Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

zoya1
8. črc 2008

ahojte babulky. Tak naša Zoja má teraz pre istotu angínu. Neviem kde sme k nej prišli - možno od tých srniek 😀 😀 😀 . Tak isto nechce nič papať - a to je v jej prípade čo povedať, ináč spapá aj slona - a máme horúčky do 39°, a ja mám zajtra v Prešove promócie. Tak neviem čo ráno spravíme keď náhodou teplota neustúpi. Dnes sme boli u dr. dala nám ATB, aj nejaké probiotika BioGaia, a vraj tieto ATB už musíme dobrať aj keby kone padali. totižto naša Zoja brala ATB len 1x v živote a aj to sme vyskúšali asi 5 druhov a ani jedny nedobrala kvôli strašným hnačkám. Tak dúfam, že tentokrát to dobereme do konca a budeme mať už konečne pokoj.
pozdravujem všetkých, a Mario - že skúter sa ušúľam.

zoya1
8. črc 2008

dievčence sorry- s Mario si kecám v inej téme a som si to pomýlila takže to tu vypadáva z kontextu 😀 😀 😀

jaduska
8. črc 2008

zoyi teraz sú letné angíny, my berieme už druhé ATB a malá tiež kakušká jedna radosť...ale už toľko nekašle, zato hlieny vyťahujeme asi až z päty...

...a pozdravujeme Mario 😀 😀 😀

jaduska
8. črc 2008
drobec.z
9. črc 2008

jadus, ja som tiez uz raz kukala ten album a normalne som obdivovala tu maminu ako to zvlada, ja si neviem predstavit mat dvojcata a nie viacej 😉

dupinka
9. črc 2008

ahojte!

uf, tak trojcata by som uz asi nezvladla,... 😀 Ale obdivujem maminku!

jaduska
9. črc 2008

a ešte v jednej téme písala, že ich dojčí....fakt si zaslúži obdiv...ale má staršie dcérky, ktoré pomáhajú, tak aspoň niečo 🙂

dupinka
9. črc 2008

no ale toľko detí,... hm.... má môj obdiv.

drobec.z
9. črc 2008

dupi, aj ja vravim, sesternica ma 3,ale musi jej chodit pomahat mama,a stale si musela zapisovat, ktore kedy jedlo a pod, proste kopec roboty a teraz maju 2 roky a vobec za nimi nestiha, to ich dat len na obojok, lebo kazde sa rozbehne inde a ona chudinka nevie kam skor 😉 niekedy ked ju vidim tak si myslim,ze to je jak za trest, ale zase inokedy ked sa hraju,tak a tesia, tak je to krasne, take 3 deturence, a ona ich ma po 15 rokoch, uz ani nedufala,ze bude mat deti a hned 3 😉

jaduska
9. črc 2008

no trojčatá - to je riadny zaberák, ale keď sú malé, tak má nárok na opatrovateľku, či nie? 😕

drobec.z
9. črc 2008

jadus, ona je z KE, a nastastie byva na tom sidlisku,kde ti mesto poskytne, ale vraj to zavisi od rozhodnutia primatora alebo tak nejak, lebo na druhom sidlisku by nedostala 😉 ved podla mna musi niekto pomoct, ako pojdes von s 3 malymi, jeden 2-kociar a jedno samostatne a bez dalsieho cloveka sa to neda 😉

jaduska
9. črc 2008

ahaa, to som nevedela. Ja som myslela, že na to má nárok každý...no sila... 😠 To už potom len jedno dieťa nosiť v nejakom nosiči a dva v kočiari a chrbtica v čudu... 😖

drobec.z
9. črc 2008

jadus, ved aj ja som si to myslela, ale to bolo mozno niekedy,teraz ide stale o peniaze, a vies tie pomocnicky treba platit a mesto zase nema zaujem ☹ takze fakt ak ti nepomozu nejaky sponzory,tak smola ☹

jaduska
9. črc 2008

a hlavne aby sme deti rodili, ale podpra žiadna... 😠

vavka33
9. črc 2008

jadi prosim ta o radu.
nastupila som do novej prace,som ale stale na RD.momentalne mam neplatene volno,lebo dovcu nemam a teraz sa neuci-to je mi v podstate jedno,ze mam to neplatene,chcem sa opytat na ine.
od 25.8 pojdem do prace a neviem,ci si mam odvtedy dat tu ziadost na UPSVaR koli opatrovaniu lei a dalsiemu poberaniu RD,alebo uz teraz.
a mam ist aj na dochodkovu poistovnu nahlasit ,ze robim?

jaduska
9. črc 2008

vavka, záleží od kedy máš pracovnú zmluvu. Ak sa dobre pamätám, tak si voľakde písala, že 1.7. nastupuješ do práce. Takže choď na ten ÚPSVaR už teraz, povedz im, že nastupuješ do práce, ale že si na neplatenom voľne, hoci to ich asi zaujímať nebude. Dôležité je, odkedy máš prac.zmluvu. Do sociálnej poisťovne ťa prihlási zamestnávateľ, ktorý zároveň nahlási, že si na neplatenom voľne. lenže teraz neviem, ako to budeš mať s platením na dôchodkové poistenie, lebo ak ťa zamestnávateľ prihlási, tak by už mal platiť on, ale keďže nebude mať z čoho, tak tam bude 0 Sk. lepšie by boli urobili, keby ti dali zmluvu od toho 25.8., ale s tým už asi nič neurobíš, prinajhoršom nebudeš mať za dva mesiace odvod ,čo do vtedy, kým pôjdeme do dôchodku my, bude smiešna suma. Takže na ten UPSVaR choď ty a ostatné by mal vybaviť zamestnávateľ.

vavka33
9. črc 2008

Ja som v jednej praci skoncila 30.6 a od 1.7 mam noveho zamestnavatela.Nic sa nezmenilo,len zamestnavatel.Ale zavolam zajtra na UPSVaR a uvidim,co povedia.Viem,ze na socialku ma ma prihlasit skola,vravela mi to riaditelka,len neviem ci aj na to dochodkove,lebo zo starej mi tam vlani narobili cachre machre,vobec nemali zaznam,ze mam ine bydlisko a ze som na MD.tak tam asi pojdem.

jaduska
9. črc 2008

keď ťa prihlásia na sociálku ,tak automaticky na všetky poistenia...ale aj na sociálke sa zvyknú strácať papiere, človek aby si všetko overoval...Inak tuším od 1.7. malo niečo také fungovať, že si človek môže cez net pozrieť svoje záznamy v soc.poisťovni, až idem kuk, či náhodou motyka nevystrelila 😀

jaduska
9. črc 2008

Už som to našla, tuto o tom píšu: http://www.socpoist.sk/aktuality-spristupnenie-...

Len keď to človek chce kuk, musí najprv zájsť na sociálku.... 😠

dupinka
9. črc 2008

vavka, tym, ze si presla k novemu zamestnavatelovi od 1.7. ten bol povinny do osmich dni nahlasit ta zdravotnej poistovni, aj na socialke.
tym automaticky aj na dochodkove, kedze druhy pilier funguje tak, ze peniaze sa odvedu do socialnej poistovne, ktora prevedie cast penazi na dochodkovu spravcovsku. Ale do dochodkovej spravcovskej si radsej napis, ze mas zmenu zamestnavatela, aby nahodou socialna neopomenula a budu problemy. Co sa tyka poberania rodicovskeho prispevku - ak si doteraz bola u povodneho zamestnavatela ako na rodicovskej dovolenke, je potrebne nahlasit na UPSVaR zmenu zamestnavatela a skutocnost, ze pracujes, neviem, ako sa potom dokazuje, ze dieta nemas v statnej skolke ale sa ti o nu stara niekto iny,.. Myslim, ze na to oni maju tlaciva a nasledne si to overuju,.... 😉 Skus sa este spytat mamiciek, myslim, ze sa to uz niekde na fore rozoberalo. 😉

vavka33
9. črc 2008

Babulky dakujem.esteze vas mam 😉

jaduska
9. črc 2008

tie UPSVaR si to nejako overujú priamo v MŠ, tie im posielajú zoznamy detí

dupinka
9. črc 2008

no jo,... mala by som to ako pravnik vediet 😅 , ale priznam sa, ze ma to velmi (zatial) netrapi, kedze ja so socialkou nemam nic spolocne pocas MD, no a ked potom rodicovsky, tak dovtedy budem mat "nastudovanu problematiku"

vavka33
9. črc 2008

V skolke je to tak,posielaju zoznam a u nas v kubine aj chodili priamo do skolok a zistovali si to.
Ked budem robit,mala bude so svokrou/z coho nie som nadsena/,tak sa vypise tlacivo,kde sa uvedie meno a adresa osoby,co sa bude o dieta starat.

jaduska
9. črc 2008

jooooj, dupi, tiež nemôžeš vedieť všetko... 😉

dupinka
9. črc 2008

vavka, tak co narobis,.... podstatne je, ze mas robotku, v podstate pod nosom, nemusis nikam dochadzat,.. vsetko nieco stoji.

vavka33
10. črc 2008

Dupi,ja viem.
Roa,uz bucha aj mo.som mu povedala,nejch to robia potichsie,ze vas rusia 😀

jaduska
10. črc 2008

Dnes sme so Sandrou pol dňa upratovali detskú izbu...Tých zbytočností, čo ona vie nanosiť... 😲

zoya1
10. črc 2008

ahojte. No Dupi od rána čakám a čakám a ty nepodávaš info. Tak čo mrška došla????? Alebo sa podarilo????

dupinka
10. črc 2008

Zoyka,mrska nedosla, teda zatial. Uvidime,.... neriesim to. Co ma byt, sa stane.

Dnes som sa vyvrieskala v praci do telefonu na manzela, taku ma kolegovia este nezazili:

Moji svokrovci totiz viezli svagra do Ilavy, kde mal nastupit do prace. Nakoniec to bol oblbovak, vobec nie to, co slubili, vzislo z toho, tak svagor prijal nasu pomocnu ruku, ze ked chce, moze si hladat pracu u nas v Nitre a my mu docasne, kym si nenajde pracu a ubytko, najdlhsie mesiac, poskytneme strechu nad hlavou.
Svokra zavolala dopoludnia manzelikovi, ze dojdu k nam, na co bola upozornena, ze nie sme doma, ale v praci a nemaju sa ponahlat. O dvanastej mi vola muz, ze svokrovci su u nas, cakaju, ked dojdeme,.... Juj, som bola nasr..ta!!! Nemam rada prepadovky a uz vobec nie take, ze niekto dojde do mojho bytu, ked tam nie som!!! A moj muz im ani len nenaznacil, ako blbo sa zachovali. Toto sa proste takto nerobi. A ked som nahnevana a ulietana dosla domov najskor ako sa dalo, vo dverach ma cakal pes!!!! Co u nas doma nema co hladat. Ako perlicka k tomu, ze sa stihol vy...t na podlahu rovno pod stolikom, co si svokrovci vo svojej zadubenosti ani nevsimli. Sedeli v obyvacke, bez zvuku si citali a ani len vodou sa neosviezili. A ked som im ponukla, ze idem urobit nieco rychle teple na neskory obed, tak sa podakovali s tym, ze oni pred chvilou dojedli bagety.
Uf,... 😠

viem, ze moj muz nemohol ovplyvnit, co vyviedli, ale bolo toho na mna vela a on ani slovom nespomenul, ako je ich spravanie blbe,.. Az ked boli svoktrovci vo dverach, tak poznamenal, ze veri, ze sa prepadovky nebudu opakovat. No vdaka 😖