Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
4. říj 2008

Joj dupi, to ti závidím, že ti nie je zle. Mne je síce zo všetkých troch tehotenstiev najmenej zle práve teraz, ale predvčerom som vracala aj večer a potom na druhý deň aj ráno. Tak pre istotu chodím spať skoro, lebo mám pocit, že k večeru mi je viac zle ako ráno. Ale hádam to už nebude trvať dlhšie ako mesiac, lebo inak si to asi hodím. A to ešte musím fungovať okolo malej, odúčam ju od dojčenia, je to náročné, lebo som s tým vôbec nepočítala, že ju budem musieť odstaviť, tak som ju dojčila stále, keď išla spať a teraz bez toho zaspať nevie. No cez deň sa nám už ako-tak darí a v noci zatiaľ nechávam tak, lebo to by sa asi nevyspal nikto v okolí 100m.

dupinka
4. říj 2008

jadus, normalne ta obdivujem, ako zvladas domacnost,...Si sikulka, zvladnes to! 🙂

drobec.z
4. říj 2008

juj dupi, to je supis, ze si si vybojovala PC, a s tou Pn je dobre,ze mas, lebo teraz vonku same pliagy su, tak aby si niečo nechytila 😉 Aj je dobré, že ti nie je zle, lebo to je fakt o držku, to si vtedy človek ani veľa neužije toho tehu a čaká kedy už skončí 😉

jadus, aj mne malý nejako štrajkuje poslednú dobu, ten môj anjelik nejako zdupkal a rastú mu rožky, tak dúfam,že to len dočasne 😉 Ani v noci spať ani cez deň a vkuse len mama moja a mama moja 😉

elinka27
4. říj 2008

caute, dlho som tu nebola ale citam vas stale, maly ma zapal priedusiek tak to mam teraz perne, aj cez den aj v noci 😖

jaduska
4. říj 2008

dupi, práveže mám pocit, že nezvládam. Keby si videla tú kopu prádla, čo mi treba ožehliť ☹ Normálne by som niekomu zaplatila, aby mi to prišiel urobiť...

Drobec, sa nečuduj, že je malý takýto. Určite mu chýba tatino a ty si teraz jeho jediná istota, asi sa bojí, že odídeš aj ty....

Elinka, nech sa drobec rýchlo uzdraví....

dupinka
4. říj 2008

jadus, ja s zehlenim problem nemam,... Len moj muz zdvojnasobil spotrebu maskacovych triciek 😠 a ja zehlenie triciek neznasam, ak su vytahane.
Drobec, aj ja si myslim, ze maly je taky preto, ze mu chyba ocko, a istota, ci neodides aj ty.

jaduska
5. říj 2008

mne akože tiež nerobí žehlenie problém, akurát sa mi teraz nazbieralo, lebo keď sme prerábali kuchyňu, tak som neprala a baby špinili jedna radosť. Problém mám skôr s časom, kým ja Barbra hore, tak nemám šancu, keď si ľahne spať, tak neviem, čo skôr robiť - upratovať, variť, učiť sa, prať, žehliť atď. Poobede sme dlho vonku a večer mi je väčšinou zle, tak idem radšej spať. A to mám ešte dobré, že manželovi nežehlím nič. On je väčšinou v maskáčoch, nátelníky si perie u svokry cez týždeň, tak mám o jednu starosť menej.

drobec.z
5. říj 2008

ahojte bojovničky, tu o želhlení a ja som práve dožehlila. Malý spí a ja sa chystam zase s ním poobede vonku, kedže je tak krásne, treba využiť, aj doobedu sme boli a bolo super, ešteže som včera navarila, ako keby som vedela, že dnes bude pekne. Kto chce požehliť, pošlite tu, ja veľmi rada žehlím, aj v škole som všetkým žehlila, poprosím cez IP 😀 😀 😀
elinka, malému posielame božtek zdravíčka, nech je čo najskôr fit 😉

držkajte sa, papa a pekný zvýšok víkendu 😉

jaduska
5. říj 2008

Drobec, keď pôjdete najbližšie do BJ, tak sa zastav, ja ti nejakú peknú kôpku nachystám.... 😀

drobec.z
5. říj 2008

jadus, okej, tak zacni skladovat, len ci dovtedy vydrzis, bo sa najblizsie nechystam 😉

drobec.z
7. říj 2008

dobre ranko všetkým,no baby mi sme včera mali taký úraz, že až, ani neviem ešte následky, dúfam,že žiadne, maličký spadol a všade kopec krvi, z nosa z úst a nemohol sa nadýchnuť, tak ja som si myslela, že som už o neho prišla 😢 mne z toho prišlo tak zle, že som sa dva krát sklatila k zemi a ešte aj dnes som zelená a krvi by sa mi včera nikto nedorezal, ale je všetko v pohode, v noci spinkal celkom dobre, len sa mu ťažšie dýchalo, tak hádam z toho, že má spuchnutý noštek ☹ dnes kuknem, čo to vlasnte bolo,kde si čo nabil, lebo včera sa to ani nedalo, júúúúúj ako mi je z toho zle, normálne ešte dnes idem odpadnúť keď si na to spomeniem ☹

dupinka
7. říj 2008

juuj, drobec, tak to muselo byt hrozne... Dufam, ze malemu nic nie je, a nostek mu rychlo odpuchne...

zoya1
7. říj 2008

drobec - dúfam, že malý bude rýchlo v poriadku. nechcem byť interpinentná, ale pomaly si ZVYKAJ. Náš Dodo bol už 3x šitý, dokonca sám hovorí, že už pozná všetkých doktorov na centrálnom príjme 😀 😀 😀 . dokonca keď sme tam šli naposledy kvôli narazenej nohe (korčule), tak sa mu doktor predstavil "Ahoj som doktor Mucha" a náš Dodo "doktor Mucha? Tak ty si ma ešte nešil" 😀 😀 😀
Dupi a vy 2v1 ako? Nejak nepíšeš ako sa má naša vytúžená fazuľka.

elinka27
8. říj 2008

tak sme boli včera na kontrole a sme maród ešte do pondelka, moc sa to nelepší.Už som doma ako tiger v klietke, v piatok nám prídu robiť plastové okná,tak musíme vypadnúť s malým k našim, a v pondelok mi mužíček odchádza na Záhorie na 3 týždňe. 😠

dupinka
8. říj 2008

Zoyka, piskotka sa ma fajn, poslucha. Zatial mi nie je zle, len nesmiem byt hladna... Tak stale nieco "tiskam do hlavy".
Pribrala som uz 2kg, co je celkom dost. 😒 Ale ja som plnsej postavy, tak asi aj priberanie bude vacsie ako u chudych bab.
V pondelok som bola na odbere krvi - tri davky - 1. hepatitida, toxoplazmoza, 2. krvny obraz, 3. protilatky, kedze som RH neg.
A sestricka mi nevedela riadne najst zilu, tak brala z predzapastia. Aj to na lavej tieklo pomaly, tak vzala len prvu. Potom brala z druhej ruky, ale medzitym ten povodny vpich navrel, tak som ani len ruku neohla. Nehovoriac o tom, ze mi pri pohlade na to prislo zle a moj zaludok "pumpoval" na prazdno. To musel byt pohlad. 😖 😖

drobec.z
8. říj 2008

ahojte, u nás sa bábo asi nakoniec nekoná, teda zatiaľ, zrejme išlo o potrat v počiatočnom štádiu, takže snž sa pokračuje ďalej, ak ovšem dôjde manželiček 😉 Romankovi je už lepšie, akurát dnes má väčšie bolesti ako včera, ale našťastie nemá nič zlomené 😉 a môžte nám dať hlas, budeme veľmi radi, ten spinkáčik s mackom 😉

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=1780

dupinka
8. říj 2008

drobec, uz sa stalo.... 😉

jaduska
8. říj 2008

Drobec, chcela som napísať už včera, ale nejako blbol kôň... chudák Romanko, si užijete teda...Najhoršie na tom je, že sa takéto veci stávajú, keď sú chlapi preč z domu...Ale rýchlo sa vyliečte, nech vás tatino nájde živých a zdravých. A bábo nech bude radšej až vtedy, keď už mužíček bude doma, nech si vychutnávate tehotenstvo spoločne...

Dupi, ja tiež musím stále niečo prežúvať, aby mi nebolo zle 😝 Zatial som však schudla 3 kg, pri našej Bobe ani nemám šancu pribrať.

dupinka
8. říj 2008

tak to mas fajn... Ja som sice schudla na stehnach, ale nabralo to brusko.. Nejako mam tusak, ze budu dvojicky... A sanca tam je, svokra cakala, len o ne prisli. Hm, tak uvidime 20.10. 😵

drobec.z
8. říj 2008

dupi, tak to by boli prvé dvojičky tu na našej téme, no teda to som zvedavá, ale dvojičky sa tuším dedia obgeneráciu či nie? ja už ani neviem, ale zdá sa mi,že väčšia pravdepodobnosť by vychádzala na tvoje deti, ale nie som si istá 😉

dupinka
8. říj 2008

drobec, uvidime.....

jaduska
8. říj 2008

dvojičky sú super, odbavíš si to naraz a máš pokoj 😉 😉 😉

dupinka
8. říj 2008

nooo, ak medzitým nezošaliem 😀 😀 😀

jaduska
8. říj 2008

ale čoby si zošalela, xi, ty si šikovná a máš super manžela... keď nezošaliem od apríla ja, tak už fakt nikto 😉

dupinka
8. říj 2008

tak bude veselo 😀 😀 😀

dupinka
9. říj 2008

baby, moj muz ma vcera dorazil ☹ : On stale tvrdi, ze na to, aby presiel konkurencnym vyberom ("vyberove konanie na vyssiu hodnost"),tak musi mat bud tlacenku, alebo misiu.
Preto si v lete podaval ziadost o zaradenie do misie, do nejakeho predbezneho zoznamu, z ktoreho sa potom budu robit uzsie a uzsie vybery. Vraj sanca, ze z toho zoznamu niekto pojde dalej, nie je az taka velka a vcasna. Lenze, z toho zoznamu vybrali teraz na misiu do Kosova jeho kolegu, uz sa pripravuje. A moj muz cely nahnevany, ze to tamten dostal po znamostiach a pod...
Som mu povedala, nech sa teraz sustredi na konkurencny, aj za cenu, ze nema misiu, lebo ta by momentalne nebola vhodna.
Ale viem, ze ho to hneva, lebo on na misiu chce ist, ....ma pocit, ze inak to nejde 😖
Uz ani neviem, ako sa o tejto teme s nim bavit, ja nechcem, aby vobec niekedy niekam isiel. A dufam, ze ten konkurencny mu vyjde.

jaduska
9. říj 2008

na jeho mieste by som sa na misiu až tak netlačila. Veď koľko chlapov sa vrátilo z misie a zrazu pre nich nemali miesto. Buď museli ísť na nižšiu hodnosť, alebo celkom odišli z armády. Nech pekne chlapec sedí doma a stará sa o piškótku a teba. Podľa toho ,čo si písala, tak je určite veľmi šikovný (keď ho chceli na to ministerstvo 😉 ), takže mu ten konkurenčný určite, určite výjde aj bez tlačenice....

dupinka
9. říj 2008

jaduska, ja si to tiez myslim. Ale on ma pocit, ze vsetka jeho snaha je na h...o a misiu potrebuje.... Boooze, neviem, ako mu to vybit z hlavy.. 😖

jaduska
9. říj 2008

Inak, minule mamka vravela, že počúvala nejakú reláciu a bol tam niekto tuším z ministerstva a vravel, že každý vojak, ktorý na misiu ísť chce, sa tam dostane, len treba dať žiadosť.... Som to vravela mužovi, tak sa iba uškrnul a povedal "hej".... takže asi tak je to s misiami... Aj môj chcel ísť, už bol 2x vo výbere, ale raz zistili, že slobodníci ísť nemôžu a druhýkrát misiu prebrali Chorváti...
Ale asi som ti moc neporadila dupi.... Z hlavy mu to asi nevybiješ, musí na to prísť sám, len nech si uvedomí, že keď odíde, budeš na všetko úplne, úplne sama... ☹

dupinka
9. říj 2008

mozno sa spamata, ked bude vidiet rastuce brusko... lebo dosial na mne moc nevidiet, len som "pribrata"