Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

pitove
autor
30. lis 2007

ahoj ahoj, tak vidím že všude je to stejné, uvidíme co nás bude čekat v novém roce, jestli zase něco vláda vymyslí.....
dudasik: určitě to bude super, až na nás přijde deprese a stres tak sednem k PC a budeme si psát 😉

abebo
30. lis 2007

Ahoj roasha!Myslim,ze konik tu neni na to,aby sme zistovali,ze kto je kto.Ale aby sme sa hlavne vykecali.A tvojho muza som nevidel uz asi mesiac.Ada poznam,ale on je na inom utvare,ako ja.tak pekny den a zase dakedy napis 😉

roasha
30. lis 2007

abebo,nepotrebujem nic zistovat,a ani ma to nezaujima,detektiva tu robis ty. 🙂 aproppo-manzel si je isty. 😉

roasha
30. lis 2007

na kolko sa ti neda pisat do IP,nebudeme to tu rozvadzat.pekny den. 😵 😎

dudasik
30. lis 2007

Ale ale, co to tu citim za bojoveho ducha 😅 ?
No no no !
Mne sa moj manzel niekedy zda byt poznaceny tym svojim poslanim, ze vie byt taky chladny, ze to castokrat boli. No neviem isto, ci je to tou pracou, ze tam musia byt tvrdy, lebo oni teda casto nesedia, alebo je proste taky... 😖

expertka8
30. lis 2007

...vojak v rodine???....ak dovolite...prispejem troskou ako dieta jedneho delostrelca 😉
....ocino mi straaaaaaaaasne xybal...vzdy a vsade... ☹ ..dokonca si pamatam..ze ked prixadzal po nekonecnyx vojenskyx cviceniax domov..sxovavala som sa od hanby pod stol 😅 ...a ked som v meste videla zelene nohavice..automaticky som sa maminy pytala.."toto je MOJ OCINO???" 😅
...vdaka ocinovi sme sa 5x stahovali po celej republike...este v obdobi CSSR.../jeeeeminenku..pisem a la stara mat spomina 😅 😀 /...4x som menila ZS...a veru...casto mi bolo do placu..ze opat musim menit skolsky kolektiv ☹
...moj brat sa dokonca stihol narodit v Cexax 😅
...hovori sa..ze laske clovek nerozkaze...ale priznam sa..ze po vlastnej skusenosti mat "vojaka" v rodine...som sa zubami ..nextami branila...najst si "partnera v zelenom"...a obdivujem kazdu zenu..ktora trpezlivo znasa udel mangelky-partnerky vojaka....ja ako dieta mam zelenej plne zuby aj do buduceho zivota 😅 😝 😀

dadus
30. lis 2007

dudasik, teraz si to vystihla.....mam pocit, ze moj deto 😉

jaduska
30. lis 2007

Môjho manžela jeho povolanie poznačilo skôr v tom, že dcérka musí poslúchnuť každý príkaz na prvý krát a ona tak strašne rada počúva až na tretí 😀 . Ale chladný našťastie nie je, ani ku mne, ani k deťom.

franti
30. lis 2007

ahojky...pridavam sa do klubu...tiez som manzelka vojaka 😀 ale nie zeleneho ale modreho...takze letectvo 😉. ja som sa kvoli mojmu milemu prestahovala do ciech, uz tu zijem stvrty rok. nestazujem si, ale nie je to ani jednoduche. napriek tomu, ze manzel pracuje na UO, je velmi casto prec...od septembra je teraz uz na piatej sluzobnej ceste v dalekom zahranici... A samozrejme to, ze je umiestneny na UO, neznamena, ze ho nemozu poslat do misie 😒 , ale verime tomu, ze na neho rad nepride 😉.
co sa tyka vztahu otec syn...obcas to tam skripe, hlavne ked sa zo zahranicia vrati az za dva tri tyzdne. mozno sa to niekomu zda kratka doba, ale pre dieta je uz aj to dost dlho. na ocina sa maly vzdy tesi, spomyna ho, ale ked sa ocino vrati musia si akosi na seba zase zvyknut 😒 , ale zatial to nastastie zvladame. 😉 inac maleho zboznuje, je to jeho velka laska a spravil by pre neho a aj pre mna cokolvek.
takze zelam vsetkym manzelkam a priatelkam vojakov vela trpezlivosti a hlavne, tak ako tu uz pisali...spomynat oteckov a ukazovat fotky...nic ine nam totiz asi neostava, ze... 😅

vavka33
1. pro 2007

no vidim,ze klub sa rozsiruje. 😀

dadus
1. pro 2007

no to teda vavi, ani by som nepovedala, ze nas tu tolko je 😀
inac aj nas tatino malu zboznuje a napriek tomu, ze je drsnak, pre nu ma slabost 😉 minule som malu hresila a on hresil mna, ze co ju hrsim....som nechapala 😀 😀 😀

roasha
1. pro 2007

dadus,to mame aj my doma,a potom je mala tazka frajerka,nerespektuje nikoho. 🙂

bihan
1. pro 2007

😀 U nás to asi bude naopak - tato je mäkkýš 😅 a čo sa týka správania, tak vôbec ako vojak nevyzerá.. on je totiž informatik, takže to majú trošku "voľnejšie", ale keď sa nám narodila malá a volal mu nadriadený domov a počula som za každou vetou: "áno, môj kolonel", "ďakujem, môj kolonel", tak mi bolo trochu do smiechu 😅 😀
Toho sťahovanie s malou ešte asi bude poriadna "sranda", lebo tu väčšinou preveľujú po 2-3 rokoch (ak nerátam ročné stáže), takže ak manžel ostane dlhšie v armáde, nebudeme sa sťahovať len 4x ☹

roasha
1. pro 2007

bihan,to mas tazke,ale na druhej strane,mas exkurziu po krajine. 😅

bihan
1. pro 2007

Roasha, tak to hej 😀 a hlavne je super, že námorníci sú vždy pri mori 😎

roasha
1. pro 2007

no vidis,super dovolenky,este ti je z nas najlepsie.moj od pondelka nastupuje na novy utvar,zasa je o 8km blizsie k domu. 😀

roasha
1. pro 2007

inak francuzsko je moja laska,ale este som tam nebola,len som ponad letela. Pariz-vidiet a zomriet./asi som tam zila v minulom zivote,velmi tam tuzim ist 🙂 😵 😵 😵 ./

vavka33
1. pro 2007

Dadi a je nas urcite este viac.Ved snad sa tu stretneme.
Nas tatko nie je drsny vojak,je to uzasny clovek a ked je v maskacoch,je na zjedenie.Nikdy by som nepovedala ze je vojak 😀

dadus
1. pro 2007

bihan, tak to teda, ze to nie je lahke sa stahovat a obzvalst, ak si niektore z tych miest fakt oblubis, ale ako povedala roasha, aspon vidis viac miest 😉
vavi aj ty svojho tak zeries v uniforme???? 😀 😀 😀
inac ked som este ako studacka robila hostesku v statoch, tak raz mi prisli do restiky namornici, koky vsetci v bielych uniformach opaleny, no som ich zrala 😀 😀 😀 juuuj kde su tie casy 😀 😀 😀 no a teraz mam parasutistu 😀 😀 😀

bihan
1. pro 2007

Roasha, poď si to vymeniť, ja Francúzsko neznášam 😅 (no, asi som použila silné slovo.. nemám rada). Nikdy by som sa sem nesťahovala, keby som "nemusela"...Ale ten chlap mi za to stojí 😀

Ja toho môjho v uniforme tiež žeriem 😵 U nich sa to pomerne často mení.. na predchádzajúcom mieste mali maskáče, teraz také modré kraťasy s modrou košeľou (nič extra 😅), ale minule defilovali počas štátneho sviatku, tak keď som ho videla v bielej uniforme, slintala som ako puberťáčka 😀

roasha
1. pro 2007

dadus 😀

roasha
1. pro 2007

bihan,francuzi su mily,ale na moj vkus by mohli byt vyssi 😉 .krajinu by som brala. 🙂

dadus
1. pro 2007

bihan a nepoziciate nam jednu tu bielu, vies ja si len draheho do nej navleciem odfotim a budem nad nim aspon takto slintat este viac 😀

roasha
1. pro 2007

"milí" 😅

bihan
1. pro 2007

Sú milí, kým si u nich ako turistka 😅 Ale s tou výškou máš úplnú pravdu... V porovnaní s našimi chlapmi sú to krpci 😀

dadus
1. pro 2007

neboj uniformu poctivo vratim 😀
roasa, ani ja som este nebola vo francuzsku, ale chcela by som hrozne vidiet versai, ci ako sa to pise, vyzeralo to cool v angelike... 😉

roasha
1. pro 2007

dadus pojdeme spolu. 😎
bihan,boli sme na mallorke,a tam francuzov bolo cca 80%,tak som bola "nizkov"sklamana. ☹

dadus
1. pro 2007

roasha jasne.....a vies co, dobreho vela nenarastie 😀 😀 😀

roasha
1. pro 2007

ano dadus. 🙂
mala ma slubeny disneyland ked podrastie,potrebuje snehulienkove saty. 😀

bihan
1. pro 2007

Daduš, a ktorú chceš? Majú dve - tzv. "malú" a "veľkú" - tá veľká, to je komplet s takými čudnými vecami na členkoch, košeľa, sako, kravata, čiapka, rukavice... a strašne blbo sa z toho perú fľaky po tých mazadlách na zbraniach 😀