Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

elinka27
23. kvě 2008

vavka suhlasim s tebou, na to co robia by si zasluzili viac.Som tu dlhsie nebola, som bola u nasich si odpocinut tam mam full servis 😝

vavka33
23. kvě 2008

eli,aj ja by som potrebovala taky servis.

jaduska
23. kvě 2008

no ja keď som niekomu povedala, že môj manžel ako vojak dostáva 13 tis.čistého, tak mi nechceli veriť. Ja som robila na kratší prac.úväzok a občas som zarobila viac ako on. Teraz, keď dostáva aj príplatok na bývanie, tak je to o trochu lepšie. Jediná výhoda zamestanania v armáde je to, že má výplatu vždy v určený deň na účte, čo napr.u mňa nikdy nebolo isté, kedy ju dostanem 😠 Minule sme sa bavili s jednými známymi, manžel im rozprával, čo všetko vlastne robí a oni sami skonštatovali, že všeobecný názor o vojakoch je ten, že nič nerobia a ešte za to berú "ťažké" prachy....

dupinka
23. kvě 2008

mnohi si myslia, ze nasi chlapi sa len hraju na vojacikov, cvicia, pochoduju a kricia,... A ked pride nedajbize nejaka kalamita, tak hned "juj, nech tam poslu armadu"

roasha
23. kvě 2008

ahoj kukulky,ako je teplejsie,nestiham vas,len sem-tam počitkat. 😅
mala predvcerom doniesla zo skolky anginu,tak antibiotikuje/lieky jej este celkom dobre zaberaju,ale aj tak spavam ako macka na vreci-dva mes.do zadu sa skoro udusila pri laryngitide/. 😖
tato ma dnes stretko z predmin.kasarni,tak prifrci az v noci./tak nemam rada,ked sa niekde tula,ale vadi mi len to,ze este musi urobit 80km domov-tie premavky.../ 😒
a este jedna dolezita vec,ideme do chorvatska.....jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii................ 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀

vavka33
23. kvě 2008

Roa,ani ja nemam rada,ked drahy cestuje,vzdy mam strach,kazdy den urobi 100km a aj ked je dobry vodic,ti niektori soferi su strasni.
Laryngitidy som si ja uzila pri Vanes,dokonca raz skoncila v nemocke-1.krat,nevedela som co sa deje.Potom som uz bola nacvicena.
A kedy ides do Chrvatska a ako?aj ja sceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

roasha
24. kvě 2008

sunky valame o dva tyzdne. 🙂 🙂 😎 😎
ideme busom,boli sme tak aj vlani a v pohode/Lala v pohode spala,ale ja som bola celu cestu hore,lebo ak som sa pohla,mala bola v pozore. 😅 /
ideme cez globtour,sv.filip i jakov,htl.alba-sa vyteskujem. 😵 😵 vybavila som zlavu,ked sme s nimi boli aj vlani/cez vojsko-Vodice/ 🙂 🙂 mala zadarmo. 😉
laryngitida je svina,mala od jesene 3x,ale ta posledna bola uplne necakana,som nevedela co sa deje,vobec nebola nachladnuta,len sa v spani zacala dusit. ☹ kmitala som ako fretka,jednou rukou som pchala lieky,spreje,a druhou volala zachranku. ☹ skoro som umrela strachom. 😔

vavka33
24. kvě 2008

roa zavidim ti tu dovcu,tak v dobrom.
A to si musela teda fakt kmitat,mne stacilo aj bez volania zachranky a kmitala som tak isto.Nakoniec som otvorila mrazak a skoro som ju donho strcila,je to najrychlesie a najlepsie

roasha
24. kvě 2008

vavka,tak sa pobal,ta zoberem. 😀

dupinka
24. kvě 2008

roasha, tak to prajem prijemnu dovolenku,..!!! 🙂
u nas, ak sa podari na prvy - druhy sup snazilkovanie, tak dovolenku v auguste asi pregrciam 😵 Sa na to aj celkom tesim. A ked nie, tak,................... hotelovi susedia budu mat show.

vavka33
24. kvě 2008

Roa,uz balim 😀
Dupi,kasli na susedov,len si to uzite 😀

roasha
25. kvě 2008

vavuš dobre,pošlem pokyny,o kolkoj sme v NR. 😀
dupi,tak tebe prajem,aby to bolo co najskor,aj ked na druhej strane-cim dlhsie to trva,tym dlhsie si to uzivas... 😀

dupinka
25. kvě 2008

nojooo 😀 😀 😀

roasha
25. kvě 2008

😀 😀 😀 😀

mihalicka
25. kvě 2008

🙂 Caute baby! Tak ja som tu uz tiez dlhsie nebola. Muzicek je momentalne na misii a chodieva domov na dovolenky...ale je to take divne. S malou som si za 4 mesiace uz vytvorila svoj system, mame svoj rezim... Ked pride na dovolenku, tak nam vsetko narusi.... tak sa hadame, namiesto toho, aby sme sa cely tyzden mojkali.... A k tym zarobkom. Fakt si ludia myslia a predstavuju neviem co! Ale ked je 1 USD 20sk tak to je fakt na hovno. 😖

roasha
25. kvě 2008

mihalicka,presne pre toto som svojho muza na ziadnu misiu nepustila. 🙂
zajedno mi stiskanie zadku nestoji za ziadne peniaze,a potom-baby ste sa zamysleli,chalani co chodia na misie sa castejsie rozvadzaju/to je fakt/,predsa je tam urcite odcudzenie.mihalicka,tak sa nevadte,aj ked ti samozrejme narusi rytmus,ale tazke je to pre oboch. 😉 🙂

mihalicka
25. kvě 2008

no Rosha, ak by neisiel, prevelili by ho z nasho mesta uplne mimo a chodil by na tyzdnovky 😒 Presne to sa stalo jeho kolegovi, ktory zo zdr. dovodov nemohol ist na misiu... Tak si prezijem ten pol rok- ktory nam ale nik nevrati a ide sa dalej... Ale je to fakt na figu a ano su medzi nimi rozvedeni...zena naozaj potrebuje muza na vsetko a byt sama na rodinu a na vsetko ,to je fakt blbe! 😒

roasha
25. kvě 2008

ved hej,je to tazke s tym prevelovanim ☹ ,nam to tiez hrozilo,ak by si nenasiel robotu na Sliaci. 😕
takto to mame roky rovnake,zubna pasta vytlacena z polovice/nie od konca/,ponozky-ktore za bo.. nehodi do pracieho kosa,a potom preco mam vysoky tlak... 😀 😀 😀

dupinka
25. kvě 2008

baby, moj otec ani nebol vojak, a od mojich 6 rokov az doteraz chodieva za pracou mimo domova. Najprv na tyzdnovky, potom trojtyzdnovky, nakoniec na tri mesiace,... Teraz konecne opat "len" na sest tyzdnov. Mamka nas v podstate vychovavala sama troch. A prezili sme to, myslim, ze si zasluzi medailu, lebo z nas vychovala poriadnych ludi,...
Nebolo to pre nich jednoduche riesit rodinne veci cez telefon (dnes je aspon internet, mobil,..) a ked otec prisiel domov, tak nam narusil nas zabehnuty system,... Ale zvykli sme si na to, ze ked je doma, rezim je iny. Poviete si, zivot manzelsky na hovno, ale oni dvaja sa aj napriek vsetkemu, co prezili, lubia, su spolu 31 rokov, a ja ich obdivujem. My s manzelom, mozno aj preto, ze sme na opacnom konci slovenska, ako vsetka nasa rodina, sme na seba az privelmi naviazani,.. A preto je to o to tazsie, ked ide prec hoci len na par dni.

baby, nehadajme sa s nasimi muzmi, aj ked nas niekedy privadzaju do sialenstva a su ako male deti. Su nasi. A vazme si chvile, ze mozeme byt spolu.

vavka33
25. kvě 2008

Mihalicka,moj 1.manel skoncil preveleny na opacnom konci slovenska ako sme byvali,prisiel domov a nedokazali sme sa v nnicom zosuladit,narusal nas zabehnuty system s vanes,ja som to proste nedokazala zvladnut,vytratila sa laska a po 9 rokoch som sa s nim rozviedla.
Preto by som nikdy nedovolila martinovi,aby siel robit na tyzdnovky.Aj ked ho milujem viac ako svoj zivot,bala by som sa,co by sa stalo s nami

mihalicka
25. kvě 2008

😒 mame to tazke baby... ale hlavu hore! Ved mame svoje deturence a tie nam pomozu 😀 prekonat absenciu muzicka!

roasha
25. kvě 2008

mihalicka-to,to,to...... 😀 😀 😀 😀

jaduska
25. kvě 2008

roasha - vidím, že máme "alergiu" na rovnaké veci, tiež neznášam zubnú pastu stlačenú v polovici. Ale ponožky našťastie zbierať nemusím. Inak mne celkom vyhovuje, že manžel chodí na týždňovky, aj tak cez týždeň mám toho vyše hlavy a keby som sa mala ešte aj oňho starať, tak si to "hodím" 😀 😀 😀 😝 a ešte prajem kráááááásnu dovolenku a dupinka tebe som zabudla zaželať príjemné snažilkovanie, užite si to. A ak otehotnieš, tak ti nemusí bývať zle, niektorým ženám nebýva...

dupinka
26. kvě 2008

Ahojte
mne bolo vcera cely den, a dnes rano dost tazko, od zaludka. Proste som mala pocit obrovksho hladu, pritom som jedla v casovych intervaloch a v mnozstve ako zvycajne,a ked som sa najedla, tak mi bolo na zvracanie,..
A dnes v praci tolko stresov, ze ma snad popoludni iba odnesu nohami napred 😠 Snazim sa nerozculovat, ale nejde to, lebo neviem, co skor a ako z toho von.
Inak, jaduska, dakujem,.... 😉

jaduska
26. kvě 2008

Ejha dupi, žeby nejaký vírusik ťa navštívil? No, nič príjemné. Mne dnes manžel volal, že v piatok majú Deň otvorených dverí, tak či nedôjdeme a v sobotu je tiež nejaká akcia na Šírave pre deti, tak sa asi zbalíme a pôjdeme si užiť. Aj keď to znamená zároveň návštevu svokry, ale hádam dáko prežijem 😀 musím si zobrať vatu do zásoby 🤐

dupinka
26. kvě 2008

jej, tak to zavidim,... my budeme cez vikend doma, v nedelu mam narodky, asi dojdu susedovci, no a dalsi tyzden dojdu svokrovci 😠

roasha
26. kvě 2008

dupinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-vsetko najnajlepšie k tvojim narodeninkám,hlavne vela zdravička,štastička a lasočky,a nech sa ti splnia všetky priania..... 😵 😵 😵 😵 čo je to teraz?bliženec?.... 🙂 🙂 🙂 🙂 to som aj ja. 🙂 🙂 najlepsie znamenie.... 😀 😀 😀 😀
jaduska,este strasne neznasam,ked MM necha suplik otvoreny na 1cm,ked si nieco vybera. 😀 😀 😀 a plno inych veci... 😀 😀 😀

dupinka
26. kvě 2008

roasha, dakujem!

Ja som narodena na MDD, takze presne v polovici znamenia 🙂 Tak presne na mna sedia charakteristiky znamenia. A Ty?

drobec.z
26. kvě 2008

ahojte babulky, teraz mi kamoska poslala link na tuto temu, ja mam tiez muza vojaka a dokonca aj ja som 😉

vavka33
27. kvě 2008

Vitaj drobec.
dokonca mas aj Romanka tak stareho ako je moja Lea.Kedy sa narodil?To mozes zavitat aj k nam januarcatam 2007 😉
Tak nam napis nieco o sebe. 🙂
Dupi,ty si taka detickovska?myslim tym date of birth 😉 Aj moj manzo je junovy,budeme oslavovat okruhliny 😀