Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

m.ajka
22. lis 2007

Já osobně jsem bez muže uplně, ale má kamarádka má stejně starou holčičku a její přítel je už čtvrtým měsícem na misi v Iráku, komunikujou spolu přes internet. Domácnost zvládá, co jí zbývá, to si zvykneš, že jsi sama, teď se má ale taťka vrátit a toho se kamarádka bojí, už si zvykla být s malou sama, mají nějakej režim, má strach aby nebyly problémy. Vůbec nedokážu posoudit jestli si ho bude malá pamatovat. Mě osobně by se to takhle nelíbilo, ale holt je to povolání...

kristynaw
22. lis 2007

muj manzel je americkej vojak,u letectva.mala se narodila v rijnu,hrozilo,ze manzel pojede do Iraku v listopadu.nastesti se to odsunulo a pokud pojede,tak v kvetnu. ale zase naopak bysme byli radsi,kdyby byl pryc,kdyz mala je malinka a nic nechape,nez kdyz odjede,kdyz uz bude vetsi,bude ji chybet,manzel zmeska prvni sluvka,kroky,atd.
no,neni to jednoduchy,hlavne se musis ujistit,ze diteti budes ukazovat porad fotky tatinka a davat ho k telefonu atd(samozrejme zalezi na veku ditete)

roasha
22. lis 2007

no ahoj vojaci,moj manzel je"guma",10r bol u zenistov,teraz 7r vzdusne sily.minuly tyzden som sa zasmiala na malej,vie ze tato je vojak,ale maskace si spaja s rybarcenim.muz bol na presune techniky,a prisiel domov v maskacoch,a mala-"ty si bol na ryby?"povolanie ako kazde,az na to,ze ich kedykolvek stiahnu do prace,dovolenka-nedovolenka,sviatok-piatok. 😉

pitove
autor
25. lis 2007

ahoj holky, tak to jsem ráda, že se to dá zvládnout, chceme miminko, ale já jsem měla strach, aby si potom prcek na tátu vzpomněl a aby se ho třeba za půl roku, co bude pryč nebál. Přítel je u vojáku 4 roky, dělá u výsadkářů v Chrudimi.

livka299
25. lis 2007

Ahoj pitove, aj nas tato je vojak, momentalne dochadza 50 km do roboty denne, uz sme si zvykli, ale nabuduci rok hrozi ze ho prevelia na druhy koniec republiky 😖 a kedze ja mam podobnu pracu, stahovanie nepripada do uvahy 😖 😖

pitove
autor
25. lis 2007

Ahojky, tak to vůbec nezávidím, přítel dojíždí naštěstí jen 35 km. Co máš za práci??? Jestli se můžu zeptat 😉

bihan
25. lis 2007

Aj ja sa pridávam do klubu...manžel je vo fr. námorníctve a práve teraz bývame na opačnom konci sveta, takže sme si naplánovali malú keď sa dozvedel, že je na 3 roky prevelený... Sama ešte neviem, ako budeme zvládať sťahovanie, lebo zatiaľ som sa s ním sťahovala "len" 2x a niečo také ako nechať manžela pracovať na opačnom konci republiky u nás fakt nehrozí 😅
Ale zase našťastie jeho misie sú tak max. na týždeň.

fabiana
25. lis 2007

Klobúk dolu pred vami...ste šikuľky! 🙂

abebo
26. lis 2007

Ahoj roasha!Ty ma urcite nepoznas,ale ja mam taky pocit,ze sa dobre poznam s tvojim muzom.Som tiez vojak,pri vzdusnych silach.Ak dobre hadam,tvoj muz je Miro.Zaujala ma tema,tak som sem nakukol.Ja mam dve male deti a kym som bol vo Vlkanovej,tiez som chodil domov kadejako.Teraz koncim kazdy den o pol 4,tak je to uz fajn.Pekny den. 😎

pitove
autor
26. lis 2007

abebo byly krušné začátky s dětmi?

abebo
27. lis 2007

Ahoj Pitove!Zaciatky boli ozaj velmi tazke.Manzelka bola tehotna a ja som chodil pol roka po kurzoch a cviceniach.Dokonca sa stalo,ze som nebol doma aj mesiac.Ale co som mal robit.Rodinu som potreboval zabezpecit.Narubal som dreva na tyzden a pome na cvicenie.Manzelka to zvladala myslim celkom dobre.A mne najviac chybala dcerka.Plakala,ked som odchadzal a to bolo najtazsie.Teraz uz dochadzam,tak je to vpohode.Obcas idem na cvicenie,ale to je tak maximalne na dva tyzdne a to sa da zvladnut.Tak prajem vela stastia a hlvne trpezlivosti 😎

jaduska
27. lis 2007

Aj ja mám manžela prof.vojaka, domov nechodieva každý deň, ale najako som si na to už zvykla a skôr nezvládam domácnosť, keď je doma 😀 😀 😀

pitove
autor
28. lis 2007

tak to věřím, můj přítel když jede pryč tak je pryč minimálně 14 dní. Teď se mi dokonce vrátí 9.12. po 4 měsicích a já se bojím, že mi doma udělá binec v mém zavedeném pořádku 😀 😀 😀

abebo
28. lis 2007

Baby,to,ze sme vojaci este neznamena,ze sme aj bordelari 😝 Hovori sa,ze bordel ako v tanku.No mali by ste vediet,ze v tanku musi byt super poriadok.

jaduska
28. lis 2007

Abebo: ako správni vojaci by ste mali byť poriadkumilovný, veci v skrini poukladané v "komínkoch" a tak 😀

abebo
28. lis 2007

srandicky,srandicky.Tieto veci mam uz davno za sebou.Kominky a podobne blbosti sme si museli uzit vsetci.Takze teraz uz urcite nie.Ale ja mam poriadok rad.Cize ulozit si veci je umna normalne.A manzelka je rada,ked jej s upratovanim pomozem.Takze ja som spravny vojak 😎

pitove
autor
28. lis 2007

já jsem to myslela tak, že jsem si za tu dobu zvykla na svůj pořádek a klid a s když se přítel vrátí tak se zase všechno změní.... 😀 ale musím uznat že je taky pořádný... někdy více než já.... 😀 😀

vavka33
28. lis 2007

Ahojte,aj moj muz je vojak.Je pyrotechnik a doma je len cez vikendy,pretoze je uz pol roka odveleny mimo svoje pracovisko.S malou je naozaj len cez tie vikendy,tak som na vsetko sama,moc nam chyba a aj my jemu,ale co urobime,neda sa to ovplyvnit.Kazdy den nam tri krat vola,podavam hlasenia co noveco Lea vyparatila,co nove vie a tak,ale nenahradi to tie chvilky,keby bol s nami.Tiez zmeskal jej prve otocky,sedenie,kroky,zubok a tak-vzdy len v piatok pozera ako narastla,a co sa naucila.A ked je s nami domaje s nami naozaj kazdu minutku.Armada je samostatna kapitola a nadavam na nu stale,ale je to jeho robota.A okrem toho,ze je od nas prec aj sa o neho bojim.Ma uz len dva roky do vysluh.dochodku,tak vydrzime 😀 😀

roasha
28. lis 2007

abebo,mas IP. 😕

abebo
29. lis 2007

Mila roasha!Nie som tupy,ale ked sa spytas aj Mira,neda sa mi poslat interna posta.Pisem z roboty a tam nam taketo veci hned zablokuje a nepusti ma dalej.A myslim,ze som bol dost diskretny a nepisal som na sklo dake blbosti.A ked Ti napisem,ze kto som,mam obavy,ci si nebude Miro zomna robit srandu.Lebo v teme Omietanie sexu som pisal myslim dost intimne veci.Tak pa a ozvi sa. 😎

vavka33
29. lis 2007

tak si idem pozriet,ake maju vojaci sex.problemy 😉

vavka33
29. lis 2007

Abebo,to mas doma asi dost tazke,myslim ze ako manzel vojak si skvely.Mozes byt na seba pysny a manzelka nie je taka pre nic za nic,poznam to podla seba,ja uz mam jeden rozvod/s vojakom/za sebou a zacalo to tak ako pises ty.akoby som videla nasu rodinu-byvalu pred par rokmi
Drz sa.

dudasik
29. lis 2007

Ahojte, no bol super napad, vytvorit takuto temu.
Tak aj ja sa teda pripajam.
A presne ako Vavka vravi armada je kapitola sama o sebe, teda spojenie tej prace a rodiny.
Niekedy sa to da, ale vzdy si to vyberie dan niekde inde.
Ja to pocitujem teraz ked som na materskej a manzel chodi domov neskoro, kvoli nacvikom. Ked som chodila do prace aj ja, tak sa to dalo, lebo som chodila domov neskor nez on, ale teraz je to pre mna dost tazke, cely den som doma sama a len cakam a bojim sa,ze ked pridu porodne bolesti, ze mi ani nebude moct zdvihnut telefon, aby prisiel na porod. NO co uz, pomaly sa s tym zmierujem. Viac ma trapi,to ze ich pravdepodobne vyslu na misiu buduci rok v lete a to bude mat male polroka. Ale vravite,ze lepsie ked je dieta male, ale podla mna je aj to obdobie dolezite tak ako pre ocka tak aj pre babatko.
Nejako bolo a nejako bude. 😖

dudasik
29. lis 2007

V kazdom pripade, Pitove, mate sa radi a rozhodli ste sa mat babatko, teda davate prednost srdcu ako rozumu.
Tak neni co riesit, nejako to zvladneme vsetky a ked nam bude tazko, mozeme si spolu pisat. 😅

vavka33
29. lis 2007

Dudasik,ja sa tiez obavam,ze ked skoncia tam kde su,pojde na misiu.
A najviac ma na armade stve,ze rodina pre tych tam hore nic neznamenaze ked su vojacisu LEN vojaci a nic ine nemaju narok.Napr.manzel je stale mimoako som uz pisala,od pondelka dostali od ministra PRkuvraj aby si oddychli od toho co robiliale preco to nedal tak,aby sme tam mohli ist aj my-manzelky a deticky?zas nam ich na dva tyzdne niekde poslal na opacny koniec republiky a nemozu to ani odmietnutlebo by to museli zaplatit.Toto ma stve,ze vzdy ked by mal nieco odmientut,musi za to platitnemyslim len financne.
Dufam,ze to vsetky vydrzime,ved nasich manzelov-vojakou straaaaasne lubime,teda ja isto. 😀
Dudasik a prajem ti rychly a nenarocny porod.potom sa tu ozvi co a ako,budem cakat. 😉

dudasik
29. lis 2007

Veru Vavka, je to hrozne. Najviac ma nastavalo, ze jemu este telefonovali, ze kedy ma tvoja zena termin poroduaby sa uistili, ze moze ist na tu misiu.
Des 😢
A presne mohli by mysliet na rodiny, ved je to predsa len mnozstvo tolerancie a stoji to vela sil.
Jasnacka,ze sa ozvem, no dufam,ze este par dni vydrzime v kope. Este sa mi nejako nexe.

abebo
29. lis 2007

vavka,vdaka za uznanie,ale myslim,ze sa spravam iba tak,ako vecsina normalnych chlapov.A svoju zenu by som nikdy nevymenil len koli tomu,ze nam to niekde neklape.Na to ju a moje deti az prilis milujem.A pokial viem,keby za teba zaplatil,tak mozes ist na tu PRku s nim.Teraz som si to overil.Je to naozaj tak,lebo kolega tak bral zienku so sebou.Tak pa a pekny den 😉

vavka33
29. lis 2007

No ked som ja mala termin,tak chceli potvrdeniekedy rodim,lenze ja som 10dni prenasala,a oni nechapali,ze preco uz nerodim a preco so mnou chodi na kontroly-lebo nebyvame priamo v meste a ja by som si netrufala po termine soferovat.Su vo veciach rodiny netolerantni

vavka33
29. lis 2007

Abeboja viem,ze mozme ist s nim,ale ide o princip,ze to mohli urobit v ramci jeho poukazu a nie,aby som ja obvolavala urady v BA,potom Zas ubytovnu.Ja uz som tam mailovala,tak viem,ze to idelen je neskoro,to sa malo 6tyzdnov dopredu a to do pondelka nestiham.
Mimochodom mame doma skolacku,tu nemozem zobrat.No keby mu to dali blizsie k bydlisku,tak by dochadzal.
A ja som nemyslela,ze mas zenu vymenit ani nic take,prepac ak to tak vyznelo.Ja som to pisala zo strany zenynie tvojej.Lebo ja som sa rozviedla,uz to neslo dalej

dadus
29. lis 2007

ahojte aj ja sa pridavam do klubu, sice sme slobodny, ale nas tatino je tiez gumkac 😀
dudasik, kukam, ze aj tvoj, tak ak sluzi u 5.pluku specialneho urcenia, tak sa mozno aj poznaju 😉
no co ja ho mam od septembra az do vianoc na kurzoch takze som stale sama, a chodi len na vikendy, cize fungujemem podobne ako vavka....no ale poviem vam, uz som si na to zvykla a obavam sa, co bude, ked tu bude s nami stale 😉 ale nie, da sa to do normalu....obmedzi mi konika a nebudem tu tak casto 😀 😀 😀