Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

nika83k
17. říj 2012

@bamarama82 zvladame 😉

jaduska
18. říj 2012

@bamarama82 no tu už toho veľa nepíšeme, otvorili sme si radšej súkromnú tému....vieš, špehovia sú všade 🙂 🙂 🙂

maajka83
18. říj 2012

ahojte, nasla som nahodou tuto temu. Moj muz bol tiez vojak u 5.pluku spec. urcenia do 30.11.2011. mame za sebou misie, kurzy, a pod.Popri dietati a mojom studiu to bolo o drzku, ale dako sme to zvladali. Viem co prezivate ked mate manzela na misii, nech vam ten cas rychlo ubehne a nech ich uz mate doma! 😉 pa

bamarama82
19. říj 2012

@jaduska no pekne, tak vy si tam vymienate zaujimave info a my sme tu ponechane na samotu 😀 ale nie zartujem aj my sme otvorili sukromku z nasej skupiny lebo uz sa pisali sukr.veci
@maajka83 a ako ste to zvladali sama vsetko s detmi aj do skoly chodit a ucit sa ked on bol prec?

maajka83
19. říj 2012

@bamarama82 ahoj, ani neviem, ale dalo sa. velmi mi pomohli rodicia, ked bol v kosove, lebo som mala posledny rocnik, porod, a diplomovku, maleho mi bavievali deti z ulice, po porode chodievali vozit sofiu, kym som sa ucila pripadne pisala pracu. 😀

bamarama82
19. říj 2012

@maajka83 fuha tak dost ste stihla za jeden rok. pekne. no bez rodicov si to u vas neviem predstavit, ja tu nemam rodicov /mama chodi na vikend domov a vtedy pomoze co sa da/ noa svokrovci byva 5km ale nula bodov

gabika575
17. bře 2013

Ahojte dievčatá, nie je niektorý z vašich mužov ženista ? 😕 Totiž môj priateľ to zvažuje ... no ja si to neviem predstaviť, práca s mínami a kadečím ... ☹

jaduska
19. bře 2013
gabika575
20. bře 2013

@jaduska ďakujem 😉

kikimaruska
1. črc 2013

@gabika575 můj je chemik, řidič a byl i pyrotechnik. Ted už oficiálně pyrotechnik není, ale s výbušninama pracují pořád... 😉

gabika575
1. črc 2013

@kikimaruska A ako to zvládate ? Nebojíš sa každý deň o neho ? ☹ Držím palce. 😉

kikimaruska
1. črc 2013

@gabika575 a víš že se ani moc nebojím...Ono si to nechce připouštět. Jsou to profesionálové, pořád mají na toto nějaké výcviky, kdy jsou pryč třeba týden na trhání...Na druhou stranu stát se mu může cokoliv a kdekoliv a neovlivníme to. Jelikož já mám taky rizikovou práci a popravdě se do srabu dostanu kolikrát častěji než on 😅 (tedy ještě před MD). Jsme taková zvláštní rodina.

gabika575
1. črc 2013

To je pravda. Budem si musieť na to hold zvyknúť. Ale upokojila si ma trošku. 🙂

kosta123
5. črc 2013

Baby je tu niektorá z vás čo jej išiel muž na 9 mesiacov na misiu??? ako ste to zvladli ??? Prípadne dali by ste sa ukecať na druhé dieťa keby ste tu sama a prípadne ak by sa zadarilo že by muž prisiel až mesiac po narodení dieťaťa ???
Mám z toho obavy.

dupinka
6. črc 2013

@kosta123 ahoj.MM bol takto teraz na misii, a kedze sme tu sami, tak sme otazku druheho dietata pred misiou odsunuli.

elinka27
15. zář 2013

baby, tak ja som v tejto teme nebola uz nejaky ten rok, ale som tu dnes naspat...v utorok manzel odchadza na misiu, bude tam rok...som s nervami na konci, neviem ako zvladnem tak dlhy cas sama s detmi 😒

kosta123
16. zář 2013

@elinka27 -fúúúúúha že rok dlho,,,,,,môj MM isiel min.pondelok na 9mesiacov do Afganistanu.

bodka13
17. zář 2013

@elinka27 a kam ide manžel? ...neboj zvládneš to, hoci začiatky budú ťažké 😉 a verím,že ten rok rýchlo ubehne tak jemu tam ako aj vám/nám tu ....však príde aj na dovolenku,tak budete spolu aspoň chvíľu 😵

elinka27
17. zář 2013

@kosta123 @bodka13 isiel na Cyprus. Pred par minutami som sa s nim rozlucila...
Som hotova, neviem co mam robit, ako to vsetko bude. A co budem bez neho robit. 😒 Som uplne vyradena z prevadzky, ako sa hovori.

bodka13
17. zář 2013

@elinka27 hlavu hore kočka ....zvládneme to 🙂 aj náš tatino išiel ...budeme plakať spolu,ale tak aby nás nevideli deti 😉 😵
...hádam máš okolo seba ľudí,ktorí ti pomôžu - neviem či už robíš alebo si ešte na RD 😕 ale výhoda je,že zatiaľ nemusíš riešiť školu 😉

kosta123
17. zář 2013

@elinka27 - neboj nič ved Cyprus je v pohode,,,teda myslím to tak že menej nebezpečný ako Afganistan 😉

elinka27
17. zář 2013

@bodka13 práve čo je zlé, že deti sú v škôlke a ja som ostala bez práce. Musela som odísť z nej, nedalo sa mi už vôbec dochádzať teraz. Takže som vo fáze hľadania...
Do toho mám stres navyše, lebo som nútená po pár rokoch sadnúť za volant...takže sa učím. Moja vina, mala som začať skôr, ale mala som veľký strach a tak som radšej nikdy nešoférovala. Dnes som sa neovládla, deti boli zo škôlky unavené, a nevedeli čo so sebou, tak som ich na aute vzala do rodinného centra nech sa trochu rozptýlime. A teda je to kúsok a odšoférovala som to. A po ceste už zasa za volačo hučali, stále sú v sebe, tak som už kričala a doma som sa rozplakala a oni so mnou 😒
Kam išiel tvoj?

elinka27
17. zář 2013

@kosta123 viem, že Cyprus je ok, ale ak by išiel na pol roka, poviem si OK, ale rok... 😒 A ten pocit, že som som ostala na všetko sama.
A v meste, kde bývam, veru moc rodiny nemám. Nie takej, ktorá by pomohla.

bodka13
17. zář 2013

@elinka27 no tak s tým šoférovaním sme na tom rovnako...aj som skúšala teraz,ale strach je silnejší 😒 ...išiel s tvojim 😉
... z plakania si nič nerob, my sme si dnes aj s chalanmi poplakali niekoľkokrát

elinka27
17. zář 2013

@bodka13 heh, ktovie ci sa aj poznaju 🙂
no ja som zatial odhodlana soferovat, v zime asi bude pauza, ale ak sa bude dat, musim. Inak sa doma zblaznim, rodinu mam po okoli

bodka13
17. zář 2013

@elinka27 to je super,že si odhodlaná 🙂 a robotu si určite nejakú nájdeš ,možno aspoň na polovičný úväzok

elinka27
17. zář 2013

@bodka13 no verim v to...najhorsie je, ze fakt som odkazana viac -menej sama na seba a toho sa bojim

dupinka
18. zář 2013

Ahojte dievčence!

Viem, že je to náročné, ten pocit, že ste ostali na deti a domácnosť samé..... Misia začala aj pre Vás. Je Vám smutno, zrazu taká prázdnota po Vašom boku, a oveľa viac povinností než doteraz, keď ste na to boli dvaja.
Ale prejde niekoľko dní, možno týždňov, a vy si s deťmi nájdete systém, ako fungovať. Nebude to možno tak dokonalé, ako keď ste na to dvaja, ale stále je to len dočasné. A možno zistíte, že niektoré veci idú ľahšie aj samej, ako s manželom. Žiaľ "destinácie" Vvašich manželov neumožňujú dovolenku počas misie, možno Cyprus ešte áno..
Musíte to brať tak, že to zvládli mnohí pre Vami, zvládnete to aj vy. Ak máte dobré základy vzťahu, vydrží aj túto prekážku, Veď práca Vášho manžela Vás (zrejme) živí, vedeli ste(sme), že jeho práca so sebou prináša aj takéto situácie.

Držím Vám palce, aby Vám to rýchlo ubiehalo, aby ste cítili podporu a pomoc svojho okolia a veľa veľa zdravíčka.

bodka13
18. zář 2013

@dupinka 😵 😵 😵 ďakujem 😵 😵 😵

atinkazv
19. zář 2013

@dupinka - pekne si to napísala. Aj nám tatuško odletel v utorok a chýba nám veľmi, veľmi veľmi ☹