Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

bodka13
24. zář 2009

dnes 😀 😀 😀

bodka13
24. zář 2009

ahoj 🙂 ...aj my toho máme dosť...Davidko je prváčik,tak si zvykáme na nový režim a ja mám nervy lebo som bez roboty ☹ takže hľadám-hľadám
akurát minule som hovorila že už by sme mali zase vytiahnuť korčule a sem tam skočiť do parku 😉

dupinka
25. zář 2009

Ahojte!

Bodka: a co si inak povolanim?? Mozno by som vedela pomoct,... 😉
My sme zatial zdravi, klop klop. Prihlasili sme Adamka na plavanie babatiek. Nie preto, ze nevieme, co s peniazmi. No vodicku ma rad a mozno mu pomoze trochu rozhybat sa, lebo je velky a "nemotorny", trochu aj lenivy. Na tie korcule by som s vami do parku isla aj ja, ale to by som zrejme skoncila v prvom strome, kt. by mi prisiel do cesty, lebo na korculiach som nestala uz ani nepamatam. 😀

bodka13
25. zář 2009

Dupi...mám iba gympel...takže sa dosť ťažko hľadá 😒 asi skončím niekde ako predavačka ☹
...neboj je tam plot 😀 môžeš sa pridržiavať a ja tiež nie som expert,skôr len začiatočník čo sa na nich udrží
Adamko bude vo vodičke určite spokojný 🙂 ...kam ste sa prihlásili na plávanie lebo baby z nitry sa tiež chystajú s drobcami sem plávať http://www.detske-centrum-hviezdica.sk/cennik-k...

vavka33
25. zář 2009

Bodka,u nas v dedine hladaju upratovacku do domu smutku.....ja len ,ze to je jedina ponuka napracu o akej viem,lebo tu v dedine sa toho moc nedozviem.
Ale viem,ake je to tazke najst si nieco s gymplom,kedze som ho absolvovala a mala som spoluziacky,co nesli na VS a robotu hladali tazko,a nakoniec zacali studovat na Vs,lebo to bolo biedne.
Na korcule by som sla,ale skor cez vikend,keby bolo pekne.len doobedu pojdeme na nakup,potom Lea spi,takze u nas je to mozne tak okolo 16hod.V nedelu ma Vanes vystupenie,cize zas len poobede.Ale mohli by sme ist.Ved napis,ak pojdete a dam ti vediet.Dam ti do IP moje t.c.,mozme sa nakontaktovat aj telefonicky.

bodka13
25. zář 2009

🙂 Vavka

...si mi teda dala 😀 😀 ...brrr až ma striaslo 😕 to ja ee 😀 😀 bojím-bojím

...o korčulovaní sa dohodneme a možno sa aj Dupinka pridá 😉 ...my sme tiež až okolo 15-16 chodili 🙂

sveva
25. zář 2009

Tak u nás to vyzerá tak, že nabudúci rok budem musieť nastúpiť do práce, ale netuším čo bude so Šárkou. Aj to mám obavy či ma vezmú.

roasha
26. zář 2009

bodka,ved to je len dom smutku,nie marnica 😅 😀
upraces,a ides domov... 😎 🙂

bodka13
26. zář 2009

roasha...aj tak nie,mám už len pri pomyslení zomomriavky 😕 😒 ...oni tam občas sú ☹ 😉

bodka13
26. zář 2009

😕 .....zimomriavky=husiu kožu

vavka33
26. zář 2009

Jaaaaj,som ti nechcela sposobit stres..... 😲 ja len zo srandy 😀

sveva
28. zář 2009

Ahojte.

Tak my sme mali v sobotu večer riadny šok. Malá Šárka tak nešťastne spadla, že som myslela, že skolabujem. Spadla z detskej plastovej stoličky rovno na stôl. Krv jej tiekla z nosa, malá jačala, Eliška sa pozerala čo sa deje a ja som sa snažila zastaviť krvácanie a zistiť čo si vlastne udrela. (Až na druhý deň som zistila čo si vlastne udrela) Volala som mame nech príde ku mne aby sme išli tam spať a cestou sme sa zastavili na chirurgii, nech sa na ňu pre istotu pozrú. Spravili jej snímok hlavičky, mala to v poriadku, len som ju mala sledovať a dávať piť tekutiny v malom množstve. Takže si viete predstaviť akú som mala hroznú noc. Stále som ju kontrolovala, no a kontesa sa okolo jednej v noci rozhodla, že spinkať nebude. Mala dobrú náladu a aj babku išla zobudiť a dedko bol ešte hore. Takže sa s dedkom a babkou trošku pohrala, poskrývala, porozprávala a potom som ju vzala spať.

Inak sa už máme dobre. Dievčatá vystrájajú, hádajú sa, hrajú no sú ako vždy plné energie. 😵

jaduska
28. zář 2009

joooj svevi, tak Šárka je dobrý expert...ani vám chalana netreba 🙂 🙂 🙂 🙂

terry23
30. zář 2009

Ahojte,
čekáme s manželem miminko a termín porodu vychází přibližně dva týdny před jeho odletem na misi. Máme teď dilema, jestli má jet nebo nemá, penízky potřebujeme na dům, ale zase mi není moc dobře při pomyšlení, že budu po porodu sama... Setkaly jste se s takovou situací někdo?

sveva
30. zář 2009

Terry ja som v takejto situácii. Mám dve detičky a manžela na misii. Neboj dá sa to zvládnuť a ešte sú tu babky a dedkovia. 😉 A kam má ísť na misiu?

Jadus no baby sú niekedy naozaj horšie ako chalani. Hlavne teraz je Šárka hrozne zlá. Dúfam, že ju to prejde.
Ako sa inak máte?

terry23
1. říj 2009

Svevi, má jet do Afghánistánu. Už jsme jednu misi zvládli, ale bojím se, jak to ponesu těsně po porodu. Aby se mnou nejel do porodnice v zeleným a pak s taškama rovnou na letiště... 🙂

marianka8004
1. říj 2009

terry23-to by bol ešte ten lepši pripad,ked by ťa stihol odviesť 😨a maš po ruke rodičov,alebo svokrovcov,alebo neaku rodinu?ak ano,tak by sa to dalo zvladnuť,a ak nemaš tak aj tak sa to určite bude dať,lebo my ženy vydržime toho velmi veľa.pol roka ubehne ako voda...ja viem,mne sa lahko píše,lebo sa to netyka mna.pojde na chvilu tam,potom na dovolenku,a o chvilu j doma.
svevi-mame sa fajn,ja si hladam pracu,zatial neuspešne,a naša mala je teraz horšia ako bola skôr,dufam,že ju to rychlo prejde.

sveva
1. říj 2009

Terry začiatok bude určite ťažší, ale potom už budeš zabehnutá. Kedy máš termín? S lekármi sa dá dohodnúť, takže by mohol ešte trochu času stráviť s bábom. 😉 A ten čas ubehne ako voda.

Marianka mne sa zdá že z afganu sa na dovolenku nedostane. 😕

terry23
1. říj 2009

Termín mám 16. května a koncem května mají odlétat. Je to "jen" na čtyři měsíce, ale v tahu bez dovolené. Rodinu kolem sebe mám a taky si říkám, že lepší, když bude mimčo malé než později, až už z toho bude mít rozum. (no, to stejně určitě pojede taky...). Bude toho na mě asi v tu dobu moc ☹ , ale zase korunky jsou potřeba... A jak říká Marianka, my ženy přece něco vydržíme...

bodka13
1. říj 2009

ahojte bojovníčky 🙂

vitaj terry 😵 ...nebudeš to mať ľahké ale ako píšeš máš okolo seba rodinu 😉 a neboj bábo ťa zamestná aj viac akoby si chcela 😉 🙂

svevi pozerám,že Šárka má kopec energie 😀 ...hlavne že je v poriadku 🙂

jaduš...ako v škole 😕 všetko stíhaš?

bodka13
1. říj 2009

marianka...už chceš ísť do roboty? či to si už dopredu hľadáš prácu?

jaduska
1. říj 2009

Boduš zatiaľ stíham....máme celkom dobrý rozvrh, konečne som sa dopracovala k autu, tak aj preprava bude omnoho jednoduchšia, s tými autobusmi s malou to bolo hrozné.... už len nájsť nejakého sponzora na benzín a bude mi sveta žiť.... 🙂

marianka8004
2. říj 2009

bodka13-už si hladam dopredu,lebo je to tu dosť biedne budem rada,ked sa mi do februara dačo podari zohnať.a chcela by som ešte stihnuť vodičak,lebo to bude ťažke aj do roboty,aj deti vypravyť poobede pozbierať,ale moji rodičia byvaju v susdstve,v dedine mam sestru a ma väčšie deti,takže až taku tragediu s toho nerobim.

dnes sa nam riadne ochladilo.asi naložim ohnik v kozube,budeme sa zohrievať. 🙂

kavaapalma
3. říj 2009

drzte sa baby,ja to zvladam...naberam na seba kopu povinnosti aby mi rychlejsie ubiehal cas...

jaduska
4. říj 2009

marianka - ten kozub vám závidím (v dobrom 😉 )

kava - len to s tou prácou nepreháňaj.....

dupinka
5. říj 2009

Ahojte!

zajtra mame prvu hodinu plavania, tak drzte palce. Ale nie je to Hviezdica, ale Relax club fantasy - Bednarikova. Lekarka nam odporucila toto, lebo s nimi maju lepsie skusenosti, u tych prvych mali viacere deticky problemy.

Tery, podla mojho nazoru by na tu misiu ist nemal. Iste, zvladnut sa da vsetko, ked sa musi, ale bude to zaberak na psychiku. Tvoju a hlavne jeho. Vo vseobecnosti ked velenie vie, ze vojak nema doma vsetko vyriesene prip. ide o babatko ako vo vasom pripade, zvycajne ani nepustia na misiu. Teda aspon u nas, co viem. Lebo sa stavalo, ze to chlapi nezvladali...
Peniaze boli aj budu, misie tiez, ale tie prve chvile vam nikto nevrati.

Ked je dieta starsie, tak je to trochu ine, aj ked stale rodina trpi odlucenim. No tie prve chvile su pre rodinu dolezite, zvlast, ked ide o prve babatko.

Rozhodnutie je ale na vas. A pokial nemoze odmietnut, hm,... tak to potom zostava len dufat, ze vsetko dobre dopadne. 😉

sveva
6. říj 2009

Dupi tak ako bolo na plávaní?

dupinka
6. říj 2009

Ahojte!

Bolo superrr!! Adamkovi sa vo vodicke pacilo, bol uplne v pohode. Naucili sme sa splyvat, ja som mu len podlozila dlan pod hlavicku, inak plaval na chrbatiku sam. Dokonca si uplne v pohode cmulal pasticku 😀 V saune pri dojceni zaspal, ani masaz ho neprebudila. Potom sa cely vysmiaty lucil s instruktorkou 😉

vavka33
6. říj 2009

Ahoj Dupi,to je super,ze sa Adamkovi pacilo,aj my sme chodili s Lejkou plavat a bolo to supis.

dupinka
6. říj 2009

vavka, a kam ste chodili?