Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

dupinka
22. črc 2008

jeeej, drobec, ved september je za chvilku! Tak to sa ani nenazdas, a bude doma, teda iba na par dni ale lepsi ako kopanec do zadku 😝

Jojo, mame Opel Zafira, je to v podstate van, ale vobec mi nepride velke auto. Vcera ked sme po neho boli v BA, tak sme cestou spat maturovali, este ani dialnicnu znamku sme nemali, nehovoriac o tom, ze sme polovicu cesty isli na rezervu. Uf. Ale sme tu a vytesujeme sa.
Drobec, co sa tyka snazenia, tak teraz to bolo take nic - moc, mame tu svagra. Ale dnes sa chysta prec!! JUCHUUU.
Nikdy som si nemyslela, ze raz budem rada, ked nebudeme mat nikoho 😀

alika54
22. črc 2008

ahoj drobec,,,ako zvladas dalsie dni sama? teda len s jednym chlapom 😀

kerka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drobec.z
22. črc 2008

alika, strasne, je mi zle, este obcas zblbne aj skype a som potom uplne hotova, teraz ma este aj maly teploty zo zubkov tak nic moc, keby som tu mala aspon rodinu ale daleko 330km, a vy ako zvladate? a mysleala som si ze maly to nebude takto pocitovat, ale vie,ze tatino odisiel a okrem toho vcera na plavani ked zbadal jedneho chlapa s kamerou,tak strasne plakal, lebo jeho kameroval stale mangelicek, a okrem toho on sa boji ,ze odidem aj ja, vkuse je zamamany a drzi sa ma ako nikdy ☹

dupinka
23. črc 2008

kerka: to čo má byť?!?

Tu sa riešia iné debaty ako Tvoj príspevok, tak si to láskavo rieš niekde inde a iným spôsobom....

alika54
23. črc 2008

drobec neboj,,,musite to zvladnut 🙂 ,,,ja som sice tiez posledne dni mala neaku depku ale s tym nic neporiesim ☹ ,,,a mali to isto pocituje ved ocino sa mu naplno venoval 😉 ,,,je to tazke pre vas oboch a vies ked si aj ty nesvoja tvoj drobec to citi a automaticky je nepokojny.

drobec.z
23. črc 2008

alika ved ja sa to snazim potlacit, ale neda sa to, najhorsie sa bojim toho,ze si zacnem zvykat a prave dojde MM na dovcu a potom odide a budem zase na tom istom ☹ snazim sa hladat robotu aby som nemyslela na to ze je prec a stale si myslim,ze je v robote, ale vecery su strasne, ked drobcek spinka, niekedy ked davam maleho spat a vyjdem zo spalne, tak som taka zmatena a hladam mangelicka, az potom mi dojde, ze je prec, take zvlastne stavy ☹ a v byte je ticho zrazu si vsimam kazdy zvuk, kazdy suchot, take divne, zda sa mi,ze to tu predtym nebolo, ale to ja som si nevsimala 😒 Ale v utorok ideme do chorvatska s rodinou a od soboty idem k svokrovcom, tak nebudem aspon sama a hadam to nebudem tak pocitovat, ked nebudem sama, ale s nimi 😉

a ostatne zienky ako dovolenkujete? dufam,ze dobre, prajem vsetkym vela krasnych zazitkov a krajsie pocasicko 😎

lavina80
23. črc 2008

Ahojte baby.
dlho som sa neozvala .ale ako pozerám tak samé pochmurne písmenká,baby hore hlavu ved to ujde rýchlo a ocinkovia budu doma,viem ten môj bol rok a pol v kuse na misii.Dupinka gratulujem k Zafirke je to super autičko mame ho už druhy rok a napcháš tam aj slona mate 5-miestnu či 7-miestnu.vítam aj nové babulky na akom utvare robia vaši mužíkovia na pohaji my s mojim tam tiež robime.a za týždeň konečne ideme k moru aj s našim drobcom
😀

dupinka
24. črc 2008

Drobec, uzi si dovolenku a spolocnost ludi! Uvidis, ze bude dobre... Len aby sa aj to pocasie trochu umudrilo 😖
Lavinka, mame 7 miestnu, s tym, ze tie dve posledne su vlastne ulozene v dne kufra.

alika54
24. črc 2008

drobec na dovolenke sa super odreagujes a uvidis ze doplnis energiu 🙂 ,,,prajem krasne pocasicko 😀 ,,, ahoj lavina,,,moj drahy je tiez z podhaja 🙂

jaduska
24. črc 2008

Ahojte žienky,

tak som sa konečne dostala medzi civilizáciu 😀 😀 😀 Ségra majú takú chatu v lese, kde je voda len v studni a WC je kadibudkové, tak si užívame s deckami "romantiku"...Manžel nás bol pozrieť minulý víkend, dôjde aj tento, lebo to má sem z Martina bližšie, tak môže prísť častejšie...

Pozerám, že nám tu pribudajú nové členky, tak víííííííííííííííítam ich medzi nami...

Dupinka gratulujem k autíčku, takže na východ pôjdete autom? Musím sa dohodnúť s vavkou ohľadom toho nosiča, hádam sa vám do kufra zmestí 😀 Ja neviem do kedy tu budeme, nejako sa mi nechce ísť domov...

Drobec, keď ti bude veľmi smutno ,tak ti pošleme naše deťúrence na prázdniny, to ti potom deň tak zbehne, že ani nebudeš mať čas myslieť na to, že mužíček je tak ďaleko...September je tu čo nevidieť... Manželovi kolegovia, čo boli na misii, tak sa mi zdalo, že ani poriadne neodišli a už boli zrazu naspäť, ale ty to určite prežívaš inak, hlavne, keď ste boli zvyknutí byť spolu každý deň...A malý to ako zvláda? Nechýba mu ocino?

drobec.z
24. črc 2008

jadus, dupi, lavina , alika a spol, dakujem za podporu, ved aj na mojich kolegoch mi pripadalo, ze len vcera odisli na misiu a uz su tu, ale to je na cudzom ine, ked nie sme stale spolu, maly to preziva katastrofalne, vobec mi nechce spavat v spalni, dnes som bola pomahat u nas v MC,tak tam pomahal malovat steny ujovi a bol taky rad, vsetky baby cumeli ako mu ziaria ocka, a skonstatovali sme,ze mu chyba tati, ten chlap. On s nim chodil po obede stale na piestok a hojdacky, tak doobeda sa da, ale horsie poobede a vecer, aj z postielky vecer ked ide spat tak stale vykrikuje tati mliecko, lebo my sme tam vzdy lezavali, a mliecko doniesol tata, aj sa s niim kupal, tak presne vidim, kde mu chyba, ale ved september je o chvilu...

jadus ja mam rada take chaty bez vody a wc, len v prirode, ked som bola mlada a nemali sme maleho tak sme takto chodili, ked pride tatik tak hadam niekde skocime, chyba mi ten klud v prirode, nic len klud mimo civilizacie a moj zlatucky mangelicek a syncek 😉

dupi, tak otestuj auto a potom odporucis, my rozmyslame nad niecim vacsim, ked by sa vysnazilkovalo dalsie, predsa na cestovanie 400km s dvomi detmi treba pohodlie a kopec miesta na batozinu a to ked pride aj tretia,tak to asi len minibus 😀 😀 😀 dufam,ze cakate so snz na nas 😀 😀 😀

lavina, a kam idete na dovcu? ja idem v sobotu k svokrovcom a svagrikovi az do pondelka a v pondelok do Bardejova a v utorok huraaaaaaaaaa chorvatsko 10 dni, tak sa tesim, konecne zmena po tolkych rokoch, len mangelicek bude velmi chybat ☹

jaduska
24. črc 2008

jaaj, drobec, vieš aká to je zábava cestovať tak dlho s deťmi bez auta??? "odporúčam" 😀 😀 😀 Ale záleží od dieťaťa, naša Sandra mala 2 roky a vydržala mi 5 hodín v buse bez problémov, s ňou by som cestovala aj do Ameriky. Malá je temperamentnejšia, tá by len chodila a lozila a všetko okukovala, s ňou by bol určite problém aj autom cestovať. Akurát, že autom sa dá ísť aj na noc, keď by bol predpoklad, že bude spať. My však auto nemáme, tak sa musíme prispôsobiť...

dupinka
24. črc 2008

Jaduska, dohodnite sa s vavkou, my to zoberieme, kufrisko ako obyvacka 😀 😀 Drobec, odporucam, my sme (zatial) spokojni 😉
Jaduska, tu romantiku ti nezavidim, pri detoch... Ale inak by som brala 😎

lavina80
24. črc 2008

Dupinka aj my mame 7 miestnu ale niekedy mam pocit ,že potrebujeme nakladné auto 😀 ,drobec budúci týždeň v sobotu frčime do Chorvátska aj s malinkou hádam to zvladnem tým autom 😉

dupinka
25. črc 2008

Jooj, baby, (Vavka a Jaduska) este som zabudla:
my budeme v Presove len od 8. do 10.8, potom sme na Sirave a tak v Tatranskych Zruboch, tak Jaduska, bude sa Ti to hodit dojst si po to do Presova? Alebo sa dohodneme nejako inak?
Vavka, asi buduci vikend pojdeme cez Cabaj, tak by sme sa po to zastavili,... Alebo dojdite k nam, ked pojdete do Kaufu.

Lavina, mne sa zatial zda nase auticko az veeelmi velke, hlavne pri parkovani pred barakom, ked je volne jedine miesto, vtesnat sa medzi auta 😕

jaduska
25. črc 2008

Dupi, do Prešova nie je problém, to už budeme doma (aspoň myslím), ale vavka je asi na Orave, keď sa nehlási, tak jej musím napísať na mobil, len ten môj ostal na chate... 😝 Ale dnes tam ideme znova aj s mangelíčkom, tak hádam nezabudnem....

dupinka
25. črc 2008

Jaduska, ja mam tiez konakt na vavku, tak sa jej pripadne mozem aj ja ozvat,... Ale ved to su este dva tyzdne, tak dovtedy to hadam dohodneme,....
Inak, aj sa tesim, ze sa osobne stretneme 😉

a ostatne ako zvladate boj?

zoya1
25. črc 2008

Ahojte kočky, tak poslušne hlásim návrat z dovolenky. Bolo super! Maďarsko ma veľmi príjemne prekvapilo. Najmä počasie, lebo tam bolo naozaj super slnečno. Všetci sme opálení ako od mora. Ak sa mi podarí hodím do albumu nejaké fotky - tak kuknite. Aj my sme už bez plienky, Zoja sa v tom Maďarsku naučila chodiť na nočník. Akurát ju môj riaditeľ naučil, že po každom vycikaní resp. vykakaní sa do nočníka musíme všetci tlieskať jak zbesilý a kričať že super super. Inak môžem po tomto výlete skonštatovať, že ten socializmus bol v niečom aj super. Naša dovolenka (akože ROH) bola úúúúúúplne super. Všetci z roboty (cca 45) ľudí sme sa perfektne spoznali a bavili. Aj detičky sa pozoznamovali, vznikli nové priateľstvá.
Pozdravujeme všetkých.

dupinka
26. črc 2008

Ahoj Zoyka!

Jeej, som rada, ze dovolenka vysla tak, ako mala,.... my sme si "uzivali" uprsane pocasie 😖
A malej gratulujem k zivotnemu pokroku 😀

vavka33
26. črc 2008

ahojte,som doma.
napisem zajtra,len vas zdravim.
Jadi,chces teda ten nosic?

drobec.z
26. črc 2008

Ahojte tak my sme u svokrovcoch, dnes sme sem s malym dosli,cesty boli total plne, sami cech a poliak. V pondelok cestujeme do Bardejova a v utorok do chorvatska tak drzte palceky, ja nezasam to vybalovanie a zase balenie, to je strasne namahave. Ja mam chytene hrdlo, takze dufam,ze to do dovci prejde. Ale som rada,ze sa uz aj na SR umudruje pocasie. Prajem vsetkym dovolenkujucim prijemnu dovcu a nedovolenkujucim krasne pocasicko doma a vela zazitkov. 😉
zoji, tak je super, ze ste mali taku skvelu dovcu, inac na tom tlieskani a hovoreni nieco je, nas romanko sa stale tomu tesi, ked nieco dobre urobi, tak skandujeme od dusu? A kde ste boli? 😉

alika54
28. črc 2008

ahoj drobec,,,tak prajem krasnu dovolenku,,uzite si to s drobcom pri vodicke 🙂

marta82
28. črc 2008

Ahoj holky,manzel by chtel taky k vojakum,resime to uz par dni. Reknete mi strucne jaky to je,jsou spokojeni a co vy? Stoji to za to? Nemam cas docitat vsechno,to chapete ze. Dekuji

dupinka
28. črc 2008

marta, vitaj!

kazda praca ma svoje pre a proti.
V tejto profesii je to velmi casto o prisposobovani sa celej rodiny potrebam armady, ked pride zo dna na den, z hodiny na hodinu k zmene planu...Tiez napr. dovolenky sa v mnohych utvaroch planuju uz zaciatkom roka na cely nastavajuci rok, co si nie vzdy mozes ovplyvnit. 😠 A rozkazom dane kurzy, kedy nema vojak cas a moznost nieco zmenit,...A nie kazdemu vyhovuje princip nadriadenosti a podriadenosti.
Ale inak je to praca ako kazda ina, ma svoje socialne istoty. Na strane druhej je tu to riziko prevelenia a zmeny miesta posobenia, co casto nie je len o partnerovi ale aj o fungovani celej rodiny.

Musi sa sam rozhodnut. Lebo jedno je pekna a pravidelna vyplata, ine je kazdodenny zivot. Ak chces pochopit, o com taky zivot s vojakom je, precitaj si aspon par stranok, minimalne tie prve.....

marta82
28. črc 2008

Dekuji

drobec.z
28. črc 2008

zajtra drzte vsetky palceky, cestujeme s malym do chorvatska, tak sa aj bojim, cestu so mnou samou zvladol na jednicku, tak som rada, velmi setril maminkine nervicky 😉 Fotky dolozim po navrate 😉 Drzkajte sa tu 😉 😉 😉

dupinka
29. črc 2008

Drobec: prijemnu dovolenku!!!!!!! 😎 😎

marta82
29. črc 2008

Holky jaka je pracovni doba vojaku? Samozrejme kdyz nejsou na cviceni,misy...jo a muzou vam z te mise volat?

dupinka
29. črc 2008

osem a pol hodin,...