Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

sveva
19. srp 2009

Dnes sme boli na kontrolu a Eliška dostala vodičku na vytieranie úst, lebo má v puse afty, dokupila som vitámíny B a C. Šárka je v poriadku, pôjdu jej zúbky, lebo má naliate ďasná a predpísala jej kvapky na KO, lebo ho má slabý, tak hádam sa jej zlepší. Ešte mi odporučila šampón pre Šárku na tie lupinky, ktoré má a nemôžme sa ich zbaviť. No a dala som zvážiť Šárku tak má 8680 g a 79 cm.

Jadus no zvláda to celkom dobre, len ho trošku mrzí, že nevidí ako Šárka chodí. A to nehovorím o tom, že mi teraz nemôže pomôcť keď je Eliška chorá. 😖

kava príjemnú dovolenku 😵 😵 😵 možno prídete už traja alebo štyria. 😉

dupinka
19. srp 2009

Svevka, nám predpísala doky pre Adamka na suchú pokožku Oilatum. Je to tekutý roztok na liečbu suchej pokožky a dermatidit, neskúsiš? Dávame pol vrchnáčika do kúpeľa, a celkom pekne mu to zabralo na šupinatú hlavičku po pôrode.

šárka je teda veeeľka slečna. 😉

Jaduška, áno, máme 7miestnu Opel Zafiru. My sme veeeeľmi spokojní. Hoci nemáme najnovší typ, má veľmi dobrú spotrebu, je to veľké a pohodlné auto. Nakoľko potrebujemhnu e veľký kufor pre naše cesty k rodine, tak toto je super, v pohode sa poskladajú všetky veci aj kočík, dokonca športová verzia sa ani nemusí skladať, vojde v pohode celá. Tie 6-7 sedadlo sú v podstate skryté v kufri, vytiahnu sa, keď je to potrebné.

Ak už veľké auto, tak radšej takýto minivan ako kombíkové. Tie sú len zbytočne dlhé a kufor nie je o nič väčší ako pri klasickom type. 😉

sveva
19. srp 2009

Dupi my používame oilatum, ten nám zabral na lišaje a suché miesta na telíčku, ale na hlavičke nám to nezabralo. Už sme mali aj nejaký olej, ten zabral len na chvíľku a znova sme mali lupinky. Na telíčko jej dávam aj mlieko excipial u lipolotio. Ten je tiež super.

dupinka
19. srp 2009

áno, aj ten používame. Hm, tak potom ti so šupinkami nepomôžem 😒

kavaapalma
19. srp 2009

dakujem babenky 😉
budeme sa snazit vziat si vase rady k srdcu 😉
zajtra uz na net nestiham mam toho viac a hlavne balenie je u mna hotova katastrofa 😀
jak sa vratime tak sa ozvem 😉
majte sa mi tu pekne ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

jaduska
19. srp 2009

Ja som akurát dnes odstraňovala šupinky Olívii - ja namastím hlavičku buď Avirilom, alebo obyčajným stolovým olejom, dám čiapočku a nechám tak 2 hodiny pôsobiť, pri kúpaní hlávku klasicky umyjem a šupinky vyčešem. Barborke sa už ani nevrátili, Olívii ešte nejaké ostali, tak budem musieť zopakovať postup...

Dupi - ja tiež neplánujem kupovať nové auto, to by som musela najprv banku vykradnúť 🤐 🤐 🤐 🤐 Moja ségra by chcela 7-miestny VW Sharan, ten je tiež vraj dobrý...ale to asi záleží, na aké auto človek natrafí, jednoducho treba mať šťastie....

sveva
19. srp 2009

Ďakujem za rady, ale nič nám nezabralo. Pri Eliške stačil olivový olej a vyčesať, no šárke nič nezabralo, tak dúfam, že ten šampón zaberie.

bodka13
20. srp 2009

pekný dník dievčence 🙂
prázdniny sa nám pomaly krátia,tak som začala naháňať ešte posledné veci do školy...chalani si užívajú prázdniny a ja s nimi,ešte sa mi nepodarilo nájsť žiadnu robotu ☹

kava....neviem či ešte nakukneš pred dovolenkou 😕 ...užite si ju a oddýchnite si 😉 ten polrok rýchlo ubehne a mužíka budeš mať späť

jaduš...aj my postupne kupujeme väčšie autá 😀 ...teraz máme peugeot 306 kombi ale chceli by sme ho vymeniť za niečo väčšie 😉 ...dúfam že choroba ťa už opustila 😵

svevi...niečo určite zaberie 😉...a tatulo išiel na kolko preč?

dupi...Adamko rastie ako z vody,podarený chlapček-asi spokojné bábo čo maminku veľmi nepreháňa 🙂...už si si našla nejakú spolukočíkujúcu?

zoyka...a čo že si zahájila dietku?...určite si ešte užívate posledné prázdninové týždne 😵

vavka...ako sa máš? 🙂

a ostatné dievky sa kam vytratili? 😕

sveva
20. srp 2009

bodka mužík išiel preč na pol roka, ale o 21 dní príde na dovolenku, presne na naše výročie svadby. 😀

zoya1
20. srp 2009

svevi - opýtaj sa doktorky na salicilový olej. Ja mám s detskom vlasovou dermatitídou problémy od malička a to už som celkom odrastená 😀 😀 😀 Lupinky v hlave sa mi sporadicky objavujú každé 2 - 3 roky a je to galiba. Ale odkedy si dávam salicilový olej mám pokoj. A ešte hlavu si vtedy umývam dechtovým šampónom - neviem presne názov asi POLYFAR - a ten je vhodný v každom veku tak vyskúšaj.
bodkaj - áno dala som sa na boj s kilami. Zatiaľ som za 6 týždňov schudla 6 kg - nie veľa ale som rada. Už len 14 kg a budem spokojná 😉 .
Dupi - tvoj Adamko je ako moje deti. Aj oni boli spokojní keď sedeli a videli svet okolo seba. Dokonca sa priznám, že som ich dávala od 4 mesiacov "vysieť" do chodítka, len aby boli vo zvislej polohe a nerevali. Dookola sedadla v chodítku som dala vankúše, "zavesila" drobca a mala cca hodinu pokoj. Neskutočne mi to pomohlo.
A dodávam, že obe deti sú zdravé a bez ujmy na zdraví 😀 😀 😀

roasha
21. srp 2009

pripajam sa k zoyke, tiez pomohla salicyl mast na hlavinu.ked bola vacsia/cca 2r/uz som jej normalne umyvala hlavinu headen shoulders-om. 🙂
celemu osadenstvu prajem este krasny zbytok leta 😉 🙂
kava,krasnu romanticku dovcu prajem. 🙂

sveva
21. srp 2009

baby to je ten olej na ktorý názov som si nevedela spomenúť, ale ďakujem. 😉
Inak od včera som už aj ja chorá, neskutočne ma bolí hrdlo, hlava, mám závrate a neskutočnú triašku. Takže som naozaj ako na bojovom poli. Eliška je na tom už trošku lepšie, ale tie afty ešte stále má. No a Šárka sem tam ešte teplotuje, ale tiež je to lepšie, tak hádam sa už prerežú zúbky.

vavka33
21. srp 2009

Ahojte babule,ale ste sa rozpisali.hlavne sa uzdravte vsetci ti,co ste chori.Aj my sme boli v lete,to su tie prudke striedania teplot.
Bodka,my sa drzime,vzdy cakame kedy bude piatok a vrati sa nam tatino.Jav stredu nastupujem do prace,takze sa mi krati dovolenka,robili sme nakupy do skoly pre Vanes aj pre mna 🙂 nejake pomocky a oblecenie a aj pre Lejku do skolky,aj ked nastupuje oficialne az vo februari,moze sa nieco zmenit a pojde aj skor,zapisana je.ona strasne chce ist,tak uvidime,ale rada by som bola,keby vydrzala doma s babkou este pol roka,nech ide ako ma v troch rockoch.No uz terazje riadka drzka a mudrlantka,tak neviem co s nejbude zapol roka-bude v skolke sefovat-hihi.
My mame vyrocie za 4 dni,tato bude prec,tak ziadna mimoriadna oslava nebude,ale mam pre neho nejake drobnosti a objednala som mu nejake oblecenie z alfa portalu,mikiny a tricka,ked uzma tu alfu,lebo po nich tuzil.no a oslavime to dodatocne cez vikend a potom cely september,lebo mesiac bude chodit zas do LV.
A inak nic nove,akurat si farbim vlasy a cakam kedy pred domom zabrzdi tatko,lebo uz cestuje domov.
Tak Vam prajem krasny vikend.

dupinka
21. srp 2009

Ahojte!

My dnes oslavujeme - moje meniny a hlavne nase vyrocie, co sme spolu. Su to "len" 4 roky, ale stihli sme toho dost, nie?? 😀 😀

Zajtra sa chystame so susedovcami do ZOO, tak dufam, ze bude pekne pocasie.

sveva
21. srp 2009

Dupi prajem všekto naj naj naj k meninám, a blahoželáme k výročiu. 😉

jaduska
21. srp 2009

Dupinôčka - všetko len to naj, naj, naj k meninkám.....

A všetkým, ktorí oslavujete výročie svadieb tiež všetko naj, nech vám to hlavne vydrží čo najdlhšie.... 😉

dupinka
22. srp 2009

ďakujem 🙂

bodka13
22. srp 2009

dupinka aj ja sa dodatočne pripájam s blahoželaním 🙂 ...veľa zdravia,šťastia,lásky a radosti z Adamka 😵 😵 😵

sveva
25. srp 2009

Kde ste? My sa máme už lepšie. Mňa ešte dosť bolí hrdlo, ale musím fungovať. Neviete mi poradiť nejaké babské recepty na to moje hrdlo? Inak odratávame dni kedy príde tatino. 😵

jaduska
25. srp 2009

svevi - petrolejové zábaly

marianka8004
25. srp 2009

ahojte.
svevi-ked som bola v zime s mm chorá,v lekarni som si niečo pýtala na hrdlo a poradili nam,že rozdrviť paralen zmiešať s vodou a kloktať.manžel kloktal,ale ja som nemohla,lebo ten paralen mi nechutil,ale skus,možno ti to nebude vadiť.
naš tatik už od včera zarezava po dovolenke. 😒 takže sme zase cez deň same.a o chvilu začne škola,tak ostanem len ja s Emkou ale hladam si prácu,tak som zvedava,či sa podarí.

dupinka
26. srp 2009

mlieko teple so strucikom cesnaku a medom. urcite zabera 😉

jaduska
26. srp 2009

marianka - aj môj od pondelka zarezáva....

sveva
28. srp 2009

už iba 14 dní 😀

jaduska
28. srp 2009

evi - striháte meter? 😵 😵 😵 😵

sveva
28. srp 2009

jadus nie iba odratávam. 😅 Len nech dojde v poriadku. 😉

dupinka
29. srp 2009

Ahojte!

juj, Svevi, tesim sa s tebou.
Nas ocko ma dnes sluzbu, tak sme sami, este aj pocasie zlosti, tak ani na jarmok sa nepojdeme pozriet 😒

kavaapalma
1. zář 2009

ahojte,poslusne hlasim uz sme doma dnes rano sme prileteli 😉
bolo super,este sa neviem z toho spamatat ze som doma nazad v realite a stereotype,stale som jak ocapena ale uzasne sme si oddychli,vsetko bolo paradne hotel,bazen,blizko k moru a cely cas slnko ani raz nezaprsalo...
moj drahy musel hned dnes odist do Martina a zajtra vecet sa vrati a ja idem na nocnu to je uzas...

dupinka
1. zář 2009

kavaapalma: vitaj doma! Fajn, ze dovolenka vysla podla predstav. 😉

kavaapalma
1. zář 2009

dakujem dupi 😉
kukam kukam,ze musim zmenit fotku 😅