Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
21. zář 2008

Zoyi, na tej KU to nezisťujú, poznám jednu babenku, čo je evanjelička a študuje tam, určite tam nie sú všetci pravoverní veriaci, lebo by nemali dostatok študentov 😀 😀 😀 😀

dupinka
21. zář 2008

ahojte baby!

Drobec, nebud smutna, manzelik sa vrati coskoro, ani sa nenazdas,... 😉
Zoyka, tak drzim palce v studiu!
Dnes manzel vari obed, tak dufam, ze sa aj najeme 😀 😀 😀

drobec.z
21. zář 2008

jadus, tak on pride zase niekedy v nobembri a to uz budeme mat vacsiu cast misie za sebou, tak to uz bude zase o nieco lepsie 🙂

Zoyi, ja mam svokrovcov v RK a poviem ti, fakt kebyze maju na katolickej zistovat vierovyznanie,tak maju o dve tretiny studentov menej 😀 😀 😀 Tak to si dobra, pribrat len 6kg, ja som 4 mesiace vracala a aj napriek tomu som pribrala uzasnych 18kg a mna sa zase lekar v den porodu spytal, ci to budu dvojicky, lebo som bola taka velka 😀 😀 😀 a este drzim palceky v studiu, a potom ti to pomoze v praci, ked si urobis skolu??? 😲

moj maly chytil asi nejaky virus, nastastie to zatial vyzera len na nadchu, ale aj tak je taky umrncany a len mamka a mamka a celu noc nemohol spinkat, lebo mu tiekli sopliky, tak mame za sebou dost rusnu nocku, ale to asi chytil ked sme v piatok vyprevadzali tatinka zo ZA , lebo tam bolo take strasne pocasie a okrem toho mi pisal aj muzicek, ze aj on je na tom tak isto, len jeho chytaju uz aj teploty ☹

dupi, ako ti zavidim, kebyze mne ma kto navarit obed, sice ja teraz nemusim, kedze som mala mensi uraz a moje podnebie je v haji, tak ja len tak mixovanu polievocku a podobne 😒

jaduska
21. zář 2008

jeeeminenky drobec, to čo si robila? 😕 Tak sa skoro uzdrav.... 😉

drobec.z
21. zář 2008

jadus, davala som autosedacku a je tam taka palicka a ja som ju drzala v ustach a maly mi do nej buchol, tak sa mi zabodla do horneho podnebia, ale som rada, ze ho nemam zlomene, tak mam teraz taku dietu, lebo ma to boli a nemozem velmi jest ☹

jaduska
21. zář 2008

no aspoň si pospomínaš na časy, keď si začala prikrmovať Romanka, to tiež trebalo mixovanú stravu.... Aspoň si trošku oddýchne žalúdok, keď už mu to príde pekne pomixované 😀

dupinka
21. zář 2008

jeeeminenky, drobec, tak to muselo riadne boliet 😖 dufam, ze z toho nebudu trvale nasledky....

drobec.z
21. zář 2008

dupi, krvi islo ako z prasata a bolelo to riadne, ale to som si neuvedomovala, lebo to akurat, ked sme boli mangelicka vyprevadzat a este som mala cestu domov aj s malym, ale na druhy den to bolo ovela horsie, ani pit ani jest, iba nanuky mi robia dobre, tak to fajne zachladzuje a dnes aj polievocky, ale take pomensie kusky az mixovana strava ako pisala jadus 😒
ake je u vas pocko? tu je hruza des, od rana prsi, teraz uz asi ani nie, ale je aj tak take strasne, ze ani psa vonku nevyhnat 😀

jaduska
21. zář 2008

tak drobec, aspoň máš výhovorku, prečo musíš maškrtiť 😉 Ale určite to nie je nič príjemné, držíme palčeky, nech sa to ozaj skoro zahojí....
Počko u nás o ničom, ani von neideme, malá spí už druhý krát a ja namiesto učenia behám po koňovi. Ax jaj, si zaslúžim na zadok... 😠

drobec.z
21. zář 2008

jadus, este netreba ucit, staci si teraz uzivat a potom pred koncom, tak to robia vsetci " dobri" studenti, aj my sme to robili, hoci som si stale hovorila, ze zaberiem od zaciatku, ale nedalo sa, ved boli kadejake ine lakadla a ty pri dvoch detoch mas co robit 😉 tak Lily spinka aj za naseho Romanka, ten v noci vobec a cez den len pol hodku, lebo ho budili tie sopliky ☹

jaduska
21. zář 2008

ja sa musím učiť priebežne práve preto, že mám deti. Vieš, slobodný človek si môže povedať, že sa bude učiť týždeň v kuse - deň, noc, ja takú možnosť nemám. Inak Lily cez deň tiež spí pomenej, akurát dnes sa jej takto zadarilo. Zato v noci sa zobudí určite aspoň 6x na dojčenie... 😠

drobec.z
22. zář 2008

juj jadus, to mna ani nenapadlo, ze pri dvoch detoch sa to asi takto nebude zvladat, ale neviem ci to bolo vcera tou nedelou alebo pocasim, ale moc mi to nejako nepalilo 😀 😀 😀 Inak mne romanko doteraz vstava tak casto a aj castejsie, tak viem co je to a nie este sa aj ucit, ked je clovek unaveny, tak ti drzkam palcoky, nech ti to vyjde a mas vela sily 😵 😵

jaduska
22. zář 2008

ďakujem drobec... 😉 A keby si ešte vedela, čo sa nám "prihodilo", tak to si fakt neviem predstaviť,ako sa budem učiť, ale zatiaľ o tom nechcem písať, najprv to musím stráviť.... 😒

alika54
22. zář 2008

ahoj drobec,,,ako si zvladla opatovny odchod manzela? 😢

drobec.z
22. zář 2008

ali, no hrozne, ale zase ked to porovnam s tym prvym, tak toto je ovela lahsie, lebo uz viem,ze mame cast za sebou a uz teraz nemyslim ako dlho tam bude, ale myslim na to, ze o chvilocku pride, tak takto sa utesujem, ale stale mi chyba a aj teraz mi hocikedy tecu slzicky, ale je to lahsie ako prvykrat 😉 aj maly teraz uz v pohodke 😵 😵 😵 a vam uz dosiel????V lete to bolo aj horsie, lebo cas dovoleniek, teraz aj robim tu zbierku,tak nemam cas mysliet na to,ze je prec, ale vtedy to bolo fakt na psychiatriu ☹ teraz mam pocit, ze januar je o chvilku a on uz pride na stalo 😅 , najhorsie budu asi vianoce, ked budeme samy ☹ 😢

jadus, tak rychlo strav a daj vediet, lebo som strasne zvedava, co to mohlo byt 😒

alika54
22. zář 2008

drobec nam pride 11.oktobra,,,tak mi sa nevieme dockat 😉 ,,,a vianoce budu smutne,,,ale pre nas nebudu prve bez neho 😔 ,,,

drobec.z
22. zář 2008

juj, ali, tak pre nas prve, my sme sviatkovali zatial stale 6 rokov uplne spolu 😉

zoya1
22. zář 2008

ahojte bambuľky!
Zoja už 2 dni hnačkuje - teraz v noci sa dokonca pýtala na nočník a vykakinkala už iba čisto žltú vodu, takže zajtra putujeme k primárovi na detské oddelenie - toť odborník gastroenteorológ - tak som zvedavá ako dopadneme. Aj sa celkom teším že si spravím voľno z práce - už ma to tam niekedy nebaví.
Dodo v škole pohoda, klídek a "tabáček" - no dúfam že tabáček ešte nie 😎 . Úlohy aj my máme zbúchané za 2 minúty, ale naše čiarky majú zatiaľ správny smer, len nie vždy správnu veľkosť . Inak dnes zvládol prvýkrát cestu zo školy domov sám - vzhľadom na to, že ZŠ máme priamo na sídlisku od nášho vchodu cca 500 m tak to je neuveriteľný výkon 😀 . Ale trafil, dokonca aj cez cestu pozeral keď prechádzal - moja mamka ho pozorovala, lebo mala dnes dovolenku tak ho čakala doma.
Domček sme ešte stále nenašli - mám taký pocit, že taký aký by chcel môj muž ešte nepostavili, takže na koniec dôjde na moje slová, a nakoniec budeme budovať . 😝
Pozdravujem.

zoya1
22. zář 2008

jadus - bude tretie? 😖 😖 😖

zoya1
22. zář 2008

iný znak som chcela. Tento 😲 😲 😲

roasha
23. zář 2008

boze zoya,som kukala co tu robis o tejto hodine,ale uz mi doslo ked mala beha. ☹
jadus,tak ako?posli muza po escapelku,alebo sa budete s dupinkou porovnavat. 😉
si mi pripomenula jednu babu,uz 2deturence mali,potom nehoda,aj rozmyslala ci kupit tabletku ale potom zavahala,ze to by bola blbost,keby sa to podarilo"len po jednom raze".maly ma uz skoro rok,a je taky kraaaasny.... 😵 😵 😀 😀

drobec.z
23. zář 2008

jadus, no napis, co, lebo si tu budeme kadeco domyslat 😀 😀 tak co si IN 😲 😲 😲

roasha
23. zář 2008

jadus.........a teraz vsetky cakaaaaaaaaaaaaaame......co sa vlastne stalo? 😀

jaduska
23. zář 2008

juuuj babky moje, ale sta ma odhalili.... Po escapelku je už neskoro, takže máte pravdu - bude tretie.... Ani jeden z nás nechápe, ako sa to stalo, pri tej intenzite, čo sme boli spolu toto leto, aj sa manžel pýtal, či to je jeho, ale pevne dúfam, že iba žartoval... 😠 Najprv som bola pevne rozhodnutá ísť na UPT, lebo si fakt neviem predstaviť, čo ja budem s troma deťmi sama robiť, ale keď som prišla v pondelok na gyndu, tak mi doktor oznámil, že mi akurát skončil 12-ty týždeň a môžem ísť tak na huby a nie na UPT...Takže v apríli dostanem pekný darček k meninám a budem vám písať pravdepodobne zo psychiatrie, teda...ak tam budú mať net 😕

roasha
23. zář 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

roasha
23. zář 2008

jaduska,bud rada ze bez problemov,a si uz tak daleko. 😀
no boze,tak bude maly benjaminek. 😵 😵 😵 .....to bude chlap,taky super tajny spion! 😀
takze mame dve tehulky.....moje zlate.... 😵 🙂 😀

roasha
23. zář 2008

jadus,ale chcela by som ta vidiet na tom vysetreni,ake obrovske oci si mala na tom sone.... 😀

drobec.z
23. zář 2008

jadus, ja sa tesim, urcite to bude chalan, taky maly zbojnik ako zoyin a neboj zvladnes, pri tych dvoch co mas, uz si s tretim poradis v pohodke a na tu psychiatriu pojdes do Bardejova???tak ta budem chodit pozerat 😀 😀 😀 ale aj tak to by som aj ja chcela mat 12 tyzdnov len tak za sebou bez problemov 😉 a to si nemala ziadne podozrenie ani krce ani nic??? 😲 😲 😲

vavka33
23. zář 2008

Jaduskaaaaaaaaaaa,co to citam???????No neviem,ci ti mam gratulovat,lebo ta to asi dost prekvapilo,ale prajem vam obom,nech to tehulkovanie prezijete v poriadku,ste zdravy a snad sa vyriesi vsetko-teda aj to tvoje ucenie a tak.A je fakt super,ze si zvladla 1.mesiace a ani nevies ako.aj Dupnku si predbehla 😀
drzkaj sa tehulka.Teda jasne,ze aj Dupinka.No tolko malych vojacikov nam pribudne 😀

zoya1
23. zář 2008

Jadus - gratulujem, aj keď s rukou na srdci neviem či je to úprimné 😲 . Ja by som pri mojich dvoch "diabloch" tretia určite nezvládla. Ale aj tak s tebou tá malá fazuľka vybabrala, keď si to zistila až v 12-tom týždni -- inteligentné je už od teraz to tvoje tretie bábo. 😀 😀 😀
Dupi - aspoň si máš s kým porovnávať tehotenské príznaky no nie? Mňa to vždy potešilo, keď som sa mohla s niekým poradiť kto to prežíval naraz so mnou a tak.
roasha - ja som neúnavný prispievateľ na toto fórum po polnoci. Keď všetci normálni ľudia spia, tak ja chatujem 😀 😀 😀 . Neviem čím to je, ale na mňa ide spánok tak okolo 21,30 - a to sa mi zdá príliš skoro, a ak si neľahnem tak potom idem až okolo 1,30.
Ináč malá spala celú noc v pohode, ale ráno znova hnačky, tak sme šli k lekárke, a nakoniec som dopadla najlepšie ja - lebo mám do pondelka OČR a nemusím do práce - hip hip hurá 😀 😀 😀