Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
9. říj 2008

Bruško zvykne vykuknúť tak v 5-tom mesiaci, aspoň u mňa to tak bolo.... hádam mu dôjde, musí sa prispôsobiť novej situácii, chlapom to dlhšie trvá.... 😉

dupinka
10. říj 2008

on si je vedomy zodpovednosti za rodinu, a prave preto ju chce zabezpecit. Aj tym, ze pojde do konkurencneho vyberu na vyssiu hodnost, lenze stale si mysli, ze misiu musi mat...
ak bude v armade este nejakych par rokov, tak sa jej asi nevyhneme, ale radsej nech ide lebo musi, ako ist, lebo chce 😖

roasha
11. říj 2008

dupinka,musis na muza razne! 😕 to bolo prve,ked som s MM zacala chodit,ze pokial bude spekulovat s misiou,tak sa s nim rozvediem. 🙄
co myslis-bol? 😉 .......................................nebol!!! 😀 😀 😀

dupinka
12. říj 2008

uz sme si to cez vikend vydiskutovali 😉 Nebolo to lahke, ale rozumne zenske argumenty DUFAM zabrali...

roasha
12. říj 2008

netreba ist na nich pekne!!!.................. 😀 😀 😀

zoya1
12. říj 2008

ahojte. Dupi asi tomu tvoj muž neuverí, ale môj nikdy na misiu ísť nechcel a nakoniec musel. To, že v januári 2007 odchádza do Kosova sa dozvedel 18.12.2006. Zoja mala 3 mesiace - takže asi vieš jak mu bolo. Jednoducho musel ísť. Prežili sme, ale bolo to hrozné, teda aspoň pre mňa. Dodo 4 ročný potreboval strašne ocka, keďže mňa plne zamestnávala Zoja. Ale nejak sme to zvládli. Dúfam že už nám nijaka misia nehrozí, manžel ani ísť nechce. Inak od 1.11. manžel nastupuje naspäť do trebišovských kasární, tak sa vytešujem jak najatá. Už nebude musieť každý deň dochádzať hip hip hurá.
My sme práve po svadbe. Bolo naozaj super. Detičky to vzdali už o 20,00 a tak išli spinkať k prababke, a ja som si to patrične užila 😀 😀 😀 . Dnes ma bolí celý človek - a už som volala šéfke, že zajtra beriem dovolenku, lebo nie som schopná ísť do práce 😝 . Ešteže mám takú super šéfku.
V novembri idem na 3 dni služobne do Bratislavy. Budem po prvýkrát bez detí 2 noci. Dúfam, že to zvládneme bez ujmy na zdraví.
pozdravujem vás všetky. pá pá

petullia
13. říj 2008

Cawte zenusky. Som tu zase davno nebola... nemam pristup k netu, ta ani neviem co mate nove.... vela citania naraz 😕 ... a moja lenivost 🙄 😅 .... ale vsimla som si novu tehulku... huraaaa... Dupi gratulujem, velmi sa tesim. 😵

jaduska
13. říj 2008

Ahoj petu, už som na teba aj myslela, že kde sa flákaš. Pozerám, že ty nám o chvíľu aj rodiť budeš. Takže bude malý vojačik? Super....Držkajte sa, nech to v pohode zvládneš.

petullia
13. říj 2008

Dakujem Jaduska... uz sa nam to veru krati. asi som cudna, ale ja sa ti normalne na ten porod tesim... bude to taka haluz, zase nieco nove, ale nebojim sa toho. este takych 5 tyzdnov a sup sup 😀 . maly vojacik uz ma v zasobe aj maskacove vecicky 😀 ...

zoya1
13. říj 2008

čaute
Tak ja som dnes ostala doma, akože oddychovať po svadbe, a nakoniec som si vygruntovala celý byt. Prezliekla som všetkým postelné prádlo, povytierala prach, prala, žehlila, povysávala a zmyla podlahy. Mám dosť - asi budem oddychovať zajtra.
Zoja je v jasličkách, neuveriteľne rada tam chodí. Som myslela, že dnes zostane so mnou doma, a ona ani počuť. Vraj sče ísť ku deťom, lebo ja sa neviem tak dobre hrať 😀 😀 😀 . Takže som zostala sama, za chvíľku príde Dodko zo školy, tak popíšeme úlohy a potom po Zojku a hajde von. Je neskutočne krásne, na teplomeri mi ukazuje 22 °C. Tak si to chcem ešte užiť, lebo vraj od soboty príde krutá zima 😝 😝 😝 .

zoya1
13. říj 2008

sranda predchádzajúci príspevok som písala okolo 14,00 a hodilo ho sem až teraz dobrá haluz nie? 😀 😀 😀

jaduska
14. říj 2008

vidíš zoyi, mala by si sa naučiť hrať....

dupinka
15. říj 2008

jeej, Zoyka, tu svadbu Ti zavidim,.... Ja by som tak rada isla, vytancovat sa. Ale teraz s bruskom uz asi tazko. A ani sa nikto v okoli do chomuta nechysta.
Prave som po troch tyzdnoch vegetenia dosla do prace, juj, ale sa mi nechce robit. A musela som si uz obliect tehu nohavice, lebo sa do nicoho ineho uz nezapnem.

jaduska
15. říj 2008

dupi a zo mňa ešte všetky nohavice padajú 😝

zoya1
15. říj 2008

ahojte.
tak vyzerá to tak, že sa nám končí babie leto, teda aspoň u nás už prší a začína sa ochladzovať. Zajtra sa chystám so Zojkou do Košíc do nemocnice na kožné. Má od narodenia vo vláskoch aj na ručičke, niečo také ako bradavičku. Bola som s ňou už raz na kožnom tu u nás v TV, ale doktor nám povedal že máme prísť až keď bude mať 2 roky. Tak ideme. Dúfam, že jej to nebudú chcieť nejak drasticky odstraňovať - anjelikovi môjmu maličkému.
Dodo v škole v pohode, namyslený jak šľak lebo už vie napísať mama má .... .
Pozdravujem vás všetky.

jaduska
15. říj 2008

zoyka držte sa, malá to zvládne určite lepšie ako ty.... 😉

zoya1
15. říj 2008

hodila som do albumu nejaké nové fotky, tak ak chcete tak mrknite 😉 😉 😉

dupinka
16. říj 2008

Čaute krásky!

Zoyka, super fotočky!! 😉

jaduska
16. říj 2008

krásna je tá zojka malá, tatino už má vyleštený guľomet? 😀

petullia
16. říj 2008

Jeeejda Jaduska, ja som ale riadne slepa!!!! ja som si az teraz vsimla, ze aj ty si tehu... jeeeej.. 😵 😝 Tak to ti teda gratulujem!!!!!!! si mi normalne zdvihla naladu v tento zamraceny den. 😎 ale hanbim sa 😔 ... som ja ale vsimava.... 😖

zoya1
16. říj 2008

ďakujeme kočky! Už sme doma z tých Košíc, dnes to Zojke zmrazovali tekutým dusíkom - vraj je to mosculla. Mal to aj Ďoďko, ale jemu to nakoniec museli vyberať chirurgickou lyžičkou, tak dúfam, že to Zojku obíde.
Inak v pohodičke, trošku poplačkala, ale potom už kecala s doktorkou jedna radosť. Samozrejme musela zreferovať, že bola na svadbe "družica" a že mamka jej kúpila nové "popanky" apod. Teraz už spinká. My s mužíčkom dnes ideme podpisovať zmluvu na ten dom, čo sme si vybrali, tak dúfam, že všetko dobre dopadne. Ozvem sa ešte večer pá pá.

jaduska
16. říj 2008

Petu vďaka, ale to také neplánované bolo, takže ešte stále sa liečim zo šoku a chvíľami mi to pripadá ako absurdné, ešte som sa s tým dáko nevyrovnala.... 😒

Zoyi, keď už to budete mať podpísané, tak hoď dáku fotečku domu, nech ti môžem závidieť 😀 😀 😀

petullia
16. říj 2008

Aha tak, sokova terapia babencova... o tomto mi presne sesternicka nedavno rozpravala, ako ich maly zosokoval (ich druhe dieta), ze to necakali a tiez sa s tym dlho vyrovnavala. Je to taka haluz pre mna... som si myslela, ze uz ked mas 1 dieta, tak uz je z teba mamka samsterka, ale uz som zistila, ze kazde tehotenstvo je jedinecne a vzdy niecim specificke. ale drzkam ti palciska v kazdom pripade, nech je aj tento maly anjelik taky prekrasny ako tie 2 pred nim 😉

jaduska
16. říj 2008

petu, ja som si tak myslela, že som na 2.pôrod pripravená a bol úplne, úplne iný ako prvý - takže pripravená som až teraz a to tak ,že nič neviem....najlepšie sa rodí prvorodičkám 🙂 Ale hádam táko zvládneme aj toto ,veď sú aj horšie veci na svete, hlavne nech to bude zdravé....

petullia
16. říj 2008

Jasne! 😵 A vraj trio je ideal 😉 ... my mozno budeme mat tiez 3 deturence... aspon teta vestica mi to tak tvrdila 😀 ... ale somotila aj o dvojickach 😕 ... sak uvidime... ked to tak ma byt, nech sa stane. 😉 Vsetko v nasom zivote ma svoj vyznam, ci uz ide o dobre alebo zle situacie a nakoniec prideme vzdy na to, ze to tak muselo bty, lebo... 😉

dupinka
17. říj 2008

Ahojte!

Baby, ako znasate tehotenstvo? Petulia to uz mas len za par, Jaduska este dost pred sebou.. A ja este veeelmi vela 😀 😀

jaduska
17. říj 2008

Ahojte.....

Petu, asi máš pravdu...tiež verím v osud, aj keď teraz som to trošku nepochopila, ale ako píšeš, raz na to prídem prečo....

Dupi, ja už celkom v pohode, nie je mi úplne 100% dobre, ale zase ani veľmi zle... Ty si ešte užívaj, toto sú tvoje posledné "voľné" chvíle... 😀 😀 😀 Inak - máš termín zhruba vtedy, ako moja švagrinká.... 😉 A kde sa chystáš rodiť? V Nitre, či prídeš do Prešova?

dupinka
17. říj 2008

rodiť budem jednoznačne v Nitre, tu mám gynekológa, dokonca pracuje v nemocnici, tak možno bude pri pôrode on... A muž má v pláne trojtýždňovku, tak uvidíme, ako to nakoniec bude.
Nemám dôvod rodiť na východe a tiež nechcem, aby sa mi tu nacápala celá rodina v snahe "pomôcť" po pôrode. V Nitre sa sotva vyznajú, v mojej domácnosti nestrpím nijakého "direktora", tak si poradíme s manželíkom sami.
Aj krstiť chceme v NR, len naše rodiny ešte o tom nevedia a to bude iný blázinec. 😖

jaduska
17. říj 2008

Ja si tiež myslím, že s bábenkom majú byť prvé týždne iba rodičia. Návštevy stačia kľudne aj po pár týždňoch, kým si malé zvykne na svet a rodičia si zabehnú aký-taký systém...

dupinka
17. říj 2008

Jadus, len to bude trochu narocne vysvetlit nasim aktivnym mamkam, ktore chcu mat vsetko vzdy pod kontrolou. Len dufam, ze tak, ako sme si presadili doteraz vsetko (aj cez hadky a slzy), tak si s kludom anglicana presadime toto. 😉