Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

vavka33
16. kvě 2008

Ja som sa dnes pytala,ze ci si to mam zohnat ja-tu vakcinu,tak vraj nie,ze to zozenu oni.Dnes sme boli na tom ockovani,bolo placuuuuuuuuu,ale uz to mame za sebou 😉

dupinka
16. kvě 2008

vavka, ved mala je nejaka vojacka, tak zabojovala, nie?? 😀

vavka33
16. kvě 2008

JAsne,uz bojuje pod perinou 😀

jaduska
17. kvě 2008

elinka super - o trošku menej babračky pri prebaľovaní 😉 my sme tiež boli na široko dosť dlho

My sme si vakcínu museli zohnať sami, ale mama nesklamala, tak už ju máme v chladničke. V pondelok ideme so Sandrou na zubné a v utorok asi skočím s Barborkou, nech ju pichnú ☹

zoya1
17. kvě 2008

ahojte. tak ako? ja veeeeeeľmi biedne. Čítam že všetky dávate tie svoje detičky pichať - fuj vy krkavčie matky 😀 😀 čo vám tie deti narobili? Ale nie, aj ja dám Zoju zaočkovať proti pneumokokom, ale až po štátniciach momentálne by som teploty nezvládla - furt len učím a učím. A už mi ostáva len 10 dní, tak držte palce. Čaute

vavka33
17. kvě 2008

Zoy,preco teploty?nemusi ich mat.
Lea bola vcera na ockovani,tretom.Pri dvoch bpla strasna,bolelo ju to,bola nervozna,nemohla chodit.a po vcerajsom?ani neviem,ze ju pichali,akurat tam ma trosku zacervenale akoby ju nieco ustiplo.a teploty nemala este po ockovani.

jaduska
18. kvě 2008

inak včera som čítala, že teploty, ktoré sú po očkovaní netreba v žiadnom prípade zrážať, aj keď sú vysoké, lebo je týmto si telo vytvára protilátky. Naše baby našťastie tiež nikdy nemali teploty po žiadnom očkovaní. Akurát Sandra,keď bola na 3 roky očkovaná, tak pár dní nemohla chodiť, tak ju tá noha bolela.

dupinka
19. kvě 2008

ahojte!

ako po ockovani??

Ja sa dnes citim nanic: uz sme si povedali, ze sa pustime do snazilkovania, kedze som zdravotne konecne v poriadku, no a dnes som sa dozvedela, ze polrocnykurz v praci, kvoli ktoremu sme v podstate doposial odkladali zalozenie rodinky, nakoniec bude a v septembri!!
A to uz bolo take, ze z toho nic nebude, odkladalo sa to, lebo sa cakala novela zakona, ze pre tych, kt. maju pravnicke vzdelanie kurz pre potreby stalej statnej sluzby nebude treba, a nakoniec predsa k nicomu nedoslo. Len to blbci odlozili o rok neskor a my musime cakat, lebo s bruskom nemozem odist niekam do prdele mimo civilizaciu na pol roka, strelby a telocvik.. A zase ak by sme si naplanovali dietatko, tak sa kurzu aj tak nevyhnem a potom kde s dietatkom, ked manzel je ako vojak stale prec a rodina 300 km mimo??

vavka33
20. kvě 2008

Ahojte.
My po ockovani bez problemov,len jej asi naockovali nejaku brblaciu vakcinu,stale v kuse recni,kombinuje vety,ideme sa nasmiat.
Dupi,s bruskom urcite nepojdes na strelby,budes oslobodena.Len sa pekne snazte,ked chcete babo,strielat pojdes potom 😀

dupinka
20. kvě 2008

vavka, neviem, co mam robit, vcera sme sa o tom chvilku rozpravali, ale len tak potichucky v izbe, mame u nas cely tyzden manzelovho kolegu, lebo kvoli veltrhu nemaju ubytko na Barme, tak sme nechceli, aby nieco zacul. 😒
No a vecer, ked som dosla zo cvicenia, moj manzel uz lezal v posteli, lebo medzitym boli vonku so susedom a prehnali to, tak bolo po debate. Kolega sa vykecaval s frajerkou v izbe, manzel spal, a ja som sedela sama v obyvacke a "pozerala" telku ☹

vavka33
20. kvě 2008

Dupi,pridem niekedy k tebe a pokecame,hm

dupinka
20. kvě 2008

hm,... to by bolo fajn.

vavka33
20. kvě 2008

uz musim,lebo len slubujem,ale kedykolvek mozes aj ty.Zajtra pojdeme do NR podvecer,ideme predat kocik,ale teraz sa to nehodi pristked mate navstevu.TAk asi az na bud.tyzden,ked odide navsteva. 😉

dupinka
20. kvě 2008

vavka, este sa dohodneme,.. oki?

Dnes ideme do divadla na Modru ruzu, ale akosi sa netesim ☹
A dnes mi manzel povedal, ze vie, preco som smutna, a na rozhovor budeme mat este vela casu,.. Som myslela, ze ho zabijem! Ja sa potrebujem o tom porozpravat teraz, ked ma to boli a nie potom, ked to prejde. Ale co uz,..
Este ze mam vas.

vavka33
20. kvě 2008

Dupi,viem,ako ti je,aj ja potrebujem povedat vzdy vsetko a hned,lebo potom ma to zvnutra zoziera.

vavka33
20. kvě 2008

http://www.rodokmen.com/
Dupi,skus prist na ine myslienky 😀

jaduska
20. kvě 2008

jeee vavka, dobrá stránka...aj som tam našla nejakých menovcov

my sa ideme očkovať zajtra a kľudne by som prijala, aby v tej vakcíne bola aj brblacia látka, naša Barborka zatiaľ len mama, daj, gaga a tak brble... Ale včera sa už púšťala chodiť, hoci stáť ešte poriadne nevie, pochodovala ako vojačik na hradnej stráži, asi jej tatko urobil tajne poradovú prípravu 😀 😀 😀

dupinka - chlapi strašne neradi niečo riešia a už vôbec nie rozhovorom. Na také niečo je lepšia kámoška a muža treba postaviť pred hotovú vec. Oni chcú mať vo všetkom jasno, dostanú príkaz a robia...Takže vavka, hor sa na návštevu k dupine a pekne radiť... 😉 Držím palčeky, nech sa dobre rozhodneš

dupinka
20. kvě 2008

moj je praveze taky, ze sa spolu rozpravame, len vcera sa to nedalo,... ☹

Inak , vavka, dobra stranka!!

vavka33
20. kvě 2008

baby,prave som mala kliesta.skoro som sa zosypala od strachu,nenavidim to.

dupinka
21. kvě 2008

vavka, a kde si ho schytala?

Dufam, ze ste ho bezpecne vybrali,...

dupinka
21. kvě 2008

Baby, musim sa s vami podelit o dobru spravu: dozvedela som sa, ze na ten polrocny kurz (ak pojdem),mozem ist aj tehotna. A v tom pripade by som bola oslobodena od strelieb a telesnej. A verim, ze lekar by mi napisal rizikove tehu, tak by som vlastne bola doma, isla by som len urobit skusky.

To by bolo super ak by to vyslo, pretoze by som mala za sebou aj ten kurz, a v pokoji by som si uzivala tehotenstvo. Vcera sme si to s manzelom vyrozpravali, pozval ma pred divadlom do kaviarnicky, kde sme prebrali vsetky varianty. No a nakoniec dnes toto zistenie.

Juchuuu, este absolvovat kontrolu u lekara a ideme na to!! 😀 😵
Tak si idem do pasu napisat "snazilka" 🙂

vavka33
21. kvě 2008

Dupi,az mi vysli zimomriavky,tesim sa s tebou.Vidis,nakoniec sa to vyjasnilo.a vravela som ti,ze ako tehulka nepojdes do terenu.a ked budes na rizikovom,bude to este lepsie,budes oddyskovat. 😉
Kliesta som schytala asi v zahrade,ale vcera som nebola ani vonku,cize musel byt na veciach.vybrala ho celeho spinavca jedneho,tak snad neumriem.

vavka33
21. kvě 2008

Boze,toto je strasne,snad to nebol nikto od nas.
http://www.aktuality.sk/spravy/domace/vojak-tra...
a nas tatko sa dnes este neozval,neznasam to-a to robi s municiou.Ja sa mozem kazdy den aj zblaznit od strachu a on pride a povie,ze nemal cas ani volat. 😒

dupinka
21. kvě 2008

vavka, verim, ze to nebol nikto z nasich muzov,... ale predsa len je to niekoho muz, mozno otec, syn,... a ti ludia teraz prezivaju obrovsku stratu a smutok ☹
Dufamje, ze mi nikdy nebudeme na ich mieste, lebo toto jedine nechcem zazit. Zivot je taky...

vavka33
21. kvě 2008

Dupi,ja to tiez prezivam tak sko si napisala,vzdy ma zasiahne takato sprava a nech je to ktokolvek,je to strasne.
Uprimnu sustrast aj takto na dialku,ale sila myslienky je silna,snad si najde tych,komu patri.
Dnes by sme mali ist do mesta,na cajkovskeho 35,idem predat moj kocik.

dupinka
22. kvě 2008

Vavka, Cajkovskeho je na Klokocine, ale v dolnej casti,....
Ja teraz nemam doma internet, a v praci len obcas nakuknem. 😉

vavka33
22. kvě 2008

Uz viem,kde to je,boli sme tam vcera vecer 😉

roasha
22. kvě 2008

ahoj babulky,to vcera-Sliač-bol to muzov kolega z jedneho praporu. 😔
vyslovujem uprimnu sustrast rodine pozostalych. 😔
boze,ja som len sokovana,ked si precitam,ze nasim chlapom zavidia ich zarobky..... 😝

dupinka
22. kvě 2008

roasha, ahoj!

no to aj ja,.. Kazda praca prinasa iste riziko, ale ti nasi muzi do toho nejdu nikdy dobrovolne,...

vavka33
22. kvě 2008

Roa ahoj.Ako sa mate?
S tymi platmi to aj mna vzdy udivu,ze im ich zavidia a pritom ani nemaju co.ved tu ludia zarabau ovela viac a niekdy skoro za nic.Sice aj menej,to je pravda,ale niektori vojaci by si zasluzili aj viac.