Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
17. říj 2008

treba ich pekne poprosiť, že chcete byť sami a že keď budete vidieť, že to nezvládate, tak ich zavoláte....
Z tvojej strany to aspoň nie je prvé dieťa v rodine. A z manželovej?

jaduska
17. říj 2008

Baby - školáčky - ako sa píše referát? Som myslela, že viem, ale ma teraz jedna spolužiačka doplietla. Však to má byť iba taký akoby obsah prečítaného článku?

dupinka
17. říj 2008

jadus, z manzelovej ano 😖

A myslim, ze zmysel referatu si pochopila spravne, o co presne ide?

jaduska
17. říj 2008

Dupi, tak to svokruši asi ťažko vyhovoríš, aby nedošla 😒

Ten referát máme napísať z knihy o slovenských nárečiach. Máme si vybrať jedno, ktoré používame a urobiť o tom referát. A kto doma nehovorí nárečím, tak má spracovať hocijaké...

dupinka
18. říj 2008

Tak to ja by som pisala o rusinstine.. 😉

Spracuj to tak, ze napises, kde sa tym jazykom hovori, kto nim hovori, ake su zvlastnosti oproti slovencine, nejake zaujimave slovicka ako priklad, ... 😉

jaduska
18. říj 2008

Vďaka dupi, dnes v noci, keď som nemohla spať, tak som si to spracovávala v hlave....v noci mám najlepšie nápady 😕

A prečo rusínština?

dupinka
18. říj 2008

neviem, proste je to jazyk, ktoremu rozumiem, kedze nim rozpravali moji stari rodicia, velmi sa mi paci jeho lubozvucnost a to, ze co dedina, to dialekt.. 😀

jaduska
18. říj 2008

to máš pravdu, so mnou chodili na strednú baby, čo rozprávali rusínsky, jedna bola zo Svidníka, druhá od Starej Ľubovne a nerozumeli si 😀 😀 😀 😀 Ten referát už skoro mám, už mi treba spracovať iba rezíduá vývinu a neviem to napísať vlastnými slovami, tak som sa zasekla pred koncom...došla inšpirácia

dupinka
18. říj 2008

no to je najhorsie, ked clovek strati nit tesne pred dokoncenim.... 😒 Ja mam najlepsie napady nadranom. A teraz, ked nespim, tak aj v noci,chichi 😉

jaduska
18. říj 2008

dupi, presne tak...ja sa v noci zobudím (väčšinou keď kojím malú), potom nemôžem zaspať, tak rozmýšľam nad školou a nápady sa len tak sypú...ešte keby som tak všetko do rána pamätala , to by bolo supeeeeeeer....

zoya1
18. říj 2008

jadus, ja z teba odpadnem. V noci rozmýšľať nad školou 🙂 . to jak keď musím náhodou v noci vstať dať malej čajík - čiže prejsť po chodbe do detskej izby- tak jediná vec nad ktorou rozmýšľam je ako sa čo najrýchlejšie dostať späť do postele 😀 😀 😀 .
Zoja dnes celý deň nespala, lebo sme šli od rána k babke, a nejak sa jej tam spať nechcelo, čiže už o 19,00 zalomila. Ja som si požehlila, a momentálne sedím pri počítača ako alipaša s plienkou na hlave, pretože mám toľko lupín v hlave, že už neviem čo s nimi. Bola som na kožnom tak mi dali salycilový olej , vraj mám tú svoju gebuľu olejovať aspoň 2 dni a potom zmyť dechtovým šampónom. Tak dúfam, že žo pomôže, lebo si pripadám jak drbnutá - mastné vlasy, plienka na hlave 😝 😝 😝 .
Pozdravujeme všetkých.

petullia
19. říj 2008

Cao zeny! Inak aj ja mam najlepsie napady v noci. Pred statnicami asi tyzden som mala pri posteli pero a zapisnik a ked ma kopla muza, tak som uprostred noci svietila telefonom a pisala... celkom haluz to bola niekedy ctat rano 😀 ...

jaduska
19. říj 2008

Petu, dobrý nápad, asi si dám k posteli diktafón, lebo svietiť nemôžem, keďže baby spia pri mne 😀

dupinka
20. říj 2008

Ahojteee!

prave sme dosli od dokyho. Vsetko je v najlepsom poriadku, piskotka sa ma k svetu, az privelmi aktivna bola pri foteni, ale nakoniec sa jedna pekna fotocka podarila, tak kuk album.
Inak vysledky v poriadku, mam uz aj tehotensku knizku.

vavka33
20. říj 2008

Dupi,to je krasa vidiet takto odfotene male stvorenie.tesim sa s tebou a som rada,ze ste v poriadku.A tu knizku si teraz budes citat stale,ze?ja som to robila.najma ked sa mi to zacalo zaplnat.bola to moja najoblubenejsia literatura 😀

jaduska
20. říj 2008

jeeej, dupi, aj ja som dnes konečne dostala tehu knižku....je zase trochu iná ako tie predošlé. Hlavne sa mi páči, že je tam napísané, že sa mám každý deň sprchovať 😕 A na budúci pondelok idem zase na odbery...

dupinka
20. říj 2008

Tak to viete, ze som vytesena a manzelik tiez. 😵 😵

Jadus, ja mam zatial s odbermi pokoj, do najblizsej poradne, to bude 15tt, tak potom... Ved este stale mam modriny po tych nestastnych odberoch spred dvoch tyzdnov, co mi tak sestricka dopichala predzapastia 😠
Bol aj manzelik, dosiel v maskacoch, tak sa doktor smial, ze priamo z vojnoveho pola 😀 , muz hadzal ocka a keci na sestricku (to on take veci vie), ze bola z neho uplne namakko. 😀

zoya1
20. říj 2008

dupi - piškótka je naozaj zázračná.
Ja som sa dajako pochorela. Mám pocit, ako keby ma prešiel parný valec, zvýšenú teplotu a nádchu ako slon. Aj Zoja sa mi zdá taká všelijaká, ako keby strácala hlások. Tak uvidíme čo bude ráno. Idem hajať je mi na nič!!!

dupinka
21. říj 2008

Ahojte!

Zoyka, tak drzim palce, nech to nie je nejaka viroza ci chripka.. Skoro sa uzdravte!
Ja sa dnes citim ako dazdovka po zure, nejako mi nie je dobre, a to dnes mam o 10tej pojednavanie.. Tak snad neodkvacnem 😖

zoya1
21. říj 2008

Dupi drž sa - ty teraz musíš za dvoch 😀 😀 😀 !!!!

dupinka
21. říj 2008

nakoniec som to prežila, piškotka pochopila, že nemôžeme urobiť zlé meno.. 😀 😀

jaduska
21. říj 2008

dupi vidíš aké inteligentné dieťa máš už od embrya 🙂

dupinka
22. říj 2008

😀 😀 😀

jaduska
22. říj 2008

a drobec sa tu už dobre dlho neukázala... 😒

roasha
23. říj 2008

ahoj mamulky. 😉
jadus,drobec je "stopnuta"/na mesiac/ 😕 ,zachytila som v ktorejsi teme,za tie hlasovania za maleho zabuliacika na fotkach. 🤐
drobec,neboj myslime na teba,mas to za par! 😉

jaduska
23. říj 2008

to myslíš vážne? veď tie hlasovacie linky je iba zakázané zakladať ako osobitné témy a dávať to kade - tade. Do tém, kde tie babenky chodia často sa to predsa môže dať... 😕

dupinka
24. říj 2008

Ahojte!

jej, tak to mi je luto, ze admini zvolili taketo pravidla 😖 Drobec, cakame Ta!!

dupinka
26. říj 2008

kde ste vsetky?

jaduska
26. říj 2008

ja som tuuuuuuuu, ale už aj idem, lebo treba dať deti spať, iba som prišla kuk, čo kde nového, ale vidno, že je víkend, lebo vo všetkých témach pusto....
Ja momentálne zháňam materiál na ďalšiu seminárku. Ozaj dupi, ty ako prešovčanka, nepoznala si náhodou Danielu Hivešovú - Šilanovú? Bola vraj v Prešove veľmi známa, ja o nej teraz píšem biografiu. Na nete je toho veľa, ale všetko o tom istom, lebo ona v auguste zomrela, tak väčšinou len o tom píšu. Neviem nájsť nič podrobnejšie o jej tvorbe, súkromnom živote a tak....

dupinka
27. říj 2008

Jaduska, neviem nic.. ☹