Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

zoya1
29. srp 2008

Ahojte!
U nás sú momentálne Dni mesta Trebišov. Hudba ešte stále vyhráva (ešteže také dobré hrajú). Boli sme sa tam dnes pozrieť - je to v mestskom parku. Tak keď Zoja zbadala kolotoč nedala pokoj kým sme ju nepovozili na tom malom retiazkovom, ale dolu sa nám ju podarilo zložiť až po 5 jazdách - to sa už aj mne hlava krútila, a ona že "ujo pusť to, pusť to tato zaplatí" . My máme veľký problém v tom, že Zoja začala rozprávať pomerne skoro, a teraz hovorí príliš veľa, a niekedy aj to čo by nemusela. Napr. minule som v Lidli rozprávala manželovi o jednej tamojšej pokladníčke, že som zvedavá jak dlho tam vydrží, lebo to je už asi tretí supermarket, kde ju vidím za pokladňou, a že už hádam robila naozaj všade. A keď sme išli platiť - úplne náhodou k nej - tak Zoja spustila "teta ty si sikovná, mamka hovorila že si robila už všade " , a odvtedy do LIDLU nakupovať nechodím , no hambím sa fakt.

dupinka
30. srp 2008

Ahojte!!

Konecne sme po troch tyzdnoch doma 🙂 Sice sme mali odist az dnes po ranajkach, ale naco zostavat iba kvoli ranajkam a terigat sa cez slovensko cez den?

Bolo fajne, ale uz sme sa tesili domov.

Na Sirave sme doslova a do pismena lenosili pri vode, urobili sme si vylet na Morske oko a v Michalovciach boli folklorne slavnosti, tak sme sa boli kuknut.

V Tatrach sme vysli na Teryho chatu (2015 m n.m.) S mojou biednou kondickou to bola riadna drina po tych skalach, ale ten pocit, ked sme vysli hore, stal za to. A este zopar tur na: Popradske pleso, Sliezsky dom, Skalnate pleso a kukli sme sa na vas az z Lomnickeho stitu 😵 Tam bolo kraaasne. Sice hmlisto, ale uzaaassssneeeee.

My mame teraz na sidlisku Klokocinsky jarmok, tak sa dnes pojdeme zabavit. Vavka, nedojdete?

vavka33
30. srp 2008

Dupi vitaj doma.
a na jarmok sa mozno pojdeme pozriet zajtra,dnes sme mali inu robotku 😉

dupinka
30. srp 2008

vavka, tak potom daj vediet, kedy pojdete.My zajtra pojdeme kuknut Andera o 15hod,...

A ostatne bojovnicky ako bojujete??

jaduska
30. srp 2008

Dupi, vitaj doma 😉 😉 😉 😉 Super, že ste si dovolenku takto užili... My sme toho roku bez 😝

Zoji malá musí byť podarená, máš to s ňou veselé.... 😀 😀 😀 😀

drobec.z
30. srp 2008

no zoyi, esteze Romanko nerozprava 😀 😀 😀 lebo to by bol trapas 😉
no dupi vitaj doma, tak ako zotavena po dovolenke? teraz sa horsie pojde do roboty 😒 a co snazilkovali ste dobre? 😉

elinka27
31. srp 2008

caute,tak nakoniec plany poplach ufff, ale mi odlahlo ani neviete ako 😅
mne ide manzel teraz 9.9. na vycvik na dva tyzdne potom pride domov na dva dni a zasa na tri tyzdne prec ☹

dupinka
31. srp 2008

elinka, tak si si vydychla, co? ja by som to brala, uvidime bud. tyzden....

Moj ide od 16.9 na sest tyzdnov do MT, tak budem cez tyzden sama ☹

vavka33
31. srp 2008

A nas tatko ide od utorka zas na lest.krasne dva tyzdne jeho dovolenky su prec ☹

dupinka
31. srp 2008

takze po lete a "dovolenkach" zacina opat kruta realita zivota s vojakom 😖

bartalka
31. srp 2008

ahojte dievcata prepacte ze vam sem lezem , ja len ze sice nemam manzela vojaka ale pracuje v irsku a chodi domov raz za tri mesiace, teraz bol v juli na dva tyzdne a pride az v decembri ked sa nam ma narodit mimco bude doma tri tyzdne a potom pride zasa az v aprili takze som stale sama ale ale uz som si zvykla hoci je nam strasne smutno ale peniaze sa potrebuju a co sa da robit ☹ este ze su moje dcerky uz velke a rozumne a tak je to v pohode
musime to nejako vydrzat a bude lepsie 😉

elinka27
31. srp 2008

bartalka,tak vitaj medzi osamele manzelky 🙂

dupi veru vydychla,ale mala som na male teda, mam posahane hormony tak som dostala lieky,vraj sa moje telo este spamatava z porodu 😕 teda ale origos som mala vsetky priznaky,ale co takto je to zatial lepsie.

dupinka
31. srp 2008

Baby, dnes poobede som sa normalne rozplakala. Akosi na mna dolahlo to snazenie, zatial nic, v podstate tri cykly sa nezadarilo, teraz stvrty, bud. tyzden uvidime.
A kazdy hned, ze ked tolko dovolenky, to sa muselo podarit...
A co ak nie?? Vsade okolo mna same tehulky, cerstve mamicky, babatka, male deti, aj ti, ktori to necakali alebo neplanovali a my zatial nic. Viem, ze to nie je dlha doba, co snazilkujeme, ale prepadol ma pocit bezradnosti.

elinka27
31. srp 2008

dupi, tie tehulky, mamicky a babtka boli okolo teba aj pred tym, len ty si to nevidela, pretoze vtedy ta to este nezaujimalo, a teraz ked si snazilka ti to pripada ze je to vsade okolo teba,ver mi ten pocit poznam, ja som to tiez nemala lahke k ceste za babatkom,a este sa mi aj narodil skor, lebo som bola od zaciatku rizikova.Hlavu hore,nieje dolezite kedy ale ze sa to vobec stane a ten cas co si to vyzaduje rozhodne stoji stoji za to 😉

drobec.z
31. srp 2008

dupi, eli ma pravdu s tymi babatkami, my sme tiez snazilkovali najprv 4 mesiace a potom dosiel romi a bolo to okej, doteraz som si nevsimla ziadne babatenka a teraz tiez vidim same a len kukam po kocikoch, len co z toho ked mangelicek je prec, my nechceme ani velky vekovy rozdiel,tak som uz bola aj u lekara pre istotu, a on,ze mam pribrat a byt v klude a vela spat a odpocivat, ale da sa to, ked doma mam jedno dietatko, za ktorym treba vkuse behat, tak oddych ziadny, v noci moc nenaspim a klud, ked mangelicek prec, ved vkuse mi tecu slzy a placem, takze mam pocit,ze takym stylom babatenko nedojde, aj kamosky mi vravia, ze babatko dojde len k zdravej a kludnej mamicke, takze nemysli na to, nechaj to tak, ono pride v tu pravu chvilu, hlavne kvoli tomu nestresuj a drzkaj sa, vsetko chce cas, len niekedy viac a inokedy menej, mne aj lekar povedal,ze to,ze mame Romanka neznamena, ze este budem mat deti, takze nikdy nie je nic iste, ale hlavne chce to klud a uvidis, ked nie teraz, tak potom dalsi mesiac a este mate pred sebou vela dni a nie ste stari, poznam aj takych co by uz davno mali mat a stale nezufaju, takze sa drzkaj moja 😉

dupinka
1. zář 2008

baby, dakujem za krasne slova,.. fakt to potesilo. Ja viem, ze mame cas, nie je to tak vela, co sa snazime, su pary, ktorym sa nedari dlhsie, presli si kadecim. Len ma to chytilo, slaba chvilka 😅 Snazim sa odputat mysel od toho a venovat sa naplno inym veciam.

roasha
1. zář 2008

dupi,ma tak napadlo,nejak ta chyta "ufnukana depka",ze by to uz "bolo"? 😉 😵

drobec.z
1. zář 2008

dupi vydrzkaj, aj ja mam take dni, ze mi je luto, ze ja nie som a stale sa dozvedam,ze pary ktore nechcu a su, ale to prejde a potom sa zase tesim, ze neskor to bude mozno lepsie a utesujem sa, ale tie slabe chvilky mam aj ja a hlavne ked tu nemam mangelicka.... ☹

dupinka
1. zář 2008

tak si poviem, ze radsej pockat, a mat zdrave babatko, ako keby malo nieco byt nasilu a s problemami /tie ale mozu byt aj tak/
A Roasha, mozno som, ale nechcem sa unahlit, pockame do terminu MS.

jaduska
1. zář 2008

dupi, eli a drobec to napísali úplne perfektne. Všetko chce svoj čas, čo má prísť to príde...A ver, že to príde vtedy, keď budeš najmenej čakať 😉

Eli, tak teda uff, no čo, hádam na budúce 😀 😀 😀 😀 😝

zoya1
1. zář 2008

ahojte, tak aj my sa psychicky pripravujeme na zajtrajší veľký deň - prvý deň v škole. Zoja v poho, zmierená s osudom, že ona nejde do školy len do jasieľ 😀 . Aj mne už začína v robote frmol, keďže cez leto som robila na služby, ale už idem naspäť na 8 h, takže každý deň v robote 😝 . Ale už sa celkom teším, akurát som hovorila manželovi že ešte tento rok hádam zvládnem ako učiteľka hrušky, jablká a iné ovocie, a pevne dúfam, že sa mi podarí nájsť si miesto na nejakej strednej škole, lebo už mám toho lekváru plné zuby. 😀 😀 😀
Pozdravujeme všetkých.

dupinka
2. zář 2008

Ahojky!

zoyka, tak nech dnesny den vyjde ako ma!

A vsetkym skolakom a skolkarom, maminkam aj tetam ucitelkam, ktore su aj medzi nami na fore, prajem vela sil, elanu, dobre znamky, poslusne deti a vela radosti pri uceni.

Ja by som sa rada vratila do skolskych cias. Aj popri praci sa musim neustale vzdelavat, ale uz ma to nenuti byt precizna, som leniva, co ma samu hneva, nemam motivaciu (a castokrat ani dost volneho casu) 😖
Chcela by som este nieco vo svojom odbore studovat, ale co uz mozem s doktoratom z prava? Iba ak nieco uplne ine, alebo si pockam na akademiu tretieho veku 😀 😀

drobec.z
2. zář 2008

Takze zoyi ani ti nezavidim, lebo zmeny su najhorsie, ale hadam,to bude dobre a rychlo sa adaptujes 😉 Ale ved lekvar je dobry 😀 😀 😀 😀
tak ja uz pomaly odratavam,lebo buduci tyzden mi pride mangelicek, tak si viete predstavit tu moju radost, ta euforia ma uz teraz nejako chyta 😉 poculi ste o tom, ze vraj september ma byt krasny, dokonca lepsie pocko ako v juli a v auguste dokopy 😉 😉 to by bolo supis 😎 😎 😎 a to som uz pomaly chcela zacat prat letne veci na odkladanie 😀

zoya1
2. zář 2008

Ahojte!
ZOJA má dnes 2 roky!!!! Ani sa mi veriť nechce, jak to letí. Zlatučká ráno bola. Skontrolovala či má keksíky pre deti a kávu pre učiteľky v jasličkách, a celú cestu sme počúvali jak jej dnes budú spievať Veľa šťastia, zdravia. Skoro som sa rozplakala jak to vážne brala.
Dodo prvý deň v škole - a hneď dostal hnačky aj zvracal. Tak neviem ako bude do rána. Inak ho tá škola nejak nenadchla - učiteka im rozdala šlabikáre, matiku apod. a povedala, nech si to doma obalia do obalov, mamičky im vypíšu mená a zajtra to majú všetko priniesť späť do školy. Prišli sme domov, Dodo to hodil na stôl v kuchyni a vraví: Mami keď to bude hotové, daj to do vaku, a ja jej to teda zajtra vezmem späť. - Skoro som ho prizabila. Veď ja som predsa žiadnu domácu úlohu nedostala - reku ja som už školu vychodila sprav si to sám. REALITA: všetko to ešte stále leží na stole v kuchyni, a on akože maród vylihuje v posteli a neustále mi opakuje, že on to dnes nezvládne, nech to správím zaňho. Vraj už poslednýkrát. No zabiť ho málo.
Pozdravujeme všetkých, a všetko najlepšie naším oslávencom prajeme.

jaduska
2. zář 2008

Malej Zojke všetko naj k narodeninkám.......... 😀

Drobec, tento týždeň bude asi veeeeeľmi dlhý, že? Ale máš to za pár, tak treba vydržať. Ráno som pozerala Iľka, tak najbližších 10 dní má byť pekne, jeden deň až 30 st. 😨

dupinka
2. zář 2008

jaaaj, tak ZOJKE VSETKO NAJ,................ K NARODENINAM!!!

a mamke zoyke pevne nervy so skolakom, nech je zdravy a zhavy do ucenia...

Drobec, tak nech ten tyzden ubehne ako voda, uprimne Ti to zelam 😉

A fakt ma byt pekne pocasie, aj ked na noc hlasili po viacere dni burku (a aj nasa meteostanica sa "mraci")

vavka33
2. zář 2008

zoinke vsetulinko najsamlepsie k narodeninkam 😵

drobec.z
2. zář 2008

aj my sa pridavame a blahozelame zouske k narodkam, nech sa drzka, a velkej zoyi, vy by ste mohli natocit aj serial na pokracovanie co mate tolko zazitkov, sa stale rehlim 😀 😀 😀 😀 😀 az ma brucho boli, tak nielen mala taka sikulka, co predavackam odpovie, ale aj synacik je pekne esko 😀 😀 😀

zoya1
2. zář 2008

Všetkým Vám veľmi krásne ďakujeme za priania. My sme Zojke kúpili taký drevený domček pre bábiky aj s nábytkom, pretože ona sa v kuse hrá s takými maličkými bábikami. Moja mama sa smeje (to sú ešte moje bábiky), že to sa za socializmu dávali na torty ako bábätká - krstiny apod. Ale pre Zoju sú to tie najlepšie a najkrajšie bábiky. Tak sme sa rozhodli kúpiť im dom, pretože doteraz ich chuderka dávala spať do krabice od topánok apod. Veeeeeeľkú radosť mala. Oslavu chystáme až v sobotu, keď sú všetci doma. Asi spravíme opekačku na dvore u starkých. Aj nás je totižte požehnane cca 18 ľudí - a to len z mojej strany, keďže svokrovcov nemám a manžel neudržuje styky so svojou širšou rodinou.
Prajem všetkým krásny zvyšok týždňa. idem asi búvať, bo zajtra nás ráno čaká stres - ako stihnúť jasle, školu aj moju robotu do 7,30 h. 😝 😝
Drobec: fakt tie moje deti sú také "iné" 😀 😀 😀 , ale nerada to spomínam, lebo sú po mne 😀 😀 😀

drobec.z
3. zář 2008

no zoyi, tak to teda mas deturence, to musite mat doma zivo, moj Romanko bude nieco podobne, len on este nie je tak velky, aby to este tak vymyslel, ale rastie z neho riadny vymyselnik a neposednik, ale nastastie este nerozprava ako zoyka,takze si zatial nemusime davat pozor na jazyk 😉 😉 😉 a prajeme nech sa vam oslava vydari a fotte a potom cakame fotocky 😵 😵