Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
9. srp 2009

Nada.hope: vitaj!

Hod blizsie info: kde sluzis, aka hodnost a tak,.. 😉

sveva
9. srp 2009

ahojte

nada vitaj.

Dnes sa Šárka pustila steny a spravila prvé kroky úplne sama. Konečne nám naberá odvahu. STále chodila len okolo steny, nábytku a za ruku. Teraz sa pustilá. 😀 😀 😀 Škoda len že to tatino nevidel. 😝

nada.hope
9. srp 2009

babule som nadporucik a coskoro ma caka kurz na kapitana

kavaapalma
9. srp 2009

ahoj nada.hope vitaj 🙂
vyzera to tak ,ze toho roku k moru nejdeme dost ma to mrzi... tak zufalo si potrebujeme oddychnut...

jaduska
9. srp 2009

ahojte ženy....tak my sme sa včera vrátili z dovolenky, bola som najprv s dievčatami pri mojej sestre - na chate "v divočine" a potom sme boli už aj s tatinom týždeň v Podhájskej...teraz je u nás na prázdninách sestrin syn, tak máme veselšie...

dupinka
9. srp 2009

ahoooj Jadus!

Ako sa mate? Co Olivia? Dufam, ze posluchaju vsetky tri princeznicky. Oddychla si si?

bodka13
9. srp 2009

jaduš...ty si bola v Podhájskej 😕 mohli sme dať stretko...to nie je ďaleko od Nr

jaduska
9. srp 2009

Dupi - máme sa fajn, aj keď sa priznám, že sa mi veľmi domov ísť nechcelo...Baby sú zlaté a Olívia je úplný pokladík... Bodka - boli sme najprv v Novej Bani a potom týždeň v Podhájskej....keby som bola vedela, že by ste tam "dobehli", tak ti určite dám vedieť, ale nemala som ani tušenie kedy sa vy vrátite z dovolenky 🙂

bodka13
9. srp 2009

nejako sa sem každá menej dostaneme keďže máme prázdninujúce deťúrence 😒 tak som asi preto nepostrehla kedy idete na dovolenku 🙂

jaduska
13. srp 2009

ahojte leňošky....ešte si užívate prázdniny???

chcem len oznámiť tým, ktoré sa ešte pamätajú na kočku čo si tu s nami písala - "drobec", že dnes sa jej narodil chlapček - Tomáško...

My sme boli včera s Olíviou v poradni - váži už 7200 gr, doktorka jej vravela, že už nemusí priberať 20 dkg týždenne ako predtým, že už stačí iba 5 alebo 10....ale neviem, či ju počúvne 😀 😀 😀 😀 😀

dupinka
13. srp 2009

Ahojteee!

GRATULUJEM k Tomáškovi, Drobec!!!! 😵 😵 😵 😵

Jaduš: 😀 😀 😀 Len nech pekne papká a rastie do krásy. Neboj, keď začne chodiť, tak to zo seba vytrasie. 😉

sveva
13. srp 2009

ahojte. Ako sa máte?

Aj my gratulujeme k malému Tomáškovi.

Dnes Šárku uštipla včela, neviem či je ona magnet. Minule osa, dnes včela. CHúďatko moje malé ešte teraz to má červené. Boli sme vonku, začalo pršať, tak som dala tú pláštenku (či ako sa to volá) na kočiar no a tá včela jej tam nejako vletela. Uštipla ju na ručke do palce. Poviem vám plakala som spolu s ňou a skoro sa k nám pridala aj Eliška. No upokojila som ju, vysvetlila jej čo sa stalo.

Jaduska malá má krásnu váhu, šárka je taký náš "chudárik", ona ešte stále používa plienky od 4-9 kg. Normálne je dlhá špageta.

Ozaj musíme sa pochváliť Šárka už nabrala v pondelok odvahu a pustila sa steny, každým dňom je smelšia a smelšia. Mám z nej velikánsku radosť.

dupinka
14. srp 2009

Šarka je šikovnica malá.... 😉

uf, z uštipnutia by som bola asi ja viac v šoku ako dieťa 😒

vavka33
14. srp 2009

Drobcovi gratulujeme k babtku.
Svevi,aj ja som taky magnet na vsetky stipajuce tvory,chuda mala Sarka.Mame sladku krv 🙂

sveva
14. srp 2009

Ešte mi so Šárkou treba ísť k lekárovi, lebo má slabý krvný obraz.

jaduska
14. srp 2009

Svevi, Šárka je šikovnica....našu Sandru tiež minule uštipla osa na kúpalisku a zle to znášala, tak si viem predstaviť takého drobčeka, ako musela plakať....

Ja viem, že Olívia to "vytrasie", keď začne chodiť, Sandra bola v jej veku ešte tučnejšia a aká je teraz chudunká, mám problém jej kúpiť nohavice, lebo jej je všetko v páse voľné.... A za takého "slížika" máme Barboru, tá zdedila metabolizmus po svokrovi, ten môže zjesť aj koňa a nepriberie.... Olívia bude pomaly väčšia ako Boba a je o 22 mesiacov mladšia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bodka13
16. srp 2009

ahojte dievčence 🙂
naši chalani si užívali týždeň u našich 🙂 chodili na výlety a my sme im zatiaľ vymaľovali izbu,takže so ani poriadne nenakukla ako sa máte
Svevi...Šárka je šikovná princeznička 😵
Jaduš...to svedčí že jej chutí papkať 🙂 veď ona to vybehá 🙂
Dupinka...pozerala som fotky,krásne rastiete 😉 ...a ten úúúsmev je nádherný 😵 ...ja by som si ho dala zväčšiť a do rámika na stenu 😉 🙂
Vavka...aj si bola na tom kúpalisku? 😕

Drobca nepoznám ale blahoželám k bábetku 🙂 🙂 🙂

zoya1
16. srp 2009

ahojte kočky!
Nejako nestíham písať, ale čítam vás poctivo. Momentálne som sa dala na chudnutie, tak prispievam do tej témy, ale aj vy mi strašne chýbate. Keďže je leto v plnom prúde snažím sa venovať deťom a nie PC 😀 . U nás nič nové, Zojka už nastúpila do jasieľ ale od "teptembra ide do vééééééééľkej škôlky" povedané jej jazykom. Dodo si užíva prázdniny u našich, so mnou a pod. Ale už sa teší do školy - som zvedavá do kedy mu ten entuziazmus vydrží 😎 😎 😎 . Veď je ešte len druhák 😉 .
Drobcovi blahoželám k bábätku. Prečo vlastne dostala zákaz vstupu na MK? Už si dajak nepamatám. Povedzte.
Dupi - malý Adamko je úúúúúúúúúžasný. Naozaj krásne dieťa.
Jadus - Olivia je moja váhová kategória. A vieš aká som krásna 😀 😀 😀 .
Pozdravujem vás všetky a krásny zvyšok prázdnin prajem.

sveva
17. srp 2009

ahojte.

Som tu len na skok, lebo od včera večera bojujeme s Eliškou s teplotami. Tejto noci som spala 1,5 hodiny. Stále len zábaly, sprchy a dookolo to isté. Ani ona toho veľa nenaspala. Takže je riadne unavená. Máme atb. tak dúfam, že zaberú čo najskôr. Držte nám palce.

dupinka
17. srp 2009

Ahojte!

Svevka: držíme Eliške palce, nech vyzdravie čo najskôr.....

Zoyka: serus!!

Ja sa chystam na jedno vyberko, tak tiez musim nabrat kondicku, lebo sa tam vyzaduje telesna. 😖

jaduska
17. srp 2009

zoyi - už som na teba myslela, že kde si sa stratila....

svevi - aj ja odvčera bojujem s teplotami, ale mojimi....mala som 39,9...mám zapálené hrdlo, lebo nemôžem prehĺtať...asi skočím k Mudr., nech mi dačo na to predpíše, lebo som ako mechom udretá.....skoro sa uzdravte

jaduska
17. srp 2009

dupi - ja som až teraz pozrela tvoje fotky - ty už dávaš malého sedieť? 😕

marianka8004
17. srp 2009

ahojte,ja len na skok-detičky mate zlatulinke,všetkym prajem pekny zvyšok prázdnin,včera sme boli ny Vinnom deti sa počvachtali,manžel si poriadne zaplaval,a ja s dalšimi mamami sme im pogrilovali.dalši super zažitok z prazdnin-povedala večer

dupinka
17. srp 2009

Jadus, len niekedy ho posadim, ale inak nie. no velmi sa mu paci byt v sedavej polohe na kolenach...

jaduska
17. srp 2009

dupi, ja len že som čítala, že dieťa netreba dávať sadať, kým sa neposadí samo....ale to sa mi vidí už trochu prehnané, lebo samo sa posadí asi okolo ôsmeho mesiaca a od šiesteho ho už treba prikrmovať a to sa predsa musí posediačky 🙂

marianka - tak aspoň niekto si včerajšok užil..... 🙂

kavaapalma
17. srp 2009

ahojte babenky tak ja v piatok letim do bulharska,do nesebaru len dnes sme boli v cestovke a vymakli sme dobru 45-tnu zlavu...
citam ze deturence vam davaju zabrat ale ved vy vsetko zvladnete 😉
este co som chcela.......no ano moj drahy odchadza 17.9 do afganu na pol roka predsa len ho vybrali...
dnes som si kupila ovulacne testy ze uvidime vyskusam a potom sa na to vykaslem,ale jak sa manzel vrati potom to uz budeme riesit inak...

dupinka
17. srp 2009

kava: vykasli sa na testy. Nemysli na to, tes sa na dovolenku, uzivajte si jeden druheho len preto, ze chcete, nie preto, ze musite. Uvidis, podari sa to prave vtedy, ked to budes najmenej cakat. 😉

marianka8004
17. srp 2009

kava-prijemnu dovolenku 🙂 a nach sa zadari 😉 ,budeme držať palčeky 🙂 z nutnosti to určite nepojde,namyslite na to a potom to pojde

dupinka
19. srp 2009

Ahojte!
My sme dnes boli s Adamkom na krv. Mal totiž hnis po vpichu očkovania TBC, tak kontrolné vyš. Pichali ho do hlavičky a plakali sme obaja :cry A ešte aj ten hnis mal opäť, tak mu to doky vytláčal.. :zips
Chudáčik je umrnčaný.

jaduska
19. srp 2009

Ach dupi, si viem predstaviť ten plač....naša našťastie injekcie znáša dobre, lebo má sadielko, ale pri pichaní do hlavičky by to také ľahké nebolo....manžel by s ňou na také niečo určite ani nešiel....on mal problém, keď sme boli dať nastreliť Barborke náušnice, tak určite trpel viac ako ona.... 😒

Káva - príjemnú dovolenku prajeme....treba sa uvoľniť, užívať si slniečko, pohodu a hlavne jeden druhého.... 😵 😵 😵 S tým Afgáčom - no čo povedať, všetko zlé je na niečo dobré....zvládnete to, neboj 😉

Ozaj, keď spomíname misie - Svevi ako to zvláda mangelík?

A ešte - dupi - nechce sa mi hľadať strany dozadu, ale chcem sa opýtať na to vaše auto, ak si dobre pamätám, tak ste kupovali nejaké väčšie...to máte 7-miestne a opel zafiru? My nad niečím uvažujeme, lebo pri troch deťoch to jednoducho bez auta neide, aj keď ja nie som náročná, ale busom alebo vlakom je to už fakt o držku, nehovoriac o tom, že niektoré autobusy ani nechcú vziať kočiar 😠 😠 😠 😠 😠 Tak ja len, že ako ste s ním spokojní....