Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

roasha
29. říj 2009

jej,dupinka,tak predsa prikrmujete 🙂 😵

marianka8004
29. říj 2009

svevi-a vaš tatino je doma?
my po starom,v sobotu robime menšiu oslavu,lebo vika ma dnes narodky.

dupinka
30. říj 2009

Viky dodatočne všetko naj,.... k narodeninám 😵 😵 😵 😵

sveva
30. říj 2009

marianka no prišiel na dovolenku. Viky prajeme všetko naj k narodeninám. 😵 😵 😵

marianka8004
31. říj 2009

dakujeme velmi pekne.oslava dopadla v pohode,robila som dobošovu tortu,ale mi celkom nezmekli platy,ale vika si to nevšimla,hlavne,že sfukla sviečku 🙂
sveva-a do kedy je mm na tej misii?

jaduska
1. lis 2009

svevi a nebol na dovolenke nedávno, či to je ešte stále tá istá? nejako strácam pojem o čase.... 😨

sveva
1. lis 2009

marianka končí koncom januára.
jadus no bol v septembri na 10 dní a teraz, ale to je už posledný krát. Potom sa uvidíme až koncom januára. ☹ No a ako na potvoru nám teraz nabúrali auto, takže sme úplne bez auta, takže žiaden výlet, ani nákupy sa konať nebudú.

dupinka
2. lis 2009

Ahojte!

juuj, svevi, tak to je smola 😖 Ale aspon mate ocka na chvilu len pre seba 😉

Inak, co sa tyka navrhu 328/02 o socialnom zabezpeceni, vo vlade je momentalne navrh, aby boli PNky platene nie 70% a potom 80% ako navrhovalo min. obrany, ale 90% podla ministerstva vnutra, kedze by sa to tykalo aj policajtov, hasicov a ostatnych. Tak uvidime, v akom stave to prejde.

Co sa tyka zakona o st. sluzbe vojakov, teraz je prerokovavany v parlamente, neprecitala som este cely navrh, no su tam dost komplikovane popisane veci ohladne prispevkov, sprisnia sa podmienky. Mali by ist prispevky hore, ale asi ich nedostatne hocikto. Resp. budu sa preverovat tie voj. byty co niektori podostavali.... Tak uvidime, ako to nakonice dopadne.
Ked budem vediet nieco blizsie, napisem info 😉

Prajem pekny, aj ked mrazivy den a uspesny prac. tyzden!!

sveva
2. lis 2009

dupi on teraz išiel do servisu sa pýtať čo a ako s autom a keď sa bude dať opraviť, tak ešte musí dojednať nejaké veci a v štvrtok ide už preč, tak aby sa nejako dohodol, aby mi potom auto priviezli atď. takže ani veľmi času na nás nemá. No a ešte uvidíme čo povedia z poisťovne. Neviem si predstaviť, že zostanem úplne bez auta.

dupinka
2. lis 2009

no "poteší" 😖

jaduska
2. lis 2009

dupi dík za info, ešte že ťa máme..... 🙂

svevi - také veci sa stávajú, keď chlap nie je doma, to je zákon schválnosti....ale uisťujem ťa, že aj bez auta sa dá život zvládnuť, ja som toho živým príkladom, je to síce náročnejšie, ale my šikulky ženy zvládneme všetko a kaufland nemáš ďaleko, tak si budeš robiť častejšie menšie nákupy, kým auto dajú do poriadku 🙂 🙂 🙂 🙂

sveva
2. lis 2009

jadus dá sa to zvládnuť. Keď bol mm na cvičení, tak sme normálne fungovali bez auta. 😉 No keď je už Šárka veľká, tak je to už trošku problém ísť k našim. Inak jeden bazár je v meste oproti tým drogériám v podchode. 😉

vavka33
2. lis 2009

Ahojte.No nas tatko konecne v piatok oficialne skoncil akciu vyclenenych sil v Novakoch,tak po 2.5 roku ho budeme snad mavat normalne domka.Jasne,ze budu dake cvicenia,ale uz to nebude taka dlha doba bez neho.Musela som sa s vami podelit o svoju radooooooost.no a maju ist po nejake medaile k ngsovi o 2 tyzdne,tak teraz drahy zhana uniformu,lebo ta jeho je v hroznom stave a tam si na to vraj strasne potrpia.Ale oni na utvare ani uniformi v sklade nemaju.....

dupinka
2. lis 2009

Jeeej, Vavka, tak to sa tesime s tebou!! 😵 😵 😵

Vavka, posli konfekcnu velkost + miery, nieco poriesime 😉

jaduska
2. lis 2009

svevi a kde bývajú vaši? mimo VV?

vavka - ty si taká zlatá ako sa vytešuješ, že bude TM doma, ja už som si tak zvykla na víkednové manželstvo, že som chorá keď je doma dlhšie..... a uniformu si môže požičať TM od MM 😀 😀 😀 😀 ten môj ju mal na sebe asi 2x (ak nie menej) 😝

sveva
3. lis 2009

jadus k našim je to cca 2 km. Bývajú v meste. 😉

vavka tešíme sa s tebou. 😉

vavka33
3. lis 2009

Jaj baby,ste zlateeee,zhanaju mu ju uz skoro vsade,tak uvidime,co s toho bude,ak nezozenu v To,ani v MT,tak sa obratime na vas.V LV nemaju na sklade ziadnu.Jaduska,aj ja som si zvykla,ze sme spolu,len cez vikendy,ale preto,ze som musela,teraz uz nechcem vikendove manzelstvo,stacilo 😀

dupinka
4. lis 2009

Baby, práve sme prišli od lekárky, Adamka opäť nezaočkovala, lebo má v nose zlatého stafylokoka. 😖 Vraj ak sa to správne prelieči, tak to nebude mať žiadne následky, no ja sa bojím, aby sa mu neopakovali nádchy a pod.
Chcela mu na to dať lokálne antibiotiká, ale odmietla som, že uvidíme, ako dopadne opakovaný výter.

Naozaj mu nehrozia opakované zápaly a nádchy? Juj, dúfam, že nebude z neho chorľavé dieťa.
Máte s tým niektorá skúsenosť?

vavka33
4. lis 2009

Ja to poznam od kamaratiek,ale zbavili sa toho len sATB,inak to jetam stale a nepotesim ta,naozaj su tam stale nadchy a prechladnutia.je to hnusny bacil.radsej si mala dovolit tie atb,dokina vie,preco mu ich chcela nasadit....

vavka33
4. lis 2009

Zlatý stafylokok pro zdravého jedince nepředstavuje žádné velké nebezpečí, ale u oslabených lidí (např. starých, nemocných, v nemocnicích, s poruchami imunity, malých dětí) může vyvolal závažné i někdy život ohrožující komplikace. Stafylokok je běžný ve výtěrech z nosu, krku nebo na kůži u zcela zdravých lidí a není to žádný problém. Předpokládám, že vnučka je ale léčena antibiotiky a ptáte se jen na možnost doplnkové léčby nebo opatření kolem infekce. Bohužel někdy antibiotická léčba není příliš uspěšná, musí se opakovat i více antibiotik, než se najde to správné a opravdu účinné. Stafylokok je prostě dost odolný. Pokud je stafylokok na kůži u vaší vnučky, přenáší se kontaktem i předměty, pokud je v krku, pak kapénkovou infekcí - proto ale dbejte všichni na zvýšenou hygienu v domácnosti - myjte si ruce, velmi často perte s vyvařovacím programem, můžete zkusit i to horské sluníčko. Rozhodně pokud maminka kojí, by měla v kojení pokračovat, protože tak předává miminku důležité protilátky, které pomáhají dětátku bojovat s infekcí a také pomáhají k vyzrávání jeho imunitního systému jako celku.
tu mas o tom celu temu:https://https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dupinka
4. lis 2009

diky, vavka, tu temu som presla a chyta ma hroza 😖 No, uvidime, ako to bude s antibiotikami. Ak tam bude pritomny aj v kontrolnom vytere, tak potom asi nic ine nezostava 😒

vavka33
5. lis 2009

Neboj,snad to bude vporiadku.su aj horsie veci ako nejaky stafylokok 😉

dupinka
5. lis 2009

tak to mas pravdu 😉

jaduska
6. lis 2009

dupi aj my sme už bralo ATB ☹ ale maličká bola hrozne zahlienená....

dupinka
6. lis 2009

Ahojte!

Jaduska, tak to mi je luto ☹ Dnes som volala doktorke o vysledky opakovaneho vyteru, tak ten stafylokok je tam stale vo velkom. No sama povedala, ze ak sa Adam citi dobre a zlepsuje sa to, tak mame pockat par dni a uvidime. Ak by sa to zhorsovalo alebo nemenilo, tak predsa len ATB 😖 Tak dufam, ze drobec zabojuje ako spravny vojak.

niki29
6. lis 2009

ahojte kočky tak konečne po dlhom čase som si sadla za PC a navštivila som tuto stranku. Naša Nika je chora už asi 5 krát takže fasa zase vidni že začala školka. Ešteže mas s kým byť. Vodičak mám už 5 mesiacov ale akosi sa bojím jazdiť. Na skúšky som na V3 nešla pretože u nás v Rožnave otvorili V š ošetrovateľstvo a to je pre mna vyhodnješie. Inak v robote je veľmi dobre možem len chváliť. čitam že dupinka vy sa trápite so stafylokokom. No moja dokina dáva hlavne taky m malým deťom ATB na preliečenie pretože inak sa ho asi ťažko zbavíte. Bolo by dobre keby ste si dali urobiť aj vy výter aspoň my to tak robíme že automaticky prídu aj rodičia na výter. No ale to závisi od každeho lekára. Neboj sa my sme mali aj oveľa horšie stavy a výsledky a detički uplne len par týždňove a prekonali to v pohode a teraz sú zdrave. Inak odkiaľ vám brali výter? predpokladám že z nosa ?

jaduska
7. lis 2009

jeeeej niki konečne si sa ozvala.....som na teba myslela, že ako s tou VŠ, či si šla, či nie....

dzio2
7. lis 2009

prosim vas chcem len vediet ci moj manzel moze ist s dcerkou na ocerku ked ja som na materskej.Neviete nahodou?dakujem

dupinka
7. lis 2009

pokiaľ viem, zákon nerieši druhého rodiča,... takže áno 😉

Nika, ahooooj! Že si si na nás ešte spomenula.
Jojo, brali mu výter z nosa. Spomínala som doktorke, že aj ja mávam časté nádchy v jarných a jesenných mesiacoch a sa ma len opýtala, či beriem ATB, a kedže nie, tak vraj to je v poriadku.
Neprechádza mu to samé, stále má po spánku plný nos, tak odsávame a asi predsa len tie ATB vyberieme. 😒

niki29
7. lis 2009

dupinka dávaš kvapky do nosa ? treba dávat nasivin alebo niečo na odpuchnutie sliznice a veľmi dobre zaberá keď ho dáš spať tak daj ku postielke horúcu vodu so soľou a nechaj ju pri malom /pri postielke odparovať aj viac razy ju zohrej. Ja viem aj keď ma plny nos veľmi často neodsávaj lebo bude mať suchu sliznicu v nose a može mu začať tiesť krv. Takže ja radím kvapky určite a takisto skús tu vodu čo máme maličké detičky vačšinou to zabralo. Neni pravda že keď nberieš ATB tak je všetko ok. A ešte ma napadlo skús ju poprosiť či by ťa neposlala na ORL teda krčné a tam určite ho vyšetria lepšie ako bna detskom pretože tam oni vidia lepšie aj do nosa aj do hrdla a hlavne vedia urobiť výter ovela kvalitnejšie- viem podľa seba však tam robím. tak ahojte inak varím , upratujem a perem ako blázon, cez týžden akosi nestíham. Dupinka keby si niečo potrebovala ohladom tohoto tak sa pýtaj aja to možem v pondelok konzultovať so svojou dokinou veď denn máme aj 60 deti a takých maličkých okolo 20. Sa udujem že ťa ešte neposlala na ORL pre ten plný nos a hlavne opakovaný zlý výter.