Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

kavaapalma
27. bře 2009

dupinka 🙂

kikusa100
27. bře 2009

dupus..si kocica s brusinom 🙂 ale uz by si si priala drzat babo v naruci co?? 😉
palmus:mas IP
no ja som kukala na tu servitkovu metodu..no treba tak kopec blbosti k tomu neviem neviem ... pozerala som stranku co sa zaobera tou metodou... vyzera to nejako komplikovane CI??? 😎
no kocky..ja som uz tak na pol zdrava aj ked mi je zle od zaludka... 😖 tak sa mi vsetko nakopilo ... 😝 ale dufam ze sa z toho dostanem..dosiel manzel..tak musim byt zdrava..
joj svokra ma na....ra..je to baba jaga... 😒 asi nas vobec nema rada... nepochopili by ste jej spravanie... ja som dnes kukala ako 😕 😕 😕
no viete co..rozmysalla som ked ste ma tak nastrasili ze si dam urobit testy na tu toxoplazmozu... a budem mat pokoj a keby bolo daco pozitivne tak mi daju na to lieky..nie??a budem mat pokoj.. a aj macku dam zaockovat proti tomu... 😅 ked ja tak mam rada to moje pekne maciatko..pisala som vam ze som ju nasla celu pokusanu od psa? a dala ju docasne do kezmarskeho utulku??ako by som ju tam mohla nechat??? hmmm 😢
kocky..statnice za rohom.... nic neviem...nekukla som do nicoho... lebo som chora a neda sa mi...
a mam depku som z jedej starany stastna ze mam bytik ale z druhej strany sa mi nechce odist z domu..to len ked som nastvana na mamku tak utekam... cha cha... dnes sme tam pirsli..kosa tam bola tak sme pozapinali radiatory lebo sa to nezda..musi sa vykurit...no ale zvyknem si...najhorsie je ze manzelik chodi na tyzdnovky.. 😠 tak sa majte a sorry za ten monolog..len neviem ci sa tu dostanem cez vikend...pa a drzte sa .

kavaapalma
27. bře 2009

kikus mas ip

kavaapalma
27. bře 2009

uz si asi zmizla co a ja ta nahanam na skype 😀

kikusa100
27. bře 2009

nie som tu ale manzelovi som ohrievala veceru nenasla som ta v skype kontaktoch 😒

sveva
27. bře 2009

ahojte baby.

Ako sa máte. Ja som dnes poupratovala celý byt. Tak som na seba hrdá, čo som zvládla urobiť naraz pri dvoch deťoch,ktoré mi boli v pätách.

Čo sa týka zvieratiek, ja som veľká psíčkarka, hlavne tých malých psíkov. Mačky sú tiež milé, ale ja mám voči nim rešpekt. My sme mali psíka, no musel ísť preč kvôli Šárka. ☹ Ale pre svoje deti som schopná aj vraždiť, ak by to bolo nutné. 😅

dupinka
28. bře 2009

Ahojte!

ako sobotujete? Ja som prave skoncila "sichtu" v kuchyni, robila som pizzu a take suchsie kolaciky.. Uf, mam dost. 😉

kikusa100
28. bře 2009

ahojte kocky..na skok..pozdravujem... dufam ze sa mate fajn..dupi neprehanaj to s tym varenim pecenim.. 😀
tak pa ...idem este dokukat film...cmuk

dupinka
29. bře 2009

Ahojte!

Kikus, neprehanam...ja som v kuchyni celkom rada, a umyvanie riadov nechavam na manzela 😀 😀

Jaduska, ako???? Este si kinderko?? (2 v 1) 🙂

Prajem vsetkym krasnu nedelu. Dufam, ze aj pocasie sa umudri a nebude prsat, lebo tu je zamracene.

kavaapalma
29. bře 2009

mne zacinaju sichty v kuchyni od zajtra lebo mamina odchadza do prace,a nedalo by sa povedat,ze varim ci peciem rada,robim to len preto,ze je to nevyhnutnost - vedela by som si ten cas straveny varenim predstavit aj lepsie vyuzity,no co uz...ked musis,tak musis 😒
zajtra mame v robote inventuru to bude pocitania-normalne sa mi tam nece ist,tie haldy vodicov,kontaktov,gumiciek brrrrrrr 😝
Jaduska a kedy mas vlastne termin asi som jedina co to nevie 😅

dupinka
29. bře 2009

Kavaapalma, Jaduska by mala mat termin v najblizsich dnoch... teda, ak si dobre pamatam. 😉

Jadus, drz sa!!

jaduska
29. bře 2009

ahojte...
ja som bola v piatok a sobotu v škole, domov som došla unavená ako pes, neviem, či ešte na budúci týždeň pôjdem, ale máme také predmety, na ktoré by som ísť chcela, tak fakt neviem....

kava - termín podľa poslednej MS mám 6.4., potom mi doktorka napísala 11.4., ale podľa ultrazvuku je to 13.4. - takže termín mám niekedy v druhej dekáde apríla 😀 😀 😀

dupinka
29. bře 2009

jooj, Jaduska, tak to mas cca este 2 tt. No predsa len, setri sa a vela oddychuj. Ked pride babatko na svet, uz tolko casu nebude. A aj tak si pre mna velmi aktivna zena 😉

jaduska
29. bře 2009

dupi, ja nemám čas ani teraz...predsa len - už dve doma mám, tak viem, čo ma čaká................ 😵 😵 😵 😵

kikusa100
29. bře 2009

v pase ma napisane 6.aprila 2009 nie jadus?? 🙂

kikusa100
29. bře 2009

dnes sme boli v byte... robili sem si obed..vymeriavali skrinu... a od buduceho tyzdna...uz budeme asi byvat...dufam...

kavaapalma
30. bře 2009

tak to sa nastahujete uz pred Velkou nocou 😉
zajtra mam volno keby bolo pekne aspon by som nieco porobila vonku,ved uvidime

kikusa100
30. bře 2009

caute ..kto ma doma padave musakty??ja by som chcela teraz do bytu tiez..ale mamke sa nikdy nepodarilo vypestovat krasne padave musakty a neviem preco....nemate kocky nejake rady ??dakujem.

vavka33
30. bře 2009

Ja som akurat vcera sadila tahave muskaty.Preco sa ti ich nedari pestovat?ja som vzdy mavala a krasne a teraz ic mame sosvokrou.su dolu na okne,a tahaju sa vzdy az po zem.

kavaapalma
30. bře 2009

ja jedine kvety ktore nemusim su muskaty ci tahave alebo obycajne,tie druhe mam vylozene vonku /sice teraz este nie/ neviem ale nejak mi smrdia

kikusa100
30. bře 2009

neviem preco sa nedari..nie su nikdy tahave...a stale su nejake riedke...ael to vacsinou pestuej mamka a stale je z toho nestastna....neviem preco sa im nedari??

ka77ka
30. bře 2009

Ahojte zienky. 🙂
Davno som tu nebola..co tu noveho? 🙂
citam, ze uz poniektore upratujete pred velkou nocou...ja sa teda neplasim...vsak priebezne riadim kazdy tyzden.akurat ma stvu obloky...uz su take spinave, ze mi je do placu.lenze v tejto zime nemam chut ich umyvat. 😉 snad sa uz v najblizsich dnoch otepli. 🙂

jaduska...na teba som bola zvedava.takze este nic?...

s muskatmi nemam skusenosti, takze neporadim. 😵
dupinka..ved aj tebe sa to uz krati...ja som majovka 2008, takto pred rokom som ratala dni do porodu. 🙂 a uz ide mat eli 1 rok..strasne rychlo to ubehlo. 😎

sveva
30. bře 2009

Tak ja okná nechávam na manžela, keďže máme strešné a ja som nízka. 😅 Mne nepomôže ani stolička. 😝

Kikusa ani ja ti nepodarím, lebo nám sa tiež nedarí.

Vavka na akú strane máte okná? Nebude to tým?

dupinka
31. bře 2009

Krasne ranko! 🙂

Kikus, mozno sa muskatom nedari prave preto, ze su na blbej strane. Alebo to chce inu odrodu... Velmi pekne muskaty maju na stranke: www.sieberz.sk, kuk na pravo - katalog. (su to kvetinky na dobierku), minuly rok som takto objednavala nejake, a bolo fajn. 😉

Dufam, ze sa pocasie umudri, mam uz nachystany plny kos veciciek pre babatko na opratie a zehlenie, ale kym nie je slniecko, nema zmysel to v byte susit. 😒

jaduska
31. bře 2009

katka - ešte som pokope.... 🙂 ale poviem vám, už by som najradšej šla, nech to mám čím skôr za sebou 😝

jaduska
31. bře 2009

Jooo, dupinka, ešte som sa teba chcela opýtať.... Včera sa manžel rozprával s jedným kolegom, ktorému končí zmluva a jeho finančná poradkyňa mu kázala platiť si nejakú poistku na sociálke, aby potom dostal podporu (tie "odborné" termíny citujem). Tak ja som začala manželovi vysvetľovať, že zamestnávateľ platí poistenie v nezamestnanosti a aj ta sa musí platiť nejaké 3 roky, aby nárok na podporu bol. Ale zabudla som, že armáda je iný štát, tak som poriadne kukla na výplatnú pásku a oni si fakt neplatia to PvN, ale príspevok na výsluhový dôchodok (ktorý asi väčšina aj tak nikdy nedostane 😠 ). No a ten jeho kolega bol na sociálke, tak mu tam vraveli, že ak si bude platiť z vyššej sumy, tak bude dostávať dlhšie a pod. veci... Osobne som z toho vedle, lebo "civilné" poistenia platia inak. Nevieš o aké poistenie to vlastne ide? Ja som myslela, že dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, ale tam je tiež podmienka platiť to nejakých 1000 dní.... 😕 😕 😕 či nie?

zoya1
31. bře 2009

Ahojte kočky!
Vy tu toho toľko popíšete, že človek potrebuje minimálne hodinu kým vás prečíta 😎 . Jadus - pevne dúfam, že to bude 11.4. Vtedy mám ja narodky a aha aká som krásna a inteligentná 😀 😀 😀 . Ale nie fakt ti prajem aby to už bolo čím skôr, viem si predstaviť ako sa cítiš. Teda ja som sa posledný mesiac tehotenstva v oboch prípadoch cítila strašne brrrrrrr.
Ja som stále pestovala na balkóne petúnie. Každý rok sa mi ťahali až na balkón o poschodie nižšie. A minulého roku dal manžel zatepliť balkón a už nepestujem - nemám totiž ako zavesiť tie črepníky ☹ ☹ ☹ .
Pozdravujem vás všetky a držte sa. Dupi aj ty už mali nacvičuj odchod do pôrodnice 😀 😀 😀

jaduska
31. bře 2009

zoyi - teba som sa chcela ešte opýtať, aký sa presne volá ten odbor, ktorý teraz študuješ?

dupinka
31. bře 2009

ahojte!

akurat sme dosli z poradne, tak sa zatial drzime. Ale pomalicky chystam veci, ak by nahodou nieco. 😉

Jadus, drzkajte sa!

Co sa tyka poistenia v nezamestnanosti. (PISEM PRE VSETKYCH, ABY STE BOLI V OBRAZE).

Bohuzial, armada neplati poistenie v nezamestnanosti. Preto, ak vojakovi skonci sluzobny pomer skor, nez ma narok na vysluhu resp. invalidny, tak nedostane od statu podporu v nezamestnanosti.

Moze sa v socialnej poistovni prihlasit ako dobrovolny platca poistneho v nezamestnanosti. Plati sa 2% z vymeriavacieho zakladu, minimalny vymeriavaci zaklad je 295,5 EUR.

Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne: ak fyzická osoba, ktorá po skončení výkonu služby policajta alebo profesionálneho vojaka bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie, nesplnila podmienky na vznik nároku na výsluhový príspevok a nesplnila podmienku trvania služobného pomeru na vznik nároku na výsluhový dôchodok alebo nesplnila podmienky nároku na invalidný výsluhový dôchodok podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a v posledných 4 rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola poistená v nezamestnanosti najmenej tri roky, t.j. 1 095 dní.
Obdobie dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti sa započítava na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti len vtedy, ak za toto obdobie poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na poistenie v nezamestnanosti.

Takze za tuto dobu by musel doplatit spatne a naraz. Otazne je, co sa viac oplati. Ustetrit si tie peniazky, alebo ich doplatit.

vyska davky: 50% x denny vymeriavaci zaklad, z kt. platil x pocet dni v mesiaci (pri vymeriavacom zaklade sa posudzuje prijem za posledne 3 roky pred vyplacanim....)

kikusa100
31. bře 2009

dupi..este sa chcem spytat na to dobrovolne nemocenske...ja som sa bola pytat na socialke..ako to treba platit stale az kym neotehotniem a potom ked nastupim na matersku tak sa odhlasit..je to tak??? niekto hovoril ze staci zaplatit tych 9 mesiacov a potom prestat paltit ze oni posudzuju tych 270dni..ale povedali mi ze treba platit v kuse a potom sa odhlasit.alebo ked uplynie 9mesiacov ze treba ist bud na marodku..aby clovek mal z tej nemocenskej daco...tak neviem...no co ked sa mi nepodari otehotniet..to budem platit do luftu.nie?ale je to asi riziko..vsak?