Partner je voják. Jak zvládáte výchovu a domácnost?

pitove
22. lis 2007

Ahoj holky, mám přitele, který je voják. Rozhodli jsme se, že se budeme snažit o miminko. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá již zkušenosti s miminkem a mužem u vojáků. Papa

jaduska
6. pro 2008

Dupi, fešanda si, na každej fotke vyzeráš úplne inak... 🙂
Dnes sme odovzdávali tú úvahu - tak to mám za A, aj keď mám pocit, že to hodnotil dosť dobre, keďže Béčiek bolo málo a horšiu známku ani nedal...Písali sme aj test z matiky, mám tam asi 2 chyby, o ktorých zatiaľ viem, takže uvidíme ako to dopadne.... 😝

vavka33
7. pro 2008

Dupi,my sme boli.a bol to moj najhorsi Mikulas v zivote.Stratila sa mi vanesa,no potom som stala pod podiom s ochrankou,cize najblizsie k vsetkemu a cakala,ze mi ju daju vyhlasit.potom ked mikulas povedal jej meo a ze je s jeho anjelmi,myslela som,ze sa od stastia zblaznim.nevedela som,ci ju mam zabit,alebo vystiskat.
Bolo to eskutocne,take hufy ludi,to som este nikdy nevidela.Ale cela r videla mna,ked som si sla cez podium po nu.Ach jaj,som s toho mimo este des,stratit dieta je strasy pocit,bolo to par minut,ale mne sa to zdala vecnost.

dupinka
7. pro 2008

Juj, Vavka, tak to mna by asi porazilo od strachu o dieta... Ale nastastie je vsetko v poriadku. Verim, ze to nebol prijemny zazitok. A to, ze ta videla cela NR, z toho si nelam hlavu. Ved je uplne normalne vidiet ustrachanu matku, ktora zufalo hlada dieta stratene v tom velkom dave ludi.
Tak si Vanesku poriadne vystiskaj, aby ti viac neusla... 😉

Prajem vam krasny dnik!!

Ja mam dnes v autoskole prvu jazdu, tak drzte palce, nech to dobre dopadne... 😅

jaduska
7. pro 2008

vavuš, to musel byť riadny šok...kdesi vo voľnej diskusii je téma, kde matka píše, že počas mikuláša sa jej stratilo dieťa - a menšie ako tvoja Vaneska...

dupinka
7. pro 2008

baby, ja som tu prvu jazdu prezila a aj som jazdila po meste a tak...

Sice som domov dosla vyklepana, ale az take zle to snad so mnou nebolo.

bodka13
8. pro 2008

ahojte,ja som vám sem trošku nakukla a čo nevidím-kočky z NR,aj náš tatino je vojak
Vavka,hlavne že sa našla.Náš Davidko sa stratil v HM tescu keď mal 3,5r a to som sa len otočila od vozíka-autíčka pre tovar do regálu.Normálne som nevedela čo mám robiť,staršieho Maťka sme nechali pri košíku-keby sa náhodou vrátil,a my s mužom sme zahájili pátračku,zrazu len vyhlásili že Davidko čaká maminu na info,vtedy som tam robila tak sa kolegyne a korčuliarka dobre bavili a malému dali ešte lízatko zato že neplakal a povedal im ako sa volá- a ja som nevedela či ho mám vystískať alebo hrešiť že odišiel
Dupi- MT? bol v Martine na kurze,nás to asi čaká na jar/-slúži v Nr?
Jaduska aj ty z Nr?

jaduska
8. pro 2008

Ahoj bodka....
Ja nie som z NR, my sme z východu, manžel slúžil v Jelšave, teraz už asi 3,5 roka je v Michalovciach pri delostrelcoch... 😉 A tiež bol v lete na kurze v Martine, učil sa tam to, čo už 5 rokov robí, ale čo už.... 🙄

bodka13
8. pro 2008

aj moj si pôjde zopakovať čo už raz absolvoval,lebo vrámci reorg. klesol o jednu hodnosť aby nemusel ísť slúžiť do MT-menší mal vtedy asi 2 mes- ale to sú ´gumkáči´ 😀
my slúžime u rakeťákov

kikusa100
8. pro 2008

ahoj bodka..moj sluzi teiz u raketakov ale v roznave..tiez im ale hrozi ze v roku 2012 zrusia roznavu a potom ich daju bud do nitry, alebo do michaloviec..a to som povedala ze pojdem s nim..lebo nechcem aby sme boli tak daleko od seba..uvidime..

vavka33
8. pro 2008

Vdaka baby.
A vitaj bodka 😉

dupinka
8. pro 2008

Ahojte!

vitaj, bodka.
My byvame v NR, ale manzel pracuje v Hlohovci. A povodom sme obaja vychodniari 😀

Kikus, jednoznacne, ze ist s nim. Inak, uz sa tolko keca o reorganizaciach, stale nejaka ina, ze tomu verit sa da, az ked tam rano bude stat na nastupe..
A aj keby ste si zabezpecili byvanie v jednom meste, vsetko sa da, presunut hypoteku, predat byt a pod....

vavka33
8. pro 2008

My tiez byvame v NR-teda v okrese,manzel pracuje v LV a momentalne je dlhodobo odveleny do Novak,odkial su na sluzobke na Lesti

jaduska
8. pro 2008

kikuša a môj práveže vravel, že majú zrušiť Michalovce, tak si vybavoval RV, lebo tam má jedného dobrého kámoša

kikusa100
8. pro 2008

jadus..no moj hovoril ze styri roky do 2012 nemozu zrusit roznavu... co bude potom sa nevie..ale styri rok y by tam mali este byt..a je moze ze pojdu aj michalovce elbo je to vychod..a vies ako to je s vychodom..vsetko sa rusi tu u nas ☹ a ostane to len stred a zapad do kelu..hruza ako nas diskriminuju
no to by bolo fajn keby prisiel do roznavy...a kamosa ma u raketakov alebo chemikov?nevies?moj je u raketakov..
no baby vo stvrtok ide na zdravotne, psychotesty a tak..tak uvidime ako dopadne..staci ze vyskoci cukro alebo cholesterol a nejde na misiu aj by som chcela ze by nesiell..ale peniaze teiz potrebujeme..mame hypoteku, svadba..vsetko drahe..tak to vyzera ze po svadbe budeme spat na karimatke a spacaku ako vojaci na cviceni.. 😝 😀
majte sa dobru nocku

bodka13
9. pro 2008

Ahojte a ďakujem za milé privítanie

hm,kikus a v nitre sa zase hovorí že tiež nevedia čo s nimi od r.2012 a že ich asi zrušia
ono je to tak ako hovorí dupinka,veriť sa dá až keď to povedia na nástupe a vyjde to v rozkaze

kikus-aspoň bude romantika /na karimatke/,možno sa aj dáky malí vojačik podarí-ak ešte nie je 😉

vavka,o Lesti mi ani nehovor od apríla tam bol na cvičení 6 týždňov a potom ešte +2 boli stavať nejaké cvičisko-ani som nevedela čo mám skôr robiť:škola,škôlka a ja do roboty a už aby som sa psychicky pripravila na cvičenie budúci rok

dupi,aj niektorí bývalí manželovi kolegovia sú v Hlohovci,najskôr uvažoval že by tam išiel ale chalani ho odhovorili,že vraj to tam nie je nič-moc.A tvoj ako-je tam spokojný?
Máš krásne bruško,aj náš Maťko je májový/2/ 🙂

dupinka
9. pro 2008

Bodka, dakujem....

Manzel je v Hlohovci celkom spokojny, aj ked je to niekedy o nicom. Ale to byva v kazdej praci.

O nejakych reorganizaciach mi manzel vravel, ale nebudem sa k tomu vyjadrovat. Nie su to verejne informacie a nemusia byt ani realizovane, tak nerobit paniku. Nebojte sa, vcas sa dozvieme, kam ti nasi manzelickovia - partneri budu preveleni a pod. 🙂

kikusa100
9. pro 2008

ha ha ..no tak ako pozeram to strasia vsetkych..alebo zeby zrusili celu armadu?? 😉

zoya1
9. pro 2008

ahojte. Môj muž zase dnes spomínal, že v Trebišove rušia od júla 2009 jeden prápor, a zostane tu už len ten 1 kde robí, ale že nemá istú funkciu, lebo budú sa tam pchať všetci z toho zrušeného tak zbohom. On sa bojí Trenčína alebo Bratislavy. My by sme s ním určite nešli, deti tu chodia do škôl, ja mám celkom slušnú prácu, máme krásny byr, teraz sme kúpili dom, tak to by som určite nemenila za západ. Ja sa tu proste cítim dobre. manželík dokonca pomýšľa nad odchodom do dôchodku. Len ja sa sním vyvadzujem, že čo bude robiť v civile, keď od 13 rokov je vojak, čiže nič iné nevie robiť tak dokonale ako veliť 😀 😀 😀 .
Tak my sme Mikuláša prežili v pokoji, deťúrence vytešené, sladkostí máme tak na 10 rokov dopredu. Dnes sme boli s manželom nakupovať vianočné darčeky. K detičkám prišla babka takže pohodička. Som celkom spokojná, deťom som nakúpila oblečko - od spodného prádla cez mikiny, až po čiapky a vetrovky no super som sa vyriadila v obchodoch 😀 😀 😀 . Chudáčik manželík trpel a robil nosiča 😀 . Ešte mi treba nejaké hračky, aj keď ich máme doma požehnane, ale bez hračky by sa mojim deťom vianoce asi nepočítali, a ešte musím niečo kúpiť rodičom a babke. My s mužíkom si nekupujeme žiadne darčeky, resp. každý si kúpi to po čom túži. Takže žiadne prekvapko pod stromčekom 😝 Ale tak sme sa dohodli už pred rokmi, a zatiaľ to funguje.
Pozdravujeme vás a bodka vitaj v klube.

dupinka
10. pro 2008

Baby, dnes cestujeme k nasim na vychod. Juj, sa tesiiiiiiiiiiiiim !!!! 😉

Sice dojdem mrtva po rannej jazde v autoskole, teraz utekame na sud do Partizanskeho, tak naspat do Nitry a cesta na vychod, ale za ten krasny pocit byt opat doma, to urcite stoji. 😵 😵

bodka13
10. pro 2008

dobré ránko,teraz som sa vrátila zo škôlky a už len čakám na mužíka/išli celá rota darovať krv a môžeme vyraziť do obchodov-krpci písali Ježiškovi že by chceli lego,tak si musím zobrať aj obrázok aby pod stromčekom nebolo nejaké iné.Oblečenie už majú a autá sme zatrhli,lebo sa už ani do poličiek nezmestia.
Čo ste kupovali rodičom a svokrovcom-môžte dať nejaký tip,lebo som nejako bez nápadu 😉

petullia
10. pro 2008

Cawte baby... juj ani nestraste s rusenim a hoco... to je este daleko 😅 , by ma utlo, keby sme konecne dostavali, vsetko prestahovali a zabyvali sa a draheho by supli niekde daleko zase 🙄 ... a vcera mi oznamil, ze ich rota ide v juli na misiu a ze sa chysta aj on uz konecne buduci rok 😒 .... xcel ist uz minuly rok, ale to som zatrhla, bo siedmeho sme sa brali a desiateho mal ist... v ziadnom pripade! 😠 Ale tentokrat mu to nevyhovorim... moj mangel je totizto vorkoholik 😔 .

petullia
10. pro 2008

No tak som sa vykecala.... 😝 😀
Vitaj Bodka.. Vavka tak mas o 3 sedive vlasy viac... chudiatko moje. a ozvem sa neskor zase... bo malinky spustil 😖
Dupi a fajn s tou autoskolou..drzim palciska 😉

dupinka
10. pro 2008

PETULIA, TAK TO AJ MOJ MUZ JE TAKY.... 😖

kikusa100
10. pro 2008

peti..a kde ma ist na misiu?ked nie do afganu tak sa neboj...cyprus a kosovo sa da zvladnut...cyprus je dovca a kosovo tam maju vojakov radi hi hi..minule som citala clanok, ze vojaci im zvysuju zisky na vsetkych urovniach..vojaci potrebuju jest, a jednia vela..potrebuju oblecenie, drogerku a tak..takze tam nazivaju s nimi v mieri..horsie je afgac..ale co uz
no vcera som zachranovala maciatko..noasla som uplne dokusane maciatko u nas pri ceste, tak som stretla kolegu a zasla s nou na veterinu dali jej nejake injekcie..a ked som dosla domov tak moja mama spoustila hystericky zachvat ze ta macka tu neostane. pritom sme mali macku 15,5 roka.. 😒 tak som ju nechala prespat u kamosky a zaniesla do kezmarku do utulku..dufam ze prezije lebo ta pani hovoirla ze tam maju nejaku infeciu medzi mackami..a ze ona potrebuje osetrenie a lekara..tak som zvedava ze co... ci prezije..my si ju chceme s mojim zobrat lenze byt budeme mat volny az v marci..takze zatial by nemala kam ist...a mama vystrajala..a taka som z toh ovsetkeho unavena a hotova... ale aspon som zachranila dufam jeden macaci zivot, sice nasla som aj jej sestru a ta mala vacsie stastie dala som ju kamoske, ale tej mojej bude lepsie v utulku ako na ulici..co myslite? 😉

petullia
10. pro 2008

Kika, tak jeden dobry skutok za nami 😉 😀 ... Do Kosova maju ist, ja sa o neho nebojim, on si vie ustrazit zadok, ale bude nam s malinkym stuplom smutno za nim ☹ ... aj ked dnes ma tak vytocil strasne, ze by som ho tam poslala kopancom do zadku 😠

vavka33
10. pro 2008

Ahojte.
Ahoj mamina Petulka 😀
Zoy,aj moj manzel je v armade 13 rokov,tiez sa smejeme,ze ked pojde do dochodku,co bude robit.Sice s jeho funkciou sa uplatni aj v civile,ale je by som nechcela,aby to robil.Napis mi do IP,ako sa vola mazelik,ten moj sa pyta 😀
o a u nas sa zacalo debatit o misii,vraj sa chysta nejaka z LV do afgacu,tak asi sa nahlasi aj nas tatko.
Dupi,uzi si to domka.
Moja Vanes ma teploty,neviem co to je,nic ine jej nie je,zajtra s ou idem k lekarke,aj ja k zubarke a mlu ockovat,tak mam dva dni dovolenku-1.krat v zivote mam cez rok dovolenku.Az taky nezvyk 😀

jaduska
10. pro 2008

heh, mám pocit, že zrušia všetky kasárne, urobia jedne obrovské voľakde v Blave a pôjdme všetci na západ 😝

petullia
11. pro 2008

Cawte... vavka LV ide v juli do Kosova, ci aj Afgac maju??? 😕

bodka13
11. pro 2008

no babenky,už toľko nebojujte a necestujte jedna do Kosova-druhá do Afganistanu,pekne domka a popíšte či ste už upratali,napiekli a darčeky pobalili 😀

vavka33
11. pro 2008

Petu,mas pravdu,ja uz mam v tom chaos,do afgacu ide NR.
Bodka,ja som dnes poumyvala okna,prezliekla periny,oprala zaclony,uz mame vianocne upratovaie za sebou.prave som povytahovala viaocne ozdoby a stromcek a ked sa devy vyspia urobime stromcek.
Darceky mam uz vsetky,aj zabalee,aby ich krpane nenasli 😀
Ja uz len budem cakat a vianoce 😀 😀
Na bud.tyzden upecieme perniky a potom cez vikend zacneme nieco s babkou piect.
😉