vyzerá to pekne a je to aj užitočné. 🙂

Včera som vyslala manžela do lekára predpísať mi lieky na ŠŽ a keď prišiel tak išiel so Šárkou k lekárke, lebo mala zvíšenú teplotu. No sú to našťastie iba zúbky. Tak som sa ukľudnila. Inak včera nám manžel kúpil mikiny a Eliška ju mala celý čas na sebe, myslela som, že s ňou pôjde aj spať. Dokonca doniesla aj nám mikiny a tak sme všetci doma sedeli v mikinách. Nakoniec sme išli k našim a tam ukazovala akú jej tatino kúpil mikinu. Bola podarená. 😀 😵

sveva
25. bře 2009

A ako sa vlastne servítkuje? Mohla by som do toho zapojiť aj Elču?

dupinka
25. bře 2009

Servitkova technika (aspon co som sa ja od kamosky naucila): vystrihnut obrazok zo servitky,ale len vrchnu vrstvu. Prilozit k predmetu, na ktory chceme lepit (vajicko, doza,...) a pretriet bud lakom na servitkovu techniku alebo klasickym bielym Herkulesom. Ja nanasam herkules na stetec, jemne pretriem obrazok, necham zaschnut a hotovo!
Ziadne obavy, ze Herkules je biely, on ked zaschne, tak to ani nie je vidiet, len taky leskly povrch tomu da. 😉

sveva
25. bře 2009

Dupi díky. Vyskúšame a Elča bude mať zábavu. 😵

dupinka
25. bře 2009

tak to urcite! 😉

roasha
25. bře 2009

sranda dupi,tak to aj ja skusim s mojou kočkou....som myslela ze to je narocnejsie. 😅 🙂

dupinka
25. bře 2009

ja som minuly rok mala asistenta - 3 rocneho suseda a islo mu to velmi dobre. Sme sa super zabavili a vysledok bol tiez velmi pekny. Hlavne si vybrat pekny vzor 😉

dupinka
25. bře 2009

joj, a dokonca mi napadlo: v skole sme sa ucili este aj take, ze z hrubej muky, stipky soli a vody sme vypracovali tvrdsie cesto, z ktoreho sme tvarovali rozne vzory, postavicky a pod. Dalo sa to na chvilku upiect a potom sme na ne lepili servitkovou technikou obrazky, pripadne malovali. Dokonca ucitelka davala zo spodnej strany magnet a boli z toho pekne magnetky. 😉

roasha
25. bře 2009

dupi,diky,nedame ta za nic 😉

dupinka
25. bře 2009

Kikus, mas mail 😉

jaduska
25. bře 2009

dupi - neboj, ešte mi nešibe - to umývanie okien zas nie je až taká drina, zoberieš Clin and clear, striekneš, zotrieš a okno krásne čisté. A ja mám takú žirafiu výšku, takže mi ani stoličku netreba, dosiahnem zo zeme až hore. No a mala som dve pomocníčky, tak nám to išlo od ruky. A keby si videla, čo ja ešte všetko musím robiť, čo by tehotné nemali....napr. keď mi Boba zaspí v kočiari, tak ju v ňom nesiem hore schodami, väčšina obchodov je u nás tiež po schodoch, tak najprv vynesiem Barboru, potom kočiar a nákupy si tiež musím vláčiť sama. Keď idem k lekárovi, alebo do knižnice, tak všade musím ísť hore obrovským kopcom - Barborku samozrejme so sebou, čo narobím....auto nemám, manžel preč....musím všetko sama 🙂

vavka33
25. bře 2009

Ahojte,tak aj u nas to je pestre,teda bolo vcera,Lejka 12 krat vracala,crevny virus,najskor ho mala babka.teraz cakame,kto je na rade 😀 ale sme vsetci doma,aby sme to nerozsirovali najma ja s vanes v skole.

dupinka
25. bře 2009

Jadus, toto keby videl moj muz, tak ma zvrieska ako male decko. Ja ani upratat sama nesmiem a to ked vidim ten neporiadok dookola, tak ma to neskutocne provokuje.

Vavka, skore uzdravenie prajem Lejke, a drzim palce, nech sa to neprenesie na vas...