Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
3. bře 2008

dakujemeeee!!!

elinka27
3. bře 2008

dupi,najlepsie je do toho skocit rovnyma nohama 😀

vavka33
3. bře 2008

No s rovnymi nohami by s toho asi moc nebolo 😉 😀

elinka27
3. bře 2008

no to bolo myslene obrazne samozrejme, myslim,ze nejake konkretne veci dupinke vysvetlovat netreba 😀

vavka33
3. bře 2008

Eli ja viem,to ma len okamzite napadlo po precitani-to vies,hladnemu sa len o chlebe sniva 😀

elinka27
3. bře 2008

jaaaaj, takto to je teda, oni najhorsie je ked sa clovek ani nestiha najest 😀

vavka33
3. bře 2008

Ako ja dnes 😀

dupinka
3. bře 2008

jeej, baby, no som dnes nad tym premyslala (cela ja), ze v podstate ci bude novela abo nebude, nikde nemam iste, ze na ten kurz pojdem niekedy v blizkej buducnosti. Takze akonahle budem po testoch, ideme na to!! 😀 Naco budeme cakat? Nic nie je prednejsie ako mat krasnu rodinku,...

vavka33
3. bře 2008

huraaaaaaaaaaaaa,vojenske rodiny sa chystaju rozrast 😵

jaduska
3. bře 2008

Dupinka, nech vám to výjde, len to potom nepreháňajte, lebo všetkého veľa škodí, aj dobrého 😀 😝 😀 Moje heslo: "Všetko s mierou!" 😉

dupinka
3. bře 2008

baby, ste hrozneeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 A som stastna, ze vas mam..

petullia
3. bře 2008

Cawte babule... no tak snad teraz monologovat nebudem 😅 ...
Dupinka, aj my by sme xceli babo, ale tiez stale nieco brzdi... kazdy mesiac nieco ine 😠 ... ale sak co, pride bude tu 😀
Dnes som bola zase v LV kukat dalsie byty, ale poviem vam... nic moc! 😒 Tak sme sa asi pre jeden rozhodli, tak som celkom spokojna.. sme sa smiali s Julim, ze nase cislo zivotne je 7... 7. sme sa narodili, 7.7.07 sme sa svadbili, 27.7. sa nam narodil pes a cislo panelaku ktory xceme ma 7 a je na 7. poschodi samozrejme zo 7 😀 a isto som este na dake 7 zabudla, ale tym vas uz nejdem zatazovat 😅
No.... tod moj postreh. Idem sa znovu venovat bakalarke 🙄

jaduska
3. bře 2008

Dupiiii 😉

Petullia moja mama sa stále chce presťahovať do Levíc, aby mala bližšie k sestre a vraj sú tam lacné byty. Dátum svadby ste teda mali pekný, my sme mali 11.11., ale nebol rok 2011 😀

petullia
3. bře 2008

No boli lacne a este niektore aj su, ale idu riadne hore... ked to porovnam spetne tak 4 mesiace dozadu... uz nevedia co maju pytat... akoby tam bolo neviem kolko pracovnych prilezitosti 😠 ... Bo teraz vsade badame pokles cenovy, len tam stupaju... su tam nejak mimo 🙄 ... takze toto nam velmi nevyhovuje, ale uz sme si asi vybrali... dufam, ze nezarieknem!!!! Tak sa ani nejdem rozculovat 😵
Dupinka... aj mna??? 😨

jaduska
3. bře 2008

Petullia to ceny bytov idú hore na celom Slovensku, to je davová psychóza okolo eura. Ja neviem, čo si všetci myslia,že po zavedení eura sme budú chodiť Nemci byty kupovať či čo? Hádam sa to potom ukľudní a tie ceny budú normálne nie takto umelo navýšené. 😠

petullia
3. bře 2008

Neviem... mne sa zda, ze tu vo ZV praveze idu kusocek dole... niektore. Kamosi xceli kupit byt minuly rok a to nehrozilo! strasne vysoke ceny a dnes ked sme pozerali, tak boli velmi mi,lo prekvapeni, ze hadam idu aj oni kupovat. A to just idu dole ked my predavame!!! 😠 A tam kde kupujeme idu hore!!! 😢 To je ako naschval... ok... Bru noc kraaasky 😵 nech sa vam nieco krasne sniva 😉

jaduska
3. bře 2008

Nooo petullia, zaujímava info, žeby sme sa presťahovali ďalej na stred??? 😉 Mňa pred časom neskutočne šokovali ceny bytov v PRešove, istý čas som ich sledovala pravidelne, potom som prestala a keď som ich pozrela cca po pol roku,tak som ostala šoknutá a len som sa zasmiala, lebo čo iné ostáva 😎
Brú nôcku aj tebe

dupinka
3. bře 2008

aj mna prekvapili ceny bytov v Presove. my ked sme kupovali byt v Nitre, tak boli ceny o tretinu vyssie ako na vychode, a v priebehu stvrtroka dobehli zapadne slovensko.
A ked tak pozeram realitne noviny, tak sme trafili dobre, v hodine dvanastej, Dnes ma nas byt hodnotu o polovicu viac ako pred rokom. jeeej, ved my dnes presne rok byvame v Nitre!! 🙂

petulia: aj teba!! 😀 😀

jaduska
3. bře 2008

Noooo, dupinka, tak to treba nejako osláviť 😀 Si nám mohla po poháriku šampanského (samozrejme detského) uliať 😵 😵 😵

Pre zoyku a petuliu:
používate pri tých svojich záverečných prácach túto knihu: http://www.martinus.sk/?uItem=38249 ?

vavka33
4. bře 2008

jadus,super kniha,aj mne sa zide ,ak sa rozhodnem pre ten doktorat.Musim si ju zohnat 😉
Idem k zubarke,potom pridem,ak tam neumrem 😅

dupinka
4. bře 2008

bleee, zubarov nemusim,... Vavka neboj, prezijes to 😉

vavka33
4. bře 2008

Prezila som 😀

jaduska
4. bře 2008

Super vavka, že si to prežila 😀 Mňa keď vezmú na výšku, tak ako prvú si kúpim asi túto knihu, aby som vedela, čo ma o tri roky čaká 😝

vavka33
4. bře 2008

Jadus,inak pri kazdej praci dostnanes aj to,ako to mas pisatale taka kniha je super vec,mas to vsetko pokope

jaduska
4. bře 2008

veď práve,že som čítala tie recenzie k tomu a tam si to chválili.

A vavka ešte sa ťa chcem opýtať na tvoj názor, u nás v MŠ učiteľky vravia,že je zbytočné, aby sa už také malé deti učili angličtinu. Čo si myslíš ty, keď učíš prváčikov, je lepšie, keď majú aké také základy, alebo radšej nie? Totižto u nás v škôlke mala byť angličtina, ale nemal ju kto učiť, tak som rozmýšľala, že kúpim nejakú anglinu pre deti a budem Sandru učiť doma. Čo povieš?

petullia
4. bře 2008

Ahoj... fuuu Dupi tak to mi odlahlo, ze aj mna 😀
Ano, ta kniha od Katuscaka je dobra. Na tuto temu je veeela dostupnej literatury 😉 a pred pisanim zaverecnej prace budes mat taky predmet bakalraska praca a tam budete preberat vsetko podrobne 😉
Co blaznite!!! studovat??? no ja neviem, mozno aj ja pojdem dalej, ale musim si dat cas trosku zabudnut 😅 ... bo sa mi moc nepacilo na VS... ale samozrejme okrem spoluziakov/kolegov!!! ti su uplne perfektos!!!!!a straaasne ich ruuubim 😵 . ale nechystam sa s nimi lucit, isto sa budeme stretavat! 😎
Vavka, tak ty si nemala kto vie ake rano!!! ci nebolelo? 😨

petullia
4. bře 2008

Jadus... ak nevadi tak ti napisem moj nazor aj ja 😅 ... kamoska uci anglinu v MS, ma anglicku triedu, kde chodia aj anglicky hovoriace deti a ja som tam ucila 3 mesiace a musim povedat, ze je to super ked zvolis vhodne metody vyucby 😉 . Ked som bola teraz na praxi tak som deti len tak zacala ucit nejake zaklady angliny a velmi ich to bavilo, co ma potesilo. Zacalo sa to tak nevinne pri rannych hrach a potom ich uz vsertko zaujimalo po anglicky. 😀 Som si uplietla bic... ale nie. zlati boli... len si malo pamätali... musis vela opakovat 😠

dupinka
4. bře 2008

moj nazor jetaky, ze hravou formou sa cudzi jazyk mozu ucit aj deticky v MS. Ale treba s nimi vela opakovat, kedze deti si zapamataju len to, co sa dookola opakuje,.. Ale neprehanat to, kedze ani po slovensky mnohe z nich nevedia plynulo rozpravat,chodia k logopedovi,...
Je to na pedagogovi, aby vedel posudit mieru jazykovej vyspelosti a zrelosti dietata na nieco take... A samozrejme, podstatny je pristup rodica.

Vavka, som rada, ze si to prezla bez ujmy na psychike 😀
Idem na anglinu, pisem dnes test, tak drzte paluchy!! 😉

vavka33
4. bře 2008

Jaduska,podla mna to nie je zbytocne,ked sa v tom pokracuje aj na ZS. 😉
Vanes sa v skolke ucila anglinu,teraz ju nemaju,co je skoda,lebo by nadviazala na svoje vedomosti-vedela toho dost.Ja by som ju mohla ucit,ale ma toho dost aj bez mojho trapenia s ucenim AJ.Tak si pocka do tretej triedy,tam sa zacnu hadam ucit.Ak pojdem od septembra ucit ja,chcem zacat ucit uz prvakov,som zvedava,ci mi to prejde.
Dupi,poriadne napis tie testy 😀
A zubar?ono to nebolelo,len ja ma strasny strach.Tak to tam predychavam.ked mi ho vytrhla,prislo mi zle,neviem preco,este sa mi to nestalo.mozno od stastia,ze sa jej to podarilo,lebo sa natrapila.Boli ma to teraz,ale da sa to vydrzat.Ked nemusim hovorit,je to o.k.,ale hentie dve tu robia bengal,tak musim robit poriadky-slovne,ale ak neprestanupouzijem aj ine metody 😀

petullia
4. bře 2008

a este je velmi ucinne posadit dieta pred anglicku rozpravku v telke... to sa na deti veeela lepi. Moj kamos sa tak naucil plynule 3 jazyky. Vela pedagogov odmieta telku, ale ja tvrdim, ze technike sa nemame branit pokial ju vhodne skombinujeme s ostatnymi edukacnymi metodami... 😀 Dost bolo mudrovania idem pisat pracu dalej 😉