Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

lubica69
3. pro 2009

Svevka ďakujeme 😉 Veď vy už tiež len chvíľku a príde vám 🙂

sveva
4. pro 2009

Lubica ešte mesiac a pol. ☹
Trochu na mňa ide debka, lebo idú sviatky a my budeme od seba. Včera večer to na mňa už doľahlo a aj som si poplakala. Bude Mikuláš, Eliška oslávy 3 roky a budú Vianoce. MM sa snaží nedať to najavo, ale ja cítim, že ho to trápi, lebo tu nebol na žiaden ich sviatok.

marianka8004
4. pro 2009

svevi je to určite ťažke,ale on vam to vynahradi až sa vrati.len vydržať.

kavaapalma
5. pro 2009

ahojte,
dupinka tak peknu dovolenku,so vsetkym co k tomu patri 😉
ja sa uz nemozem dockat kedy bude po sviatkoch asi som divna,potom to uz bude ist dole z kopca...mozno preto to az tak neprezivam tie sviatky lebo zatial nemame deti...

dupinka
5. pro 2009

Ahojte!

Prave sme dali do okna topanocky a cakame na Mikulasa 😵 😵

lubica69
5. pro 2009

Ahojte
Svevi rozumiem ti ale snažte sa nejak vydržať 😉

jaduska
6. pro 2009

Baby ahojte, už prestávam stíhať všetko, čo treba, pomaly sa blíži skúškové, tak sa "teším" na ten blázinec, ale som si povedala, že už sa nemienim toľko stresovať ako minulý rok, lebo sivé vlasy pribúdajú.... 😀 😀 😀 😀

Svevi - ono poplakať občas nezaškodí, aspoň sa z človeka vyplaví všetko zlé....neboj, sviatky boli a budú, dôležitejšie sú iné veci - napr. urobiť si sviatok zo všedného dňa 😵

lubica69
7. pro 2009

Ahojte
Jaduska a čo študuješ?Šikovnica keď stíhaš popri 3 detičkách 😀 😀 😀 Klobúk dole 🙂

jaduska
7. pro 2009

lubica študujem predškolskú a elementárnu pedagogiku - druhý rok... občas stíham, občas je to o držku, ale v podstate sa dá....som skonštatovala, že keby som bola mladá, slobodná a bezdetná, tak musím zvládnuť aj tri vysoké školy naraz 😀 😀 😀 totižto jediné, čo mi robí najväčší problém je čas....

lubica69
8. pro 2009

Jaduska tak lepšie ako tri vysoké školy sú tri detičky 😀 😀 😀 A vidíš aj napriek tomu stíhaš,zvládaš ŠIKULA 😀
My ideme teda asi nakoniec na ten víkend za tatom do tých tatier 🙂 Juj ale sa tešíme po pol roku 😝

sveva
8. pro 2009

ahojte.
Tak my sme sa dnes boli prejsť do škôlky, či nám Elišku vezmú. Mali sme to sľúbené ale dnes mi riaditeľka povedala, že nemá voľné miesto. Tak som išla do druhej škôlky a tam mi ju vezmú, tak sa teším že budeme mať škôlkárku. Len som zvedavá ako to zvládneme. 😅 Inak Eliška sa veľmi tešila do škôlky a dnes sme tam stretli Mikuláša s Čertom a dievčatá to celkom dobre prijali a Eliška dokonca pýtala darčeky. 😀 😀 😀 No a potom sa nejako zaťala a hovorila, že už do škôlky nechce ísť. 😝

lubica69
9. pro 2009

Svevi tak super,že ti ju vezmú Ja chcem dať malého až od septembra 🙂

marianka8004
10. pro 2009

kde ste kto?umyvate okna? 🙂 ja som urobila dukatove buchtičky,najedli sme sa a idem do spalne umyť okno,skryne nech tej roboty ostava k sviatkom čim menej.ešte mam kopec šitia,a ani neviem, čo budem piecť.už ste niečo piekli?moja mala pojde do školky od februara,lebo asi začnem podnikať.

lubica69
10. pro 2009

Marianka tak šikulka Mňam buchtičky 😝 Tak držíme palce v podnikaní 😀 A v akej oblasti ak sa smiem opýtať? 😅

sveva
11. pro 2009

Marianka tak budeme držať palce aby sa ti podnikanie rozbehlo. 😉

Lubica ja som ju chcela dať už v septembri, ale mali všade plno (teda v termíne zápisov), potom mi sľúbili že od októbra mi ju vezmú, na to že v decembri sa máme pripomenúť a keď sme tam boli tak majú plno. Išla som do druhej škôlky a tam mi ju bez problémov vezmú, dokonca mi povedala že berú aj dvoj ročné deti, tak teoreticky by mi vzala aj Šárku. Tak sa tak v kútiku duše teším, že keby niečo, tak ju tam môžem dať a nemusím zháňať opatrovateľku.

lubica69
11. pro 2009

svevi tak super 😀 aspoň ich tam budeš mať spolu pokope 🙂

marianka8004
11. pro 2009

včerajšie buchtičky sa podarili, 😀
som krajčirka,a tu na okoli nič take nemame,tak chcem vyskušať.aj tak robotu tu na dalekom vychode nenajdm.a tak aspon budem mať volnejšie v tom,že si budem mocť sama vodiť a vyberať malu zo školky.dufam,že to pojde.

jaduska
11. pro 2009

ahojteeee.....

Svevi - neboj, Eliška škôlku zvládne určite, rána budú možno ťažké, hlavne keď ťa uvidí, že s malou odchádzaš preč, ale všetky tie plače väčšinou končia za dverami triedy....Ráno v šatni v škôlke to netreba naťahovať, len ju prezuť, prezliecť a ísť čím skôr preč, aby nemala čas vymýšľať. Ale myslím, že Eliška je spoločenské dieťa, tak s ňou problém nebude.....

Marianka - držím palce, nech ti to podnikanie výjde, začiatky sú ťažké, ale keď si získaš stálych klientov, tak to pôjde.... 😉

Lubica - pekný víkend v Tatrách....

Ja idem ešte zajtra do školy, potom v utorok na skúšku a do januára mám prázdniny 😵

dupinka
13. pro 2009

Ahojteeee!

práve sme sa vrátili z Tatier, bolo super. Aj snech sme posledné dni zažili 😀

A vy ste sa ako mali?

sveva
14. pro 2009

dupi tak dúfam, že si si oddýchla. 😉

Lubica ako spoznal malý tatina? 😵

dupinka
15. pro 2009

Lubica, my sme akurát stretli chalanov, čo sa vrátili z Afgaču, boli na kontrole v Novej Polianke, tak neviem, či nie aj Tvoj MM....

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30341409&...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30341412&...
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30328392&...

marianka8004
16. pro 2009

dupi-maly je zlatučky,a samozrejme aj ty. 😉

jaduska
16. pro 2009

dupi, tak tie Tatry vám úprimne závidím.....normálne asi hodím deti do auta a ideme aj my trošku do snehu....

Adamko je už riadny chlapisko....už lozí? Naša Olívia začala minulý piatok, tak už sa dostane, kam potrebuje, len ona sa začala najprv staviať na nohy, až potom zistila, že to ide aj po štyroch....srandovná je niekedy...

Na FB mám aj ja profil, môžem si ťa dať medzi priateľov?

dupinka
16. pro 2009

Ahojte!

Jaduška, samozrejme, že môžeš 😉 Adamko lezie dozadu a posledné dva týždne sa zaprie čelom o zem a zdvíha zadok, doslova urobí mostík.
Dnes je strašne mrzutý, hryzie všetko okolo seba, tak snáď sa tie zúbky definitívne ukážu.

vavka33
16. pro 2009

Caute babule,zdravim stare clenky a vitamtie nove. 😉 Dlho som tu nebola,bola som dva tyzdne PN a riesila som vela veci najma v sebe,tak som nemala chut ani pc zapinat.Medzitym sme oslavili Vaneskyne 9.narodky a samozrejme Mikulasa.Uz mame aj vianocny stromcek,hihi
aj ja som na FB,aj mna si mozes pridat,haha

sveva
16. pro 2009

ahojte

dupi malý je už riadny chlap. 😀 Aj ja som si ťa pridala na FB 😅

vavka dodatočne prajeme Vaneske všetko najlepšie k narodeninám. 😵 😵 😵

Jaduska 😀 a ako sa zatvárila, keď zistila, že to ide aj po štyroch?

jaduska
16. pro 2009

Svevi - bola podarená, ona predtým tiež robila mostík, ale na čele - oprela čelo o zem a dvíhala zadok...no raz som si tak čupla a začala ju volať k sebe a ona sa tak nemotorne čaptavo pohla dopredu po štyroch, taká bola podarená.... všetci sme sa z toho začali tešiť, len pozerala, či nám preskočilo.... 😀

vavka - by som si ťa na FB pridala, ale neviem, pod akým menom tam si 😒 😵

dupinka
16. pro 2009

baby, to táto téma potom zanikne, keď budeme všetky na FB ☹
Jaduška, náš Adamko má teraz "mostíkové" obdobie, ja len dúfam, že sa čoskoro pohneme dopredu, lebo mám pocit, že sa mu nejako nechce. Ale zase pekne sedká a v stoji dokáže pekne dlho postáť....

Verím, že ste boli všetci s malej nadšení.

Vaneske dodatočne všetko naj... k narodeninám 😵 😵

jaduska
16. pro 2009

dupi - naša prostredná vôbec nechodila po štyroch, najprv sa iba tak presúvala po riťke a potom rovno začala chodiť. Ale zas je pravda, že tým, že nechodila po štyroch, tak začala neskôr chodiť.
Adamko je šikovný, keď už stojí, naša Olívia sa tiež postaví, ale je to ešte také kyvotavé.... 😀

dupinka
16. pro 2009

Jaduška, segrina malá lozí ako záškodník, má silné rúčky, náš Adamko zase nožičky.Je staršia a ešte nesedí, náš drobec už áno, aj keď ešte niekedy spadne na bok.
Každé dieťa je iné, treba mu nechať čas.

Dnes sme bez ocka, tak mi je trochu smutno, keďže sme boli posledné dni spolu nonstop.