Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

roasha
25. srp 2008

zoya! 😀 😀 😀

drobec.z
25. srp 2008

zoyi, tak to ste mali fakt rusny vikendik 😀 😀 😀 , ale hlavne, ze si okej 😉

dupinka
25. srp 2008

ZOYKA, TAK TO TEDA SUPEER!! 😀

jaduska
26. srp 2008

zoyi a kde ste boli v ZOO?

drobec.z
26. srp 2008

ahojte bambule, tak ako si nazivate, mne uz vcera vecer a dnes prave teraz zaspal malicky sam, tak sa radujem 😅 😅 😅 a este o chvilku mi pride manzelicek tak sa radujem dvojmo, ani si neviet predstavit ako velmi sa tesim 😉 😉 😉

jaduska
26. srp 2008

ale drobec neboj, veľmi dobre si to vieme predstaviť.... 😉 Ja som sa na MM tešila, keď bol preč len 2 týždne, tak si viem predstaviť, ako sa ty po pár mesiacoch nevieš dočkať 😎

zoya1
27. srp 2008

ahojte!
Tak ja som včera resp. predvčerom zažila najhoršiu nočnú šlužbu v živote. Asi okolo 1,00 h ráno začalo naše najmenšie dieťaťko (cca 2,5 roka) teplotovať. Tak reku zmeráme teplotu - 39,9 °C. Super! Podala som sirup od teploty - merám o 1/2 hod - 40,0°C. Keďže v noci slúžime len sami, tak som išla dávať zábaly chudáčikovi malému a pomáhala mi naša chovankyňa ktorá má 15 rokov. Do rána - 6,00 h - sa nám zábalami podarilo zbiť teplotu na 38,8 °a viac nechcela ísť dole. Keď som už odovzdávala službu kolegyni - ten chlapček začal kričať a zrazu ticho. Bežíme k nemu - a skoro som omdlela. Dostal epileptický záchvat. Nikdy v živote som to u tak malého dieťaťa nevidela, a ani už nikdy v živote nechcem vidieť. To dieťa nám skoro umrelo pod rukami. Kolegyňa s kuchárom - dosť mocným chlapom- mu nemohli otvoriť ústa a vytiahnuť jazyk, ktorý mu zapadol. Chlapec modrel, medzitým sme volali sanitku, no horor. Je to niečo strašné, a človek sa cíti neuveriteľne bezmocný. Dúfam, že to v nemocnici podchytia - je mi toho nášho Kika nesmierne ľúto. Viete, keď ste s tými deťmi skoro každý deň prirastú vám k srdcu skoro tak ako vaše vlastné deti. Aj keď si uvedomujem, že to tak nesmiem brať, lebo detičky sa v našom zariadení pomerne rýchlo menia (cca po 6 mesiacoch) ja ich mám strašne rada. Česť výnimkám - .
Doma všetko po starom, Zoja ciká do nočníka, Dodo sa vytešuje do školy, a manžel neustále v robote. Pozdravujeme vás a užite si posledné dni prázdnin.

zoya1
27. srp 2008

jaduska - boli sme v Košiciach. Som bola milo prekvapená, jak je to tam krásne prerobené.

jaduska
27. srp 2008

aj

jaduska
27. srp 2008

to je sranda, vôbec mi tu nechce dať dlhý text

jaduska
27. srp 2008

tak to musím kúskovať:

V KE sme boli asi pre 3 týždňami v ZOO, celkom dobre to tam poupravovali, len my sme boli po daždi, ak na ihrisku bolo blato, ale inak super.... 😉

jaduska
27. srp 2008

Zoyi to dieťatko asi dostalo febrilné kŕče od vysokej teploty, tak by to nemalo byť až také vážne. V nemocnici ho dajú do poriadku, neboj 😉

drobec.z
27. srp 2008

juj zoyi tak to ti nezavidim, a kde ty vlastne robis, ja som si myslela, ze ty si vojacka, nejako sa mi to v mojej hlavicke makovicke pletie 😒 ale dufam,ze bude okej, najhorsie je ked su take male deturence chore. 😒
no babky, ja som totalne mimo, tazka noc a este romi tak zlostil, ked to vydrzim,tak budem rada 😨

zoya1
27. srp 2008

jaduska - neboli to febrilné kŕče - jasný epi záchvat.
drobec.z - pracujem v Krízovom stredisku pre deti so sociálne znevýhodneného prostredia.
Práve som doupratovala celý byt, navarila, ešte idem po Zoju do jasieľ, a začali u nás Dni mesta Trebišov, tak by som rada skočila aj na to nejaké kultúrne vystúpenie - teda ak sa tatinovi bude chcieť. Ja som dnes dočista dočista zničená, ale niekam by som šla 😀 .

vavka33
27. srp 2008

ahojte babulky.citam,ze to tu mate niektore "vesele"
zoy,robis krasnu a velmi uzitocnu pracu.
Ja tiez pracujem,od pondelka.Zatial bez deti,ale tie nastupia v utorok. 🙂
Uvidime ako to vsetko bude.vaneska sa tesi do skoly,teraz je prechladnuta a leuska uz druhy tyzden cika do nocnika.aj v noci vykrikuje cikaaaaaaaaat,len este neviem,ci ju mam davat aj v noci,lebo to by sa asi celkom zobudila,hlavne kym by som ju zas zabalila.A bez plienky ju v noci nechcem este nechat.predsa len teraz sa naucila pytat cez den.
A nas tatko ma druhy tyzden dovcu,tak teraz gazduje s babami.ale v utorok aj on pojde zas na lest.

roasha
28. srp 2008

vavka,len ju nechaj cikuskat aj v noci,rano urcite ani nebude vediet...

drobec.z
28. srp 2008

zoyi,tak to mas teda tazke zamestnanie, ja by som nemohla, lebo ja ked si oblubim dietatko,tak by sa mi velmi tazko lucilo a bolo by mi strasne smutne, a vy tam mavate take male deturence? no teda, som myslela,ze zvacsa vacsie byvaju v takych strediskach 😒
vavka,tak si este uzite tatika,kym sa da, keby tu lest radsej niekto z mapy vymazal, ked nam tak muzickov brava 😀 😀 😀

vavka33
28. srp 2008

Drobec,dobry napad s tym vymazanim z mapylen kto ho odstrani aj s uzemia 😀
Roi skusim. 😉

roasha
28. srp 2008

zoy,klaniam sa tvojej praci. 😔 ...pytajte si od pediatrov diazepam detickam pri vysokych horuckach,ja ho tiez malej davam spolu s paracetamolom,jedine ten nam pomoze zrazit vysoke horucky. ☹
vavka,kludne skus,to je dobre ze sa pyta aj v noci. 🙂
s tou lestou je to pravda,aj tato sa teraz vyhol prevazaniu municie z novak na lest,len do kedy...? 😖

jaduska
28. srp 2008

Vavuš tak sa už určite tešíš na utorok, že? Ja idem v stredu na zápis, tak dúfam, že zo mňa bude úspešná študentka... 😝 Neviete čo bude v septembri v Blave? Manželovi volali z roboty, že pôjdu strieľať salvy... 😕

vavka33
28. srp 2008

Roa ,tak to ked nahodou pojde,tak sa stretne s mojim-im to vozia 😉
A tatko mu odkazuje,ze len nech dojde,ze bude vediet,co je robota. 😀 😀 Potom nech sa u neho hlasi 😀 😀

roasha
28. srp 2008

no dobre,ak pojde-prihlasi sa. 😉 ale radsej budem,ked nie. 😝 🙂

drobec.z
28. srp 2008

jadus, je den OSSR, ale neviem ci kvoli tomu 😉

jaduska
28. srp 2008

lebo my sme sa smiali, či idú kvôli tomu cirkevnému sviatku strieľať, ale ten je 15-teho a oni idú 18-teho 🤐

drobec.z
28. srp 2008

no okolo 20. je den ossr, takze moze byt ze 18. a muzicek ti odkazuje, ze v septembri je v BA jeses 😀 😀 😀 ho tam vtipky chytaju 😉

jaduska
28. srp 2008

jeses je jeseň? 🙂 🙂 🙂 🙂 ak áno, tak jeseň je niekedy až od 20-teho nie???? že pozdravujeme 😝

drobec.z
28. srp 2008

juj jadus, pismenka sa mi pletu, pisem aj tu aj s muzickom, tak neviem co skor a potom to tak dopadne 😉 vdaka za pozdravy 😉 ja som na jarmok nakoniec nee, lebo pod strecnom byvaju zdrzania az hodinu a dnes hlasili uz aj hodinove zdrzanie pred vstupom do povazskej,tak nakoniec by som sla asi osem hodina a to ja ani sama a nie este s malym ☹

jaduska
28. srp 2008

tie preklepy v pohodke, len som sa chcela uistiť, či som dobre pochopila...

ja som na ten jarmok aj zabudla....asi tiež nepôjdeme, lebo doma kopec roboty, manžel sa rozhodol, že zajtra natiahneme koberec do detskej, ale možno ho to do rána prejde 🤐

miriam17
29. srp 2008

ahojte pred nedavno ma napadlo ze sa dam do armady...
ste tu niektora vojacka?ake su presnejsie podmienky na prijatie?a od akeho veku beru?nevadi ze budem mat iba v oktobry 19?....dakujem za odpovede... 🙂

vavka33
29. srp 2008

Miriam,pozri si www.mosr.sk,tam sa vsetko dozvies v casti profesional.ja som studovala materialy odtial,ked som chcela ist 😀