Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
25. bře 2009

No dupi, mňa nemá kto zvrieskať....a sa ani nepriznávam k takým veciam radšej.... 😉

Vavuš -tak sa uzdravte skoro....

dupinka
25. bře 2009

Jaduš, tu svieti slnko, sice fuka vietor, ale umyla by som okna. Este ostala obyvacka a kuchyna. No ale to by ma moj muz hned nalozit do auta a isiel so mnou do nemocky. Tak radsej nech umyje on. 😉 Len dufam, ze vydrzi pocasie, kym dojde domov.

Vavka, ako auticko?

vavka33
25. bře 2009

Auto poslucha,je super 😉

kikusa100
25. bře 2009

ahojte kocky.
no pozeram ze upratujete vo velkom xi xi ja osm nachcipana ako pes...dnes som musela do mesta a a aky ladovy vietor fukal..nechcela som ist ale musela... a tak sa aj zle citim..kedy pride jar??? 😕
vavus..skore uzdravenie malej..musi to byt neprijemne tolko vracat.. 😝
no a postel este neprisla..tak sa to asi opat predlzi o tyzden..
joj..treba sa mi ucit ale ked som taka chora ani nevladzem... som leniva az strach..
tak sa drzte tehulky aj mamicky
ja ked budem 2v1 tak vam dam urcite vediet.. 😀

vavka33
25. bře 2009

Dakujem babule,uz to skolilo aj nasho vojaka.je to naozaj strasne.teraz cakame s vanes ktora z nas je na rade-to ako na odstrel 😅

kikusa100
25. bře 2009

no tak nech ste silne...kto sa postara o vojaka ??ked su chlapi chori..vsetci umieraju nei? 😀

sveva
25. bře 2009

Kikusa 😀

vavka aj ja prajem skoré uzdravenie.

Eliške je už lepšie, ja tiež o trochu lepšie (aspoň ma už hlava tak nebolí) no a Šárku trápia zúbky. Má to poriadne opuchnuté.

Dupi diky za tipy, pripomenula si mi moje detské časy. Ja som si tiež robila tú hmotu a vytvárala postavičky. 😵

dupinka
25. bře 2009

vsetkym marodom skore uzdravenie!!!

bodka13
26. bře 2009

🙂 ahojte.... 😕 čo to čítam ,ďalší maródi....prajem skoré uzdravenie
...náš Davidko je už celkom ok,len sem tam ešte zakašle 😵
vavka...autíčko nech poslúcha 🙂
dupi...musíš upratovať potajomky,keď drahý nie je doma 😉
jaduš...opatrne s tým pracovaním 🙂
svevi...veľa trpezlivosti pri Šarkiných zúbkoch...Eliške a tebe tiež rýchle uzdravenie
kikus 😀 ...chlapi všeobecne sú ťažkí pacienti 😉 😀

kavaapalma
26. bře 2009

ahojte,pripajam sa so svojou hnusnou nadchou nos mam cerveny jak nejaky alkoholik 😀
konecne mam dnes volnejsi den behala som po bankach ohladom hyposky a zatial najlepsie to vyzera vo VUB a ak nam schvalia statnu premiu tak prvych 5r mame uver len 3percenta tak neviem cez vikend posedim,porozmyslame a uvidime. Mate od nich niekto uver,ste spokojny alebo nie,poradte ak sa da kocky.

dupinka
26. bře 2009

ahojte!

kava mas IP.

zoya1
26. bře 2009

Ahojte!
Kikuska - my máme vstavané skrine Roldor v každej jednej izbe nášho 4-izbového bytu okrem kuchyne. Je to vec na nezaplatenie. Ak sa mi podarí tak hodím nejaké fotky na Modrastrecha.sk. Tie skrine šetria neuveriteľne priestor + v nich nič nevidno bordel - takže proste supééééér pri mojich deťoch.
Inak pozdravujem všetkých, maródom prajem skoré uzdravenie. Aj náš Dodko má nejakú virózu a sme doma. Mal 2 dni teploty, vraj ho nič nebolí. Dali mu ATB, ale máme strašný problém, lebo už 4 ATB pri ktorých hnačkuje , a to som mu kúpila aj probiotika BIOGAYA, ktoré sú vraj najlepšie na trhu. Ta dajak nepomohli.

jaduska
26. bře 2009

kavaapalma - kámoš, čo robí finančného poradcu, tak tiež vravel, že VÚB má najlepšie hypo, ale to bolo asi pred rokom, keď sme tiež chceli niečo riešiť.

dupi - u nás keby mal umyť okná manžel, tak cez nich už nevidíme.... 😝

zoya1
26. bře 2009

Takže kikus hodila som nejaké fotky bytu na www.modrastrecha.sk pod mojím nickom zoya1. Tak mrkni ak chceš. pá pá

marianka8004
26. bře 2009

zoya1.-velmi pekne poriešene,pači sa mi tie vstavane skrine su fakt super. 🙂

kikusa100
26. bře 2009

ahojte moje kocky..
no zoyka..idem kuknut...
moj vojak uz je zdravy.. a chora som ja.. teraz..xi xi
no jadus to je dobre... 🙂 😎
palmus napisala som ti IP
dupka, jaduska, vavka, bodka, majka .pozdravujem. xi xi
my sme brali uver cez slovensku..a sme nastvany.dali sme si zmrazit na pat rokov do 5000,-sk a uver sme brali v oktobri..a zo SFRB nam az teraz po pol roku chvalili inak do teraz sme platili do 8000,- sk a to je polozka..ked zaraba len manzell momentalne..tak sme mali stres kazdy mesiac..ze boze ...nech je to uz schvalene ale v BA maju stale cas.. ale v slovenskej mal manzel znameho a stlacili nam ako mohli aspon na pat rokov..predsta budeme mat deti..a tak ..aby sme to zvladali financne..no je to dobra vec..ale aspon mame ten byt...zadlzeny po usi..ale nas..no dufam ze ste sa vysomarili s mojho chaotickeho vysvetlenia..choroba mi udiera na bunky... 😀 😝
kocky..segrin maly vela kaka...je to normalne??viem ze sa cisti... ale fakt dost vela ..ako na tom boli vase deticky..?novorodeniatka?? ci tiez tolko kakali??maly ma uz cedlu dupu vystipanu... 😒 ale inak vsetko ok..je zlaty..poslali nam aj video s nim..
inak pozerala som minule na zaciatkok stranky..a niekotri ludia co tu chodili uz tu nechodia..
a chcem sa opytat na toho chalana co tu chodil na zaciatku..tak neviem..hovoril ze pozna neviem ci jaduskinho manzela alebo vavkinho??

kikusa100
26. bře 2009

zoyka..veelmi pekne..mas vkus..pekne skrine..ja neviem.co poveis?mala by osm si dat zrkadlo na vstavanu skrinu??nezapackaju ho potom deti velmi??co povies?
mas peknu obyvku..a linku mas tiez vanilkovo taku tirkisovu ci aka to je a take nieco podobne ma moja mamusa... doma...
tie skrine su perfis..
inak zavidim ti v dobrom tu potravinovu skrinku..ja som ju uz nemala kde vopchat veelmi mala kuchyna..do kelu...ale mam kopec skriniek tak si dam asi tam
inak vcera som si pokupila dozicky a ine somariny..tak sa vytesujem..a manzelik ma dnes poslal kupit zehliacku dosku a susic..mame tu na sidlisku dobre domace potreby tak vybehnem aj ked som chora a nechce sa mi..ael tento viden sa budeme asi stahovat..
este stale neprisla postel..tak dame asi len matrace... a chceme si zobrat macicku... 🙂 uz sa na nu veelmi tesim... 🙂
aku mate vy zehliacu dosku...taku z tych drahych alebo aku.mamka si kupila taku do 700sk a je do st lahka a stale sa bojim ze sa mi prevrati..tie drahsie su asi lepsie co poveite??

zoya1
26. bře 2009

kikus aj majka ďakujem za pochvaly - snažila som sa 😀 😀 😀 .
Kikus - samozrejme že deti ti zrkadlo v kuse zakmácajú, ale veľmi to opticky zväčší priestor. A keď budeš mať deti tak ti to aj tak bude úplne jedno. Ja tie zrkadlá utieram raz do týždňa a inak sa vôbec nevzrušujem.
A kikus ty chceš mačku? Do bytu? No neviem, ale počula si už o toxoplazmóze. je to choroba, ktorú prenášajú mačky a potom má žena problém otehotnieť, resp. má veľké problémy v tehotenstve. Ja mám mačky rada, ale určite by som si ich nedovliekla do bytu k deťom fuuuuj - toť môj názor, samozrejem že rozhodnúť sa musíš ty.
Žehliacu dosku odporúčam tú drahšiu - ja som veľmi spokojná s VILEDOU, bola dosť drahá ale je na nezaplatenie. Inak je to už moja 3 žehliaca doska a vydržala už toľko ako tie dve predchádzajúce dokopy.

kikusa100
26. bře 2009

no dakujem za rady ohladom dosky..dnes som mala ist kuknut ale som taka hotova ze sa mi nechce..no mozno este stihnem odbehnut tu na sidlisko..
no co sa tyka macky..tak ja sa toxoplazmozy nejako nebojim... ja som mala macku 15,5 roka..a umrela... nam ☹ no tak mam imunitu , resp. telo je prisposobene..co sa tyka toxoplazmozy..dost som o tom precitala... a to by som sa doslovne musela hrabat v macacich vykaloch...inak macka toxoplazmozu neprenasa a najma ak ju ockujes a tak...
inak toxoplazmozu moze dostat iba macka ktora chodi vonku a skonzumovala by nejakeho vtacika alebo surovce maso co jej v ziadnom pripade u nas nehorzi...len wiskas, kitekat a ine ...a ked masko tak uverene..no a okrem toho tei vajicka toxoplazmozy z nich by sa museli vyliahnut tie larvy aby boli nebezepcne pre cloveka co z hygienickeho dovodu nie je mozne kedze stale toaletu menis... a macka sa stava sama odolna voci toxoplazmoze..tym ze by sa cisto teoreticky nakazila...
no malo ludi vie..ze mozno zivieratko je najmensii zdroj nakazy toxoplazmozy a casto aj poslednym. ludia sa skor nakazia zo zle uvareneho spracovaneho masa...najma hovadzie ked ochutnavate..ci je uvarene, alebo z mlieka, vajec, zo zlej umytej zeleniny..zo zahradky...ono sa to nezda...ale je totak
tolko moja prednaska o toxoplazmoze... 🙂
a segra ma kocura co chodi vonku..a ziadnu toxoplazmozu nemala a maly je ok..a zdravy.. 🙂

kikusa100
26. bře 2009

ja neviem ja lubim zvieratka..a som na nich zvyknuta.. myslim si ze zvierata su velmi cistotne..niekedy este vieac ako ludia..napr. nasa macka..sa cistila a umyvala do dna este viac ako my..mala krasnu srst..a veelmi nam chyba...a strasne som plakala ked nam umrela... ☹ a aj deti sa naucia podla mna vacsieho citu a zodpovednosti ked budu mat zieratka..a pes viac smrdi ako macka..nasa macka nesmrdela.. hi hi 😎

kikusa100
26. bře 2009

kocky..hodila som nasu macku co sme mali.do albumu..vsak bola rozkosna.. 😉

marianka8004
26. bře 2009

ja mačky nemusim,ked tak len cez okno 😝 .ale je to každeho vec.poznam ludi,čo maju psov miesto deti 😖
a dnes nam zdochol zajac(teda zajačica)mala len mesačne male 😢 chudatka maličke. 😢 muž ich dal k druhej "mame"dufam,že ich prijme.
zajtra idem do madarska na nakupi so sestami a s mamou.som zvedava,čo nakupim. 🙂
a žehliacu dosku si tiež planujem kupit,a chcem tu drahšiu,lebo som videla ake su tie lacne nestabilne

roasha
26. bře 2009

kikusa,tak to uz bola cica-mica 😉 🙂
nasi maju tiez,ale ona vyzera ako tiger,aj je krasna velka/mala predka perzsku/ale tiez uz je stara. 😅

jaduska
26. bře 2009

čo sa týka toxoplazmozy - moja mama ju dostala, keď bola tehu, a pritom nebola v kontakte s mačkami...ako píše kikuša, tak tie bytové - ak sú zaočkované a riadne sa o ne majiteľ stará, tak je mala pravdepodobnosť nákazy. Ale osobne tiež mačky nejako nemusím. Maličké sú zlatučké, ale tie staré veľké u mňa vzbudzujú rešpekt. My sme mali v paneláku psíka - malého, ale som povedala, že nikdy viac, je to pre psa utrpenie, hlavne ak to nie je vyslovene bytový psík....Tak nám zatiaľ stačia rybičky 🙂

zoya1
26. bře 2009

Kikus - moja sesternica mali doma perzskú mačku, ktorú dostali ako úplne maličké mačiatko. Chodili s ňou k veterinárovi častejšie ako ja k doktorovi, tiež papala len samé tie dobrotky zo supermarketu a vonku chodila fakt len sporadicky aj to na vodítku. A nechcem ťa strašiť, ale sesternica po svadbe 3 x potratila a medzitým 2x porodila mŕtvy plod. Kým porodila zdravé dieťa prešlo ich manželstvo naozaj peklom - trvalo to neuveriteľných 8 rokov. A potom všetko zistili, že bola nakazená toxoplazmózou a zdrojom bola Pepina - mačka. Tak letela z bytu - aj sme poplakali le doktor povedal jasne že je zdrojom nákazy. Aj napriek tomu že bola ako mača odčervená a mala aj milión očkovaní. A odvtedy fakt mačky nemusím. To je moja vlastná skúsenosť.

kikusa100
26. bře 2009

zoya..no mohlo sa stat aj to ze ta sesterka ked jej cistila kybel to nerobila s rukavicami.... ale macka..toxoplazmozu nedostane len tak..musi nieco zjest..aby ju dostala..tak ju bud krmili surovym masom.alebo to bolo tym ze ked s nou chodili vonku tka nieco pojedla co nevideli... ako hovorim..niekedy mozes dostat toxoplazmozu aj s tym ze ochutnas maso hovadzie alebo nedopecene..je to vsetko velmi diskutabilne..ale ked niekto nemusi tak nemusi..
a psik podla mna tiez nepatri do bytu... je sice pravda ze su aj bytove psiky.. ale pes potrebuje spolocnost cloveka...a ja preto radsej macicku..je samostatnejsia a nepotrebuje tak spolocnost cloveka... ako psi..psiky smutia a ked su cely den sami lebo majitel je v praci tak im to neprospeje...
inka kocky... moje..dnes som bola kupit si tu dosku... stala okolo 1350,- je dost vysoka..ma skoro jeden meter...a ku mojej vyske je to fakt fajn..a da sa nastavit na pat poloh..a ma aj na snuru to cudo... a aj dole ma ulozny priestor kde si mozem dat pradlo..tak sa vytesujem...
ale kocky..ako mi prislo zle..no nase sidlisko sa vola mier..a tam mame taky komplex kde je agromilk, domace potreby, drogerka, kvetinarstvo a sekac..no a ja som isal do potravim..zaplatila som v domacich tu dosku..a domov no treba prejst asi takych 10minut. pesi..no bolo to tazke a po ceste som skoro s prapacenim hodila tyku..no neviem nejde to so mnu ku lepsiemu ale nejako ku horiemu... mamka ma zjazdila ze naco take tazke vlacim..nakkup, doska pod pazuchov a este som kupila taky plastovy box na veci... lebo nemam kde ukladat papiere a ine somariny..do bytu..
no a teraz oddychujem... citim sa pod psa...idem pokukat nejake domace recepty na prechladnutei...
vavka .. porad?? 🙂

kikusa100
26. bře 2009

kocky..tu je ta servitkova metoda..dufam ze sa kocka nebude na mna hnevat..

http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vRefe...

dupinka
27. bře 2009

ahojte!

prajem vsetkym krasny dnik!

Dufam, ze marodi sa uz citia lepsie... Skore uzdravenie! 🙂

kavaapalma
27. bře 2009

jadus,kikus,dupinka velke dakujem 🙂
dnes som ani nesla do prace,lebo mam hlas jak Dalibor Janda 😀 a nos jak vo zveraku....a to cem ist zajtra do mesta,lebo obch.centrum oslavuje rok a budu nejake dobre akcie maju vystupovat Mokry,Morova a Vajda atd. ale hlavne cem s kamoskami vypadnut na kafco a poklebetit,len ak mi nadcha kus ulavi,inak budem doma a hromzit 😖
ja mam rada aj psy aj macky,ale vonku nie v byte aj z toho dovodu,ze my byvame v dome s velkym dvorom a stale sme mali aj aj a kopu steniatok,ktore sme potom ak ich necel nikto vziat museli utratit a to mi bolo taaak luto........urcite az sa nam podari mat svoj domcek tak isto chcem psika......kikus ta tvoja cica bola zlatucka,my sme mali takeho strakateho kocura a uz bol strasne stary nemal ani zuby uz zle pocul a videl no nedokazali sme ho dat utratit az nakoniec odisiel na starobu.....potom sme si vzali maleho kocurika c-bieleho volal sa Dzony ale zrazilo nam ho auto a momentalne nemame ziadneho....ako tehotna by som sa im jednoznacne vyhybala aj vzhladom nato,ze ich mame vonku........
a idem kuknut na tie servitky a este si cem urobit taky obraz do kuchyne zo suseneho ovocia davali to minule v telke......

dupinka
27. bře 2009

baby, hodila som aktualne foto do albumu, tak kuk.... Nebudem ho tam nechavat dlho, kvoli "spionom", ktorych tymto srdecne pozdravujem a tiez autorstvu. 😉