Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
1. únor 2010

Dzio, Adamko ma dva 1tky dolne a teraz ma opuchnute dasienka dole v mieste ocnych zubkov...

Fuuu, kukam, ze moj syn stihol pocas pisania prispevku postlacat riadky a hodilo to tu ako pekne dlhy prispevok 😅

dupinka
1. únor 2010

dva= dve

jaduska
1. únor 2010

šikovný Adamko - a ja pozerám, či mi internet blbne, alebo čo 😀 😀 😀 😀 😀

svevi - aj túto som obkukovala a presne som rozmýšľala, či nebude v Poľsku lacnejšia, tak potom dzio podaj hlásenie o cenách v PL 😀 😀 😀 😀

dzio2
1. únor 2010

ja tiez ze je chyba na internete joj aky sikovny 😀 😀 😀 😀, dupinka a aky krem pouzivas pri zubkoch?ja mam CALLGEL , jaduska no urcite to bude ovela lacnejsie v PL lebo tiez som tam kupovala vajicko vyslo nas na nase peniaze 1000sk a v CADCI tu istu v BABY obchode v detskom svete stala 2600sk, ja v PL kupujem vsetko 😉

jaduska
1. únor 2010

my tiež nemáme do Poľska ďaleko, ale ja nejako tým poľským výrobkom neverím, neviem prečo.... kočiar síce tiež mám z Poľska, vyšiel lacnejšie ako tu, ale je to vidno aj na kvalite.... ale tá autosedačka, čo dala sveva link, tak tam je písané po poľsky farba, tak som chcela vedieť, že koľko výjde tam....

sveva
1. únor 2010

jadus, jednu autosedačku máme z Poľska a stála okolo 1300,-- Sk. 😉

dzio2
2. únor 2010

jadus vies co bola by si prekvapena co vsetko sa vozi t polska a unas sa to predava za nekrestanske peniaze , otom so sa presvedcila ked sme kupovaliu novu spalnu a kde sme prisli tak nabytok skoro vsade z polska a to iste kociky , sedacky , postielky , tehotenske veci ,oblecenie no vsetko dovoz z polska, dokonca aj spolocenske saty kostimy, no vela veci je dovazane z PL a prave preto ja uz iba do polska

jaduska
2. únor 2010

Dzio aj u nás je veľa vecí z Poľska, my tu máme aj originál poľské potraviny, takže ja tie výrobky poznám (aj nábytok atď). Akože nehádžem všetko do jedného vreca, ak by som natrafila na kvalitný poľský výrobok, tak si ho určite radšej skočím kúpiť do PL, tak ako ty 🙂 Môj ujo býva pár km od hraníc s POľskom a oni komplet všetko odtiaľ kupujú už dlhé roky a sú spokojní.....

dzio2
2. únor 2010

jadus mne je len luto ze vela podnikatelov chodi nakupovat do PL a daju nato taky rabat ze sa mi krutia oci 😕 ja co som kukala take sedacky ,ktoru chces ty tak tam stoji okolo 2000sk v polskom Tesine

kikusa100
2. únor 2010

caute kocky..ako sa mate 100 rokov som nebola tu medzi vami..pamatate si na mna este??pozeram ze ste asi na FB tam som skor. a asi si uz od jari dame aj my net doma tak budem castejsie na nete..hura.napisem niektorej ip aby ma kontaktoval na face a dajte si ma za priatelku..teda ked chcete

kikusa100
2. únor 2010

to s tymi sedackami myslite vazne..ani sa mi nechce verit ze su to take sumy a potom to tak predavaju tu hruza..ved aj poliaci maju okolo 12000sk najlacnejia a tak..a aj vyssie...hruza..

dupinka
2. únor 2010

Jeeej, Kikus, ty si tu uz fakt davno nebola...

a ani Zoyka a Roasha a dalsie partacky.

My sme v PL kupili postielku. Niektore veci sa oplatia, je to o tom, ze Poliaci boli vzdy spekulanti, smelinari a tazia z toho, co sme my v nasom hospodarstve znicili svojou hlupostou.
Ale vela veci su lacne na ukor kvality... Napr. nabytok je sice cenovo prijatelny pre vacsinu priemerne zarabajucich nasincov, ale kvalita nic moc, sak drevotrieska... No na kvalitne drevo asi tazko niekto naskrabe peniazky.

dzio2
2. únor 2010
bodka13
2. únor 2010

😕 😕 😕 Kikuš že sa tu aj ukážeš 😵 😵 😵

aspoň nám napíš čo máš nové? ako sa máš?....

sveva
3. únor 2010

kikus no že sa aj ozveš. 😅 Ako sa máš, čo máíš nové?

Dupi,tak poviem, že ten nábytok, je fakt dosť blbý.

dupinka
3. únor 2010

Ahojte!

ako bojujete?

vavka, ako zvladate skolku?

Baby, dajte typ na nejaku fajnovu tortu pre manzela, bude mat narodky, tak chcem nieco "eno-nuno" 🙂

vavka33
3. únor 2010

Dupi,podla toho,aku tortu ma manzo rad,teda ake vchute. 😉
Na mail mi nic neprislo-to co si mi vcera mala poslat ☹
Nasa Lea je skolkarka ako vysita,je to moje bezproblemove zlatenko.Zas nesklamala moje predpoklady o tom,ze nebude mat so skolkou problem.To skor ja som mala 1.den,dnes som uplne kludna. 😵

dupinka
3. únor 2010

vavus, vsimla som si, ze sa mi mail vratil, tak som ti to rano preposlala znovu a opat sa mi to vratilo.... tak ti to dam do IP. 😉

sveva
3. únor 2010

vavka tak to máš super. Eliška stále chodí do šklôlky s plačom. 😖

Dupi ja sa chystám robiť mm slanú tortu. Keďže nie je veľmi na sladké, ale už som mu robila aj tortu v tvare prs a mal tam aj koňak namiesto mlieka. 😀

sveva
3. únor 2010

Baby teraz ma napadlo, že som nepísala čo sa nám stalo pred týždňom. Obliekala som dievčatá, lebo sme išli odviesť Elišku do škôlky. Pekne som ich nachystala, obliekla, vyhnala som ich na chodbu, nech sa nespotia, zamkla som dvere a išli sme na výťahu dole. Vyšli sme vonku, zniesla som Šárku po schodoch dole a postavila som ju na zem. Teraz som sa tak na ňu zapozerala, že ide nejako zvláštne, pozriem jej na nohy a ona išla chúďatko v ponožkách. Vtedy som si spomenula na film "s tebou me bavi svet". Tak sme sa vrátili a obula som ju. Celý deň som sa na tom smiala, že Šárka ide celý čas v bačkurchach.

dzio2
3. únor 2010

sveva 😀 😀 😀 😀 😀 dupinka teraz letia tie v tvare prs, spodneho pradla atd, skus podla mna sa takej torte potesi kazdy muz , bodka ako M v Martine?a ty ?

dupinka
3. únor 2010

Svevi 😀 😀 😀 este ze si si vcas vsimla, hihi.

Tvarovo to asi bude klasika okruhla, kedze taka zdatna pekarka zase nie som, len som chcela nejaku zaujimavu plnku alebo polevu a tak. Svevi- tie prsia si ako robila??
Este mam par dni rezervu. 😉

lubica69
3. únor 2010

Ahojte
Tak ja po dôhej dobe Vás všetky zdravím 😉 Mužík bol mesiac doma tak som ani na net nestíhala 😅
Vavka tak čo najmenej problémov so zúbkami Aj my máme jeden mŕtvy čierny predný horný-úraz Ale nič s tým neurobím
Jaduska určite si skúšku urobila Daj potom vedieť
Bodka ja som mala Ale teraz je v Seredi 😖

sveva
3. únor 2010

dupi základ je korpus v tvare srdca. Plnku som robila uvarený vanilkový puding a potom som pridala kyslú smotanu. Naplnila som, a mala som jednu klasickú piškotu, tú som rozmrvila, pridala som džem, šťavu z kompotu a vytvarovala som prsia, dnu som dala kinderko s alkoholom a slamku z džusiku, to aby mohol vypiť, dala som to na srdce a potom som dala marcipán z jojo cukríkov. Je to jednoduché, nič zložité a tiež nie som žiadna pekárka. 😉

dupinka
3. únor 2010

fuuuuha, tak to by som teda mohla skusit 😀

lubica69
3. únor 2010

svevi super nápady na torty 🙂
inak na tých bačkurkách som sa riadne nasmiala keď som si to predstavila 😀 😀 😀

bodka13
3. únor 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂
ďakujem za opýtanie Dzio 🙂 ...hlásim sa z bojového pola 😀 😀 😀

zatiaľ to zvládame bez tatina celkom dobre,len sme museli vypracovať bojový plán na presun detí keď som v robote...a tatino sa má zatiaľ v MT dobre,v piatok bude chodievať domov 😵 😵 😵

Svevi...tie bačkúrky su svetové 😀 😀 😀 😀 a aká si šikovná cukrárka 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

Vavka...blahoželám úspešnej škôlkarke 😵 je to šikulka

Dupi...potom napíš akú tortu si vymyslela 😉

Lubi ...ahoooj 😅 ozaj si sem dlho nenakukla

dzio2
4. únor 2010

ze bojovy plan na presun deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bodka

dupinka
4. únor 2010

bodka: 😀 😀

sveva
4. únor 2010

bodka 😀 😀 😀

Ďakujem ozaj na FB mám tortu čo som robila Eliške na narodky.