Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

marianka8004
19. lis 2009

jaduska-tak skoro vstavate?moje kočky nikdy nestavali tak skoro.dnes bol mm doma,tak odviezol viku do školy,a ja som si ešte lahla,a spala som do 9.ani nepamätam,kedy som tak dlho spala,ale pomohlo.od rana makam ako fredka 😀 😀 😀

sveva
19. lis 2009

Ahojte. Tak my sme tiež vstali o 9, ale v noci sme boli zase hore od 3:15 do skoro 5:00 takže som rada že takto potiahli. A išli spať o 22:00 neviem čo sa im deje. nejako nechcú zaspavať. Nehovorím, že sme boli na prechádzke a išli sme k našim, no tak to je dosť ďaleko, ale oni akoby sa tou prechádzkou dobili energiou. 😝

dupinka
19. lis 2009

Ahojte!

Adam zaspava najnovsie o 20tej, zobudi sa cca o 2h a potom o 5:30, ked vstava MM do prace. Potom je hodinku hore, a tak este zalahneme do 8:30. 🙂

Dnes sme po ockovani, konecne. Sopliky uz nema, nakoniec sme toho stafylokoka "rozchodili" tak dufam, ze sa nam choroby vyhnu velkym oblukom.
Inak, meria 68cm a vazi 8300 g. Je dost statny, po tatkovi 😅

Baby, mozem ist s malym von ked je po ockovani? Vonku je krasne, potrebujem zbehnut do obchodu, bo nechcem cakat na MM. Hm?

trpaslikg
19. lis 2009

ahoj holky, ja mam vojaka a v podstate je doma porad... nebo za rok nejkam odjede na dni a to je vse...nemuzu si stezovat 🙂... a to mame dve deti, ale je fakt, ze se vetsinou zbalim a necham se odvezt k mamce 😀

vavka33
19. lis 2009

Ahoj trpaslik,vitaj medzi nami. 😉
Dupi,jasne,ze mozes ist vonku,pokial nema teploty po ockovani 🙂

jaduska
20. lis 2009

marianka - to výnimočne som takto vstala,lebo má bolí sánka a nemohla som už spať...inak moje baby tiež ľúbia pospať dlho....

Ja som včera vážila Oli na normálnej váhe a mala rovných 9 kg..... 🙂 a má už druhý deň teplotu a včera ju aj preháňalo..... no a máme už 3 zuby 😀

sveva
20. lis 2009

My sme dnes boli na poradni a Šárka má 72 cm a váži 9600 g a Eliška má 96 cm a 14,2 kg. Šárka bola aj zaočkovaná tak len jedna slzička vyšla. Hneď ako som jej pritlačila, tak prestala plakať. Naozaj iba chvíľka. Inak s tou výškou je to dosť zaujímavé, pretože nosí nohavice 86 niektoré má aj 92. Takže asi má dlhé nohy po tatinovi 😅

marianka8004
20. lis 2009

moja emka bude maťvo februari3roky a važi 10,6kg.ale keby ste videli,kolko spapá 😉 za troch.asi jej dobre spaluje.ked bola menšia,tak sme chodili po kadeakych vyšetreniach,zuby sa jej pomali rozpadavaju,a nič sa nezistilo,jednoducho je taka...

dupinka
20. lis 2009

každé dieťa je malá veľká osobnosť.... 😉

sveva
21. lis 2009

ahojte, tak ja som sa včera večer dozvedela, že môj podnik niekedy nabudúci rok skončí, takže do roboty nemám kde nastúpiť a ešte aj MM príde asi o prácu. No netuším čo my budeme robiť. ☹

jaduska
22. lis 2009

marianka - ja som myslela, že naša Boba je taký suchárik, ale pozeráš, že vaša Emka je ešte väčší. Naša Barbora toho tiež zje za troch a váži toľko, čo Sandra 10-mesačná.

Evi - neboj....možno ten podnik neskončí a J. určite neostane doma ležať, aj keď náhodou z armády bude musieť odísť...tvoj je aspoň mladý, tak má šancu nájsť si robotu aj inde, ale môjmu keď zmluvu nepredĺžia, tak neviem, kde bude zase začínať 😒 Už by im ten zákon fakt mohli zmeniť, nech majú chlapi robotu istú, keď chcú byť v armáde 😠

bodka13
24. lis 2009

ahojte dievčence 🙂

Svevi...neboj,ešte máš čas nad robotou rozmýšľať a dovtedy sa to určite nejako vyrieši 😉 ...jemu tento rok predlžovali iba o rok?koľko má ešte do výsluhy?

a s tým zákonom máš Jaduška pravdu...mali by niečo vymyslieť aby tí chlapi čo to chcú robiť mali svoju robotu istú a nemuseli sa báť či im záväzok predĺžia alebo nie ☹ ....ani náš tato nevie na čom je 😒 ale musíme veriť ,že sa to nejako utrasie

lubica69
24. lis 2009

jeeeeje
Ahojte
A som sa aj snažila nejakú takúto tému tu nájsť a neviem prečo som ju nevidela
Tak tu ste žienky priateľky vojakov Zdar všetkým
Ja mám mm vojaka Momentálne na zahraničnej misii Ale už o tri týždne sa vracia po pol roku
A vy máte mužíkov doma?Dochádzajú tiež na týždňovky ako ten môj keď príde? 😀 Ako to zvládate ak sa smiem opýtať
Ďakujem

sveva
24. lis 2009

Bodka áno predlžovali mu iba na jeden rok, takže neviem ako to dopadne a s mojím podnikom to vonkoncom ružovo nevyzerá už odvolali riaditeľa. do výsluhy mu ešte chýba asi dosť rokov.

Lubica vitaj v klube. Ja mám tiež mm na misii a príde až koncom januára.

kavaapalma
24. lis 2009

Ahojte,
svevy a kde je ten tvoj furt zabudnem,viem ze nie som jedina kto ma mm prec...teraz chytam nocne asi budem mat cely tyzden v tme jak krtek 😝
lubica69 vitaj medzi nami zenami 😉

lubica69
24. lis 2009

Ahojte a ďakujem
Sveva a ako to zvládaš s dvomi malými detičkami?
Kavaapalma a kde pracuješ keď nočné?

sveva
24. lis 2009

kava ako hovorí Eliška "tatino je v páci Boše" 😀 😀 😀

Lubica dá sa to zvládnuť, nemám síce čas na veľa vecí, ale nesťažujem si. Vystrájajú a vôbec nemám času myslieť na to že som na nich sama. No a keď je už zle, tak idem k rodičom aby som trochu vypla. Ešte šťastie že ich mám. 😵 😵 😵

Inak Šárka začala rozprávať, máme všetky zúbky a už sa pýta na nočníček takže plienku máme na spanie a keď niekam ideme. No a Eliške sa ústa ešte nezatvorili. Neustále hovorí a hovorí, dokonca aj keď spí tak občas rozpráva. 😀 😀 😀

marianka8004
25. lis 2009

ahojte všetky vospolok,lubica69 vitaj. kde maš mm na misii?pozeram,že mame rovnako stare deti.čo robiš?maš niečo,ked ti skonči materska,alebo už robiš?
sveva ako rychlo to ubehlo.tebe to je určite dlho,ale len pred chvilou odišiel.a nepride už ani na sviatky?

sveva
25. lis 2009

marianka nie, uvídme sa až nabudúci rok. Dievčatám neksutočne chýba, vidno to na nich, no ale už iba 2 mesiace a máme ho doma.

kavaapalma
25. lis 2009

robim na tri zmeny v automobilke no kde inde asi tak ze...robim kabelaze do aut...
mat tak inu moznost uz davno tam nie som

lubica69
25. lis 2009

Ahojte
Môj mm je v Afgáči
Marianka zatiaľ som doma so Sebastiánkom no a keď sa mm vráti chcela by som aj druhé bábo 😀 Ak sa podarí Tak si zatiaľ nejak nič nehľadám Dám si predĺženie materskej do 4 rokov dieťaťa bez nároku na nejaký príspevok ale aspoň štát za mňa bude odvádzať A od decembra si chcem začať prispievať do sociálky
Prácu si zatiaľ nehľadám lebo sme sa pred dvomi rokmi presťahovali mimo mesto na dedinu a kedže mm chodí na týždňovky bolo by to ťažšie sama s malým do aj zo škôlky a tak
Juj už som veľa popísala prepáčte 😅

dupinka
26. lis 2009

Ahojte!

Lubica, vitaj!

My sme asi jediní, čo majú ocka každý deň doma 😅 Asi by som nemala provokovať, čo? 😀
Ozaj, baby, konečne som sa dopracovala k hlbšiemu štúdiu zákona 328/04 o sociálnom zabezpečení vojakov, a tam sa rieši problematika skončenia sl. pomeru pred uplynutím 15r. služby.
Odvody odvádzané po 1.7.2002 sa presúvajú do Sociálnej poisťovne. Problém je ale v tom, že v rámci odvodov naši mužíkovia neplatia poistenie v nezamestnanosti, takže podporu v nezamestnanosti by nedostali.
Ale aspoň sa im rátajú roky do civilného dôchodku, nárok na nemocenské dávky a tak.

Lepšie niečo ako kopanec do r..i

jaduska
26. lis 2009

dupi - ešteže ťa máme....ja som mala choré deti, maličká mala teplotu asi 2 dni, ale prerezal sa jej 4-tý zúbok, tak asi preto a Barborka už tretí deň bojuje s teplotou +/- 39 st. 😒

Svevi - Šárka je šikovná, keď už nemá plienku cez deň....

Naša Olívia keď sa postaví na štyri, tak dvíha riťku, akoby už po dvoch chcela chodiť, keď nevládze, tak oprie čielko o zem, ale riťu drží hore....podarená je

lubica69
26. lis 2009

Ahojte
Dupinka ďakujem a neprovokuješ To my len ticho závidíme Užite si tatina doma Aj adamko Lebo to hrozne rýchlo letí
Ja som zvedavá na reakciu Sebastiánka keď ho po pol roku uvidí Hádam nebude,že UJO 😀
Fu tak to s tým zákonom som vôbec netušila Môjmu chýbajú nejaké 2-3 roky do dôchodku tak ani nešpekulujeme
Ak sa ovšem stále misie rátajú za 2 násobok 🙂

marianka8004
26. lis 2009

dupi-nie si sama aj my mame ocka každy deň doma,teda,sem,tam služba 😖 .ked nastupi do armady,tak chodil na tyždnovky,potom som zo staršou dcerou išla za nim,boli sme v podnajme,potom sme sa vratili domov,kupili dom a dal sa preveliť.takže sme spolu.a tešim sa tomu som riadne chora,ked ma službu,ale čo už.

lubica69
26. lis 2009

Marianka tak aj vy to máte super Môj sa už nemá kam dať bližšie preveliť Len ho prevelujú ďalej a ďalej 😖

bodka13
26. lis 2009

ahojte 🙂
tak aj my sa hlásime,že máme tatina každý deň doma okrem občasných služieb 😉

vitaj Lubi 😵 😵 😵

Dupi...a nemáš aj nejaké horúce informácie,ako bude armáda riešiť predlžovanie záväzkov aby bola dosiahnutá doba 15rokov=nárok na výsluhový dôchodok ?...či pôjdu do civilu iba tí,ktorí už odslúžili minimálne 15r?alebo aj tí ktorím končí napríklad 10ročný záväzok?......hádam som to napísala zrozumiteľne

sveva
27. lis 2009

ahojte
Tak ja nemám veľmi dobrý začiatok dňa. Šárka v noci nemohla zaspať a stále sa len túlila a dnes ráno vstala umrnčaná a má teplotu, takže ideme k doktorke. Uvidím čo povie, dúfam, že to nebude nič vážne.

bodka13
27. lis 2009

svevi ☹ ....rýchlo sa vyliečte 😉 😵 😵 😵

dupinka
27. lis 2009

Ahojte!

co sa tyka predlzovania zavazkov, tak konkretne info nemam, ale podla mna sa budu predlzovat zavazky v zavislosti od toho, na akom utvare su. Lebo sucasna vlada bude drzat len to, co je nutne pre potreby NATO, inak by najradsej z armady urobila domobranu 😖
Ked budem vediet nieco presne, tak dam, samozrejme, hned vediet.

Svevi, drzte sa a skore uzdravenie vsetkym chorym!!!