Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
24. zář 2008

Ahojte babky, dík za gratulácie, aj keď v mojej momentálnej situácii by sa asi skôr hodili prejavy sústrasti...ale čo už, zvládli to iné, zvládnem aj ja (možno....)
To, že som tehotná, som vedela už skôr, robila som si testy, aj som bola na sono, ale na sone mi ujo doktor povedal, že je to 8.tt a tak som myslela, že mám čas 3 týždne na rozmyslenie, čo s tým. Ani ma nenapadlo, že sono nebude sedieť s posledným dňom MS, lebo pri babách mi to vždy sedelo presne.Tak som sa tu 2 týždne trápila, či ísť alebo neísť na UPT a keď som si to konečne zrovnala v hlave, tak už vlastne bolo neskoro. Zaujímavé je, že som bola na gynde v polovičke augusta a moja lekárka mi tvrdila, že tehu určite nie som a to som musela byť už v nejakom 6tt. Ale je pravda, že mi nie je tak zle, ako mi bývalo pri prvých dvoch, vracala som zatiaľ asi iba 3x, pri Sandre som vracala každé ráno a pri Lily aj ráno, aj cez deň,aj večer...

drobec.z
24. zář 2008

no jadus, tak asi to tak ma byt, ked ta to tak prekvapkalo a aspon dupi nebude sama tehulak 😉 a budes teda pokracovat v skole? 😲 inac velmi ti budem drzat palceky a dufam,ze do tretice to uz bude aj chlapecek, nech sa maju bambule braceka 😉

jaduska
24. zář 2008

v škole by som pokračovať chcela, tento rok nejako dobojujem, veď malé by sa malo narodiť v apríli, takže skúšky by som stihnúť mala a na budúci rok môžem študovať úplne dištančne, čiže nebudem chodiť do školy na prednášky, iba na skúšky. Tie prednášky si totižto treba zaplatiť a zatiaľ mám pocit, že nám tam hovoria iba to, čo je aj tak na nete. Mám spolužiačky, čo študujú a tiež majú malé bábätka, takže motiváciu mám dostatočnú... A inak - asi to tak naozaj malo byť, lebo termín mi vychádza niekedy 6.4. a 5.4. má meniny moja sestra a 16.4. mám meniny ja. Sandra sa narodila 4 dni po mojich narodeninách a Lily 1 deň po manželových meninách. A keď to bude chlapček, tak bude chudák nosiť ružové oblečenie, lebo odkedy sa narodila Lily, tak babám kupujem iba ružové...Ale ségra má aj chalana, tak by hádam aj niečo podedil chlapčenské 😀 😀 😀 😀

A inak, to, že som tehotná, som vedela skôr ako dupinka ,len som to tu nechcela písať, lebo dupi bola dosť nešťastná z toho, že okolo nej sú samé tehulky (hlavne tie čo nechcú byť tehotné) a ona nič. Tak som ju nechcela stresovať ešte aj ja, že tiež som tak nečakane tehotná. Ale teraz, keď je aj ona a ja neidem na UPT, tak už to tiež môžem zverejniť.... 😕

drobec.z
24. zář 2008

no jadus, to je super, ze sa ti to so skolou takto bude dat 😉 a aj chlapcek bude v ruzovom pekny, ved teraz dospeli muzi nosia ruzovu, len tomu tak nehovoria a ze vraj lososova 😀 😀 😀

jaduska
24. zář 2008

vidíš drobec, to ma nenapadlo, takže lososová 😀 😀 😀 😀 😀

drobec.z
24. zář 2008

no neboj, za vsetkym zlym hladaj to dobre, moja mamka vzdy hovori, hoci to je tazke 😉 ale zvladnes to neboj, a mangelik bude nakoniec rad, ze budete mat dalsie, ked ho uvidis po porode, tak budes rada,ze si si ho nechala, ten uzlicek stastia 😉 a UPT, to je dnes aj trosku drahe vsak 😲

jaduska
24. zář 2008

už som si povedala, že sa nebudem stresovať, všetko budem riešiť vtedy, keď to bude potrebné, na čo sa dopredu zaťažovať....UPT dnes stojí od 4 do cca 7 tisíc.... My sme v podstate o treťom bábu aj občas hovorili, občas zo srandy, občas vážne, ale určite som to nechcela tak skoro. Ale niekto tam hore sa asi rozhodol, že to myslíme vážne, tak nám to takto zariadil....Ale ako povedala moja ségra (im sa tiež tretie tak pritrafilo nečakane): A čo si ty horšia ako ja??? 😀 Som rada, že ma ona tak podržala....

drobec.z
24. zář 2008

no vidis, tak to mate v rodine, a ak sa sestre nebodaj pritrafi dalsie, tak vies,ze si musite davat vacsi pozor, aby to nepreslo aj na vas 😀 😀 😀 boze, to UPT je take drahe? to asi aby odradili mozne kandidatky 😒 a nekukala si podla cinskeho co vam vychadza, ci nie chalan? my by sme chceli tri deti, teda ja 4, ale s mangelickom sme sa dohodli kvoli dobe na 3, ale ktovie, mozno nakoniec budu 4 a mozno len ten maly anjelicek co teraz buvinka 😉 😉 😉

zoya1
24. zář 2008

jadus - teda aprílové dieťa! Super. Ja mám narodky 11.4. čiže si prajem aby sa narodil vtedy. Bude krásny, inteligentný, úžasný, múdry, šťastný atď - ako JA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

drobec.z
25. zář 2008

zoyi 😀 😀 😀 😀

jaduska
25. zář 2008

drobec mne podľa toho čínskeho vychádza, že San mala byť chlapec, takže tomu veľmi neverím a ani ho už nemám, tak nemôžem kuk. Zoyi, urobím všetko preto, aby som to do 11.4. vydržala 😀 😀 😀 😀

drobec.z
25. zář 2008

jadus kuk sem
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ja tomu tiez velmi neverim, lebo nam potom beha po izbe baba, ale vela kamoskam to vyslo, takze neviem ☹ jadus, a este by si mohla prenasat do 3.5. vtedy mam ja narodky, pekny datum nie, a maj, lasky cas 😵 😵

jaduska
25. zář 2008

jeeeminenky drobec, to ja by som bola najradšej tehotná ako slonica - 2 roky, potom by som už ďalšie bábo zvládla v pohodke 😀 😀 😀 😀 ale do mája by to bolo dlho. Teda ešte ani presne neviem, kedy mám termín, ten aprílový mám iba podľa poslednej MS, ale s ultrazvukom to sedieť nebude, lebo po pôrode som mala vlastne MS iba raz a bohviekedy sa nám to vlastne zadarilo, určite by som cyklus nemala pravidelný, keďže ešte dojčím...
idem kuk ten kalendár

jaduska
25. zář 2008

Sandra mala byť chlapec, Lila mala byť dievča a teraz mi vychádza dievčatko.... 😎

Sandra je typické dievčatko, Lily je taký malý chalanisko, tak ozaj neviem, čo bude toto tretie 😕

drobec.z
25. zář 2008

jadus, tak budeme cakat, a chces vediet dopredu co to bude??? 😲 😲 😲

elinka27
25. zář 2008

tak ja som tu chvilku neni a pozeram,ze dalsia tehoska medzi nami, normalne zacinam uvazovat nad druhym aj ja 😀

drobec.z
25. zář 2008

no eli, to je dobry napad, nech sa ta nasa armada riadne rozrasta a to by ste mali akurat najlepsi rozdiel 😉

zoya1
25. zář 2008

to čínske čudo vôbec nefunguje - mne práve vyšlo že Dodo je dievča a Zoja je chlapec. Jedine, že by mal môj muž popletené spermie 😎 😎 😎

jaduska
25. zář 2008

ono človek by musel vedieť presne, kedy to dieťa splodil. Lebo u nás sa tehotenstvo počíta od poslednej menštruácie, ale keď má žena prvý deň MS napr.20.6., tak to dieťa mohli splodiť v júni, ale aj v júli... Sandra mi tak vychádza, že keby som pozerala mesiac neskôr, tak výjde dievča. Lily je čisté dievča a toto tretie je tak, že široko ďaleko iba dievčatá....
A drobec - asi budem chcieť vedieť, čo to bude, pri San som nechcela, pri Lily už hej a teraz asi tiež dám zistiť.

Eli - pridaj sa, nech tu budeme pekné tehotné trio. Ozaj drobec - a ty nič? Či ste nesnažilkovali cez dovču? A kde zmizla dupi? 😕

vavka33
25. zář 2008

JAdi,je jedno,co to bude,len nech je to zdravucke 😉

jaduska
25. zář 2008

Vavka, svätá pravda, ja keď som Sandre povedala, že budeme mať ďalšie bábo, tak povedala: "No zbohom, dúfam, že to bude sestrička." Ale potom sme sa zhodli, že nech to je čo chce, hlavne nech bude zdravé. Mám z toho trošku obavy, lebo som brala lieky, ktoré nie sú vhodné v prvom trimestri, ale hádam to nebude mať následky 😒

jaduska
25. zář 2008

Tati nás prekvapkal a došiel dnes domov. Zajtra má voľno, tým pádom si beriem voľno ja a on nech sa stará o baby 😵 😵 😵 😵

drobec.z
25. zář 2008

jadus, tak si uzijete volno vsetci 😉
my sme snazilkovali a mam nejake krce a bolenie prs, ale mam aj ine zdravotne problemy, tak neviem ci by teraz bolo najvhodnejsie byt tehu a prave preto to teraz vyjde, ale este skoro vediet 😉 Tak som zvedava, ved aj ja mam brat kvoli tym problemom silne lieky, lebo mam strasne bolesti a tak nesmiem a musim zatial trpiet, lebo naisto neviem ci som alebo nie som tehu a preto to nechcem risknut, tak mi lekar kazal cakat a ked nebudem tehu, tak mozem brat a liecit sa a ked budem, tak to je potom dost velky problem 😒 kedze ich brat nebudem moct a bude sa musiet najst ine riesenie a to bude iny problem ☹

drobec.z
26. zář 2008

ahojte, kde ste vsetky? u nas konecne vyslo slniecko, ale fuka silny vietor, takze nic moc, ale aspon neprsi 😉
ako sa mate?

roasha
26. zář 2008

drobec,jej-u vas bolo slnko? 😅
inak som zvedava,co zahlasis,ci bude dalsia tehulka... 😉 🙂
inak podla toho cinskeho aj nasa Lala je chalan....a pritom je to normalna princezna.

vavka33
26. zář 2008

mne ten cinsky kalendar vysiel.Tak ked budem chciet chlapa,budem sa riadit podla neho 😀

dupinka
26. zář 2008

Ahojte!

nebola som tu cely tyzden, lebo manzelik mal notebook so sebou na sluzobke.. chybali ste mi. Mame sa fajn, piskotka rastie, na sone v pondelok mala 1,3 cm a vsetko je v poriadku 😉 Len som schytala nachladnutie, tak som od stredy na PNke.

roasha
26. zář 2008

dupi,si ma vylakala,ze kde si stratena,toto nech nam tvoj manzo nerobi.... 😅 😀
s piskotky sa tesime,nech nam pekne rastie. 😵

dupinka
26. zář 2008

coo??? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Jadus, tak to si ma predbehla!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Drzte sa 😉

roasha
26. zář 2008

dobre,ze........? 😀
zlata si bola dupi,som cakala na tvoju reakciu,pokial to precitas. 😀